Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. №27/136
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
16 червня 2010 року 14:31 № 2а-3341/10/2670
за позовомВідкритого акціонерного товариства "Ремпобуттехніка"
до Шевченківської районної у м.Києві державної адміністрації
прозобов'язання вчинити певні дії
Суддя О.В.Головань
Секретар Г.В.Колесникова
Представники:
Від позивача: Жураківський А.М. - п/к (дов. від 01.03.10 р. №08-167), Соснін В.М. - п/к (дов. від 01.03.10 р. №08-167)
Від відповідача: Фесенко І.Л. - пров.спец. (дов. від 28.04.10 р. №01/16-2962)
Обставини справи:
Позовні вимоги заявлені про зобов'язання Шевченківської РДА у м. Києві здійснити державну реєстрацію припинення юридичної особи - ВАТ "Ремпобуттехніка" (ідентифікаційний код 03058715), що припиняється в результаті перетворення, а також здійснити державну реєстрацію новоутвореної юридичної особи - ТОВ "Ремпобуттехніка".
В судовому засіданні 16.06.10 р. оголошено резолютивну частину постанови про задоволення позовних вимог.
Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд, -
ВСТАНОВИВ:
20.10.09 р. загальними зборами акціонерів ВАТ "Ремпобуттехніка" прийнято рішення про припинення ВАТ "Ремпобуттехніка" в результаті реорганізації шляхом перетворення в товариство з обмеженою відповідальністю.
15.02.10 р. представником товариства подано до Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації комплект документів для вчинення відповідної реєстраційної дії.
16.02.10 р. товариством отримано повідомлення про залишення документів без розгляду на підставі - передавальний акт не відповідає вимогам, які встановлені ч. 2 ст. 107 ЦК України.
Позивач - Відкрите акціонерне товариство "Ремпобуттехніка" - вважає відмову органу державної реєстрації незаконною з таких підстав.
Відповідно до ч. 7 ст. 37 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення, якщо передавальний акт або розподільчий баланс не відповідає вимогам, які встановлені ч. 4 цієї статті.
Згідно ч. 4 ст. 37 Закону передавальний акт або розподільчий баланс повинен бути затверджений засновниками (учасниками) юридичної особи або органом, який прийняв рішення про припинення юридичної особи. Підписи голови та членів комісії з припинення юридичної особи на передавальному акті або розподільчому балансі повинні бути нотаріально посвідчені.
Позивачем подано передавальний акт, що відповідає вказаним вимогам, тому підстави для залишення без розгляду поданих документів відсутні.
Щодо дотримання вимог ч. 2 ст. 107 ЦК України, то позивач зазначає, що всі кредитори товариства протягом встановленого законодавством строку мали можливість пред'явити свої вимоги до товариства щодо припинення чи дострокового виконання зобов'язань перед ними. Передавальний акт було складено саме після цього, і він містить положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, що оспорюються сторонами.
Відповідач - Шевченківська районна у м. Києві державна адміністрація - проти задоволення позовних вимог заперечив з таких підстав.
З посиланням на ч. 1 ст. 104 ЦК України, ст. 87 Закону України "Про акціонерні товариства", Порядку скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 30.12.98 р. №222, Положення про порядок реєстрації випуску акцій під час реорганізації товариств, затверджений рішенням ДКЦПФР від 30.12.98 р. №221, відповідач вважає, що при державній реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю, що створюється в результаті перетворення акціонерного товариства, за товариством з обмеженою відповідальністю закріплюється частка у статутному капіталі, яка в передавальному акті відображається як заборгованість товариства перед акціонерами (учасниками).
На думку відповідача, передавальний акт, наданий позивачем для вчинення реєстраційної дії, цій вимозі не відповідав, у зв'язку з чим державний реєстратор обгрунтовано залишив подані документи без розгляду.
Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представників сторін, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають до задоволення з таких підстав.
Відповідно до ч. 7 ст. 37 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення, якщо передавальний акт або розподільчий баланс не відповідає вимогам, які встановлені ч. 4 цієї статті.
Згідно ч. 4 ст. 37 Закону передавальний акт або розподільчий баланс повинен бути затверджений засновниками (учасниками) юридичної особи або органом, який прийняв рішення про припинення юридичної особи. Підписи голови та членів комісії з припинення юридичної особи на передавальному акті або розподільчому балансі повинні бути нотаріально посвідчені.
Спеціальні вимоги щодо передавального акту містяться у ч. 2 ст. 107 ЦК України, згідно якої після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), які мають містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами.
В той же час, ст. 87 Закону України "Про акціонерні товариства" вимог до передавального акту не містить, як і не містять їх Порядок скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 30.12.98 р. №222, та Положення про порядок реєстрації випуску акцій під час реорганізації товариств, затверджений рішенням ДКЦПФР від 30.12.98 р. №221.
Наданий органу державної реєстрації передавальний акт від 18.01.10 р. містить всю необхідну інформацію, зокрема, щодо передачі до ТОВ "Ремпобуттехніка" всіх прав та обов'язків ВАТ "Ремпобуттехніка" згідно наведеного переліку.
Р. IV акту (поточні зобов'язання - поточні зобов'язання за розрахунками:) містить графу - з учасниками (код рядка 590, сума - 91, 8 тис.грн.), яка є заборгованістю перед учасниками, які станом на дату складання передавального акту не обміняли акції на частки у статуному капіталі та акції яких не були викуплені товариством.
При цьому, суд наголошує, що у рішенні №1 позачергових загальних зборів акціонерів ВАТ "Ремпобуттехніка" від 20.10.09 р., на якому прийнято рішення про реорганізацію товариства, також затверджено порядок та умови обміну акцій товариства на частки у статутному фонді товариства, що створюється (одна акція - одна частка), а також визначено процедуру викупу акцій у учасників, які не виявлять бажання брати участі у реорганізації та проголосують проти даного рішення, тобто, товариством виконано вимоги вказаних Порядку скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 30.12.98 р. №222, та Положення про порядок реєстрації випуску акцій під час реорганізації товариств, затверджений рішенням ДКЦПФР від 30.12.98 р. №221.
Зазначене свідчить про відсутність підстав для невідповідності передавального акту від 18.01.10 р., поданого для проведення реєстраційної дії, вимогам законодавства, а також про відсутність підстав для залишенні поданих документів без розгляду органом державної реєстрації.
На підставі вищевикладеного, ст. 160-163, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Зобов'язати Шевченківську районну у м. Києві державну адміністрацію здійснити державну реєстрацію припинення юридичної особи - Відкритого акціонерного товариства "Ремпобуттехніка" (ідентифікаційний код 03058715), що припиняється в результаті перетворення, а також здійснити державну реєстрацію новоутвореної юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремпобуттехніка" (ідентифікаційний код 03058715).
3. Стягнути з державного бюджету України на користь Відкритого акціонерного товариства "Ремпобуттехніка" 3,4 грн. судового збору.
4. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя О.В. Головань
Повний текст постанови
виготовлено і підписано 21.06.10 р.