ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
17.06.10Справа №2а-4142/10/8/0170 (12:41) м.Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О., при секретарі ГнатенкоІ.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Кіровському районі АР Крим
до Комунального підприємства «Екосервіс-Кіровське»
про стягнення
Представники сторін:
від позивача: не зявився;
від відповідача: Кравець Олександр Олександрович, довіреність №63/10/24-0; Коренець Тетяна Олексіївна, довіреність №62/10/24-0.
Суть спору: Державна податкова інспекція в Кіровському районі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом про стягнення з Комунального підприємства «Екосервіс-Кіровське» заборгованості в сумі 150925,51грн. з урахуванням штрафних санкцій та пені, у тому числі 34736,42грн. по податку на додану вартість, 8380,79грн. заборгованості з плати за землю з юридичних осіб, 73,14грн. заборгованості зі збору на спеціальне водокористування, 1516,40грн. по комунальному податку, 2786,65грн. заборгованості за забруднення навколишнього природного середовища, 342,51грн. заборгованості по податку з фізичних осіб (за актами перевірок), 98569,07грн. заборгованості по податку з фізичних осіб (кредитове сальдо), 4280,60грн. заборгованості по податку на прибуток комунальної власності та 239,93грн. заборгованості з податку з власників транспортних засобів.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що станом на 20.02.2010р. за відповідачем за даними особових рахунків обліковується податковий борг в розмірі 150925,51грн., що виник за період з 14.09.2009р. по 20.02.2010р. Відповідач вказаний податковий борг не погашає, що є порушенням п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від21.12.2000р.
Ухвалами Окружного адміністративного суду від 30.03.2010р. було відкрито провадження у адміністративній справі та справу призначено до судового розгляду.
17.05.2010р. до Окружного адміністративного суду АРКрим надійшло клопотання від позивача про зупинення провадження по справі у звязку з тим, що на дату розгляду справи, що призначена на 20.05.2010р. здійснюється проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - ДПІ в Кіровському районі відповідно до Закону України від15.05.2003р. №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», посилаючись на ст. 156 КАСУкраїни.
Усною ухвалою Окружного адміністративного суду від20.05.2010р. у задоволенні клопотання відмовлено.
У судовому засіданні 20.05.2010р. представник відповідача надав відзив на адміністративний позов, відповідно до якого відповідач не погоджується з вимогами позивача та з сумою заборгованості та просить надати час для звірки розрахунків.
У судове засідання 17.06.2010р. представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі та просив стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 150925,51грн.
У судове засідання17.06.2010р. представник відповідача надав акт звірки взаємних розрахунків, підписаний позивачем та відповідачем, відповідно до якого відповідач визнає заборгованість у повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників сторін, суд
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство «Екосервіс-Кіровське» (надалі КП«Екосервіс-Кіровське») зареєстроване у якості юридичної особи Кіровською районною державною адміністрацією АРКрим 09.12.2004р., що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №443078, ідентифікаційний код 33176256, та знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції в Кіровському районі АР Крим, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків № 44 від02.08.2009р.(а.с.5).
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Згідно п. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Судом встановлено, що КП«Екосервіс-Кіровське»самостійно узгоджена сума податкового зобовязання з податку на додану вартість, згідно поданих декларацій за серпень 2009року в розмірі 16652грн., за вересень 2009 року в розмірі 12839грн., за жовтень 2009року в розмірі 22089грн., в листопаді 2009року в розмірі 11028грн., за грудень 2009 року в розмірі 17510грн., загалом - 80118,00грн. (а.с.7, 10, 13, 14, 16).
За несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобовязань з податку на додану вартість, позивачем були прийняті податкові повідомлення рішення №0002401500/0 від30.09.2009р. на суму 8192,03грн. (а.с.8), №0000362301/0 від16.10.2009р. на суму 5169грн. (а.с.9), №0002501500/0 від30.10.2009р. на суму 10891,55грн. (а.с.11), №0002531500/0 від12.11.2009р. на суму 7128,51грн. (а.с.12), №0000011600/0 від30.12.2009р. на суму 7712,03грн. (а.с.15).
З урахуванням часткової сплати за відповідачем склалася непогашена податкова заборгованість з податку на додану вартість з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 34736,42грн.
