Рішення № 103631351, 09.03.2022, Шевченківський районний суд м. Чернівців

Дата ухвалення
09.03.2022
Номер справи
727/6573/21
Номер документу
103631351
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 727/6573/21

Провадження № 2/727/40/22

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2021 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:

головуючого судді Смотрицького В.Г.

при секретарі Орлецькій Н.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці справу за позовом АТ «Оператор газорозподільної системи «Чернівцігаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості не облікованого об`єму природного газу, -

встановив:

Позивач звернувсядо судуіз позовомдо відповідача ОСОБА_1 про стягнення вартості не облікованого об`єму природного газу посилаючись на те, 26.10.2018 р. у помешканні відповідача за адресою: АДРЕСА_1 під час перевірки (обстеження) комерційного ВОГ (лічильника газу) представником оператора ГРМ було виявлено ознаки втручання в роботу лічильника газу.

За наслідками виявленого порушення за адресою АДРЕСА_2 06.11.2018р. об 11.00 год. був складений акт про порушення, в якому було зазначено суть порушення, дату, час та місце розгляду акту комісією Оператора ГРМ. Під час складання акту про порушення в приміщенні була присутня дружина позивача ОСОБА_2 , яка є членом сім`ї відповідача та рівноцінним з ним споживачем природного газу. ОСОБА_2 відмовилась від підписання акту про порушення.

На підставі акта про порушення в присутності відповідача було демонтовано лічильник газу та складений протокол щодо направлення ЗВТ та/або пломби на експертизу.

В протоколі зазначено, що для захисту лічильника від зовнішнього втручання представник оператора ГРМ додатково опломбував пакет пломбою, в який поміщено лічильник до дня проведення експертизи), а також зазначено дату, час, адресу проведення експертизи та запрошення відповідача для участі у проведенні експертизи лічильника газу.

01.11.2018 року була проведена експертиза демонтованого у відповідача лічильника газу, про що був складний відповідний акт експертизи, при складенні якого був присутній відповідач. Відповідно до висновку експертизи було встановлено факт втручання в роботу ЗВТ.

Після проведення експертизи ЗВТ була проведена його позачергова повірка, відповідно до якої лічильник визнано непридатним до подальшої експлуатації.

06.11.2018 року комісією оператора ГРМ було прийнято рішення про задоволення акту про порушення та складено відповідний акт-розрахунок. ОСОБА_1 здійснено нарахування об`єму необлікованого природного газу за його несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу за період не більше ніж за 6 місяців в загальній сумі 35697,68 грн. Після чого складений окремий платіжний рахунок на оплату вартості необлікованого об`єму природного газу, який ОСОБА_1 отримав на засіданні комісії та який додатково був надісланий йому реєстрованим поштовим відправленням разом листом.

А тому просив стягнути з відповідача на користь акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Чернівцігаз» вартість необлікованого об`єму природного газу в сумі 35697,68грн., а також витрати на відшкодування сплаченого судового збору в сумі 2 270,00 грн.

Відповідно до ч.4 ст.19 ЦПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до ч.1 ст.274 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута малозначна справа.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених в позовній заяві, просив задовольнити позовні вимоги.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив відмовити в задоволенні позову.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, давши оцінку належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також достатності і взаємного зв`язку доказів у їх сукупності, застосовуючи до визначених правовідносин норми матеріального та процесуального права, вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є абонентом АТ Оператор газорозподільної системи Чернівцігаз. Місцем виконання договору розподілу природного газу є об`єкт відповідача, що належить йому на праві власності та який є місцем споживання відповідачем природного газу за адресою: АДРЕСА_1 , особовий рахунок № НОМЕР_1 .

26.10.2018 року фахівці АТ Оператор газорозподільної системи Чернівцігаз під час перевірки комерційного ВОГ (лічильника газу) встановили порушення Кодексу газорозподільних систем, а саме несанкціоноване втручання в засіб вимірювальної техніки (ЗВТ), пошкрябини біля кришки л/г, що підтверджується актом про порушення від 26.10.2018 року №99/171 (а.с. 6).

