Постанова № 1037494, 09.10.2007, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.10.2007
Номер справи
2а-486/07
Номер документу
1037494
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №2а-486/07

 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.10.2007 року                   15  год. 00 хв.                                                                   м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний судпід головуванням судді Шевчук С.М.за участюсекретарясудового засідання  та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:                                           

від позивача: представник Микулін І.М. - головний спеціаліст відділу забезпечення надходжень, організаційної роботи по соціальному захисту інвалідів, кадрового забезпечення та юридичної роботи (копія дов. № 03-02/1663 від 01.10.07 р. в справі)

від відповідача :  не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до відповідача Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Маяк"

про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в розмірі 1544 грн. 00 коп. та пенів сумі 68 грн. 08 коп.

В С Т А Н О В И В :

Позивач - Рівненське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів - звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в сумі 1544 грн. 00 коп. та пені в сумі 68грн.08коп. з відповідача – Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Маяк".

До початку розгляду справи, позивач в порядку передбаченому ч.1 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України подав заяву про уточнення позовних вимог.  Згідно до поданої заяви позивач, просить суд  стягнути з відповідача–Сільськогосподарського виробничого кооперативу “Маяк”адміністративно-господарську санкцію за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в розмірі 1544грн. 00коп. та пені в розмірі 68 грн.08 коп.

  Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час, місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням органу поштового зв'язку (а.с.9,12). Заперечення у письмовій формі на адміністративний позов не подав. До початку судового засідання від голови ліквідаційної комісії надійшла інформація про те, що СВК "Маяк"як юридична особа знаходиться в стадії припинення, до цього додано довідку № 658 від 09.07.2007 року, видану державним реєстратором Володимирецької районної державної адмінстрації та опис документів, з якого вбачається, що ліквідація юридичної особи відбувається за рішенням засновників.   

Представник позивача у судовому засіданні надав пояснення, які повністю співпадають із позицією, яка викладена в позовній заяві.  

Судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи, які подані позивачемодночасно із позовною заявою. Нових доказів позивач суду не надавав.  

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення , дослідивши подані  письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності суд вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.   

У відповідності до ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", для підприємств, установ організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Згідно п.3. Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 р. N314 (далі — Положення),що діяла на дату подання підприємством звіту форми 10-ПІ,  робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.

Відповідно ст.20 ЗаконуУкраїни "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю (далі -підприємство), де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, за кожне місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Згідно поданого Відповідачам звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік (форма N10-ПІ) (термін подання не пізніше 1 березня після звітного періоду) середньоблікова чисельність штатних працівників облікового складу у 2006 році склала 39. На виконання статті 19 Закону підприємство зобов'язане створити два робочих місцядля працевлаштування інвалідів, проте в 2006 році було створенолише одне.  Середньорічна заробітна плата штатного працівника на підприємстві становила 1544 грн.00 коп.

Таким чином, сума штрафної санкції, яка підлягає сплаті відповідачем і яка самостійно ним визначена, відповідно до ст.20 Закону “Про основи соціальної захищеності інвалідів”(далі – Закон) складає 1544 грн. 00 коп.

Адміністративно-господарські санкції Відповідач мав сплатити до 15 квітня 2007 року (ч.4 ст. 20 Закону передбачає, що адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону).

Відповідно до ч.2 ст. 20 Закону, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Нарахування та обчислення пені здійснюється органом контролю відповідно до Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2007 року № 223, виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Нарахування пені здійснюється з наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій по день сплати включно (тобто з 16 квітня наступного за роком, у якому відбулося порушення нормативу).

За період з 16 квітня 2007 року (термін сплати санкцій) до 10.09.2007 року (дата подання позовної заяви), що складає 148 днів, позивачем нарахована відповідачу пеня в розмірі 68 грн. 08 коп., вказане підтверджується розрахунком пені, викладеним в заяві позивача про уточнення позовних вимог від 09.10.2007 року № 04-02/1737.

  Прийняття засновниками Сільськогосподарського виробничого кооперативу “Маяк”рішення про припинення діяльності вказаної особи та внесення доЄдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи(ст. 34 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”) не припиняє зобов’язань щодо обов’язку сплатити адміністративно-господарські санкції та пеню.

Відповідно до ст. 609 Цивільного кодексу України, зобов’язання припиняється ліквідацією юридичної особи (боржника або кредитора), крім випадків, коли законом або іншими нормативно-правовими актами виконання зобов’язання ліквідованої юридичної особи покладається на іншу юридичну особу. А відповідно до ч.5 статті 111 Цивільного кодексу України, юридична особа є ліквідованою з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.Оскільки до Єдиного державного реєстру станом на дату розгляду справи, запис про припинення Сільськогосподарського виробничого кооперативу  “Маяк”не внесений, то і зобов’язання СВМ “Маяк”не припиняються.   

Відповідно до ч.ч. 14 і 15 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні",спори, що виникають із правовідносин за статтями 19, 20 цього Закону, вирішуються Фондом соціального захисту інвалідів або в судовому порядку. Фонд соціального захисту інвалідів, його відділення мають право захищати свої права та законні інтереси , у тому числі в суді.

За таких обставин суд прийшов до висновку, що  позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.

            Оскільки позивачем надано повідомлення, що судові витрати ним понесені не були, то підстави для застосування  вимог статті 94 КАСУ у суду відсутні.

           Керуючись статтями 160-163, 254, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити  

Присудити до стягнення з відповідача – Сільськогосподарського виробничого кооперативу “Маяк”(34364, Рівненська область, Володимирецький район, с. Великий Жолудськ,  03775782, р/р 260092476 у "Райффайзен банк "Аваль", МФО 333227) на користь держави в особі Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (33000, Рівненська область, м.Рівне, вул.Замкова, 10а/1,  22586331, р/р31216230700002, банк ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017) адміністративно-господарські санкції в сумі 1544(одна тисяча п'ятсот сорок чотири)гривні 00коп. та пеню в сумі68(шістдесят вісім) гривень 08(вісім) копійок.

Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.  

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення постанови, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини - з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.  

Суддя                                                                                 С.М.Шевчук 

Повний текст постанови складено та проголошено 09 жовтня 2007 року.