Постанова № 103494675, 22.02.2022, Сумський районний суд Сумської області

Дата ухвалення
22.02.2022
Номер справи
587/2101/21
Номер документу
103494675
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 587/2101/21

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 лютого 2022 рокуСумський районний суд Сумської області в складі головуючого судді Гончаренко Л.М., з участю секретаря судового засідання Макошенець С.І., прокурора Кузьміної Л.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Сумській області відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , непрацюючого, РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу 313/2021 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, ОСОБА_1 , будучи молодшим інспектором відділу охорони державної установи «Сумська виправна колонія (№ 116) та суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, у порушення вимог ч. 2ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»несвоєчасно без поважних причин подав декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу 314/2021 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, ОСОБА_1 , будучи молодшим інспектором відділу охорони державної установи «Сумська виправна колонія (№ 116) та суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, у порушення вимог ч. 2ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим своїми діями вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до постанови Сумського районного суду Сумської області від 30.11.2021 року вказані матеріали про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 36 КУпАП, об`єднані в одне провадження.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав та суду пояснив, що невчасно подав декларації у зв`язку з тим, що в нього закінчився строк дії паспорта, він звернувся до паспортного столу для отримання нового, так як паспорт потрібен для отримання цифрового підпису для заповнення декларацій.

Прокурор в судовому засіданні вважав, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1ст.172-6Кодексу Українипро адміністративніправопорушення та просив призначити штраф з урахуванням положень ст. 36 КУпАП урозмірі 50 н.м.д.г., що складає 850 грн.

Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши надані докази, з`ясувавши думку прокурора, суд зазначає наступне.

Частиною 1ст. 172-6 КУпАПвизначена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та суб`єктом правопорушень є особи, які, відповідно до ч. 2ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», зобов`язані подавати декларацію про отримані доходи або придбання майна.

Відповідно до абзацу першого ч. 2ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»особи, зазначені у пункті 1,підпунктах "а"і"в"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Абзацом другим ч. 2ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до примітки дост. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другоїстатті 45 Закону України «Про запобігання корупції»зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Наказом начальника державної установи «Сумська виправна колонія( №116)» від 15.07.2020 № 102/ОС-20 «По особовому складу» ОСОБА_1 призначено на службу до Державної кримінально-виконавчої установи «Сумська виправна колонія (№116), з 16.07.2020(а.с. 17).

Згідно з наказом начальника державної установи «Сумська виправна колонія( №116)» від31.07.2020 №114/ОС-20 «По особовому складу» ОСОБА_1 присвоєно чергове спеціальне звання молодшого начальницького складу молодший сержант внутрішньої служби.

Відповідно до п. 8 «Порядку присвоєння спеціальних звань особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України та позбавлення спеціальних звань» затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.11.2016 № 3301/5, спеціальне звання молодший сержант внутрішньої служби відноситься до спеціального звання молодшого начальницького складу державної кримінальної-виконавчої служби.

Отже, відповідно до підпункту «д» пункту 1 ч.1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 відноситься до осіб начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби та являється суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією.

Наказом начальника державної установи «Сумська виправна колонія( №116)» від 08.10.20202 № 166/ОС-20 «По особовому складу» молодшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 , звільнено зі служби в Державній кримінально-виконавчій службі України з 09.10.2020. (а.с. 20).

Таким чином, ОСОБА_1 , на виконання абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» зобов`язаний був подати декларацію перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 07.11.2020 та на виконання абз. 2 ч. 2 ст. 45 ЗУ Про запобігання корупції» зобов`язаний був подати декларацію за 2020 рік до 01.04.2021.

Згідно публічної частиниінформаційно-телекомунікаційноїсистеми «Єдинийдержавний реєстрдекларацій осіб,уповноважених навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування» ОСОБА_1 подав декларації 02.06.2021.( а.с.23)

З витягу послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 01.01.2021 по 02.06.2021 вбачається, що декларації останній подав 02.06.2021 (а.с. 11).

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП, оскільки 09.10.2020 фактично припинив діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та несвоєчасно, а саме 02.06.2021, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням) та несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, а саме 02 червня 2021 року, хоча повинний був це зробити до 01 квітня 2021 року.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, а також вимогист. 36 КУпАП,якоюпередбачено,щоякщоособа вчинилакількаадміністративнихправопорушень,справипроякі одночаснорозглядаютьсяоднимі тимжеорганом(посадовоюособою),стягненнянакладаєтьсяв межахсанкції,встановленоїзабільш серйознеправопорушеннязчисла вчинених,а томувважає занеобхідне застосуватидо ОСОБА_1 адміністративне стягненняу видіштрафу вмінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що відповідає тяжкості та наслідкам скоєного правопорушення.

Відповідно дост. 40-1 КУпАПсудовий збір у справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 40-1,ч. 1 ст. 172-6,ст. 283 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАПта накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень (Отримувач платежу: ГУК Сум.обл/Сумський р/21081100 Код отримувача: 37970404 Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат) Рахунок отримувача: UA228999980313080106000018355 Найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 копійок за наступними реквізитами: Отримувач платежу: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106 Код отримувача: 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код бюджетноїкласифікації: 22030106 Призначення платежу: «Судовий збір за рішенням суду по справі ( № справи).

Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Сумський районний суд Сумської області.

Суддя Л.М.Гончаренко