Єдиний державний реєстр судових рішень
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 609/85/22
2-о/609/15/2022
22 лютого 2022 року Шумський районний суд Тернопільської області
в складі: головуючої судді Катерняк О.М.
за участю: секретаря судового засідання Мацишиної Г.О.
прокурора Петрука С.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Шумськ цивільну справу за заявою: Керівника Кременецької окружної прокуратури Тернопільської області в інтересах держави в особі Шумської міської ради
заінтересовані особи: Державний реєстратор відділу державної реєстрації Шумської міської ради, Шумська міська рада
вимоги заявника: про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність Шумської міської ради,
В С Т А Н О В И В :
І. Стислий виклад позиції позивача.
1. 02 лютого 2022 року керівник Кременецької окружної прокуратури в інтересах держави в особі: Шумської міської ради (далі заявник), де заінтересованими особами є Державний реєстратор відділу державної реєстрації Шумської міської ради, Шумська міська рада звернувся до суду із заявою про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність Шумської міської ради.
2. Позов обґрунтований тим, що відповідно до п.3 ч. 1 ст.131-1 Конституції України та п.2 ч.1 ст.2 Закону України «Про прокуратуру» прокуратура здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Згідно ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Враховуючи зазначені положення, з метою встановлення наявності підстав для представництва інтересів держави в суді Кременецькою окружною прокуратурою витребувано інформацію від Шумської міської ради щодо стану вжиття заходів цивільно-правового характеру для передачі у комунальну власність безхазяйного майна - гідротехнічних споруд, які знаходяться по вул. Кооперативна, 80, с. Боложівка Шумського району (Кременецького району відповідно до постанови Верховної ради України №807-ІХ від 17.07.2020).
Так, з акту обстеження гідротехнічних споруд від 11.01.2022, проведеного робочою групою представників Шумської міської ради, вбачається, що гідроспоруда потребує негайного ремонту у вигляді підсипання дамби та усунення інших дрібних дефектів. Стан гідроспоруд на даний час становить потенційну загрозу по підтопленню території, яка знаходиться нижче відповідно до місцевого рельєфу, у випадку прориву.
Згідно ч.2 ст. 335 ЦК України безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.
У відповідності до рішення сесії Шумської міської ради №1686 від 24.07.2015 «Про добровільне об'єднання територіальних громад» територіальна громада Боложівської сільської ради (із с.Боложівка включно) об'єднана у Шумську територіальну громаду з центром у місті Шумськ.
З'ясовано, що у 2017 році Шумською міською радою розпочато процедуру визнання безхазяйним нерухомого майна - гідротехнічної споруди, що знаходяться по вул. Кооперативна, 80, с. Боложівка Шумського району (Кременецького району відповідно до постанови Верховної ради України №807-ІХ від 17.07.2020).
Пошук власника майна не дав результатів, у зв'язку з цим, керуючись ч. 2 статті 335 Цивільного кодексу України, Шумською міською радою до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно внесено інформацію про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна - гідротехнічної споруди, розташованих по вул. Кооперативна, 80, с. Боложівка Шумського району (Кременецького району відповідно до постанови Верховної ради України №807-ІХ від 17.07.2020).
Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №94216687 на облік 10.08.2017 взято наступне безхазяйне нерухоме майно, зокрема:
- гідротехнічна споруда, що знаходяться по вул. Кооперативна, 80, с. Боложівка Шумського району (Кременецького району відповідно до постанови Верховної ради України №807-ІХ від 17.07.2020). Рішення про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна від 10.08.2017 індексний №94216687.
Також, Шумською міською радою 01.09.2017 подано оголошення у друкованих засобах масової інформації - газеті «Новини Шумщини» про виявлення та взяття на облік безхазяйного нерухомого майна.
Станом на даний час сплило більше року з дня взяття на облік вищевказаного безхазяйного майна. При цьому, на даний час, ніхто не звертався до міської ради з питань належності зазначеного майна.
