Постанова № 103473583, 15.02.2022, Центральний районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
15.02.2022
Номер справи
490/9195/21
Номер документу
103473583
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

490/9195/21 від15.02.2022

н\п 3/490/979/2022

Центральний районнийсуд м.Миколаєва

_______________

П О С Т А Н О В А

15 лютого 2022 року м. Миколаїв

Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Скрипченко С.М. при секретарі Чепко А.В.,за участю представника Миколаївської митниці Ходака Ю.А., розглянувши справу про притягнення громадянина Сирії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Тартус (Сирія), працює капітаном т/х«GANOSAYA», прапор о-ви Кука, паспорт моряка НОМЕР_1 , виданий в G.D. of Ports 14.08.2016 року, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України (далі - МК України), -

В С Т А Н О В И В:

18жовтня 2021року взоні митногоконтролю м/п«Ольвія»,в СМПОльвія,причал №4,термінал ТОВ«Євровнєшторг»,при здійсненнімитного контролюта оформленнят/х«GANOSAYA»,прапор о-виКука,який прибувз портуBANGHAZI(Лівія),капітан вказаногосудна,громадянин Сирії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) заявив в « ОСОБА_3 » (Декларація про суднові припаси) від 18.10.2021 року (а.с. 9-10) про наявність на борту судна 489 блоків цигарок.

Того ждня,під часогляду приміщеннябондового складу,де знаходилисязадекларовані тютюновівироби,виявлено,що фактичнона бортусудна знаходиться539блоків цигарок,що на50блоків,вартістю 5268,38грн.більше,ніж булозадекларовано капітаномт/х«GANOSAYA»,прапор о-виКука,громадянином Сирії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) в « ОСОБА_3 » (Декларація про суднові припаси) від 18.10.2021 року.

Таким чином, 18.10.2021р., при здійсненні митного оформлення т/х «GANOSAYA», прапор о-ви Кука, капітан вказаного судна громадянин Сирії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) не заявив за встановленою формою точні та достовірні відомості про кількість на борту судна цигарок в кількості 50 блоків/1000 пачок/10000 цигарок вартістю 5268,38 грн. при переміщенні через митний кордон України.

У судове засідання ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), не з`явився, про місце і час розгляду справи повідомлявся належним чином.

Вислухавши представника Миколаївської митниці на підтримку протоколу, дослідивши надані матеріали справи, суддя дійшла наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 486 МК України, завданням провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Відповідно до вимог статей 245, 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд повинен забезпечити своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне дослідження всіх обставин справи, повинен належним чином з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи по суті.

За правилами ст. 488 МК України, провадження у справі про порушення митних правил вважається розпочатим з моменту складання протоколу про порушення митних правил.

Виходячи з вимог МК України та КУпАП, розгляд справ про адміністративне правопорушення судом першої інстанції проводиться в межах обставин, зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення. Згідно до вимог вказаного законодавства, обставини правопорушення повинні бути викладені в протоколі про адміністративне правопорушення конкретно, з належним формулюванням складу адміністративного правопорушення у відповідності до змісту диспозиції інкримінованої статті (частини статті), що передбачає відповідальність за його вчинення.

Відповідно до ст. 318 МК України, митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби, які переміщуються через митний кордон України. Митний контроль здійснюється виключно митними органами відповідно до Митного кодексу України та інших законів України.

Відповідно до ст. 336 МК України, митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами митних органів, зокрема, шляхом:

1) перевірки документів та відомостей, які відповідно до статті 335 Митного кодексу надаються митним органам під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України;

2) митного огляду (огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, огляду та переогляду ручної поклажі та багажу, особистого огляду громадян).

У разі необхідності, митниця має право безпосередньо на судні здійснювати митний контроль.

Порядок здійснення митного контролю та оформлення суден закордонного плавання регламентуються Митним кодексом України, Конвенцією про полегшення міжнародного морського судноплавства 1965р. (набула чинності для України 24.12.1993) (далі за текстом Конвенція), Типовою технологічною схемою пропуску через державний кордон України осіб, автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, Типовою технологічною схемою здійснення митного контролю водних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затверджених Постановою КМ України від 21.05.2012 №451 (далі за текстом Порядок здійснення митного контролю) та Порядком виконання митних формальностей на морському транспорті, що затверджений наказом Міністерства фінансів України від 10.03.2015 № 308 (далі за текстом Порядком виконання митних формальностей).

Відповідно до пунктів 9,10,17,18 Технологічної схеми митного контролю, з метою перевірки відомостей зазначених у поданих для митного контролю документах, може здійснюється митний огляд суден.

