Справа № 2-6466/2010р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2010 року м. Харцизьк
Харцизький міський суд Донецької області у складі:
Головуючого судді Кодолова В.О.
при секретарі Парамонової Г.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ВАТ "Донецкобленерго" до ОСОБА_1 про стягнення суми,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач 29 квітня 2010 року звернувся до суду з позовом до відповідачки про стягнення суми заборгованості по перерахунку за актами № 058622 від 20 березня 2008 року, № 068115 від 18 вересня 2008 року, № 073824 від 18 грудня 2008 року, № 083758 від 12 березня 2009 року та № 103338 від 17 вересня 2009 року на загальну суму 1116,39 грн. за порушення відповідачкою «Правил користування електричною енергією для населення (далі Правил). Позов мотивує тим, що 20 березня 2008 року контролерами ХЭМ в квартирі АДРЕСА_1 в м. Харцизьку, власником якої являється відповідачка були виявлені порушення зазначених Правил, а саме, 20 березня 2008 року самовільне підключення електроустановок до електромережі енергопостачальника поза приладом обліку електроенергії накид проводів навантаження на ввідні проводи до приладу обліку (фаза з першої клеми витягнута). Факт порушення відображений у акті, за яким зроблено перерахунок на суму 384,65 грн.; 18 вересня 2008 року самовільне підключення електроустановок до електромережі енергопостачальника після відключення за порушення ППЕЕн, факт порушення відображений в акті, за яким зроблено перерахунок на суму 277,82 грн.; 18 грудня 2008 року самовільне підключення електроустановок до електромережі енергопостачальника поза приладом обліку електроенергії підключення фазного проводу відкритою електропроводкою шляхом накиду на мережений ввід; електроенергія споживається, електролічильником не обліковується; факт порушення відображений в акті, за яким зроблено перерахунок на суму 382,86 грн.; 12 березня 2009 року самовільне підключення електроустановок до електромережі енергопостачальника поза приладом обліку електроенергії підключення фазного проводу відкритою електропроводкою поза електролічильником для живлення струмоприємників, електроенергія споживається, електролічильником не обліковується; факт порушення відображений в акті, за яким зроблено перерахунок на суму 57,02 грн; 17 вересня 2009 року самовільне підключення електроустановок до електромережі поза приладом обліку електроенергії змонтована шунтуюча перемичка від проводів мереженого вводу на клему запобіжника; факт порушення відображений в акті, за яким зроблено перерахунок на суму 114,04 грн. Просять стягнути з відповідачки вказану суму , та повернення судових витрат.
Представник позивача у судовому засіданні підтримала позовні вимоги.
Відповідачка у судове засідання не зявилась, про час та місце слухання справи повідомлялась належним чином. Зі згоди позивача суд, керуючись ст. 224 ЦПК України, знаходить можливим провести заочний розгляд справи.
Суд знаходить позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що відповідачка являється власником АДРЕСА_1, та по вказаній адресі неодноразово допустила порушення Правил, що виразилося в самовільному підключенні електроустановок до електромережі енергопостачальника поза приладом обліку електроенергії накид проводів навантаження на ввідні проводи до приладу обліку (фаза з першої клеми витягнута), що було виявлене 20 березня 2008 року; в самовільному підключенні електроустановок до електромережі енергопостачальника після відключення за порушення ППЕЕн, що було виявлено 18 вересня 2008 року; в самовільному підключенні електроустановок до електромережі енергопостачальника поза приладом обліку електроенергії підключення фазного проводу відкритою електропроводкою шляхом накиду на мережений ввід, електроенергія споживається, але електролічильником не обліковується, що було виявлене 18 грудня 2008 року; в самовільному підключенні електроустановок до електромережі енергопостачальника поза приладом обліку електроенергії підключення фазного проводу відкритою електропроводкою поза електролічильником для живлення струмоприємників, що було виявлене 12 березня 2009 року та в самовільному підключенні електроустановок до електромережі поза приладом обліку електроенергії змонтована шунтуюча перемичка від проводів мереженого вводу на клему запобіжника, що було виявлено 17 вересня 2009 року.
У відповідності до п.53 Правил у разі виявлення представником електропостачальника порушення споживачем вказаних правил, складається акт, який підписується представником електропостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у електропостачальника. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники електропостачальника. На підставі акта електропостачальник має право визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача.
Факти порушень відповідачкою Правил підтверджується актами № 058622 від 20 березня 2008 року, № 068115 від 18 вересня 2008 року, № 073824 від 18 грудня 2008 року, № 083758 від 12 березня 2009 року та № 103338 від 17 вересня 2009 року.
На підставі даних актів зроблено перерахунки і розмір збитків складає по акту від 20 березня 2008 року у розмірі 384,65 грн, по акту від 18 вересня 2008 року у розмірі 277,82 грн, по акту від 18 грудня 2008 року у розмірі 382,86 грн., по акту від 12 березня 2009 року у розмірі 57,02 грн. та по акту від 17 вересня 2009 року у розмірі 114,04 грн.
З особового рахунку вбачається, що відповідачкою вказані суми збитку не сплачені.
Згідно п.48 “Правил користування електроенергією для населення” споживач несе відповідальність згідно із законодавством за порушення правил користування електричною енергією.
Згідно ст..1166 ЦК України шкода, завдана неправомірними діями відшкодовується особою, яка її спричинила.
Таким чином, судом встановлено, що відповідачкою неодноразово порушувалися «Правила користування електроенергією для населення» , у звязку із чим позов підлягає задоволенню.
У відповідності до ст.88 ЦПК України суд вважає необхідним стягнути з відповідачки на користь позивача повернення судових витрат.
Керуючись ст.. 1166 ЦК України, п.п.48,53 " Правил користування електроенергією для населення» , ст.ст.10, 11, 60, 76, 88, 212-215 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ВАТ "Донецкобленерго" задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки міста Харцизька Донецької області, на користь ВАТ "Донецкобленерго" ( на рахунок Харцизьких електричних мереж п/р № 2600333011292 в від. Ощадбанку України МФО 335106 код 00130932) - суму збитків по актам № 058622 від 20 березня 2008 року, № 068115 від 18 вересня 2008 року, № 073824 від 18 грудня 2008 року, № 083758 від 12 березня 2009 року та № 103338 від 17 вересня 2009 року на загальну суму 1116,39 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ "Донецкобленерго" ( на рахунок Харцизьких електричних мереж п/р № 26005059804400 у АКІБ «УкрСіббанку» м.Харкова, МО 351005 код 00130932) повернення витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи - 120 грн, та повернення судового збору 51 грн., а загалом 171 грн..
Рішення може бути оскаржене до Донецького апеляційного суду через Харцизький міський суд.
Заява про оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом 10 днів без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: підпис.
Копія вірна. Суддя:
Судове рішення № 10381073, Харцизький міський суд Донецької області було прийнято 10.06.2010. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти ключові відомості про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити ключові відомості.
Це рішення відноситься до справи № 2-6466. Організації, які зазначені в тексті цього судового документа: