Постанова № 10355826, 05.07.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.07.2010
Номер справи
2а-4853/10/1270
Номер документу
10355826
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.19

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 липня 2010 року Справа № 2а-4853/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді : Чиркіна С.М.

при секретарі : Лисенко Є.М.

за участю :

представника позивача: Соболя К.Л. ( довіреність від 11.01.2010 №88),

прокурор заявник: не прибув,

представник відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Попаснянського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України до Державного підприємства «Хімічний завод «Південний» про стягнення фінансової санкції у сумі 1700,00 грн. , -

В С Т А Н О В И В:

16 червня 2010 року Попаснянський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з Державного підприємства «Хімічний завод «Південний» штрафної санкції у розмірі 1700,00 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 24.02.2010 проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом на таксі. За наслідками перевірки складено Акт № 165490 про порушення ДП «Хімічний завод «Південний» законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена статтею 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт»- надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначено ст.ст.39 та 48 того ж Закону.

За результатами розгляду справи за виявлене порушення керівником інспекції винесено постанову № 098575 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн., яку одержано останнім 04.03.2010, про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення. Проте фінансову санкцію до теперішнього часу відповідачем добровільно до бюджету не сплачено.

У звязку з чим Попаснянський транспортний прокурор просить суд стягнути з відповідача фінансову санкцію у розмірі 1700,00 грн.

Прокурор заявник у судове засідання не зявився, про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином, причини не явки суду не відомі.

Представник позивача підтримав позовні вимоги, просив суд стягнути з відповідача фінансову санкцію у розмірі 1700,00 грн.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, надіслав клопотання про розгляд справи без участі представника ДП «Хімічний завод «Південний».

Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю прокурора заявника та представника відповідача, на підставі доказів, наявних у матеріалах справи.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті , діє на підставі Положення, затвердженого постановою КМУ від 8 березня 2004 року №1190 ( із наступними змінами) далі Положення №1190, Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (надалі територіальні органи) затверджене наказом Міністерства транспорту та звязку України від 14 грудня 2005 року №888 ( зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005 року за № 1573/11853) - далі Положення №1573. .

Згідно з п.4 Положення №1190 , Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.

Згідно п.8 Положення про Головавтотрансінспекцію на виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністерством транспорту та звязку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головатотрансінспекції.

Підпунктом 1 пункту 6 Положення № 1573( далі Положення №1573) передбачено, що територіальні управління у відповідному регіоні мають право перевіряти виконання субєктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Відповідно до ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» №2344 від 05.04.2001 ( далі Закон №2344) року від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення фінансових санкцій за порушення мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

24.02.2010 працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Луганській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, що належить ДП «Хімічний завод «Південний», за наслідками якої складено акт № 165490 від 24.02.2010 про порушення з боку останнього законодавства про автомобільний транспорт , відповідальність за що передбачена статтею 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт»- надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначено ст.ст.39 та 48 того ж Закону. ( а.с.12).

Згідно із ст. 39 Закону України №2344 автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

На момент перевірки були встановлені порушення, а саме надання послуги з перевезення вантажів без оформлення належних документів, а саме без ліцензійної картки ( а.с.12).

З актом № 165490 водій відповідача ознайомлений, про що свідчить запис та його особистий підпис ( а.с.12)

За надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовуються санкції, а саме штраф у розмірі ста неподаткових мінімумів доходів громадян.(абз.2 ч.1 ст.60 ЗУ «Про автомобільний транспорт»).

За результатами розгляду справи за виявлене правопорушення на підставі акту від 24.02.2010 відповідно до п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів №1567 від 08.11.2006 року керівником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області було винесено постанову №098757 від 09.03.2010 року про застосування фінансових санкцій, яким відповідачу було визначено фінансові санкції у розмірі 1700,00грн.( а.с.11).

До теперішнього часу відповідач рішення про застосування фінансових санкцій в адміністративному та судовому порядку не оскаржував і штраф не сплатив в повному обсязі.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Доказів, які б спростовували доводи прокурора та представника позивача, відповідач суду не надав.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки Попаснянський транспортний прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст.ст. ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Попаснянського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України до Державного підприємства «Хімічний завод «Південний» про стягнення фінансової санкції у сумі 1700,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства «Хімічний завод «Південний» фінансові санкції у сумі 1700,00 грн.( одна тисяча сімсот гривень) , перерахувавши до державного бюджету УДК м.Рубіжне, і.к.24046780 на рахунок № 31117106700071 в УДК в Луганській області, МФО 804013, код 21081100.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяЧиркін С.М.