ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 323
РІШЕННЯ
Іменем України
18.05.2010Справа №2-21/1548-2010 за позовом Фізичної особи - підприємця Романової Ірини Віталіївни, м. Сімферополь
до відповідача Фонду комунального майна Сімферопольської міської Ради, м. Сімферополь
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, - Комунального підприємство «Житлово-експлуатаційне об’єднання Київського району м. Сімферополя» , м. Сімферополь, вул.. Лермонтова, 17;
про зобов’язання виконання рішення.
Суддя Господарського
Суду Автономної Республіки Крим
С.І. Чонгова
Представники:
27 квітня 2010 р.
Від позивача Овсянікова І.В., свідоцтво № 1180 від 27.11.2009 р., адвокат;
Від відповідача Яковлєва-Болотова О.Є., головний спеціаліст, д/п № 564/40/01 від 26.04.2010 р., головний спеціаліст,
Від третьої особи Карімова З.Р., ю/к, д/п № 02 від 11.01.2010 р.
18 травня 2010 р.
Від позивача Овсянікова І.В., свідоцтво № 1180 від 27.11.2009 р., адвокат;
Від відповідача Яковлєва-Болотова О.Є., головний спеціаліст, д/п № 564/40/01 від 26.04.2010 р., головний спеціаліст,
Від третьої особи не з’явився,
Сутність спору: Позивач – Фізична особа - підприємець Романова Ірина Віталіївна звернувся до Господарського суду АР Крим із позовом до відповідача - Фонду комунального майна Сімферопольської міської Ради, у якому просить зобов’язати відповідача виконати рішення 46 сесії 5 скликання Сімферопольської міської ради № 690 від 19.03.2009 р. «Про затвердження програми приватизації об’єктів комунальної власності Сімферопольської ради на 2009 рік».
Ухвалою Господарського суду АР Крим від 08 квітня 2010 р. до участі в справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, було залучено Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційне об’єднання Київського району м. Сімферополя».
15 квітня 2010 р. на адресу Господарського суду АР Крим від відповідача надійшов відзив на позовну заяву за № 1102/40/01 від 14.04.2010 р., у якому відповідач вимоги позову не визнає та просить відмовити позивачу у задоволені позову (а. с. 61).
27 квітня 2010 р. на адресу Господарського суду АР Крим третьою особою - Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне об’єднання Київського району м. Сімферополя» були надані пояснення за № 56 від 27.04.2010 р. (а. с. 67).
У судове засідання 27.04.2010 р. представник позивача з’явився, вимоги позову підтримав.
У судове засідання 27.04.2010 р. представник відповідача з’явився, вимоги позову не визнав.
У судове засідання 27.04.2010 р. представник третьої особи з’явився.
У засіданні суду у порядку статті 69 Господарського процесуального кодексу України сторони заявили клопотання про продовження строку розгляду справи.
Крім того, у засіданні суду 27.04.2010 р. у порядку статті 77 Господарського процесуального кодексу України було оголошено перерву до 18 травня 2010 р.
У судове засідання 18.05.2010 р. представник позивача з’явився, вимоги позову підтримав.
У судове засідання 18.05.2010 р. представник відповідача з’явився, вимоги позову не визнав.
У судове засідання 18.05.2010 р. представник третьої особи не з’явився, про день слухання справи повідомлений належним чином, надіслав на адресу суду заяву за № 5241-13/938 від 17.05.2010 р., у якій просить розглядати справу у відсутність його представника.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення та заперечення представників позивача, відповідача, третьої особи, суд, -
ВСТАНОВИВ:
На підставі рішення виконавчого комітету Київської районної ради м. Сімферополя від 29.01.2008 р. № 19 «Про укладення договору оренди приміщення по вул.. Київській, 153 (пункт 4), з фізичною особою – підприємцем» було передано в оренду позивачу нежитлове приміщення, яке розташоване у підвалі загальною площею 76,1 кв. м. (статус – нежитловий фонд) по вул.. Київська, 153.
25.03.2008 р. між Комунальним підприємством «Житлово-експлуатаційне об’єднання Київського району м. Сімферополя» та позивачем був укладений договір оренди № 6/3 від 25.03.2008 р. нежитлових приміщень, що належать до комунальної власності м. Сімферополя.