В заяві зазначено, що Шумська міська рада не здійснювала свої повноваження, надані її законодавством. Зокрема, обмежилася лише діями щодо постановки на облік безхазяйного майна та виготовлення технічної документації. Відтак, зволікання у зверненні Шумської міської ради до суду щодо передачі безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність позбавляє територіальну громаду правомочностей власника майна в тому обсязі, який їй дозволяє статус нерухомості як комунальної власності, негативно впливає на дохідну частину бюджету та фінансування видатків територіальної громади та створює загрозу пошкодження та знищення власності жителів територіальної громади.
Так, 08.07.2021 Кременецькою окружною прокуратурою направлено до Шумської міської ради лист №3740 вих.21 з проханням надати інформацію про те, чи вживалися міською радою заходи щодо передачі у комунальну власність гідротехнічної споруди, які знаходяться по вул. Кооперативна, 80, с. Боложівка Шумського району (Кременецького району відповідно до постанови Верховної ради України №807-ІХ від 17.07.2020).
У листі №03-03/1257 від 12.07.2021 Шумська міська рада повідомила, що міською радою заходи цивільно-правового характеру з метою передачі у комунальну власність вказаної гідротехнічної споруди не вживалися та своє право заявника звертатися до суду із відповідною заявою використовувати не буде, у зв'язку із відсутністю коштів на видатки пов'язані із сплатою судового збору.
У зв'язку із встановленням підстав для звернення до Шумського районного суду із заявою про передачу у комунальну власність гідротехнічної споруди, розташованої по вул. Кооперативна, 80, с. Боложівка Шумського району (Кременецького району відповідно до постанови Верховної ради України №807-ІХ від 17.07.2020), Кременецькою окружною прокуратурою на адресу Шумської міської ради повторно скеровано запит №5547 вих.21 від 06.12.2021 щодо надання інформації про те, чи буде Шумська міська рада використовувати своє право заявника та звертатися до суду із відповідною заявою.
З отриманої відповіді №03-03/2418 від 31.12.2021 вбачається, що Шумська міська рада звертатися до суду не буде у зв'язку з відсутністю у бюджеті коштів на видатки, пов'язані із сплатою судового збору та одночасно надала документи, які стосуються взяття на облік вказаного майна.
Таким чином, не звернення до суду з заявою про передачу безхазяйного майна у комунальну власність свідчить про нездійснення Шумською міською радою покладених на неї повноважень щодо захисту законних інтересів держави, у зв'язку з чим у прокурора згідно ст.23 Закону України «Про прокуратуру» наявні підстави для звернення з даною позовною заявою.
3. В судовому засіданні прокурор Шумського відділу Кременецької окружної прокуратури Петрук С.О. заяву підтримав з підстав викладених у ній та просив її задовольнити.
Представник Шумської міської ради Тернопільської області в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи у відсутності представника, зазначив, що позовні вимоги підтримує в повній мірі.
Представник заінтересованої особи державний реєстратор відділу державної реєстрації Шумської міської ради Пилипчук Р.Т. в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутність, проти задоволення заяви не заперечує.
ІІ. Процесуальні дії у справі.
4. Ухвалою Шумського районного суду Тернопільської області від 03 лютого 2022 року прийнято до розгляду позовну заяву та призначено судове засідання на 22 лютого 2022 року.
ІІІ. Фактичні обставини, встановлені Судом та зміст спірних правовідносин.
5. Постановою Верховної Ради України № 807-ІХ від 17.07.2020 року Про утворення та ліквідацію районів, що набрала чинності 19.07.2020 року, змінений адміністративно-територіальний устрій нашої Держави.
Зокрема, відповідно до підпункту 19 пункту 3 та абзацу 1 підпункту 19 пункту 1 цієї Постанови ліквідований Шумський район Тернопільської області та утворений Кременецький район Тернопільської області (з адміністративним центром у місті Кременець) у складі територій Борсуківської сільської, Великодедеркальської сільської, Вишнівецької селищної, Кременецької міської, Лановецької міської, Лопушненської сільської, Почаївської міської, Шумської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.