Згідно з п.2.1. та п.2.2 ст. 2 Закону України «Про податок на додану вартість» зі змінами та доповненнями платником податку на додану вартість є будь-яка особа, яка:
а) здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку;
б) підлягає обов'язковій реєстрації як платник цього податку;
в) імпортує товари (супутні послуги) в обсягах, що підлягають оподаткуванню цим податком згідно з нормами цієї статті.
- будь-яка особа, яка за своїм добровільним рішенням зареєструвалася платником податку.
Відповідно до п.п.7.3.1. п.7.3. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» зі змінами та доповненнями датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а в разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку;
або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.
Згідно з п.4.1 ст. 4 Закону України «Про податок на додану вартість» база оподаткування операції з поставки товарів (послуг) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни, з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів (обов'язкових платежів), згідно із законами України з питань оподаткування (за винятком податку на додану вартість, а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв'язку, що включається до ціни товарів (послуг)). До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу в зв'язку з компенсацією вартості товарів (послуг).
У разі якщо звичайна ціна на товари (послуги) перевищує договірну ціну на такі товари (послуги) більше ніж на 20 відсотків, база оподаткування операції з поставки таких товарів (послуг) визначається за звичайними цінами.
Відповідно до п.п.7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» зі змінами та доповненнями податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал.
Таким чином, судом встановлено, що позивачем правомірно визначена сума заборгованості відповідача з податку на додану вартість в сумі 34736,42грн., у тому числі 1240,43грн. за основним платежем, 28524,87грн. штрафних (фінансових) санкцій та 4971,12грн. пені.
Крім того, КП«Екосервіс-Кіровське» самостійно узгоджена сума податкового зобовязання зі збору за спеціальне водокористування, відповідно до податкового розрахунку збору за спеціальне водокористування в частині використання води, в тому числі використання води теплоелектростанціями з прямоточною системою водоспоживання та використання поверхневих і підземних вод, які входять до складу напоїв, за півріччя 2009 року у сумі 32,16грн., за 9 місяців 2009 року у сумі 33,04грн. та за 2009рік у сумі 40,02грн. на загальну суму 105,22грн. (а.с.27-29).
За несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобовязань зі збору на спеціальне водокористування позивачем було прийняте податкове повідомлення рішення №0000392301/0/0 від16.10.2009р. на суму 194,51грн., у тому числі 24,51грн. за основним платежем та 170грн. штрафних (фінансових) санкцій (а.с.26).
Вказане податкове зобовязання частково погашене відповідачем у сумі 32,08грн.
Згідно ст. 14 Закону України від25.06.1991р. №1251-XII «Про систему оподаткування» зі змінами та доповненнями збір за спеціальне використання природних ресурсів відноситься до загальнодержавних податків та зборів, який на території Автономної Республіки Крим встановлюються Верховною Радою Автономної Республіки Крим. При цьому ставки податків і зборів (обов'язкових платежів) визначаються в межах граничних розмірів ставок, установлених законами України.
Відповідно до п.1 Порядку справляння плати за спеціальне використання водних ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №75 від08.02.1994р цей Порядок визначає єдині правила справляння плати за спеціальне використання водних ресурсів.
До спеціального використання водних ресурсів належить використання водних ресурсів для задоволення виробничих потреб у воді за допомогою спеціальних пристроїв і установок або використання води без їх застосування, яке може істотно вплинути на якісні та кількісні показники стану водних ресурсів, а також користування водними об'єктами для потреб гідроенергетики і водного транспорту (п.2).
Плата відповідно до цього Порядку справляється за спеціальне використання водних ресурсів як загальнодержавного, так і місцевого значення.
До водних ресурсів загальнодержавного значення належать:
а) віднесені до басейнів річок поверхневі води, що розташовані або використовуються на території більш як однієї області, включаючи притоки всіх порядків;
б) підземні води.
До водних ресурсів місцевого значення належать водні ресурси, не віднесені до ресурсів загальнодержавного значення.
Перелік водних ресурсів місцевого значення визначається Державним комітетом по водному господарству за участю Міністерства охорони навколишнього природного середовища (п.3).
Плату за спеціальне використання водних ресурсів вносять усі суб'єкти підприємницької діяльності, крім тих, що використовують воду виключно для задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб; підприємства гідроенергетики та підприємства водного транспорту, які експлуатують річкові водні шляхи (п.4).
Таким чином, за відповідачем склалася узгоджена сума податкового зобовязання зі збору за спеціальне водовикористання у розмірі 73,14грн.
