Постанова № 10366984, 05.07.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.07.2010
Номер справи
2а-2396/10/0870
Номер документу
10366984
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2010 року <Текст >Справа № 2а-2396/10/0870

(15 год.29 хв.) м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Малиш Н.І.,

при секретарі Рожик О.П.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «СТ ХОРТ» до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення від 12.04.2010р. №0002281600/0, визнання дій незаконними та зобовязання вчинити дії,

за участю представників сторін:

від позивача: Черненко Р.В., довіреність б/н від 14.06.2010р.;

Кошель В.Я., довіреність б/н від 14.06.2010р.;

від відповідача: Драч В.М., довіреність №11208/10/10-010 від 25.08.2009р.;

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «СТ ХОРТ» (далі Позивач або ТОВ «СТ ХОРТ») з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя (далі Відповідач або ДПІ у Жовтневому районі) про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення від 12.04.2010р. №0002281600/0, визнання дій незаконними щодо анулювання реєстрації платника податку на додану вартість та зобовязання поновити таку реєстрацію на підставі свідоцтва №11567787 від 13.02.2006р.

Свої вимоги Позивач виклав в позовній заяві, зокрема зазначив, що 16 квітня 2010 року товариством з обмеженою відповідальністю «СТ ХОРТ» було отримано поштове відправлення в якому містилися складені посадовими особами Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Запоріжжя: акт від 12.04.2010 про результати невиїзної документальної перевірки № 212/16/34155342 та податкове повідомлення-рішення №0002281600/0 від 12.04.2010 р., яким позивачеві було визначено суму податкового зобов'язання у вигляді фінансових санкцій в сумі 170 грн. Як вбачається зі змісту акту, підставою для прийняття відповідачем, рішення про застосування до позивача фінансових санкцій стало скасування ним же 26.02.2010р. реєстрації позивача, як платника податку на додану вартість. Рішення про застосування фінансових санкцій мотивовано тим, що позивач не повернув відповідачеві свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість №11567787 від 13.02.2006р. протягом 20 календарних днів від дня прийняття відповідачем рішення про анулювання його реєстрації, як платника податку на додану вартість. При цьому відповідачем взагалі не прийнято до уваги той факт, що про зазначене рішення позивач не повідомив, а отже позивач не знав і не міг знати про анулювання податковим органом його реєстрації, як платника податку до того моменту, як йому було відмовлено у прийнятті чергової відповідної декларації. Крім цього в Акті підстава для анулювання відповідачем реєстрації позивача як платника податку на додану вартість (ненадання до ДПІ податкових декларацій з податку на додану вартість протягом дванадцяти послідовних податкових місяців) є помилковою, оскільки позивачем вчасно та у встановленому порядку надається податкова звітність.

В судовому засіданні представники позивача підтримали заявлені позовні вимоги в повному обсязі, надали суду пояснення аналогічні тим, що були викладені в позові.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечив. Пояснив суду, що ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя проведена невиїзна документальна перевірка ТОВ «СТ ХОРТ», за період з лютого 2010р. по квітень 2010р. За результатами проведеної перевірки податковим органом встановлені порушення вимог податкового законодавства України та відповідно прийняте податкове повідомлення-рішення №0002281600/0 від 12.04.2010р. яким визначено суму податкового зобов'язання по податку на додану вартість у розмірі 170грн. Зазначене рішення було прийнято на підставі того, що в звязку з поданням податкових деклараційна податку на додану вартість протягом більше ніж рік, з показниками, які свідчать про відсутність оподаткованих поставок та мав за останні 12 поточних оподаткованих календарних місяців обсяги оподаткованих операцій «0» грн., було прийнято Акт про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість. Відповідно до норм п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р. №168/97-ВР (зі змінами та доповненнями), якщо анулювання реєстрації платника податку на додану вартість здійснюється за ініціативою податкового органу, платник зобов'язаний повернути податковому органу Свідоцтво та всі його засвідчені копії разом із супровідним листом протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка в поверненні такого Свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової декларації з податку на додану вартість. Відповідно до п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» - платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. В звязку з тим, що в строки передбачені законодавством платник податків не повернув податковому органу Свідоцтво платника податку на додану вартість було винесено оскаржуєме податкове повідомлення-рішення, яким визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість в розмірі 170 грн.

