Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 лютого 2022 року м. Київ № 320/2592/22
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову судді Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Київській області, Державної судової адміністрації України, третя особа Головне управління Державної казначейської служби України у Київській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
до суду звернувся суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Гришко Олександр Миколайович (код: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , адреса для листування: АДРЕСА_2 ) з позовом до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Київській області (код: 26268119, адреса: 01601, м. Київ, вул. Жилянська, 58-б), Державної судової адміністрації України (код: 26255795, адреса: 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5), третя особа Головне управління Державної казначейської служби України у Київській області (код: 37955989, адреса: 01196, м. Київ, пл. Лесі України, 1) в якому просить:
- визнати протиправними дії Територіального управління Державної судової адміністрації України в Київській області щодо нарахування та виплати судді Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 суддівської винагороди за період з 01.01.2021 по 31.12.2021, обчисленої виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді з 1 січня 2021 в розмірі 2102 грн.;
- зобов`язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Київській області провести нарахування та виплату суддівської винагороди судді Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 за період з 01.01.2021 по 31.12.2021, виходячи з базового розміру посадового окладу судді 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого на 1 січня 2021 року складає 2270 грн., з урахуванням раніше виплачених сум та з утриманням передбачених законом податків і обов`язкових платежів.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; подано позов у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши позовну заяву на предмет дотримання процесуальним норм щодо її форми та змісту, суд констатує її невідповідність та вважає за необхідне залишити позов без руху.
Так, згідно з п.п. 4, 5 та 9 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. У справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та власне її прохальної частини, позивач звернувся до суду із позовом до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Київській області та Державної судової адміністрації України, однак при цьому будь-які вимоги, звернуті позивачем до останньої - у позовній заяві відсутні.
Також, у позовній заяві відсутнє обґрунтування щодо підстав та необхідності залучення до участі у справі третьої особи - Головного управління Державної казначейської служби України у Київській області, адже позовна заява не містить відповідних пояснень із нормативно-правовим обґрунтуванням, що рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки Головного управління Державної казначейської служби України у Київській області , яка не є стороною у справі.
Отже, наведені вище обставини у своїй сукупності вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, що у свою чергу зумовлює необхідність усунення вказаних недоліків позовної заяви, наявність яких створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі.
Таким чином, з урахуванням викладеного, позивачеві слід привести прохальну частину позовної заяви у відповідність до визначеного у ній суб`єктного складу сторін, або привести останній у відповідність до заявлених позивачем вимог.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені протягом п`яти днів з дня вручення копії цієї ухвали шляхом подання до суду:
- уточненої позовної заяви, що приведена у відповідність до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням висновків суду, наведених в даній ухвалі, а саме або шляхом конкретизації вимог щодо кожного із відповідачів у справі, із обґрунтуванням необхідності залучення третьої особи до участі у справі, або із приведенням визначеного позивачем суб`єктного складу сторін по справі у відповідність до вже заявлених позивачем вимог.
Керуючись статтями 9, 80, 30, 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву судді Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Київській області, Державної судової адміністрації України, третя особа Головне управління Державної казначейської служби України у Київській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачеві необхідно усунути недоліки позовної заяви у спосіб, визначений даною ухвалою.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачеві за адресою, зазначеною у позовній заяві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Панченко Н.Д.