Також КП«Екосервіс-Кіровське» самостійно узгоджена сума податкового зобовязання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища, відповідно до поданого податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за 9 місяців 2009року в сумі 2592,14грн. (а.с.25).
Відповідно до п. 2.1 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України №303 від01.03.1999р., зі змінами та доповненнями платниками збору за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками є суб'єкти господарювання незалежно від форми власності, включаючи їх об'єднання, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, розташовані на території інших адміністративно-територіальних одиниць; бюджетні та інші підприємства, установи і організації; постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи в Україні; громадяни, які утворюють на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони радіоактивні відходи та тимчасово їх зберігають.
Згідно з п.4 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України №303 від01.03.1999р., зі змінами та доповненнями суми збору, який справляється за викиди стаціонарними джерелами забруднення, скиди і розміщення відходів, обчислюються платниками збору самостійно щокварталу наростаючим підсумком з початку звітного року на підставі затверджених лімітів (щодо скидів і розміщення відходів) виходячи з фактичних обсягів викидів, скидів і розміщення відходів, нормативів збору та визначених за місцем знаходження цих джерел коригуючих коефіцієнтів.
Таким чином, судом встановлено, що позивачем правомірно визначена сума заборгованості відповідачу зі збору за спеціальне водовикористання в сумі 73,14грн.
Судом встановлено, що відповідно до довідки від05.10.2009р. про результати перевірки правильності нарахування і своєчасності перерахування в бюджет сум податку з доходів фізичних осіб і податку власників транспортних засобів за КП«Екосервіс-Кіровське» обліковується станом на 30.06.2009р. заборгованість з податку з доходів фізичних осіб в розмірі 98569,07грн. та заборгованість з податку власників транспортних засобів в розмірі 114,75грн. (а.с.20-21).
Згідно з розрахунком суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2009рік відповідачем самостійно нараховане 959,72грн. податку (а.с.31).
За несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобовязань податку з доходів фізичних осіб, позивачем було прийнято податкове повідомлення рішення №0004091700/0 від16.10.2009р. на суму 342,51грн., у тому числі 114,17грн. за основним платежем та 228,34. штрафних (фінансових) санкцій (а.с.22).
Крім того, судом встановлено, підтверджено матеріалами справи та не заперечується відповідачем, що кредитове сальдо податку з доходів фізичних відповідача осіб складає 98569,07грн. недоїмки.
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб визначається Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-ІV від 22.05.2003 р. (із змінами та доповненнями).
Відповідно до п.1.8. ст. 1 Закону № 889 наймана особа це фізична особа, яка безпосередньо власною працею виконує трудову функцію виключно за дорученням або наказом працедавця згідно з умовами укладеного з ним трудового договору (контракту) відповідно до закону. При цьому усі вигоди від виконання такої трудової функції (крім заробітної плати такої найманої особи, інших виплат чи винагород на її користь, передбачених законодавством), а також усі ризики, пов'язані з таким виконанням або невиконанням, отримуються (несуться) працедавцем.
Відповідно до п.1.15. ст. 1 Закону № 889 податковий агент - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.
Відповідно до п.3.1. ст. 3 Закону № 889 об'єктом оподаткування резидента є: загальний місячний оподатковуваний дохід; чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом зменшення загального річного оподатковуваного доходу на суму податкового кредиту такого звітного року; доходи з джерелом їх походження з України, які підлягають кінцевому оподаткуванню при їх виплаті; іноземні доходи.
Відповідно до п.3.4. ст. 3 Закону № 889 при нарахуванні доходів у будь-яких негрошових формах об'єкт оподаткування визначається як вартість такого нарахування, визначена за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт, який розраховується за такою формулою: К = 100 : (100 - Сп), де К - коефіцієнт; Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент такого нарахування. Вартість такого нарахування визначається виходячи із звичайної ціни, збільшеної на суму: податку на додану вартість, якщо особа, яка здійснює таке нарахування, є платником податку на додану вартість; акцизного збору, якщо надається підакцизний товар. У такому ж порядку визначається об'єкт оподаткування для сум надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлений строк.
Відповідно до п.4.1. ст. 4 Закону № 889 загальний річний оподатковуваний дохід складається з суми загальних місячних оподатковуваних доходів звітного року, а також іноземних доходів, одержаних протягом такого звітного року.
Відповідно до п. 4.2.1. ст. 4 Закону № 889 до складу загального місячного оподатковуваного доходу включаються доходи у вигляді заробітної плати, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору.