Згідно з протоколом щодо направлення ЗВТ та/або пломби на експертизу від 26.10.2018 року лічильник типу G4 Metrix, заводський номер 319314, 1999 року, показник лічильника на момент демонтажу 48384,88 куб.м., запаковано в пакет та опломбовано пломбою оператора ГРМ № R22018414 і направлено на експертизу, на яку запрошено відповідача на 10:00 01.11.2018 року (а.с. 7). З даним протоколом ознайомлена дружина відповідача ОСОБА_2 , яка була присутня під час складання акту про порушення.

01.11.2018 року проведена експертиза лічильника газу типу G4 Metrix споживача ОСОБА_1 , що підтверджується актом №614 експертизи лічильників газу та/або пломб. Виявлено порушення: подряпини від стороннього предмету на корпусі, кришці, шестернях, що свідчить про несанкціонований доступ до лічильного механізму; всередині під кришкою ЗВТ виявлено сторонній предмет - плівку. За результатами позачергової перевірки визначено, що лічильник газу типу G4 Metrix не придатний та підлягає заміні (а.с. 8).

Також в акті №614 експертизи лічильників газу та/або пломб відповідачем ОСОБА_1 зазначено, що на корпусі і колесиках ніякої царапини немає (а.с. 8).

06.11.2018року відбулосьзасідання комісіїАТ Операторгазорозподільної системиЧернівцігаз зрозгляду актупорушення від 26.10.2018 року №99/171 до споживача ОСОБА_1 та про донарахування йому об`єму природного газу. На засіданні комісії споживач був присутній.

У результаті засідання комісії прийнято рішення про задоволення акту про порушення та про донарахування ОСОБА_1 обсягу природного газу 2654,90 куб.м. та його вартості в сумі 35687,68 грн., що підтверджується актом-розрахунком необлікованого (донарахованого) обсягу природного газу та його вартості від 06.11.2018 року, платіжним рахунком та розрахунком втручання в роботу ЗВТ з 01.04.2018 р. - 30.09.2018 р. (а.с. 10-12).

Листом від 06.11.2018 року АТ Оператор газорозподільної системи Чернівцігаз повідомило ОСОБА_1 про розрахунок збитків у сумі 35697 грн 68 коп., які необхідно сплатити протягом 3-х календарних днів з дати отримання платіжного рахунку. Також попереджено відповідача, що у випадку несплати боргу позивач буде змушений припинити газопостачання та звернутися до суду з позовом про стягнення боргу (а.с.13).

Частиною першою статті 22 ЦК України передбачено, що особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

Відносини між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами та фізичними особами - споживачами газу регулюються Кодексом газорозподільних систем (далі - Кодексом ГРМ), затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30 вересня 2015 року № 2492, який набрав чинності 27 листопада 2015 року та правилами надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 1999 року №2246 (далі - Правила).

Відповідно до п. 34 Правил споживач несе відповідальність згідно із законодавством за: несвоєчасне та/або не в повному обсязі внесення плати за надані послуги з газопостачання; пошкодження лічильника газу, пломб, індикаторів дії впливу постійного магнітного поля на ньому, порушення цілості або пошкодження повірочного тавра, а також дії, що призводять до заниження показань лічильника.

Відповідно до Закону України Про ринок природного газу споживач зобов`язаний зокрема, не допускати несанкціонованого відбору природного газу.

Згідно з ч. 1 ст. 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

Пунктом 1 глави 1 розділу XI Кодексу ГРС встановлено, що норми цього розділу щодо перерахунку (донарахування) або зміни режиму нарахування природного газу споживачу, у тому числі побутовому споживачу, який уклав з Оператором ГРМ договір розподілу природного газу, а також несанкціонованому споживачу, який знаходиться на території ліцензованій діяльності Оператора ГРМ, застосовуються за наявності акта про порушення, складеного Оператором ГРМ відповідно до вимог цього розділу. Випадки, які потребують перерахунку (донарахування) або зміни режиму нарахування об`ємів природного газу споживачу, що має договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ, без наявності акта про порушення, визначені в розділах ІХ-Х цього Кодексу.

