Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
10 березня 2022 року м. Ужгород№ 260/7917/21 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Плеханова З.Б. розглянувши у письмовому провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, буд. 4,м. Ужгород, Закарпатська область,88008) про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії.
Позиції сторін.
Позов мотивовано тим, що ОСОБА_1 з 19.06.2015 року перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області та отримує пенсію за вислугу років з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 09.04.1992 № 2262-ХІІ.У зв`язку із прийняттям постанови КМ України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснено перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2018 року та проведено його з виключенням та з фактичною ліквідацією окремих видів надбавок і доплат, встановлених позивачу при виході на пенсію. Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, яке набрало законної сили 05 березня 2019 року, постанова Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 була визнана нечинною. Тому вважає, що виникли підстави для перерахунку його пенсії з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії. З метою недопущення порушення прав, позивач звернувся до відповідача із заявою про зобов`язання вчинити певні дії щодо перерахунку пенсії. Однак позивачу було відмовлено у такому перерахунку.
12 січня 2021 року , від Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області надійшов відзив на даний адміністративний позов , в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог. Зазначає, що 06 грудня 2021 року до Головного управління звернувся ОСОБА_1 здійснити перерахунок пенсії згідно довідки виданої Головним управлінням ДФС у Закарпатській області №137/7/07-97-09-00 від 02.12.2021 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за прирівняною посадою начальник слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Закарпатській області. У той же час, як ч. 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ, так і п. 1 Порядку №45 передбачено, що такий проводиться після прийняття Урядом рішення про умови та порядок його здійснення. Разом з тим, після визнання протиправними та нечинними пунктів 1-2 Постанови №103 інших рішень про умови та порядок проведення перерахунку пенсій у відповідності до ст. 63 Закону Кабінетом Міністрів України не приймалось. Враховуючи вищевикладене, підстави для здійснення останнього (зокрема, на підставі довідки №137/7/07-97-09-00 від 02.12.2021 року) станом на сьогодні відсутні.
21 січня 2022 року від позивача надійшла відповідь на відзив, відповідно до якої з відзивом відповідача не погоджується з підстав аналогічних, що наведенні у даній позовній заяві.
Обставини встановлені судом.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 19.06.2015 року перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області та отримує пенсію за вислугу років з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 09.04.1992 № 2262-ХІІ.
У зв`язку із прийняттям постанови КМ України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснено перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2018 року та проведено його з виключенням та з фактичною ліквідацією окремих видів надбавок і доплат, встановлених позивачу при виході на пенсію.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб .
Надалі, за наслідками розгляду зразкової справи №160/8324/19, Верховним Судом винесено рішення від 17.12.2019, залишене без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020, у якому зазначено, що з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати особа має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою №704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.
03.12.2021 року позивачем - ОСОБА_1 було одержано - оновлену довідку Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області за № 137/7-07- 97-09-00 від 02.12.2021 року про розмір грошового забезпечення станом на грудень 2020 р. з обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії, встановлених у відповідності до положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб.
Згідно вказаної вище довідки грошове забезпечення позивача складається з наступних складових:
-посадовий оклад - 8 460,00 грн.
-оклад за військовим та спеціальним званням (полковник) - 1480,00 грн.
-надбавка за вислугу років 45 % - 4473,00 грн.
-надбавка за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації 15 % - 1269,00 грн.
-надбавка за високі досягнення у праці 45 % - 6485,85 грн.
-премія 30 % - 2538,00 грн.
всього - 24705,85 грн.
У зв`язку з чим, 06.12.2021 року позивач на адресу відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області було подано письмове звернення, у формі заяви із долученням - оновленої довідки Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області за № 137/7-07-97-09-00 від 02.12.2021 року з метою проведення перерахунку та виплати пенсії останньому, починаючи з 01.01.2021 року, із урахуванням всіх додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Листом вих. № 6327-6375/Г-02/8- 0700/21 від 13.12.2021 року ГУ ПФУ в Закарпатській області повідомило Позивача про відсутність підстав для перерахунку його пенсії, мотивуючи це тим, що відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України та після визнання судом протиправними і нечинними п. п. 1,2 Постанови 103 Урядом України інших рішень про умови і порядок проведення перерахунку пенсій у відповідності до ст.. 63 Закону № 2262 не приймалось.