Відповідно до п. 6.3.2. ст. 6 Закону № 889 платник податку подає працедавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги (далі - заява про застосування пільги) за формою, визначеною центральним податковим органом. Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання працедавцем заяви платника податку про застосування пільги. Пільга не застосовується до доходу, нарахованого до моменту отримання такої заяви, крім випадків, зазначених у підпункті 6.3.3 цього пункту. Працедавець відображає у складі річної податкової звітності всі випадки отримання заяв платників податку про застосування пільги та заяв про відмову від такої пільги. Податкова соціальна пільга застосовується за місцем отримання платником податку основного доходу (визначеним у трудовій книжці) на дату набрання чинності цим пунктом, без подання заяви про застосування пільги. Порядок надання таких документів та їх склад визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 7.1. ст. 7 Закону № 889 ставка податку становить 15 відсотків від об'єкта оподаткування, крім випадків, визначених у пунктах 7.2 - 7.3 цієї статті.
Відповідно до п. 8.1.2. ст. 8 Закону № 889 податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Таким чином, судом встановлено, що позивачем правомірно визначена сума заборгованості відповідачу з доходів фізичних осіб в сумі 98569,07грн. та 342,51грн., у тому числі 114,17грн. основного платежу та 228,34грн. штрафних (фінансових) санкцій.
Відповідно до ст.14 Закону України від25.06.1991р. №1251-XII «Про систему оподаткування» зі змінами та доповненнями податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів відноситься до загальнодержавних податків та зборів, який на території Автономної Республіки Крим встановлюються Верховною Радою Автономної Республіки Крим. При цьому ставки податків і зборів (обов'язкових платежів) визначаються в межах граничних розмірів ставок, установлених законами України.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» №1963-ХІІ від11.12.1991р. зі змінами та додатками (далі Закон №1963-ХІІ) платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Згідно зі статтею 5 Закону України №1963-ХІІ податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується:
юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
За придбані протягом року юридичними особами транспортні засоби, крім тих, що вперше реєструються в Україні, податок сплачується перед їх реєстрацією за місяці, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу. За транспортні засоби, які вперше реєструються в Україні, податок сплачується перед їх першою реєстрацією. Розрахунок суми податку за такі транспортні засоби в 10-денний термін після їх реєстрації подається до відповідного податкового органу.
Таким чином, судом встановлено, що позивачем правомірно визначена сума заборгованості відповідачу по податку з власників транспортних засобів в сумі 239,93грн. з урахуванням часткової оплати.
Судом встановлено, що згідно податкового розрахунку земельного податку за 2009 рік відповідачем самостійно нарахований земельний податок в розмірі 24054,99грн. з розрахунку за січень листопад 2009р. по 2004,58грн. на місяць та за грудень 2009р. 2004,61грн. (а.с.30).
Згідно зі ст.91 Земельного кодексу України власники земельних ділянок зобов'язані, зокрема, своєчасно сплачувати земельний податок.
Статтею 2 Закону України «Про плату за землю» №2535-XII від 03.07.1992р. із змінами та доповненнями передбачено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.
Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.
Судом встановлено, що позивачем правомірно визначено суму заборгованості відповідачу з земельного податку з урахуванням часткової сплати в сумі 8380,79грн., у тому числі 5823,74грн. недоїмки, 2049,91грн. штрафних (фінансових) санкцій та 507,14грн. пені.
Крім того, згідно з податковими розрахунками комунального податку відповідачем самостійно нараховано зобовязання з комунального податку в розмірі 550,93грн., у тому числі за березень 2009 року в сумі 234,60грн. та за квітень 2009 року в сумі 217,60грн., (а.с.19).
Судом встановлено, що за КП«Екосервіс-Кіровське» обліковується заборгованість з комунального податку в розмірі 1064,20грн., у тому числі 44,20грн. основної заборгованості та 1020грн. штрафних (фінансових) санкцій, що підтверджується податковим повідомленням рішенням №0000382301/0 від16.10.2009р. (а.с.17). та не заперечується відповідачем.
Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки та збори» №56-93 від20.05.1993р. зі змінами та доповненнями комунальний податок належить до місцевих податків і зборів.
Статтею 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки та збори» №56-93 від20.01.1993р. зі змінами та доповненнями передбачено, що комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Судом встановлено, що позивачем правомірно визначена сума заборгованості відповідачу з комунального податку у сумі 550,93грн. з урахуванням часткової сплати.