Відповідно до підпункту 3 пункту 1 глави 5 розділу XI Кодексу ГРС до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу, належать несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).

Відповідно до пунктів 23, 29 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 1999 року №2246, відповідальність за збереження і цілість встановлених у споживача лічильників газу та пломб на них несе споживач; споживач зобов`язаний забезпечувати збереження і цілість лічильників газу та пломб на них.

Види порушень, внаслідок яких здійснюється перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу або зміна їх режиму нарахування визначені главою 2 розділу 11 Кодексу ГРС. Зокрема, пунктом 3 цієї глави зазначено, що до порушень (за умови відсутності несанкціонованого втручання в ГРМ або роботу ЗВТ), що сталися внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових (які кваліфікуються як «не з вини споживача»), але внаслідок яких споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) об`єму природного газу, належить пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.

Згідно з п. 4 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу є втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (у тому числі, лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об`єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу.

У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 24 жовтня 2018 року у справі № 914/2384/17 вказано, що: «відповідно до абз.3 п.1 розділу 2 глави ХІ Кодексу ГРС до порушень споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу, належить, зокрема, несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).

Згідно з пунктом 1 глави 3 розділу ХІ Кодексу ГРС, у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об`єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

Так, у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 16 до цього Кодексу. Акт про порушення після пред`явлення представником Оператора ГРМ службового посвідчення складається в присутності споживача/несанкціонованого споживача та/або незаінтересованої особи (представника власника/користувача, на території чи об`єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення його особи та засвідчується їх особистими підписами. У разі якщо комерційний вузол обліку, на якому сталося порушення, знаходиться на території (в приміщенні) Оператора ГРМ, останній повинен завчасно попередити споживача про час і місце складання акта про порушення.

Акт про порушення складається в двох примірниках, один з яких залишається у споживача (несанкціонованого споживача), який має право внести до акта про порушення свої зауваження та заперечення.

Представник Оператора ГРМ перед складанням акта про порушення зобов`язаний повідомити споживача (несанкціонованого споживача) про його право внести зауваження та заперечення до акта про порушення, викласти мотиви своєї відмови від його підписання або підписати його без зауважень.

У разі відмови споживача (несанкціонованого споживача) від підписання акта про порушення він вважається дійсним, якщо його підписали: або більше одного представника Оператора ГРМ, а відмова споживача (несанкціонованого споживача) від підпису акта про порушення підтверджується відео-зйомкою; або представник Оператора ГРМ та одна незаінтересована особа (представника власника/користувача, на території чи об`єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення цієї особи.

Згідно з пунктом 4 глави 5 розділу ХІ Кодексу ГРС у разі відмови споживача (несанкціонованого споживача) від підписання акта про порушення про це робиться відмітка в обох примірниках акта про порушення, один з яких надсилається споживачу (несанкціонованому споживачу) рекомендованим поштовим відправленням.

Згідно з пунктом 2 глави 10 розділу Х Кодексу ГРС, після зняття ЗВТ та/або пломби в присутності сторін пломба або ЗВТ пакується в пакет з поліетилену чи з іншого цупкого матеріалу, який опломбовується пломбою Оператора ГРМ з унікальним номером. При цьому представник Оператора ГРМ складає протокол щодо направлення ЗВТ та/або пломби на експертизу (по одному екземпляру для кожної сторони).

Відповідно до пункту 5 глави 10 розділу Х Кодексу ГРС, споживач зобов`язаний бути присутнім під час проведення експертизи. За неможливості бути присутнім під час проведення експертизи споживач може дати письмову згоду у довільній формі на проведення експертизи без його присутності або у присутності уповноваженої ним іншої особи.У разі неприбуття споживача та/або уповноваженої ним особи на експертизу проведення експертизи ЗВТ та/або пломби проводиться без його участі.