На підставі викладеного просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Відповідно до ст.41 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів фіксації судового процесу, а саме звукозаписуючого пристрою «Камертон».

У засіданні 05.07.2010р., на підставі ст. 160 КАС України, судом проголошено вступну і резолютивну частини постанови. Сторонам повідомлено про час виготовлення постанови суду у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, заслухавши пояснення представників сторін та оцінивши надані докази, суд приходить до наступного.

Як встановлено з матеріалів справи та підтверджено в судовому засіданні, 26.02.2010р.ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя, у зв'язку з поданням Позивачем декларацій, які свідчать про відсутність у позивача оподаткованих поставок з податку на додану вартість протягом дванадцяти послідовних податкових місяців, позивач був виключений з реєстру платників податку на додану вартість прийняла Акт про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість №750/34155342, згідно з п.п.9.8. «ґ», п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість».

Крім того, Відповідачем була проведена невиїзна документальна перевірка ТОВ «СТ ХОРТ», за період з лютого 2010р. по квітень 2010р. Перевіркою встановлено порушення п.п. 9.8 «ґ» п.9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме, неповернення Свідоцтва платника податку на додану вартість, оскільки таке було анульовано. За результатами перевірки було складено акт від 12.04.2010р. №212/16/34155342 про результати невиїзної документальної перевірки та винесене податкове повідомлення рішення №0002281600 від 12.04.2010р., яким визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 170 грн.00коп.

Щодо анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.

Відповідно до п.п. «ґ» п. 9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість», особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.

Пункт 25.2.1 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість передбачає, що органи державної податкової служби здійснюють постійний моніторинг платників податку на додану вартість, які включені до Реєстру, та приймають рішення про анулювання реєстрації відповідних платників податку на додану вартість у разі існування підстав, визначених у підпунктах "б" - "г" пункту 25 цього Положення. Такі рішення можуть бути прийняті за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей).

Так відповівдно абз. 14 п. 25.2.1 Положення такі рішення можуть бути прийняті за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей): реєстру (переліку) податкових декларацій (податкових розрахунків) особи за дванадцять послідовних податкових місяців, які свідчать про відсутність у таких деклараціях (податкових розрахунках) оподатковуваних поставок протягом дванадцяти послідовних податкових місяців (підстава - підпункт "т" пункту 9.8 статті 9 Закону). У реєстрі (переліку) зазначаються дані про реєстрацію особи платником податку на додану вартість та по кожній декларації (податковому розрахунку) - податковий період, дата надходження декларації (податкового розрахунку) до органу державної податкової служби, загальні обсяги оподатковуваних поставок звітного періоду, вказані у відповідних рядках та колонках податкової декларації (податкового розрахунку);

У судовому засіданні представник Позивача зазначив, що підтверджується матеріалами справи, що своєчасно надає до ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя податкову звітність, але не заперечував того факту, що декларації з податку на додану вартість протягом дванадцяти послідовних податкових місяців подавались з показниками, які свідчать про відсутність оподаткованих поставок, та має за останні дванадцять поточних календарних місяців обсяги оподаткованих операцій «0» грн.

У вересні місяці Позивачем подавались уточнені податкові накладні але обсяг оподаткованих операцій не змінився та залишився з нульовим показником не вносились.

Щодо твердження Позивача, стосовно того, що про зазначене рішення ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя позивача не був повідомлений, а отже не знав і не міг знати про анулювання податковим органом його реєстрації, як платника податку до того моменту, як йому було відмовлено у прийнятті чергової відповідної декларації.

Відповідно до п.25.2.1 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України №79 від 01.03.2000р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.04.2000р. за №208/4429, органи державної податкової служби здійснюють постійний моніторинг платників податку на додану вартість, які включені до Реєстру, та приймають рішення про анулювання реєстрації відповідних платників податку на додану вартість у разі існування підстав, визначених у підпунктах “б"-"ґ” пункту 25 цього Положення. Такі рішення можуть бути прийняті за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей) реєстру (переліку) податкових декларацій (податкових розрахунків) особи за дванадцять послідовних податкових місяців, які свідчать про відсутність у таких деклараціях (податкових розрахунках) оподатковуваних поставок протягом дванадцяти послідовних податкових місяців (підстава підпункт “ґ” пункту 9.8 статті 9 Закону) (168/97-ВР). У реєстрі (переліку) зазначаються дані про реєстрацію особи платником податку на додану вартість та по кожній декларації (податковому розрахунку) податковий період, дата надходження декларації (податкового розрахунку) до органу державної податкової служби, загальні обсяги оподатковуваних поставок звітного періоду, вказані у відповідних рядках та колонках податкової декларації (податкового розрахунку).