Актом приймання-передачі від 25.03.2008 р. приміщенні у будинку № 153 по вул.. Київська, загальною площею 76,1 кв. м. було передано позивачу.
Відповідно до рішення виконавчого комітету Київської районної ради м. Сімферополя від 30.06.2009 р. № 115/14 «Про укладення договору оренди приміщення по вулиці Київська, 153, з фізичною особою – підприємцем Романовою І.В.» було передано в оренду нежитлове приміщення по вул.. Київській, 153, в м. Сімферополі, загальною площею 76,1 кв. м. для розміщення перукарні, строком на 1 рік.
Між позивачем та Комунальним підприємством «Житлово-експлуатаційне об’єднання Київського району м. Сімферополя» був укладений договір оренди № 6/3 від 01.08.2009 р. нежитлових приміщень, що належать до комунальної власності м. Сімферополя.
Листом від 10.2008 р. №5ж1-12/2389 КП «Житлово-експлуатаційне об’єднання Київського району м. Сімферополя» було надано дозвіл на проведення позивачем робіт з поліпшення орендованого приміщення за рахунок власних коштів.
Позивачем було проведено ремонт та переобладнання в орендованому приміщенні у відповідності до погодженої з Комунальним підприємством «Житлово-експлуатаційне об’єднання Київського району м. Сімферополя» проектно-кошторисної документації, про що був складений акт приймання виконаних підрядних робіт, який також був затверджений Комунальним підприємством «Житлово-експлуатаційне об’єднання Київського району м. Сімферополя».
Відповідно аудиторському висновку незалежної аудиторської фірми «Аудит-Сервіс» про джерела фінансування позивачем витрат з ремонту орендованих нежитлових приміщень загальною площею 76,1 кв. м., що розташовані за адресою: АР Крим. М. Сімферополь, вул.. Київська, 153, від 29.10.2008 р., загальна вартість поліпшень орендованого нерухомого майна склала 48817,20 грн.
Згідно висновку про ідентифікацію поліпшень орендованого нерухомого майна, який зроблено 29.10.2008 р. Приватним підприємством «Центр про оцінку майна «Таврида – експерт» визначено наявність поліпшень, які неможливо відокремити від орендованого нерухомого майна без нанесення йому шкоди, які відповідають наданим підтверджуючим документам з обсягу витрат на їх здійснення. Вартість обсягів виявлених поліпшень орендованого нерухомого майна відповідає кошторисним даним, фактичним витратам на поліпшення орендованого нерухомого майна, ринковим цінам, які склалися у регіоні. Згідно аудиторського висновку від 29.10.2008 р. оцінювача фактичні витрати на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого нерухомого майна – нежитлових приміщень загальною площею 76,1 кв. м., що розташовані за адресою: м. Сімферополь, вул.. Київська, 153, (п. 4), знаходяться на балансі Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне об’єднання Київського району м. Сімферополя» виконаних позивачем на протязі договору оренди нежитлових приміщень № 6/3 від 25.03.2008 р., за рахунок власних грошових коштів, зі згоди орендодавця, складають на 29.10.2008 р. (з урахуванням ПВД) 48817,20 грн.
Відповідно до висновку про вартість майна Приватного підприємства «Центр про оцінку майна «Таврида – експерт» від 29.02.2008 р. ринкова вартість нежитлових приміщень загальною площею 76,1 кв. м. по вул.. Київська, 153, в м. Сімферополі, складає 145859,00 грн.
Таким чином, вартість проведених позивачем поліпшень, які неможливо відокремити від орендованого об’єкту без його пошкодження, перевищила встановлені статтею 51 Закону України «Про державну приватизацію» 25 %, що необхідні для набуття права на викуп даного нерухомого майна.
На підставі рішення 46 сесії 5 скликання Сімферопольської міської ради № 690 від 19.03.2009 р. «Про затвердження Програми приватизації об’єктів комунальної власності Сімферопольської міської ради на 2009 рік» нерухоме майно, що знаходиться в оренді у позивача було включено до переліку об’єктів комунальної власності Сімферопольської міської ради, що підлягає приватизації.
