Постанова № 10355429, 05.07.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.07.2010
Номер справи
2а-11845/10/0570
Номер документу
10355429
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 липня 2010 р. справа № 2а-11845/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 14.00

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Бєломєстнова О. Ю.

при секретаріАврамченко С.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом

Прокурора м. Горлівка в інтересах держави в особі Горлівської обєднаної державної податкової інспекції

до Приватного підприємця ОСОБА_1

про стягнення податкового боргу у сумі 21858,12 грн.

за участю прокурора Вартанової О.М.

представника позивача Леонова О.Ю. за довіреністю

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Горлівка в інтересах держави в особі Горлівської обєднаної державної податкової інспекції звернувся до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у сумі 21858,12 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на несплату податкових зобовязань, які виникли на підставі декларацій орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за № 180 від 19.01.2010р. з урахування переплати на суму 4708,66 грн., дата виникнення боргу 31.12.2009р., № 180 від 19.01.2010р. на суму 5330,10грн., дата виникнення боргу 01.02.2010р., № 236 від 22.01.2010р. на суму 5644,61 грн., дата виникнення боргу 02.03.2010р., № 236 від 22.01.2010р. на суму 5644,61 грн., дата виникнення боргу 30.03.2010р. Також, за результатами перевірки відповідача щодо своєчасності сплати орендної плати з фізичних осіб були встановлені порушення п. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, про що був складений акт № 24/17 від 13.01.2010р. На підставі вказаного акту та відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000041740/0 від 13.01.2010р. про застосування штрафу у сумі 530,14 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення відповідачем не оскаржене. Загальна сума заборгованості склала 21858,12 грн. У добровільному порядку відповідачем не сплачена.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали та просив їх задовольнити.

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців» відомості, які внесені до державного реєстру вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесені відповідні зміни.

Згідно із свідоцтвом про державну реєстрацію відповідача у ЄДР містяться відомості про адресу останнього. Судом за цією адресою була надіслана судова повістка. Поштовий конверт з цією повісткою був повернутий у звязку з закінченням строку зберігання.

Відповідно до ст. 35 КАС України суд уповноважив позивача на вручення судової повістки, однак згідно з розпискою судова повістка 28.06.2010р. не вручена через відмову відповідача у її отриманні.

Частиною ч. 1 ст. 40 КАС України встановлено, що особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.

Згідно зі ст. 37 КАС України у разі відмови адресата від одержання повістки особа, яка її доставляє, робить відповідну відмітку на повістці, засвідчує її власним підписом і негайно повертає до адміністративного суду. Особа, яка відмовилася одержати повістку, вважається такою, що її повідомлено про дату, час і місце судового засідання.

Відповідач в судове засідання не зявився, вважається таким, що належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи. Заяви про відкладення розгляджу справи або про розгляд справи без його участі не надано.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд встановив:

У відповідності ст.361 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Ясинуватський міжрайонний прокурор у даному випадку представляє інтереси держави в суді, оскільки його дії спрямовані на захист інтересів держави шляхом заяви вимог про стягнення заборгованості на користь державного бюджету.

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідач, Приватний підприємець ОСОБА_1 здійснює господарську діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, виданого виконкомом Горлівської міської ради м. Донецька 12.08.1998р., серія НОМЕР_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Згідно ст. 2 Закону України «Про плату за землю» використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати.

Згідно ст. 13 Закону України «Про плату за землю» підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендна плата за земельну ділянку , яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

ПП ОСОБА_1 є орендарем земельної ділянки на підставі рішення Горлівської міської ради від 27.06.2008р., що знаходиться за адресою АДРЕСА_1, яка надана йому за договором оренди землі від 15.07.2008р. для заняття комерційної діяльність в строкове платне користування земельної ділянки строком на десять років.

Відповідачем до Костянтинівської ОДПІ було надано податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2010р. № 236 від 22.01.2010р., в якій визначена загальна сума нарахованої орендної плати згідно з договором оренди в розмірі 67735,38 грн., з розбивкою, починаючи з січня 2010р. по 5644,61 грн. щомісяця.

Станом на 14.04.2010р. відповідач має борг перед бюджетом за несплату орендної плати, який виник на підставі декларацій :

·№ 180 від 19.01.2010р. зобовязання за якою з урахуванням переплати складає 4708,66 грн., дата виникнення боргу 31.12.2009р.;

· № 180 від 19.01.2010р. зобовязання за якою складають 5330,10грн., дата виникнення боргу 01.02.2010р.,

·№ 236 від 22.01.2010р. зобовязання за якою складають 5644,61 грн., дата виникнення боргу 02.03.2010р.,

·№ 236 від 22.01.2010р. зобовязання за якою складають 5644,61 грн., дата виникнення боргу 30.03.2010р.

Статеттю 17 Закону України «Про оплату за землю» встановлено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Зазначені суми відповідачем не сплачені.

Крім того, судом встановлено, що відповідачем були порушені вимоги п. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

Таке порушення податкового законодавства є підставою для накладення на відповідача штрафних санкцій відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 цього Закону, позивачем застосовані до відповідача:

·штрафні санкції у розмірі 530,14 грн., що підтверджується податковим повідомленням рішенням № 0000041740/0 від 13.01.2010р.

Про зазначене рішення відповідач був повідомлений позивачем шляхом його розміщення на дошці податкових оголошень згідно акту від 23.02.2010р.

Згідно п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку. Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 вказаного Закону, визначається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, оскільки днем отримання податкового повідомлення та податкових вимог вважається день його розміщення на дошці податкових оголошень і воно не було оскаржене відповідачем, тому цей же день вважається днем узгодження податкового зобовязання.

Зазначене рішення відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржене.

Таким чином, податкові зобовязання відповідача, з урахування часткової сплати складають 21858,12 грн.

П. 17.3 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

П. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» передбачено, що платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані, зокрема, сплачувати належні суми податків зборів (обовязкових платежів) у встановленому законами терміни.

Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.00р. № 2181-ІІІ, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

З урахуванням викладених обставин, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Судові витрати відповідно до ст. 94 КАС України стягненню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 160 -163, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов Прокурора м. Горлівка в інтересах держави в особі Горлівської обєднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у сумі 21858,12 грн. задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 ( 84647, АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) суму заборгованості на користь держави на р/р 33212815700019, код платежу 13050500, код ЄДРПОУ 34686448, МФО 834016, Банк ГУ ДКУ у Донецькій області, одержувач місцевий бюджет у Калінінському районі у розмірі 21858,12 (двадцять одна тисяча вісімсот пятдесят вісім гривень дванадцять копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але не подання апеляційної скарги у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Вступна та резолютивна частина постанови проголошена у судовому засіданні 05 липня 2010 року. Постанова виготовлена в повному обсязі 08 липня 2010р.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Бєломєстнов О. Ю.