Також, встановлено судом, що відповідачем самостійно нараховане 2881грн. податку на прибуток підприємств, що підтверджується податковою декларацією з податку на прибуток підприємств (а.с.23).
За несвоєчасну сплату відповідачем податку на прибуток підприємств позивачем було прийняте податкове повідомлення рішення №0000372301/0 від16.10.2009р. на суму 4287,10грн., у тому числі 2881грн. заборгованості за основним платежем та 1406,01грн. штрафних (фінансових) санкцій (а.с.24).
Відповідно до статті 2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від28.12.1994р. зі змінами та доповненнями платником податку з прибутку підприємств є зокрема з числа резидентів - суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами.
Згідно з п.16.4. ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від28.12.1994р. зі змінами та доповненнями податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.
Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.
Таким чином, судом встановлено, що позивачем правомірно нарахована заборгованість відповідачу з податку на прибуток підприємств в сумі 4287,10грн., у тому числі 2881грн. заборгованості за основним платежем та 1406,01грн. штрафних (фінансових) санкцій.
Судом встановлено, що позивачем на адресу відповідача надсилалися перша та друга податкові вимоги №1/58 від22.05.2008р. на суму 301,27грн. та № 2/78 від08.07.2008р. на суму 677,50грн. (а.с.39).
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджені податкові зобовязання, як нараховані контролюючим органом, так і самостійно визначені.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.
Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до п.п.6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п.п. 6.2.3 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до п.п.1.3. ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від21.12.2000р. податкове зобовязання - це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі на праві власності або повного господарського відання.
Відповідно до п.3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, позовні вимоги позивача підтверджені матеріалами справи та визнані відповідачем, шляхом підписання акту звірки взаємних розрахунків без заперечень, і підлягають задоволенню у повному обсязі.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанову складено у повному обсязі 22.06.2010року.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Комунального підприємства «Екосервіс-Кіровське»(97300, АРК, Кіровський район, смт.Кіровське, вул.Р. Люксембург,29; ідентифікаційний код 33176356, банківські рахунки не відомі) податкову заборгованість у сумі 150925,51грн., у тому числі:
- 34736,42грн. по податку на додану вартість на р/р31118029700116, банк ГУ ДКУ в АРК, м.Сімферополь, МФО824026, одержувач Державний бюджет Кіровський район, код платежу 14010100;
- 8380,79грн. заборгованості з плати за землю з юридичних осіб на р/р33214811700118, банк ГУ ДКУ в АРК, м.Сімферополь, МФО824026, одержувач місцевий бюджет Кіровського району, Кіровська селищна рада, код платежу 13050100;
- 73,14грн. заборгованості зі збору на спеціальне водокористування на р/р31117019700116, банк ГУ ДКУ в АРК, м.Сімферополь, МФО824026, одержувач Державний бюджет Кіровський район, код платежу 13020400;
- 1516,40грн. по комунальному податку на р/р33218828700118, банк ГУ ДКУ в АРК, м.Сімферополь, МФО824026, одержувач місцевий бюджет Кіровського району, Кіровська селищна рада, код платежу 16010200;
- 2786,65грн. заборгованості зі збору за забруднення навколишнього природного середовища на р/р33115329700118, банк ГУ ДКУ в АРК, м.Сімферополь, МФО824026, одержувач Державний бюджет Кіровський район, код платежу 50080200;
- 98911,58грн. заборгованості по податку з фізичних осіб (за актами перевірок) на р/р33214800700118, банк ГУ ДКУ в АРК, м.Сімферополь, МФО824026, одержувач місцевий бюджет Кіровського району, Кіровська селищна рада, код платежу 11010100;
- 4280,60грн. заборгованості по податку на прибуток комунальної власності р/р33218806700118, банк ГУ ДКУ в АРК, м.Сімферополь, МФО824026, одержувач місцевий бюджет Кіровського району, Кіровська селищна рада, код платежу 11020202;
- 239,93грн. заборгованості з податку з власників транспортних засобів р/р33217807700118, банк ГУ ДКУ в АРК, м.Сімферополь, МФО824026, одержувач місцевий бюджет Кіровського району, Кіровська селищна рада, код платежу 12020100.
3.Після набрання постановою законної сили, за заявою позивача видати виконавчий лист.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Кушнова А.О.