Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
09.03.2022 Справа №607/522/22
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Ромазан В.В. розглянувши матеріали, які надійшли від Головного Управління ДПС у Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколупро адміністративнеправопорушення №2/19-00-04-02/416від 10січня 2022року,Головним УправліннямДПС уТернопільській областіпроведено камеральнуперевірку своєчасностіподання податковоїдекларації зподатку нанерухоме майно,відмінне відземельної ділянкиза 2020-2021роки,в результатіякої встановленопорушення порядкуведення податковогообліку щодосвоєчасності поданнядо контролюючогооргану податковоїдекларації зподатку нанерухоме майно,відмінне відземельної ділянкиза 2021рік ТОВФК «МонополіумФінанс» (кодза ЄДРПОУ39785812),керівником якогоє ОСОБА_1 ,(деклараціюподано 09.11.2021року,при граничномутерміні подання 22.02.2021року ),що зафіксованоу актіперевірки №5537/19-00-04-02/39785812від 15.11.2021р.,чим порушенопідпункт 266.7.5пункт 266.7стаття 266Податкового кодексуУкраїни №2755-УІвід 02.12.2010р.,платники податку-юридичні особисамостійно обчислюютьсуму податкустаном на1січня звітногороку іне пізніше20лютого цьогож рокуподають контролюючомуоргану замісцезнаходженням об`єкта/об`єктівоподаткування деклараціюза формою,встановленою упорядку,передбаченому статтею46цього Кодексу,з розбивкоюрічної сумирівними часткамипоквартально.Щодо новоствореного(нововведеного)об`єктажитлової та/абонежитлової нерухомостідекларація юридичноюособою -платником подаєтьсяпротягом 30календарних днівз днявиникнення прававласності натакий об`єкт,а податоксплачується починаючиз місяця,в якомувиникло правовласності натакий об`єкт.Відповідно допункту 49.20статті 49Податкового кодексуУкраїни №2755-УІвід 02.12.2010р. якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився.
Згідно зі ст.245КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення та чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Виходячи зі змісту ст.ст. 7, 254, 279 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення, як підстава для притягнення особи до відповідальності та як один із засобів доказування (ст. 251 КУпАП) у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначенихстаттею 255цього Кодексу.
Згідно вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Відповідно до статті 254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Всупереч вказаним вимогам закону, у протоколі про адміністративне правопорушення №2/19-00-04-02/416 від 10 січня 2022 року відсутні дані про вручення протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.Даний протоколне підписаний ОСОБА_1 та відсутня відмітка про відмову останнього від підписання протоколу.
Вказані недоліки унеможливлюють ухвалення в справі законного і обґрунтованого рішення.
За такихобставин,вважаю,що матеріалисправи пропритягнення доадміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП необхідно направити до Головного Управління ДПС у Тернопільській області, для належного оформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-4 КУпАП - повернути для належного оформлення до Головного Управління ДПС у Тернопільській області.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
СуддяВ. В. Ромазан