Як вбачається з протоколу про порушення митних правил, дії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) визнані як такі, що мають ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 472 МК України.

Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією зазначених товарів, транспортних засобів.

Відповідно до п. 2 «в» ч. 1 ст. 335 МК України передбачає, що під час переміщення товарів через митний кордон України декларант, уповноважена ним особа, надають митному органу декларацію про припаси (суднові припаси), яка містить, зокрема, відомості про найменування суднових припасів, що є в наявності на судні, та їх кількість.

Відповідно до підрозділу «А» розділу 1 Конвенції про полегшення міжнародного морського судноплавства 1965р., припаси це товари, призначені для споживання на судні, включаючи продовольчі товари, товари, що підлягають продажу пасажирам і членам екіпажу судна, пальне і мастильні матеріали. Сюди не входять предмети суднового спорядження і суднові запасні частини.

Відповідно до п. 57 ст.4 МК України, товари, це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі, валютні та культурні цінності, електроенергія, крім транспортних засобів комерційного призначення, відносяться до категорії «товару».

Отже, припаси, у розумінні Митного кодексу України, є товарами, відповідно, у випадку їх недекларування при переміщенні через митний кордон України, ці товари повинні визнаватися безпосередніми предметами порушення митних правил, а правопорушники притягатися до адміністративної відповідальності за ст. 472 МК України.

Отже, чинне законодавство передбачає обов`язковість декларування суднових припасів як на час прибуття на митну територію України, так і на час відбуття судна за межі митної території України.

У разі виявлення фактів порушення законодавства посадова особа митного органу зобов`язана вжити заходів, передбачених законодавством.

З огляду на наведене, при судовому розгляді встановлено, що ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) було допущено недекларування товарів, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей про кількість товарів цигарки з фільтром торговельної марки «TRADITION» 50 блоків/1000 пачок/10000 цигарок, країна виробництва Судан, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, тобто вчинене правопорушення, передбачене ст. 472 МК України.

Згідно із заявою від 18.10.2021 громадянин Сирії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) просить розглянути справу за його відсутності, у зв`язку із неможливістю прибуття до суду, вину свою визнає, та зазначає, що вартість товару складає 200 доларів США за 1 коробку цигарок (50 блоків/10 000 штук).

З метою забезпечення сплати штрафу у ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), за вказаним протоколом, була вилучена іноземна валюта у розмірі 200 доларів США, що за курсом НБУ, станом на 18.10.2021, становить 5268 грн. 38 коп. Вказана валюта передана на зберігання на банківський рахунок митниці.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність в діях громадянина Сирії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), складу правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України

Таким чином, своєю неправомірною бездіяльністю ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) вчинив правопорушення, передбачене ст. 472 МК України, а саме не задекларував, тобто не заявив за установленою формою точні та достовірні відомості про кількість наявних у нього товарів цигарки з фільтром торговельної марки «TRADITION» 50 блоків/1000 пачок/10000 цигарок, країна виробництва Судан, та має бути підданий стягненням у вигляді конфіскації вищевказаного товару, що ним не задекларований та штрафу у розмірі вартості цього товару.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 458, 472, 486, 527, 528, 529, 541, МК України, ст.ст. 283-285 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) винниму вчиненніадміністративного правопорушення,передбаченого ст.472Митного кодексуУкраїни,та накластина нього адміністративні стягнення у виді:

- штрафу у розмірі 100% вартості товару, безпосереднього предмету порушення митних правил, тобто в сумі 5268 (п`ять тисяч двісті шістдесят вісім) гривень 38 коп., що має бути перерахований до місцевого бюджету Центрального району на розрахунковий рахунок № UA 088999980314030542000014483, Миколаївське ГУК/ Миколаївської обл./21081100 код отримувача 37992030.

- конфіскації товару цигарки з фільтром торговельної марки «TRADITION» 50 блоків/1000 пачок/10000 цигарок, країна виробництва Судан.

При цьому, відповідно до частини 3 статті 511, частини 2 статті 542 МК України, виконання постанови в частині стягнення з громадянина Туреччини ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) штрафу, здійснити шляхом перерахування до державного бюджету іноземної валюти у розмірі 200 доларів США, що вилучена за протоколом про порушення митних правил № 0064/50400/21 від 18.10.2021.

Штраф має бути сплачений протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін у добровільному порядку, постанову буде звернуто до примусового виконання.

Строк пред`явлення постанови суду до виконання 3 (три) місяці з дня винесення.

Постанова протягом десяти днів з дня винесення може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Центральний районний суд м. Миколаєва особою, яку притягнуто до відповідальності, чи її захисником.

Суддя С.М. Скрипченко