Частиною 1 статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Листом від 08.04.2009 р. відповідач повідомив позивача, що орендоване ним приміщення по вул.. Київська, 153, в м. Сімферополі включено до Переліку об’єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу, про підготовку документів та строки приватизації, відповідач вказав, що повідомить додатково.
Відповідно до технічного висновку Кримського республіканського підприємства «Проектно-дослідницький інститут «Кримпроектреконструкція» на підставі представлених позивачем матеріалів, обстеження нежитлових приміщень, що орендує позивач, частини підвалу житлового будинку по вул.. Київська, 153, в м. Сімферополі, встановлено, що обстежувальні підвальні приміщення загальною площею 76,1 кв. м., що орендуються позивачем, не є допоміжними та не беруть участь в обслуговуванні житлового будинку та має окремий вхід.
За поясненнями третьої особи – до передачі у оренду позивачу, спірне приміщення використовувалося для розміщення цеху з виготовлення пельменів, що підтверджено розпорядженням виконавчого комітету Київської районної ради м. Сімферополя № 021-8/277 від 06.09.1999 р. «Про укладення договору оренди по вул.. Київська, 153» та договором оренди нежитлових приміщень № 6/3 від 11.10.1999 р.
Виходячи зі змісту статей 4, 8, 11 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» відповідач повинен був виконати певні дії, пов’язані з підготовкою об’єкта малої приватизації до продажу, зокрема, визначити ціни продажу об’єкту, що підлягає приватизації шляхом викупу; підготувати та опублікувати інформацію про об’єкти малої приватизації у відповідних інформаційних бюлетенях та місцевій пресі, інших друкованих виданнях, визначених органом приватизації.
Згідно з пунктом 2 статті 8 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» строк підготовки об’єкта малої приватизації до продажу не повинен перевищувати двох місяців з дня прийняття рішення про включення його до відповідного переліку об’єктів, що підлягають приватизації.
Однак, відповідачем вказані дії виконані не були, у зв’язку з чим позивач вважає, що відповідач безпідставно ухиляється від виконання рішення 46 сесії 5 скликання Сімферопольської міської ради № 690 від 19.03.2009 р. «Про затвердження Програми приватизації об’єктів комунальної власності Сімферопольської міської ради на 2009 рік» та проведення процедури приватизації вказаного об’єкту оренди, чим порушує право позивача на викуп орендованих ним нежитлових приміщень.
При таких обставинах, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню, оскільки вони засновані на нормах чинного законодавства та підтверджені матеріалами справи.
Відповідно до вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України витрати з оплати державного мита та судові витрати, пов'язані з інформаційно-технічним забезпеченням судового процесу підлягають віднесенню на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
У засіданні суду було оголошено вступну та резолютивну частини рішення. Рішення оформлено та підписано відповідно до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України 19 травня 2010 р.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 8 «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», ст. ст. 49, 69, 77, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Продовжити строк розгляду справи.
Позов задовольнити.
Зобов’язати Фонд комунального майна Сімферопольської міської ради, м. Сімферополь (м. Сімферополь, вул.. Толстого, 15; ЗКПО 20687358, інші реквізити та банківські рахунки не відомі) виконати рішення 46 сесії 5 скликання Сімферопольської міської ради № 690 від 19.03.2009 р. «Про затвердження програми приватизації об’єктів комунальної власності Сімферопольської ради на 2009 рік».
Стягнути з Фонду комунального майна Сімферопольської міської ради, м. Сімферополь (м. Сімферополь, вул.. Толстого, 15; ЗКПО 20687358, інші реквізити та банківські рахунки не відомі) на користь Фізичної особи - підприємця Романової Ірини Віталіївни, м. Сімферополь (юридична адреса: м. Сімферополь, вул.. Лугова, 4, корпус 2, кв. 25; адреса для листування: м. Сімферополь, вул.. Балаклавська, 115, кв. 46; ідентифікаційний номер 2250224905, рік народження не відомий, інші реквізити та банківські рахунки не відомі) 85 грн. державного мита та 236 грн. витрат пов’язаних з інформаційно-технічним забезпеченням судового процесу.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Чонгова С.І.