Постанова № 103681353, 16.03.2022, Радомишльський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
16.03.2022
Номер справи
289/112/22
Номер документу
103681353
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 289/112/22

Номер провадження 3/289/148/22

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.03.2022 м. Радомишль

Радомишльський районний суд Житомирської області в складі

головуючого судді Мельника О.В.,

за участю:

секретаря судового засідання Блоцької О.В.,

прокурора Ліньова О.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Радомишль, громадянина України, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

-за ч.1ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ :

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення за № 26 від 12.01.2022 року, ОСОБА_1 , будучи у період з 30.11.2017 по 24.11.2020 депутатом Радомишльської міської ради Житомирської області, який відноситься до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, чим порушив вимоги, передбачені чинним законодавством України.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення за № 27 від 12.01.2022 року, ОСОБА_1 , будучи у період з 30.11.2017 по 24.11.2020 депутатом Радомишльської міської ради Житомирської області, який відноситься до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин не подав декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, чим порушив вимоги, передбачені чинним законодавством України.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення за № 28 від 12.01.2022 року, ОСОБА_1 , будучи у період з 30.11.2017 по 24.11.2020 депутатом Радомишльської міської ради Житомирської області, який відноситься до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин не подав декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, чим порушив вимоги, передбачені чинним законодавством України.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення за № 29 від 12.01.2022 року, ОСОБА_1 , будучи у період з 30.11.2017 по 24.11.2020 депутатом Радомишльської міської ради Житомирської області, який відноситься до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин не подав декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, чим порушив вимоги, передбачені чинним законодавством України.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про часта місцерозгляду справиповідомлений належнимчином, до суду надав заяву, в якій просить проводити розгляд адміністративних матеріалів у його відсутність, вину визнає, щиро кається,тому судвважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративноївідповідальності.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, пов`язаного з корупцією та призначити стягнення в межах санкціїст. 172-6 ч.1 КУпАП.

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, заслухавши думку прокурора, суд приходить до наступного висновку.

Згідно положень п. «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами на яких поширюється дія цього закону є в тому числі і депутати місцевих рад.

У відповідності до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1,підпунктах "а"і"в"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

У відповідностідо ст.45 ЗаконуУкраїни «Прозапобігання корупції»особи, зазначені упункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадеклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції, з метою виконання покладених на нього повноважень, має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затверджено «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування». Згідно розділу 2 ч.5 п.п.1, 2 щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно дочастини першоїстатті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком.

Декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно доабзацу першогочастини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної упідпунктах «а»,«в»пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 448/21 від 23.07.2021 року «Про затвердження Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затверджено «Порядок

формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування». Згідно розділу 2 якого, до Реєстру включаються такі електронні документи:

декларації, у тому числі виправлені декларації, що подаються відповідно доЗакону;

повідомлення про відкриття суб`єктом декларування або членом його сім`ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента, передбачені Законом;

повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування, передбаченіЗаконом.

Суб`єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів.

Суб`єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі.

Відповідно до вимогст. 9 КУпАПадміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частиною першоюст. 172-6 КУпАПвизначено, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, є адміністративним правопорушенням, пов`язаним з корупцією.

У відповідності достатті 68 Конституції Україникожен зобов`язаний неухильно додержуватисяКонституції Українита законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Факт скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується наступними доказами: протоколами про адміністративні правопорушення № 26, 27, 28, 29 від 12.01.2022 року, в яких ОСОБА_1 зазначив, що невчасно подав декларації, копією рішення

Радомишльської міської ради Житомирської області від 30.11.2017 №1 «Про результати голосування та підсумки виборів депутатів Радомишльської міської ради та початок їх повноважень», згідно якого ОСОБА_1 обрано до складу депутатів вказаної ради. Копією рішення Радомишльської міської ради Житомирської області від 24.11.2020 №1 «Про результати голосування та підсумки виборів депутатів Радомишльської міської ради та початок їх повноважень», згідно якого ОСОБА_1 припинив свої повноваження як депутат вказаної ради, роздруківками дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", які вчинив ОСОБА_1 , подавши декларації 15.12.2021 року.

Визначаючи розмір адміністративного стягнення суд враховує характер та обставини вчиненого правопорушення, особу правопорушника.

Пом`якшуючою відповідальність обставиною є щире каяття правопорушника.

Обтяжуючих відповідальність обставин судом не встановлено.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАПта накладає на нього стягнення у виді штрафу.

В той же час суд зазначає, що у відповідності до ч.4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

З урахуванням вимог ст.. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Крім того, відповідно дост. 40-1 КУпАПсудовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. ст.172-6, 27, 36, 283, 285, 287-291 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього адміністративне стягнення у видіштрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить850 (вісімсот п`ятдесят)грн.. (Отримувач коштів: ГУК у Жит.обл./ ТГ м.Радомишль /21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37976485, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA198999980313010106000006777, код класифікації доходів бюджету: 21081100).

Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальностіза ч. 1ст. 172-6 КУпАПза протоколом № 27 від 12.01.2022 року закрити у зв`язку із закінченням на день розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 496,20грн. накористь держави (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ 22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір).

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом 10 днів з моменту її винесення.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом 10 діб з моменту її винесення.

Суддя О. В. Мельник

Постанова набирає законної сили "__"__ 2022

Строк пред`явлення до виконання "__ "__ 2022