Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.14
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 липня 2010 року Справа № 2а-4993/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді: Чиркіна С.М.,
при секретарі: Лисенко Є.М.,
за участю:
представника позивача: Шпуганич В.І.(довіреність від 10.02.2010 №07/06-521),
представник відповідача: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Краснолуцького міського центру зайнятості до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне ремонтне управління Краснолуцької міської ради» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків та пені у розмірі 6535,98 грн. за період з 01.01.2009 по 31.03.2010, -
ВСТАНОВИВ:
22 червня 2010 року позивач Краснолуцький міський центр зайнятості звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне ремонтне управління Краснолуцької міської ради» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків та пені у розмірі 6535,98 грн. за період з 01.01.2009 по 31.03.2010.
В обґрунтування позову зазначено, що в порушення вимог ч.3 ст.17 ЗУ «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» КП «Житлово-експлуатаційне ремонтне управління Краснолуцької міської ради» страхові внески до Фонду сплачуються несвоєчасно та не в повному розмірі. Внаслідок порушення вищевказаних норм, відповідно до акту перевірки з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття № 94 від 28.04.2010, відповідач станом на 01.04.2010 має недоїмку зі страхових внесків у розмірі 38439,04 грн. За рішенням Господарського суду від 11.05.2007 року з відповідача на користь Краснолуцького міського центру зайнятості стягнута заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 12336,83 грн. за період з 01.09.2005 по 01.02.2007. За рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 01.06.2009 з відповідача на користь Краснолуцького міського центру зайнятості стягнута заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 19566,23 грн. За період з 01.01.2009 по 31.03.2010 заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду не сплачена та збільшена на 6535,98 грн.
У звязку з чим позивач просив стягнути з відповідача заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у розмірі 6535,98 грн. за період з 01.01.2009 по 31.03.2010.
У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив задовольнити позов.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином, причини не явки суду не відомі.
Суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.
Заслухавши представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Як вбачається з ч.2 ст.12 ЗУ «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 №1533-ІІІ ( далі ЗУ №1533) Краснолуцький міський центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття, в звязку з чим виконує покладені на нього функції, серед яких здійснення обліку та ведення реєстру платників страхових внесків, збір страхових внесків, контроль за правильністю їх нарахування, своєчасністю сплати, представництво інтересів Фонду в судах та інших органах.
Краснолуцький міський центр зайнятості як орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України, є суб'єктами владних повноважень, а спори за участю цих органів та юридичних осіб щодо стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття, є публічно правовими, оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню «адміністративної справи».
В судовому засіданні встановлено, що в Краснолуцькому міському центрі зайнятості як страхувальник роботодавець та платник страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття зареєстроване Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційне ремонтне управління Краснолуцької міської ради»
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ч.2 ст.34 ЗУ № 1533 Фонд зобов'язаний, зокрема, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю.
Згідно із п.2 ст.35 Закону України № №1533 , роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Відповідно до п.1,2,4 ч.1 ст. 38 вищезазначеного Закону роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Згідно із ч.2 ст.38 ЗУ №1533, строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Порядок обчислення та сплати страхових внесків регулюється вказаним Законом та Інструкцією про порядок обчислення та сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Інструкція) затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.12.2000 № 339, зареєстрованої в Міністерстві Юстиції України 16.01.2001 за №30/5221.
Відповідно до п.п.5.6,5.7 Інструкції перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.
У разі нестачі коштів на рахунку платника на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі, видача коштів на оплату праці і перерахування страхових внесків до Фонду проводяться у пропорційних сумах.
Підпунктом 7.1 пункту 7 Інструкції зазначено, що контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків здійснюється центрами зайнятості шляхом проведення планових перевірок.
Згідно п.п.7.4. п.7 за результатами перевірки складається акт у двох примірниках і підписується особами, які проводили перевірку, керівником і головним бухгалтером страхувальника. Один примірник акта передається під розписку керівникові або головному бухгалтеру страхувальника, інший залишається в центрі зайнятості, який проводив перевірку.