Мотиви та норми права застосовані судом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII (далі - Закон №2262-XII).
Частиною третьою статті 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно з частиною вісімнадцятою статті 43 Закону №2262-ХІІ у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку .
Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 №45 Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб , та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 затвердив Порядок №45.
Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Абзацом 1 пункту 5 Порядку №45 в редакції Постанови №103 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
При цьому у Додатку 2 до Порядку №45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою №103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб , відповідно до якої, серед іншого, затвердив тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років.
Згідно з пунктом 2 цієї постанови установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Ця постанова набрала чинності з 01.03.2018.
Пункту 3 Постанови №704 визначено виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснювати в порядку, що затверджується Міністерством оборони , Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів , Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, розвідувальними органами, Адміністрацією Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації (далі - державні органи).
Відповідно до пункту 3 Постанови №704 наказом Міністерства фінансів України №616 від 17.07.2018 затверджений Порядок виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції.
Відповідно до пункту 3 цього Порядку грошове забезпечення осіб начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС) складається з: 1) посадового окладу; 2) окладу за спеціальним званням; 3) щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: - надбавок за вислугу років, за особливості проходження служби, за спортивне звання, за почесне звання, за виконання функцій державного експерта з питань таємниць, за службу в умовах режимних обмежень; - доплати за науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) або доктора наук; - доплати за вчене звання; - премій; 4) одноразових додаткових видів грошового забезпечення: - матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань; - допомоги для оздоровлення.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі №826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45. Внесені постановою №103 зміни, зокрема, до додатку 2 до Порядку №45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до зазначених змін.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (2262-12), крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою правління ПФУ від 30.01.2007 №3-1 (Порядок 3-1).
Відповідно до пункту 23 Порядку 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону (2262-12). Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262 усі призначені за цим Законом пенсії' підлягають перерахунку, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
З огляду на викладене суд дійшов висновку, що ГУ ПФУ в Закарпатській області протиправно відмовило позивачу у проведенні перерахунку пенсії на підставі відомостей про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, зазначених у довідці №137/7/07-97-09-00 від 02.12.2021 року.
Відповідно до норм частини другої статті 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. За обставин цієї справи з огляду на видану довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 станом на грудень 2020 року у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії з огляду на зміну (збільшення) розміру грошового забезпечення за посадою начальник слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Закарпатській області. Враховуючи норми частини другої статті 51 Закону №2262-XII ефективним способом відновлення порушених протиправними діями ГУ ПФУ в Закарпатській області прав позивача є зобов`язання відповідача здійснити з 01.01.2021 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Головного управління ДФС у Закарпатській області. №137/7/07-97-09-00 від 02.12.2021 року , з урахуванням раніше проведених виплат.
Щодо аргументів відповідача про застосування строку звернення до суду, встановленого положеннями статті 122 КАС України, то суд зауважує, що відповідно до частин 1 та 2 статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Отже, право на звернення до суду не є абсолютним і може бути обмеженим, в тому числі і встановленням строків для звернення до суду, якими чинне законодавство обмежує звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів.
При цьому, питання щодо застосування строків звернення до адміністративного суду, що передує вирішенню спору по суті (стаття 122 КАС України), слід розмежовувати з питанням щодо застосування строку (періоду), за який проводиться перерахунок пенсії, у разі встановлення судом вини пенсійного органу.
