Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 лютого 2022 року м. Київ №320/13043/20
Київський окружний адміністративний суд у складі судді Колеснікової І.С., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області
про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії
В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області про визнання протиправною бездіяльності Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області, яка полягає у ненаданні у встановлені строки відповіді про призначення чи відмову у призначенні допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях, та безпідставній відмові у призначенні такої допомоги; зобов`язання Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області призначити виплату допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях, з дня звернення за відповідною допомогою (18 травня 2020 року) і по 30.06.2020 включно (оскільки з липня 2020 року допомога виплачується іншим органом).
Позов мотивовано протиправністю бездіяльності відповідача, яка полягала у несвоєчасності надання відповідей на звернення позивача щодо призначення йому допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях, що призвело до втрати позивачем такої допомоги за два місяці. Також, позивачем наголошено на невмотивованості відмови відповідача у призначенні позивачу спірної допомоги, що є підставою для зобов`язання відповідача призначити виплату допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях, з дня звернення за відповідною допомогою, а саме з 18.05.2020 по 30.06.2020 включно, оскільки з липня 2020 року допомога виплачується іншим органом.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 15.12.2020 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), запропоновано відповідачу подати відзив на позовну заяву.
Відповідач правом подання відзиву на позовну заяву не скористався, інших заяв по суті спору відповідачем до суду не подано. Ухвалу суду про відкриття провадження у справі направлено на офіційну електронну адресу Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області та отримано відповідачем 18.12.2020, що підтверджується витягом з електронної пошти Київського окружного адміністративного суду.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази та з`ясувавши обставини справи, судом встановлено таке.
ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 (адреса фактичного проживання: АДРЕСА_2 ), має право на пільги, передбачені законодавством України для багатодітних сімей, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2 .
Позивач звернувся до Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області із заявою від 18.05.2020 про призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях.
28.05.2020 позивачем подано до Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області листа про розгляд його заяви, у якому зазначено, що 18.05.2020 позивачем було подано до Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області заяву на виплату допомоги дітям, які виховуються у багатодітних сім`ях, водночас, 25.05.2020 за допомогою телефону інспектором відділу соціального захисту населення Бориспільського району Київської області повідомлено позивача про необхідність надання довідки про фактичне місце проживання з дітьми та про продовження терміну розгляду поданої позивачем заяви строком на один місяць.
Також, позивачем подано до Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області лист від 01.07.2020, у якому позивач просив відповідача повідомити про прийняте рішення щодо виплати йому допомоги на дитину, яка виховується у багатодітній сім`ї.
Згідно повідомлення Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області від 17.06.2020, позивачу не призначено допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях, оскільки наданими документами не підтверджується проживання дітей разом з позивачем.
Позивач звернувся до Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області із заявою від 21.07.2020 про призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях.
Листом Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області від 16.09.2020 №2214 позивачу повідомлено про призначення з липня 2020 року допомоги на сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо призначення йому у встановлений законодавством строк допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях, що призвело до втрати позивачем такої допомоги за два місяці, а також протиправною відмову відповідача у призначенні позивачу спірної допомоги, позивач звернувся з позовом до суду.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає таке.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про охорону дитинства», багатодітна сім`я - сім`я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім`ї включаються також діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, - до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
Як встановлено судом та підтверджується наявним у матеріалах справи посвідченням серії НОМЕР_2 , позивач має право на пільги, передбачені законодавством України для багатодітних сімей.
Кабінетом Міністрів України прийнято 13.03.2019 постанову №250 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім`ям», пунктом 1 якої запроваджено з 1 квітня 2019 р. виплату допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях.
Пунктом 2 вказаної постанови затверджено Порядок виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях (далі по тексту - Порядок).
Згідно приписів Порядку, допомога призначається і виплачується громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні (пункт 3).
Призначення і виплата допомоги здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання особи, яка претендує на призначення допомоги (далі - заявник).
Допомога за місцем фактичного проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника. Перевірка відомостей щодо неотримання допомоги здійснюється органами соціального захисту населення з використанням інформаційних систем (пункт 4).
Допомога надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною (пункт 5).
Документи, необхідні для призначення допомоги, подаються заявником особисто (пункт 6).
Для призначення допомоги органу соціального захисту населення за умови пред`явлення паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, подається заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики, та копії таких документів: посвідчення батьків багатодітної сім`ї (з пред`явленням оригіналу). У разі досягнення дитиною з багатодітної сім`ї шестирічного віку подається посвідчення дитини з багатодітної сім`ї (з пред`явленням оригіналу); свідоцтв про народження всіх дітей (з пред`явленням оригіналів).
У разі утворення об`єднаної територіальної громади заяви з необхідними документами для призначення допомоги приймаються уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами ради об`єднаної територіальної громади, та передаються відповідним органам соціального захисту населення.