Згідно акту № 94 від 28.04.2010 планової перевірки ( а.с.6-7) додатку до №1 та №2 до акту (а.с.8,9) відповідачу за порушення вимог ЗУ №1533 та Інструкції належить перерахувати в 30- денний термін до Фонду недоїмку у розмірі 28889,77 грн. та пеню у розмірі 9549,27 грн., всього 38439,04 грн.
Господарським судом Луганської області 11.05.2007 прийнята постанова по адміністративній справі про стягнення з Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне ремонтне управління Краснолуцької міської ради» недоїмки у сумі 12336,83 грн. за період з 01.09.2005 по 01.02.2007. ( а.с.12-13)
Луганським окружним адміністративним судом 01.06.2009 прийнята постанова по адміністративній справі про стягнення з Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне ремонтне управління Краснолуцької міської ради» недоїмки у сумі 19566,23 грн. за період з 01.02.2007 по 01.01.2009.( а.с.14-15).
Актом перевірки № 94 від 28.04.2010 та розрахунком суми позову ( а.с.11) підтверджується, що за період з 01.01.2009 по 31.03.2010 заборгованість по сплаті страхових внесків не сплачена та збільшена на 6535,98 грн.
Рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу, приймається керівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його заступником за місцезнаходженням (місцем проживанням) платника страхових внесків на підставі акта перевірки.( абз. 5 п.п.7.4. п.7 Інструкції).
28 квітня 2010 року директором Краснолуцького міського центру зайнятості було прийнято рішення №8 про стягнення з КП «Житлово-експлуатаційне ремонтне управління Краснолуцької міської ради» простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків в розмірі 2646,90 грн. та пені в розмірі 3889,08 грн.( а.с.10).
Відповідно до п.п.7.5.п.7 Інструкції у разі коли роботодавець не згоден з розрахунком суми недоїмки, пені та штрафу, зазначених у рішенні, він має право протягом десяти робочих днів, наступних за днем отримання рішення, звернутися до центру зайнятості, який його прийняв, із скаргою про перегляд цього рішення. Скарга подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які роботодавець уважає за потрібне надати.
Відповідач рішення №8 від 28.04.2010 не оскаржив, суму заборгованості не сплатив.
Таким чином, на час розгляду справи сума заборгованості відповідача зі сплати страхових внесків на випадок безробіття за період з 01.01.2009 по 31.01.2010 становить: недоїмка 2646,90 грн., пеня 3889,08 грн., всього 6535,98 грн.
З абз.1 п.9.7 Інструкції вбачається, що не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства.
Відповідно до ст. 39 «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 №1533 спори , що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги про стягнення з відповідача суми заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття (недоїмки) та пені на загальну суму 6535,98 грн. за період з 01.01.2009 по 31.03.2010 обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Враховуючи, що органи Фонду загальнообовязкового державного страхування України на випадок безробіття відповідно до п.34 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів «Про державне мито» звільнені від сплати судового збору, а також вимоги ч.4 ст.94 КАС України - судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем- фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.35, ст.38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-ІІІ, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Краснолуцького міського центру зайнятості до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне ремонтне управління Краснолуцької міської ради» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків та пені у розмірі 6535,98 грн. за період з 01.01.2009 по 31.03.2010 задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне ремонтне управління Краснолуцької міської ради» ( код ЄДРПОУ 3339940) на користь Краснолуцького міського центру зайнятості ( 94518, Луганська обл.,м.Красний Луч, мікрорайон,4,б.9А, УДК м.Красний Луч, код 24046797, банк ГУДК м.Луганськ, МФО 804013, р/р 37174974900039, код 50040400, код ЄДРПОУ 13391968) заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у розмірі 6535,98 грн.( шість тисяч пятсот тридцять пять гривень девяносто вісім копійок) за період з 01.01.2009 по 31.03.2010.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяЧиркін С.М.