6. Рішенням №1686 від 24.07.2015р. шістдесятої (позачергової) сесії шостого скликання Шумської міської ради Тернопільської області «Про добровільне об'єднання територіальних громад» вирішено: Об'єднатися з територіальними громадами сіл Андрушівка, Переморівка, кутянка, Руська Гута, Андрушівської сільської ради; сіл Антонівці, Велика Іловиця, Мала Іловиця, Іловицької сільської ради; села Літовищі, Сошищі, Літовищенської сільської ради; села Башківці, Тилявка, Одерадівка, Тилявської сільської ради; села Боложівка, Боложівської сільської ради, сіл Бриків, Коновиця, Бриківської сільської ради; сіл Забара, Залісці, Залісцівської сільської ради; села Жолобки, Жолобківської сільської ради; сіл Залужжя, Обич, Рохманів, Рохманівської сільської ради; сіл Кордишів, Мирове, Круголець, Кордишівської сільської ради; села Онишківці, Онишковецької сільської ради; села Стіжок, Стіжоцької сільської ради; села Сураж, Ходаки, Суразької сільської ради; села Угорськ, Угорської сільської ради; сіл Шумбар, Новостав, Шумбарської сільської ради; сіл Соснівка, Бірки, Соснівської сільської ради; села Биківці, Биковецької сільської ради; села Потуторів, Потуторівської сільської ради в Шумську територіальну громаду з центром в місті Шумськ.
7. Рішенням № 149 від 12.02.2016р. третьої сесії сьомого скликання Шумської міської ради Тернопільської області «Про припинення рад в результаті реорганізації шляхом приєднання» вирішено припинити юридичні особи сільських рад в результаті реорганізації шляхом об'єднання територіальної громади Шумської міської ради Шумського району Тернопільської області.
8. Рішенням № 190 від 06.07.2017р. виконавчого комітету Шумської міської ради Тернопільської області «Про присвоєння адреси на гідротехнічну споруду» вирішено: присвоїти адресу на безхазяйне майно - гідротехнічну споруду, а саме: с. Боложівка, вул. Кооперативна, 80.
9. У 2017 році Шумською міською радою розпочато процедуру визнання безхазяйним нерухомого майна - гідротехнічної споруди, що знаходяться по вул. Кооперативна, 80, с. Боложівка Шумського району, зокрема, 18 липня 2017 року рішенням двадцять четвертої сесії (I пленарне засідання) сьомого скликання Шумської міської ради Тернопільської області №1153, вирішено взяти на облік безхазяйне нерухоме майно, гідротечнічну споруду, що знаходиться за адресою Шумський район, с. Боложівка, вул. Кооперативна, 80.
10. Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна № 94216687 слідує, що 10.08.2017 року взято на облік безхазяйне нерухоме майно - гідротехнічна споруда, що знаходиться по вул. Кооперативна, 80, с. Боложівка Шумського району. Підставою взяття на облік - рішення про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна від 10.08.2017 року, індексний №36560017.
11. Судом встановлено, що Шумською міською радою 01.09.2017 року подано оголошення у друкованих засобах масової інформації - газеті «Новини Шумщини» про виявлення та взяття на облік безхазяйного нерухомого майна.
12. Листом Тернопільської обласної ради від 23.03.2020 року № 08-381 підтверджено, що вказана гідротехнічна споруда не належить до об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області, управління якими здійснює Тернопільська обласна рада.
13. Із листа Фонду державного майна України від 13.04.2020 №10-24-7317 «Щодо надання інформації стосовно власника гідротехнічних споруд» вбачається, що гідротехнічні споруди щодо яких прокурором заявлено позовні вимоги, не перебувають у власності та користуванні Шумської районної ради, Шумської районної державної адміністрації та/або у підвідомчих підприємствах, установах, організаціях, а також не відносяться до об'єктів державної власності.
