Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 травня 2010 р. справа № 2а-6452/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11 год. 30 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Роздільської Т.В.
при секретаріПригода О.В.
за участю:
представника позивача Коростильова С.В.,
представника відповідача не зявився, .
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у місті Краматорську до приватного підприємства «Крамбудремсервіс» про стягнення заборгованості перед бюджетом з податку на прибуток у розмірі 335,29 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Державної податкової інспекції у місті Краматорську, звернувся до суду із позовом до приватного підприємства «Крамбудремсервіс» про стягнення заборгованості перед бюджетом з податку на прибуток у розмірі 335,29 грн.
Позовні вимоги мотивуючи наступним.
У відповідача станом на 19.03.2010 року існує заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток у розмірі 335,29 грн.
Сума заборгованості не зменшилася .
Просив стягнути з відповідача на користь держави заборгованість у розмірі 335,29 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, надала пояснення, аналогічні викладеним в позові.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин. Про час і місце судового засідання повідомлялася у встановленому законом порядку. Заяв про відкладення розгляду справи від не надходило. Відповідно до ч. 1 ст. 128 КАС України, - суд відкладає розгляд справи у разі неприбуття у судове засідання сторони, про яких немає відомостей, що їм вручені повістки. Оскільки, є відомості про те, що судова повістка відповідачу вручена, то неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи.
Розглянувши подані документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
ДПІ у місті Краматорську є субєктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього Законом України «Про Державну податкову службу в Україні».
Відповідач приватне підприємство «Крамбудремсервіс» є юридичною особою, зареєстрованою виконавчим комітетом Краматорської міської ради 21.05.2007 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичною особою.
Відповідач знаходиться на податковому обліку у ДПІ у місті Краматорську.
У судовому засіданні встановлено, що станом на 19.03.2010 року у відповідача існує податковий борг з податку на прибуток у розмірі 335,29 грн.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»:
податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобовязання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).
Стосовно податку на прибуток підприємств, то відповідно до п. 2.1.1 п. 2.1 ст. 2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платниками податку на прибуток підприємств є з числа резидентів - суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами. Пунктом 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» передбачено, що податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону.
У відповідності до пп. 1, 3, 8 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» податок на прибуток підприємств є загальнодержавними податками.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
На підставі ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.
Відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону податкове зобовязання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку.
Наявність податкового боргу з податку на прибуток підтверджується декларацією з податку на прибуток підприємства № 96422 за 11 місяців 2008 року від 17.12.2008 року по строку сплати 30.12.2008 року, актом про результати невиїзної документальної перевірки з питання неподання податної звітності від 05.08.2008 року № 1582/15-1-3516608, податковим повідомленням рішенням від 20.08.2008 року № 0003171501/0/49796 про нарахуванням штрафу у розмірі 170 грн., актом про результати невиїзної документальної перевірки з питання неподання податної звітності від 10.02.2009 року № 275/15-1-35160608, податковим повідомленням рішенням від 17.02.2009 року № 0000791501/0/9044 про нарахуванням штрафу у розмірі 170 грн.
Сума податкових зобовязань платником податку сплачена частково, заборгованість складає 335,29 грн.
Податкові повідомлення не окаржувалися відповідачем ні у судовому ані адміністративному порядку.
Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 вказаного Закону, визначається сумою податкового боргу платника податків.
На виконання вимог ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» боржнику надіслані податкові вимоги : перша податкова вимога № 1/402 від 11.09.2008 року та друга податкова вимога № 2/595 від 04.02.2008 року.
Податковим органом було прийняте рішення № 9/24-014-15 від 16.01.2009 року про стягнення та продаж інших активів платника податків.
Зазначені заходи позивача щодо стягнення з відповідача податкового боргу не призвели до його погашення.
Сума податкового боргу відповідачем у розмірі 335,29 грн. не сплачена.
Відповідно до пп. 3.1.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, враховуючи права державної податкової служби, встановлені Законом, та передбачений Конституцією судовий порядок їх стягнення, позовні вимоги суд визнає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 69-71, 94, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у місті Краматорська до приватного підприємства «Крамбудремсервіс» про стягнення заборгованості перед бюджетом з податку на прибуток у розмірі 335,29 грн., задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з приватного підприємства «Крамбудремсервіс» (84323, Донецька область, місто Краматорськ, вул. О.Вишні, буд. 1, кв. 23 ЄДРПОУ 35160608) податковий борг з податку на прибуток у розмірі 335 (триста тридцять пять) грн. 29 коп. у рахунок Державного бюджету міста Краматорська, р/р 3214828700059, код платежу 3011021000, банк одержувача ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Роздільська Т. В.