У сільській місцевості прийняття заяв з необхідними документами для призначення допомоги і передачу їх відповідним органам соціального захисту населення здійснюють особи, уповноважені виконавчими комітетами сільських і селищних рад.
У разі звернення одного з батьків дитини за призначенням допомоги орган соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, має право отримувати від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій відомості, необхідні для призначення зазначеної допомоги.
У разі коли до заяви не додані всі необхідні документи, орган соціального захисту населення повідомляє заявнику, які документи повинні бути подані додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше ніж протягом одного місяця з дня одержання зазначеного повідомлення, днем (місяцем) звернення за призначенням допомоги вважається день (місяць) прийняття або відправлення заяви.
У разі неможливості подання посвідчення батьків багатодітної сім`ї та посвідчення дитини з багатодітної сім`ї подається довідка багатодітної сім`ї та дитини з багатодітної сім`ї, видана структурним підрозділом районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради.
Якщо заявник виявив бажання отримати послугу з призначення допомоги під час надання комплексної послуги «єМалятко», орган соціального захисту населення призначає допомогу на підставі відомостей, отриманих у порядку інформаційної взаємодії, відповідно до Порядку надання комплексної послуги «єМалятко», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 691 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 66, ст. 2257; 2020 р., № 10, ст. 384).
У такому разі орган соціального захисту населення призначає допомогу без подання заявником посвідчення батьків багатодітної сім`ї та дитини з багатодітної сім`ї або довідки багатодітної сім`ї та дитини з багатодітної сім`ї, а також інших документів, передбачених цим пунктом (пункт 7).
Документи, необхідні для призначення допомоги, розглядаються органом соціального захисту населення протягом десяти днів з дня подання заяви з усіма необхідними документами.
Про призначення допомоги чи про відмову в її призначенні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження такого рішення орган соціального захисту населення видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення протягом п`яти днів після прийняття відповідного рішення (пункт 8).
Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно (пункт 9).
Допомога призначається у розмірі 1700 гривень (пункт 10).
Аналогічні за змістом положення містяться також в пункті 4.10 Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.09.2006 №345, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06.10.2006 за № 098/12972, яким передбачено, що не пізніше 10 днів від дня подання заяви і всіх необхідних документів, якщо інше не передбачено законодавством, заявнику, його опікуну (піклувальнику), іншому законному представнику чи уповноваженій ним особі, уповноваженій особі ОТГ, яка приймала заяву про призначення соціальної допомоги, за згодою заявника видається повідомлення (надсилається поштою/ електронною поштою / засобами мобільного зв`язку (смс-повідомленням) про призначення соціальної допомоги (або відмову в її призначенні), про що робиться відповідний запис у Журналі видачі довідок та повідомлень (додаток 10), який зберігається у інформатора (в окремих випадках - координатора (головного спеціаліста) з прийому).
При цьому суд зауважує, що Порядок та вказана Інструкція не містять будь-яких застережень щодо можливості продовження органом соціального захисту населення строку прийняття рішення про призначення соціальної допомоги або відмову в її призначенні за відповідною поданою заявою.
Судом встановлено, що позивач звернувся до Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області із заявою про призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях 18.05.2020. Таким чином, питання щодо призначення або відмову у призначенні позивачу допомоги на дітей, що виховуються в багатодітних сім`ях, мало бути вирішено відповідачем протягом 10 днів з дня подання позивачем відповідної заяви, тобто до 28.05.2020 включно. Водночас, як встановлено судом, позивачу відмовлено у призначенні такої допомоги відповідачем 17.06.2020, про що оформлено відповідне повідомлення.
Відтак, суд дійшов висновку про порушення відповідачем вимог Порядку та Інструкції в частині строків розгляду заяви позивача про призначення допомоги на дітей, що виховуються в багатодітних сім`ях, відповідно, є обґрунтованими позовні вимоги в частині визнання протиправною бездіяльності Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області, яка полягає у ненаданні у встановлені строки відповіді про призначення чи відмову у призначенні допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях, та безпідставній відмові у призначенні такої допомоги.
Щодо позовних вимог в частині зобов`язання Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області призначити виплату допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях, з дня звернення за відповідною допомогою (18 травня 2020 року) і по 30.06.2020 включно (оскільки з липня 2020 року допомога виплачується іншим органом), суд зазначає таке.
Як убачається зі змісту повідомлення Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області від 17.06.2020, позивачу не призначено допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях, оскільки наданими документами не підтверджується проживання дітей разом з позивачем.
Водночас, як встановлено судом, для призначення допомоги органу соціального захисту населення за умови пред`явлення паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, подається заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, за встановленою формою, та копії наступних документів: посвідчення батьків багатодітної сім`ї (з пред`явленням оригіналу). У разі досягнення дитиною з багатодітної сім`ї шестирічного віку подається посвідчення дитини з багатодітної сім`ї (з пред`явленням оригіналу); свідоцтв про народження всіх дітей (з пред`явленням оригіналів).
При цьому, заявник має право звернутися за отриманням такої допомоги за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання.
Судом встановлено та підтверджується наявними у матеріалах справи доказами, що позивачем дотримано встановлених законодавством форми та порядку звернення до Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області (за зареєстрованим у встановленому законодавством порядку місцем проживання позивача) із заявою про призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях, до якої позивачем додано визначені Порядком документи.
Втім, відповідачем відмовлено позивачу в наданні такої допомоги, оскільки наданими документами не підтверджується проживання дітей разом з позивачем.
Суд зауважує, що подання таких документів заявником не передбачено Порядком, відповідно відмова відповідача у призначенні позивачу спірної допомоги з підстав ненадання документів на підтвердження факту проживання дітей разом з позивачем є протиправною.
При цьому суд вважає за необхідне наголосити на положеннях пункту 7 Порядку, згідно яких орган соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, має право отримувати від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій відомості, необхідні для призначення зазначеної допомоги.
Відтак, у випадку необхідності отримання додаткових відомостей, необхідних для призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях, відповідач не позбавлений можливості отримувати такі відомості самостійно від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.
Водночас, право вимоги додаткових відомостей та документів від заявника, у органу соціального захисту населення відсутнє.
Відповідно до положень першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Під час розгляду справи відповідачем не надано суду належних та допустимих доказів на підтвердження правомірності відмови у призначенні позивачу допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях, у той час як наявні у матеріалах справи докази свідчать про порушення відповідачем процедури та строків розгляду заяви позивача про призначення відповідної допомоги, що підтверджує доводи позивача про протиправність відмови відповідача у призначенні позивачу допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях.
Згідно Рекомендації №R (80) 2 комітету Міністрів державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятою Комітетом Міністрів Ради Європи 11 травня 1980 року на 316-й нараді заступників міністрів, під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Згідно з пунктом 1.6 Методології проведення антикорупційної експертизи, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 24.04.2017 №1395/5, дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов`язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта.
Таким чином, дискреція - це елемент управлінської діяльності. Вона пов`язана з владними повноваженнями і їх носіями - органами державної влади та місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами. Дискрецію не можна ототожнювати тільки з формалізованими повноваженнями - вона характеризується відсутністю однозначного нормативного регулювання дій суб`єкта. Він не може ухилятися від реалізації своєї компетенції, але і не має права виходити за її межі.
Тобто дискреційні повноваження - це законодавчо встановлена компетенція владних суб`єктів, яка визначає ступінь самостійності її реалізації з урахуванням принципу верховенства права; ці повноваження полягають в застосуванні суб`єктами адміністративного розсуду при здійсненні дій і прийнятті рішень.
Отже, у разі відсутності у суб`єкта владних повноважень законодавчо закріпленого права адміністративного розсуду при вчиненні дій/прийнятті рішення, та встановлення у судовому порядку факту протиправної поведінки відповідача, зобов`язання судом суб`єкта владних повноважень прийняти рішення конкретного змісту не можна вважати втручанням у дискреційні повноваження, адже саме такий спосіб захисту порушеного права є найбільш ефективним та направлений на недопущення свавілля в органах влади.
Відповідно до пункту 4 частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Частиною четвертою статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Оскільки відповідачем неправомірно відмовлено позивачу у призначенні відповідної допомоги, а матеріали справи свідчать про наявність усіх законодавчо передбачених передумов для призначення відповідної допомоги, суд вважає, що у даному випадку у відповідача відсутня дискреція як можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень.
У зв`язку з цим, суд вважає за необхідне зобов`язати Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області призначити позивачу виплату допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях, з дня звернення за відповідною допомогою, тобто з 18.05.2020 і по 30.06.2020 включно, оскільки з липня 2020 року допомога на сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виплачується Управлінням соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, що підтверджується наявним у матеріалах справи листом вказаного управління соцзахисту від 16.09.2020 №2214.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, положень проаналізованого законодавства, наявних у матеріалах справи доказів та встановлених судом обставин справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову у повному обсязі.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 840,80 грн. (квитанція №ТНМ4-5РН4-4С75-ТКЕН від 12.08.2020). Враховуючи задоволення позову у повному обсязі, на користь позивача слід присудити судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 840,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань, призначених для Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області.
Керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області, яка полягає у ненаданні ОСОБА_1 у встановлені строки відповіді про призначення чи відмову у призначенні допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях, та безпідставній відмові у призначенні такої допомоги.
Зобов`язати Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області призначити ОСОБА_1 виплату допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях, з дня звернення позивача за відповідною допомогою - 18.05.2020 і по 30.06.2020 включно.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 840,80 грн. (вісімсот сорок грн. 80 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань, призначених для Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області.
Позивач - ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ).
Відповідач - Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області (ідентифікаційний код 03193778, місцезнаходження: 08301, Київська область, м. Бориспіль, вул. Головатого, 4).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Згідно пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Суддя Колеснікова І.С.
Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення - 14 лютого 2022 року.