14. Як вбачається із матеріалів справи, Кременецькою окружною прокуратурою направлено до Шумської міської ради два листи №3740вих-21 від 08.07.2021р., №5547вих-21 від 06.12.2021р., з проханням надати інформацію про те, чи надходили до міської ради звернення з питань оформлення права власності на вказане нерухоме майно та чи буде Шумська міська рада використовувати своє право заявника та звертатися до суду із відповідною заявою.
15. Листами №03-03/1257 від 12.07.2021р. та №03-03/2418 від 31.12.2021р., Шумська міська рада Тернопільської області повідомила, що до міської ради звернень з питань оформлення права власності на гідротечнічні споруди, які знаходяться по вул. Кооперативна, 80, с. Боложівка Кременецького району, не надходили та своє право заявника звертатися до суду із відповідною заявою використовувати не буде, у зв'язку із відсутністю у бюджеті коштів на видатки пов'язані із сплатою судового збору.
16. Технічні характеристики нерухомого майна підтверджує технічний паспорт на гідротехнічну споруду, згідно якого гідроспоруда, що по вул. Кооперативна, 80, с. Боложівка Шумського району складається з греблі та водовипуску. Вартість гідротехнічної споруди становить 137000 гривень.
17. З акту обстеження гідротехнічних споруд від 11.01.2022 року, проведеного робочою групою представників Шумської міської ради, вбачається, що гідроспоруда потребує негайного ремонту у вигляді укріплення земельної дамби (насипу) та встановлення водовипуску.
Стан гідроспоруд на даний час становить потенційну загрозу по підтопленню території, яка знаходиться нижче відповідно до місцевого рельєфу, у випадку прориву.
18. Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна № 297155424 від 31.01.2022 року, що сформована Тернопільською обласною прокуратурою, підтверджено відсутність зареєстрованих прав на нерухоме майно, що знаходиться в с. Боложівка, вул. Кооперативна, 80, Шумського району Тернопільської області.
ІV. Оцінка Суду.
19. Процесуальним законом визначено, що окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав (ч. 1 ст. 293 ЦПК України).
20. В силу п. 7 ч. 1 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність.
21. Згідно ст. 329 ЦПК України заява про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади за умов, визначених Цивільним кодексом України, подається до суду за місцезнаходженням цієї речі органом, уповноваженим управляти майном відповідної територіальної громади.
22. Статтею 131-1 Конституції України передбачено, що прокуратура здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
23. Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті, крім випадку, визначеного абзацом четвертим цієї частини.
24. Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 56 ЦПК України у визначених законом випадках прокурор звертається до суду із позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами. Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених статтею 185 цього Кодексу.
Інтереси держави полягають не тільки у захисті прав державних органів влади чи тих, які відносяться до їх компетенції, а також у захисті прав та свобод органів місцевого самоврядування, яке не носить загальнодержавного характеру, але направлене на виконання функцій держави на конкретній території та реалізуються у визначеному законом порядку та способі, який відноситься до їх відання. Органи місцевого самоврядування у визначених законом випадках є рівними за статусом носіями державної влади як і державні органи (правова позиція, викладена у постанові Верховного Суду від 02 жовтня 2018 року у справі 4/166"Б").
Відтак, «інтереси держави» охоплюють широке і водночас чітко не визначене коло законних інтересів, які не піддаються точній класифікації, а тому їх наявність повинна бути предметом самостійної оцінки суду у кожному випадку звернення прокурора з позовом. Надмірна формалізація "інтересів держави" може призвести до необґрунтованого обмеження повноважень прокурора на захист суспільно значущих інтересів там, де це дійсно потрібно.
25. За приписами ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування», місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
26. Частиною 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що сільські, селищні, міські ради є органом місцевого самоврядування, які представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншим законами.
27. В силу ч.ч. 3, 5 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об`єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
28. У відповідності до ч. 1 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.
29. Частиною 2 ст. 60 Закону Украйни «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.