Згідно з пунктом 9 глави 10 розділу Х Кодексу ГРС результати огляду фіксуються в акті експертизи.

Пунктом 11 глави 5 розділу XI Кодексу ГРС встановлено, що за результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення.

Відповідно до пункту 11 гл. 5 розділу ХІ Кодексу ГРС при задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості. При складанні акта-розрахунку враховується таке: 1) розрахований відповідно до вимог цього розділу необлікований (донарахований) об`єм природного газу, що припадає на період до 01 числа місяця, в якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення (тобто до закритого балансового періоду), не потребує коригування (включення до) закритих періодів, а його вартість в повному обсязі має бути компенсована споживачем (несанкціонованим споживачем) Оператору ГРМ. При цьому вартість природного газу визначається за цінами закупівлі природного газу Оператором ГРМ протягом періоду необлікованого природного газу; 2) розрахований відповідно до вимог цього розділу необлікований (донарахований) об`єм природного газу, що припадає на період після 01-го числа місяця, в якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення, включається в баланс поточного календарного місяця за загальними правилами і вважається об`ємом постачання природного газу споживачу його діючим постачальником. Виключенням є об`єм природного газу, нарахований несанкціонованому споживачу та споживачу, у якого відсутній постачальник, вартість якого має бути компенсована Оператору ГРМ за цінами закупівлі ним природного газу в поточному календарному місяці; 3) при розрахунку необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу має бути віднятий об`єм природного газу, фактично сплачений споживачем протягом періоду порушення. Виключенням є несанкціонований відбір природного газу поза охопленням комерційного вузла обліку; 4) при розрахунку необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу пільги та субсидії, на які має право побутовий споживач, не враховуються.

Згідно з пунктом 12 глави 5 розділу ХІ Кодексу ГРС вартість необлікованого об`єму природного газу, яка пред`являється до сплати споживачу в результаті задоволення акта про порушення, зазначається в окремому платіжному рахунку Оператора ГРМ, який надається під особистий підпис споживача або надсилається йому реєстрованим поштовим відправленням разом із супровідним листом, що оформлюється у довільній формі.

Перевіркою дотримання позивачем вимог до розрахунку встановлено, що визначення обсягу недооблікованого газу є правильним, період нарахування позивачем дотримано, із визначеної суми виключено нараховані по лічильнику обліковані розміри спожитого газу, субсидія правильно не врахована.

Главою 10 розділу X Кодексу ГРС встановлено порядок проведення експертизи ЗВТ та пломб.

Відповідно до пункту 8 глави 9 розділу Х Кодексу ГРС якщо за результатами експертизи або позачергової чи експертної повірки ЗВТ буде підтверджений факт несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, у всіх випадках витрати, пов`язані з демонтажем, транспортуванням, монтажем ЗВТ, та витрати, пов`язані з експертизою або позачерговою чи експертною повіркою ЗВТ, компенсуються за рахунок споживача (сторони, відповідальної за збереження ЗВТ). Якщо сам ЗВТ за результатами експертизи або позачергової чи експертної повірки буде визнаний таким, що непридатний до подальшої експлуатації та потребує ремонту, витрати, пов`язані з ремонтом ЗВТ або встановленням нового ЗВТ, мають бути компенсовані за рахунок споживача (сторони, відповідальної за збереження ЗВТ).

Суд вважає, що доводи позивача про наявність правових підстав для покладення на відповідача, як на споживача послуг з газопостачання, обов`язку відшкодування завданих позивачеві збитків внаслідок необлікованого споживання природного газу, знайшли своє підтвердження належними доказами, якими встановлено факт несанкціонованого втручання у роботу лічильника газу типу G4 Metrix, встановленого за адресою: АДРЕСА_1 .

