Постанова № 10379835, 06.07.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.07.2010
Номер справи
2а-2602/10/1670
Номер документу
10379835
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-2602/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Соколенка Ф.Ф.,

при секретарі Стемковській О.О.,

за участю:

представника позивача - Корост М.О.

представника відповідача - П'явка О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській областідо Споживчого товариства "Октябрське"про стягнення фінансових санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

08 червня 2010 року Державна інспекція з контролю за цінами в Полтавській областізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Споживчого товариства "Октябрське"про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1000 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Полтавській області в період з 01.04.2010 року по 09.04.2010 року проведена планова перевірка відповідача з питання дотримання порядку формування та застосування цін. В ході перевірки встановлено, що продаж вина "Кагор український десерт" здійснювалась по ціні 12 грн. за одиницю виробу чим порушено вимоги постанови Кабінету Міністрів України №1186 від 29.10.2009 року "Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України № 957 від 30.10.2008 року" "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв та тютюнових виробів". 15.04.2010 року позивачем прийнято рішення №47 про застосування до споживчого товариства "Октябрське" фінансових (штрафних) санкцій за порушення держаної дисципліни цін на суму 1000 грн. Вказане рішення отримане відповідачем, але в добровільному порядку фінансова санкція не сплачена, в зв'язку із чим державна інспекція з контролю за цінами в Полтавській області звернулася до суду з вимогою про стягнення в примусовому порядку.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі з підстав, наведених в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення адміністративного позову не заперечував та визнав його в повному обсязі.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що в період з з 01.04.2010 року по 09.04.2010 року Державною інспекцієї з контролю за цінами в Полтавській області була проведена планова перевірка споживчого товариства "Октябрське" з питань дотримання порядку формування та застосування цін на окремі види продовольства.

В ході проведення перевірки встановлено порушення споживчим товариством "Октябрське" вимог постанови Кабінету Міністрів України №1186 від 29.10.2009 року "Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України № 957 від 30.10.2008 року" "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме роздрібна ціна на вино "Кагор український десерт" в скляній тарі 0,7 л., отриманого від філії ЗАТ "Вікторія" м.Полтава понакладній №5604 від 11.12.2009 року у кількості 6 пляшок по ціні 8,87 грн. сформовано на рівні 11,50 грн. (з нафінкою 29,7 %), що є нижчою від встановленою постановою мінімальної роздрібної ціни 12 грн. на вино в скляній тарі. За результатами перевірки складено акт №000070 від 09.04.2010 року.

Відповідно до статті 192 Господарського кодексу України політика ціноутворення, порядок встановлення та застосування цін, повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо встановлення та регулювання цін, а також контролю за цінами і ціноутворення визначаються законом про ціни і ціноутворення, іншими законодавчими актами.

Згідно статті 8 Закону України "Про ціни та ціноутворення" державне регулювання цін і тарифів здійснюється як шляхом встановлення державних фіксованих цін (тарифів), граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів, так і шляхом введення інших методів державного регулювання цін і тарифів.

Частиною 5 ст. 191 Господарського кодексу України встановлено, що державне регулювання цін здійснюється шляхом встановлення фіксованих державних та комунальних цін, граничних рівнів цін, граничних рівнів торговельних надбавок і постачальницьких винагород, граничних нормативів рентабельності або шляхом запровадження обов'язкового декларування зміни цін.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.96 N 1548 "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)" затверджені повноваження центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій щодо регулювання (встановлення фіксованих та граничних рівнів цін (тарифів), торговельних (постачальницько-збутових) надбавок, нормативів рентабельності, запровадження обов'язкового декларування зміни) цін і тарифів на окремі види продукції, товарів і послуг згідно з додатком.

Пунктом 1 частини 1 постанови Кабінету Міністрів України N957 від 30 жовтня 2008 року "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва" встановлено, що відповідно до частини десятої статті 18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" Кабінет Міністрів України постановляє установити розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва згідно з додатком.

Відповідно до додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. N 957 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 р. N 1428) встановлено мінімальну оптово-відпускну і роздрібну ціну на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва, а саме на вино у скляній тарі місткістю 0,7 л. встановлено 12 грн.

Частиною 1 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" визначено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Згідно із абз.11 ч.2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень.

Враховуючи, що споживне товариство "Октябрське" здійснювало реалізацію вина "Кагор український десерт" у скляній тарі місткістю 0,7 л. за ціною 11,50 грн. тобто нижчою за встановлену мінімальну оптово-відпускну і роздрібну ціну 12 грн. за одиницю, 15.04.2010 року на підставі акту № 000070 від 09.04.2010 Державною інспекцієї з контролю за цінами в Полтавській області правомірон прийнято рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій за порушення в частині додержання державної дисципліни цін в розмірі 1000 грн.

Вищенаведене рішення Державної інспекцієї з контролю за цінами в Полтавській області отримано відповідачем 29.04.2010 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення (в матеріалах справи).

Доказів скасування вказаного рішення в адміністративному порядку чи визнання їх недійсними в судовому порядку, відповідач суду не надав.

Відповідно до ч.1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач доказів сплати фінансових санкцій в сумі 1000 грн. суду не надав, крім того представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі.

Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській областідо Споживчого товариства "Октябрське"про стягнення фінансових санкцій в сумі 1000 грн. - задовольнити.

Стягнути з Споживчого товариства "Октябрське", (39500 Полтавська область, м. Карлівка, вул. Харчовиків, 7, ідентифікаційний код 01763220, інші відомості р/р 2600132318801 в ПРУ “Приватбанк”, МФО 331401) в дохід державного бюджету, код 21081100 на УДК Карлівському районі Уо 31112106700146, МФО 831019, код за ЄДРПОУ 34698453 суму фінансових (штрафних) санкції в розмірі 1000 (одна тисяча) грн.

Копію постанови направити сторонам.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 09 липня 2010 року.

СуддяФ.Ф. Соколенко