Відповідні документи (декларації) були зазначені відповідачем, що підтверджується Актом про подання податковому органу декларайій з податку на додану вартість від 25.02.2010р. №18/16/34155342, який долучений до матеріалів справи.

Згідно з п.25.2.2 зазначеного Положення, рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за ініціативою податкового органу оформляється актом про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за формою N 6-ПДВ (додаток 5). Такий акт складається у двох примірниках комісією, утвореною відповідно до розпорядження керівника податкового органу, та затверджується керівником (заступником керівника) податкового органу. В акті про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість обовязково вказується підстава для такого анулювання з посиланням на відповідні норми Закону (168/97-ВР).

Дата затвердження акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість уважається днем прийняття такого рішення. Акти про анулювання реєстрації платників податку на додану вартість у день їх затвердження реєструються у журналі обліку актів про анулювання реєстрації платників податку на додану вартість.

Не пізніше наступного робочого дня після внесення запису про анулювання реєстрації до Реєстру один примірник акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість надсилається податковим органом особі, реєстрацію якої анульовано, за місцезнаходженням або місцем проживання такої особи, указаним у Свідоцтві, або за наявності відомостей про комісію з припинення (ліквідатора, ліквідаційну комісію тощо) такої особи за місцезнаходженням комісії. Примірник акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість уважається надісланим (урученим) платнику податку на додану вартість, якщо його надіслано листом з повідомленням про вручення або передано під розписку самому платнику податку чи Представнику платника.

Якщо орган державної податкової служби або пошта не може вручити платнику податку примірник акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти такий акт, незнаходженням за місцезнаходженням (місцем проживання) платника податку, то працівник того структурного підрозділу, яким надсилався такий акт, на підставі інформації від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або на підставі іншої інформації оформляє відповідну довідку, у якій вказує причину, що призвела до неможливості вручення примірника акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість. Зазначена довідка разом з примірником акта про анулювання реєстрації, що не був вручений, долучається до облікової справи (реєстраційної частини) цього платника. Надалі примірник акта, що не був вручений, може бути переданий під розписку самому платнику податку чи Представнику платника в разі письмового або усного звернення їх до податкового органу, де зберігається облікова справа платника податків.

Якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, платник податку зобовязаний повернути податковому органу Свідоцтво та всі засвідчені копії Свідоцтва разом із супровідним листом протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому разі затримка в поверненні такого Свідоцтва прирівнюється до затримки в наданні податкової звітності з цього податку.

Як свідчать матеріали справи, Акт про ануляцію реєстрації платника податку на додану вартість № 750/34155342 від 26.02.2010р. направлявся поштою на юридичну адресу ТОВ «СТ ХОРТ», однак не був отриманим позивачем та 01.04.2010р. повернувся до ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя з відміткою вузла звязку: «За закінченням терміну зберігання та неявкою адресата за отриманням». Про що було складено довідку відсутності посадових осіб субєкта господарювання за його місцезнаходженням від 14.04.2010р. №48/16.

Таким чином твердження Позивача про те, що Відповідач не повідомив його про прийняття про прийняття акту про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість є необґрунтованим та таким, що не відповідає дійсності.

В п.п. «ґ» п. 9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» зазначено, платник податку зобовязаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво, якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.

В зазначений строк Позивач не повернув реєстраційне свідоцтво платника податку на додану вартість, про що представник позивача в судовому засіданні не заперечував.

Відповідно до п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» - Платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Таким чином. ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя правомірно винесено податкове повідомлення-рішення від 12.04.2010р. № 0002281600/0, яким визначено ТОВ «СТ Хорт» зобов'язання по податку на додану вартість у розмірі 170грн.

Відповідно до п.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В звязку з вищезазначеним, позовні вимоги є такими, що не підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158, 161-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її складання у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження, а в разі якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 12 липня 2010року.

Суддя (підпис) Н.І.Малиш