Шумська міська рада не здійснювала свої повноваження, надані її законодавством. Зокрема, обмежилася лише діями щодо постановки на облік безхазяйного майна та виготовлення технічної документації. Відтак, зволікання у зверненні Шумської міської ради до суду щодо передачі безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність позбавляє територіальну громаду правомочностей власника майна в тому обсязі, який їй дозволяє статус нерухомості як комунальної власності, негативно впливає на дохідну частину бюджету та фінансування видатків територіальної громади та створює загрозу пошкодження та знищення власності жителів територіальної громади, а тому вбачаються підстави для представництва прокурором інтересів держави в суді.
30. Згідно постанови Великої Палати Верховного Суду у справі № 912/2385/18 від 26 травня 2020 року бездіяльність компетентного органу (нездійснення захисту інтересів держави) означає, що компетентний орган знав або повинен був знати про порушення інтересів держави, мав повноваження для захисту, але не звертався до суду з відповідним позовом у розумний строк.
31. Відповідно до частини першої, другої статті 335 ЦК України безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий.
32. Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.
Судом встановлено, що Шумською міською радою 01.09.2017 року подано оголошення у друкованих засобах масової інформації - газеті «Новини Шумщини» про виявлення та взяття на облік безхазяйного нерухомого майна.
33. Згідно ст. 329 ЦПК України заява про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади за умов, визначених Цивільним кодексом України, подається до суду за місцезнаходженням цієї речі органом, уповноваженим управляти майном відповідної територіальної громади.
Суд, встановивши, що нерухома річ є безхазяйною та взята на облік органом, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, а також що сплив один рік з дня взяття на облік нерухомої речі, ухвалює рішення про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність відповідної територіальної громади (ст. 333 ЦПК України).
З урахуванням наведеного, оскільки вказаними вище правовими нормами регламентовано особливий порядок набуття права власності на безхазяйну річ, який в даному випадку, на думку суду, був дотриманий, зокрема, мало місце оголошення про взяття на облік такої речі та дотримано річного строку після взяття на облік безхазяйної нерухомої речі для передачі цієї речі для реалізації новому власнику, а тому суд вважає за необхідне задовольнити заяву. Передати безхазяйне нерухоме майно - гідротехнічну споруду, що знаходиться по вул. Кооперативна, 80, с. Боложівка Шумського району (Кременецького району відповідно до постанови Верховної ради України №807-ІХ від 17.07.2020 року) вартістю 137000 грн. у комунальну власність Шумської міської ради (код ЄДРПОУ 04396259).
V. Розподіл судових витрат між сторонами.
34. Заявником при подачі позову було сплачено 1240 грн. 50 коп. судового збору.
Відповідно до ч. 7 ст. 294 ЦПК України при ухваленні судом рішення судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.
З цих підстав,
Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 258, 259, 263, 265, 268, 315-316 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
1. Заяву Кременецької окружної прокуратури Тернопільської області в інтересах держави в особі: Шумської міської ради, де заінтересованими особами є: Державний реєстратор відділу державної реєстрації Шумської міської ради, Шумська міська рада про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність Шумської міської ради - задовольнити.
2. Передати безхазяйне нерухоме майно - гідротехнічну споруду, що знаходяться по вул. Кооперативна, 80, с. Боложівка Шумського району (Кременецького району відповідно до постанови Верховної ради України №807-ІХ від 17.07.2020 року) вартістю 137000 грн. у комунальну власність Шумської міської ради (код ЄДРПОУ 04396259).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Тернопільського апеляційного суду або через Шумський районний суд Тернопільської області.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Повне рішення суду складено 22 лютого 2022 року.
Заявник: Кременецька окружна прокуратура Тернопільської області, місце знаходження: 47000, м. Кременець вул. Словацького, 6а, Тернопільської області.
Заінтересовані особи: Державний реєстратор відділу державної реєстрації Шумської міської ради, місце знаходження: 47101, вул. Івана Франка, 30, м. Шумськ Тернопільської області.
Шумська міська рада Тернопільської області, місце знаходження: 47100, м. Шумськ, вул. Українська, 59, Тернопільської області, код ЄДРПОУ: 04396259.
Суддя: О. М. Катерняк