У спірних правовідносинах акт про порушення №99/171 від 26 жовтня 2018 року, протокол щодо направлення ЗВТ та/або пломби на експертизу від 26.10.2018 року, складені в присутності дружини відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , та акт експертизи лічильника газу та/або пломби №614 від 01.11.2018 року, складений в присутності ОСОБА_1 , є належними та допустимими доказами, що є достатніми для покладення на споживача послуг АТ Оператор газорозподільної системи Чернівцігаз відповідальності за вчинені порушення.

Висновок експертизи лічильника газу, наявний в матеріалах справи, в якому встановлено факт втручання в роботу лічильника газу з вини споживача, викладений у вищезазначеному акті, не спростовується будь-якими іншими належними та допустимими доказами по справі.

Суд відхиляє доводи відповідача про те, що акт про порушення та протокол щодо направлення ЗВТ та/або пломби на експертизу складений з порушеннями. Як встановлено судом, перевірка (обстеження) лічильника газу в будинку здійснювалося у присутності дружини відповідача, яка є членом його сім`ї, що проживає у вказаному житловому приміщенні та, відповідно до положень законодавства, є споживачем природного газу, а, отже, мала право відмовитись від підпису акта про порушення, що зафіксовано відеозйомкою та мала право підписувати протокол щодо направлення ЗВТ та/або пломби на експертизу.

Посилання відповідача на неправильність написання його імені, а саме « ОСОБА_3 » замість « ОСОБА_1 » в акті №614 експертизи лічильників газу та.або пломби сама по собі не може бути підставою для звільнення його від відповідальності за виявлене порушення.

Безпідставним є аргумент відповідача про те, що газовий лічильник був пошкоджений під час проведення експертизи. Як вбачається з матеріалів справи відповідач не надав суду належних та допустимих доказів, які би підтверджували вищевказану обставину. Ці дії відбувались у присутності відповідача, відповідно він міг наполягати на фіксації проведення експертизи на власні технічні засоби, або після її проведення отримати лічильник та передати його для дослідження до експертної установи зокрема НД ЕКЦ в Чернівецькій області.

Позивач при демонтажі лічильника газу в будинку відповідача, направленні цього лічильника на експертизу, складанні актів про порушення та експертизи лічильника і визначенні розміру збитків, завданих позивачем необлікованим споживанням природного газу, діяв в межах своїх повноважень відповідно до положень чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до позиції Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи), сформованої в пункті 58 рішення у справі «Серявін та інші проти України» (№4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spain) № 303-A, пункт 29.

За таких обставин, інші доводи учасників справи не стосуються предмету доказування в межах спірних правовідносин.

Відповідно до ст.141 ЦПК України з відповідача ОСОБА_3 на користь позивача підлягають стягненню судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 2270 грн.

Таким чином, враховуючи вищевикладене та оцінюючи належність, допустимість кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, розглянувши справу в межах заявлених вимог, суд приходить до висновку, що з відповідача необхідно стягнути вартість необлікованого об`єму природного газу в сумі 35697,68 грн., задовольнивши позовні вимоги.

На підставі викладеного та керуючись Кодексом газорозподільнихсистем, ст.ст.22, 714 ЦК України, ст.ст.4, 12, 13, 19, 76, 81, 82, 141, 247, 259, 263, 265, 268, 273, 274 ЦПК України, суд, -

ухвалив:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного Товариства «Оператор газорозподільної системи «Чернівцігаз» вартість не облікованого об`єму природного газу в сумі 35697 ( тридцять п`ять тисяч шістсот дев`яносто сім ) грн. 68 коп.

Судові витрати, пов`язані з сплатою судового збору в сумі 2270 ( дві тисячі двісті сімдесят ) грн. компенсувати Акціонерному Товариству «Оператор газорозподільної системи «Чернівцігаз» за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

З повним текстом рішення суду особи, які беруть участь у справі, зможуть ознайомитись 09 березня 2021 року.

Апеляційна скарга може бути подана протягом 30 днів з дня проголошення рішення безпосередньо до Чернівецького апеляційного суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Суддя: