Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 333/39/22
Провадження № 2-а/333/42/22
У Х В А Л А
Іменем України
12 січня 2022 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Кулик В.Б., перевіривши відповідність матеріалів позовної заяви ОСОБА_1 до інспектора роти № 2 батальйону № 4 Управління патрульної поліції в Запорізькій області лейтенанта поліції Рощупкіна Артема Леонідовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
До Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшла позовна заява ОСОБА_1 до інспектора роти № 2 батальйону № 4 Управління патрульної поліції в Запорізькій області лейтенанта поліції Рощупкіна А.Л. про скасування постанови про адміністративне правопорушення.
Відповідно до автоматичного розподілу зазначену справу розподілено та передано в провадження судді Кулик В.Б.
Розглянувши вказану вище позовну заяву, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до пунктів 3 та 6 частини першоїстатті 171 КАС Українисуддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями160,161,172 КАС Українита чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Статтею 222 КУпАПвизначено, що органи Національної поліції розглядають справи про такі адміністративні правопорушення, зокрема, про порушенняправил дорожнього руху, правил, що забезпечують безпеку руху транспорту (частини перша, друга, третя і п`ята статті 122 КУпАП) (ч. 1).Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень (ч. 2).
Згідно з п. 3 ч. 1ст. 288 КУпАП, постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Аналіз наведених норм права свідчить про те, що при розгляді справ про адміністративні правопорушення, зокрема, передбачених ч. 1ст. 122 КУпАП, інспектори патрульної поліціїдіють не як самостійний суб`єкт владних повноважень, а від імені Національної поліції. Отже, відповідні інспектори не можуть виступати самостійним відповідачем у таких справах, оскільки належним відповідачем є саме відповідний орган, на який, зокрема положеннями статті 222КУпАП покладено функціональний обов`язок розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, ч. 1ст. 122 КУпАП.
На підставі викладеного, судом роз`яснюється право позивача про можливість вірного визначення відповідача, а саме залучити в якості відповідачаУправління патрульної поліції в Запорізькій області, третя особа інспектор Управління патрульної поліції в Запорізькій області лейтенант поліції Рощупкін А.Л. з наданням копії адміністративного позову та додатків для нього.
Окрім того, згідно з вимогами ч. 3ст. 161 КАС Українидо позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до правової позиції, викладеної Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 18 березня 2020 року в справі № 543/775/17, у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей287,288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовуватистатті 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Велика Палата Верховного Суду в своєму рішенні відступила від висновку, викладеного Верховним Судом України в постанові від 13 грудня 2016 року, вказавши, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення.
За правилами ч. 5ст. 242 КАС Українипри виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відповідно до п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»у разіухвалення судомпостанови пронакладення адміністративногостягнення судовийзбір становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021рік»з 1січня 2021 року установлено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб 2270,00 гривні.
Тобто, 02 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 454 грн.
Крім того, позивачу необхідно надатисуду оригіналквитанції на вказану суму.
Рахунок для сплати судового збору (при зверненні до суду)
Отримувач: ГУК у Зап.обл/м.Зап. Комунар./22030101
Код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997
Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.)
Номер рахунку (IBAN): UA588999980313161206000008511
Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Судовий збір (Державна судова
адміністрація України, 050).
За таких обставин, суддя позбавлений можливості відкрити провадження за матеріалами даної позовної заяви у їх первісному вигляді, як такими, що складені в неналежному обсязі, необхідному для правильного і своєчасного розгляду і вирішення справи.
Зазначені обставини перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Згідно з ч. 1ст. 169 КАСсуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановленихст. 160 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене, суддя дійшов висновку, що позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст.122,123,160,169,241,248,256,286 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора роти № 2 батальйону № 4 Управління патрульної поліції в Запорізькій області лейтенанта поліції Рощупкіна Артема Леонідовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків позовної заяви 5 днів з дня отримання даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення ним недоліків позовної заяви у встановлений строк, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Комунарського районного суду
м. Запоріжжя В.Б. Кулик