Відлік строків для звернення з метою реалізації права на соціальний захист розпочинається з моменту отримання відповідним суб`єктом владних повноважень заяви особи. У свою чергу, відлік строків для звернення до суду (у випадку незгоди особи з відповідним рішенням, дією чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень за результатами розгляду зазначеної заяви) розпочинається з моменту коли особа дізналася або повинна була дізнатися про таке порушення своїх прав, крім випадків якщо інше прямо не передбачено законом. При цьому, доказами того, що особа знала про порушення своїх прав є не тільки її дії, спрямовані на захист порушених прав, а також докази, які вказують на умови, за яких особа мала реальну можливість дізнатися про порушення своїх прав.
З матеріалів справи встановлено, що позивач звернулася із позовом до суду 20.12.2021 року , а підставою звернення до суду стала відмова відповідача здійснити перерахунок пенсії на підставі довідки №137/7/07-97-09-00 від 02.12.2021 року , оформлена листом № 6327-6375/Г-02/8- 0700/21 від 13.12.2021 року , що і є відправним моментом в обчисленні дати, з якої позивачу стало відомо про те, що перерахунок пенсії на підставі вказаної довідки не здійснено. Таким чином, строк звернення до суду в межах спірних правовідносин не пропущено.
Водночас, наведена відповідачем позиція Восьмого апеляційного адміністративного суду у постанові від 24.06.2021 р. у справі № 260/412/21, де здійснено посилання на постанову Верховного Суду від 31.03.2021 р. у справі № 240/12017/19 має враховуватися із обставинами, які були вищенаведені та наявні у цій справі. Дійсно, для визначення початку перебігу строку для звернення до суду необхідно встановити час, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод та інтересів саме відповідачем. Однак таке порушення, як було вище наведено, з боку органу пенсійного фонду відбулось лише тоді, коли останній відмовив здійснити перерахунок на підставі оновленої довідки, і у відповідача обов`язок із перерахунку пенсії виник саме з цього моменту. До надходження оновленої довідки до відповідача права позивача відповідачем не порушувались, а відтак строк звернення - до суду за захистом прав позивача від порушень з боку відповідача у цьому спорі до вказаного моменту і не починав свого перебігу.
Слід зауважити, Восьмим апеляційним адміністративним судом підтримано аналогічні висновки у подібних справах , викладені у рішеннях від 09 вересня 2021 року № 260/1441/21 , № 260/1049/21.
За правилами встановленими ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 295 КАС України, суд,
В И Р І Ш И В :
1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, буд.4,м. Ужгород, Закарпатська область,88008, код ЄДРПОУ 20453063 ) про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити .
2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо відмови листом № 6327-6375/Г-02/8- 0700/21 від 13.12.2021 року у здійсненні обчислення і перерахунку з 01січня 2021 року пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки №137/7/07-97-09-00 від 02.12.2021 року виданої Головним Управлінням ДФС у Закарпатській області про грошове забезпечення станом на грудень 2020 року за прирівняною посадою начальник слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Закарпатській області із врахуванням розміру посадового окладу - 8 460,00 грн., оклад за військовим та спеціальним званням (полковник) - 1480,00 грн.,надбавка за вислугу років 45 % - 4473,00 грн.,надбавка за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації 15 % - 1269,00 грн.,надбавка за високі досягнення у праці 45 % - 6485,85 грн.,премія 30 % - 2538,00 грн. які передбачені згідно Постанови КМУ № 704.
3. Зобов`язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області код ЄДРПОУ 20453063, м. Ужгород, пл. Народна,4 прийняти видану Головним Управлінням ДФС у Закарпатській області довідку №137/7/07-97-09-00 від 02.12.2021 року (за формою, передбаченою додатком № 2 до постанови КМУ від 13.02.2008р. № 45) про розмір грошового забезпечення станом на грудень 2020 року та здійснити обчислення і перерахунок з 01січня 2021 року основного розміру пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний НОМЕР_1 ) на підставі довідки №137/7/07-97-09-00 від 02.12.2021 року про розмір грошового забезпечення станом на грудень 2020 року що підлягає врахуванню для перерахунку пенсії ОСОБА_1 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992р. N^2262-X-II Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб , статті 9 Закону України від 20.12.1991р. №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", положень постанови КМУ від 30.08.20І7р, №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з урахуванням посадового окладу - 8 460,00 грн., оклад за військовим та спеціальним званням (полковник) - 1480,00 грн.,надбавка за вислугу років 45 % - 4473,00 грн.,надбавка за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації 15 % - 1269,00 грн.,надбавка за високі досягнення у праці 45 % - 6485,85 грн.,премія 30 % - 2538,00 грн. ,які передбачені згідно Постанови КМУ № 704, а всього із суми грошового забезпечення 24705,85 грн.
4. Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області ( код ЄДРПОУ 20453063 м. Ужгород, пл. Народна,4) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний НОМЕР_1 ) судові витрати у розмірі сумі 908,00 грн. (девятсот вісім гривень 00 копійок).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адмінсуду.
СуддяЗ.Б.Плеханова
sp;порушень з боку відповідача у цьому спорі до вказаного моменту і не починав свого перебігу.
Слід зауважити, Восьмим апеляційним адміністративним судом підтримано аналогічні висновки у подібних справах , викладені у рішеннях від 09 вересня 2021 року № 260/1441/21 , № 260/1049/21.
За правилами встановленими ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 295 КАС України, суд,
В И Р І Ш И В :
1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, буд.4,м. Ужгород, Закарпатська область,88008, код ЄДРПОУ 20453063 ) про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити .
2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо відмови листом № 6327-6375/Г-02/8- 0700/21 від 13.12.2021 року у здійсненні обчислення і перерахунку з 01січня 2021 року пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки №137/7/07-97-09-00 від 02.12.2021 року виданої Головним Управлінням ДФС у Закарпатській області про грошове забезпечення станом на грудень 2020 року за прирівняною посадою начальник слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Закарпатській області із врахуванням розміру посадового окладу - 8 460,00 грн., оклад за військовим та спеціальним званням (полковник) - 1480,00 грн.,надбавка за вислугу років 45 % - 4473,00 грн.,надбавка за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації 15 % - 1269,00 грн.,надбавка за високі досягнення у праці 45 % - 6485,85 грн.,премія 30 % - 2538,00 грн. які передбачені згідно Постанови КМУ № 704.
3. Зобов`язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області код ЄДРПОУ 20453063, м. Ужгород, пл. Народна,4 прийняти видану Головним Управлінням ДФС у Закарпатській області довідку №137/7/07-97-09-00 від 02.12.2021 року (за формою, передбаченою додатком № 2 до постанови КМУ від 13.02.2008р. № 45) про розмір грошового забезпечення станом на грудень 2020 року та здійснити обчислення і перерахунок з 01січня 2021 року основного розміру пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний НОМЕР_1 ) на підставі довідки №137/7/07-97-09-00 від 02.12.2021 року про розмір грошового забезпечення станом на грудень 2020 року що підлягає врахуванню для перерахунку пенсії ОСОБА_1 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992р. N^2262-X-II Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб , статті 9 Закону України від 20.12.1991р. №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", положень постанови КМУ від 30.08.20І7р, №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з урахуванням посадового окладу - 8 460,00 грн., оклад за військовим та спеціальним званням (полковник) - 1480,00 грн.,надбавка за вислугу років 45 % - 4473,00 грн.,надбавка за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації 15 % - 1269,00 грн.,надбавка за високі досягнення у праці 45 % - 6485,85 грн.,премія 30 % - 2538,00 грн. ,які передбачені згідно Постанови КМУ № 704, а всього із суми грошового забезпечення 24705,85 грн.
4. Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області ( код ЄДРПОУ 20453063 м. Ужгород, пл. Народна,4) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний НОМЕР_1 ) судові витрати у розмірі сумі 908,00 грн. (девятсот вісім гривень 00 копійок).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адмінсуду.
СуддяЗ.Б.Плеханова