
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 січня 2022 року м. Київ № 640/10081/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кармазіна О.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного органу України в Київській областіпро визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,-В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного управління Пенсійного органу України в Київській області (на момент звернення до суду: 04071 м. Київ, вул. Ярославська, 40, код ЄДР 22933548; згідно ЄДР станом на час прийняття рішення: 08500, Київська область, місто Фастів, вул. Саєнка Андрія, будинок 10), в якому просить суд:
1) визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку та виплати пенсії на підставі довідки Київського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України від 24.02.2021 за вих. № 2/3/1/549 з урахуванням окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення, починаючи з 03.03.2018;
2) зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Київського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України від 24.02.2021 за вих. № 2/3/1/549 з урахуванням окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення, починаючи з 03.03.2018, з урахуванням виплачених сум.
Позиція позивача.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що проходив військову службу у Збройних Силах України та з 1998 році перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області, де отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Пояснює, що з 01.01.2018 позивачу було перераховано пенсію виходячи із сум грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання та процентна надбавка за вислугу років, основний розмір пенсії - 77% грошового забезпечення.
При цьому, як стверджує відповідач, відповідно до розрахунку за грудень 2017 року, пенсія позивача складалась з посадового окладу, окладу за військове звання, процентної надбавки за вислугу років - 40%, надбавки за особливо важливі завдання - 50%, премія - 10%. Основний розмір пенсії - 77% грошового забезпечення.
Додає, що отримавши перерахунок пенсії, позивач звернувся до ГУ ПФУ у Київській області та Київського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України із відповідними заявами, у яких просив повідомити, на підставі яких нормативних документів та у зв`язку з чим під час перерахунку пенсії включено: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років - 50%, премія - 10%
Як зазначає позивач у позовній заяві, комісаріат у листі від 21.11.2019 № 1921/Я-01 повідомив позивача, що відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, функції визначення розміру грошового забезпечення покладено на уповноважені органи відповідних силових структур, а до компетенції Управління входить тільки призначення та перерахунок пенсії. Тоді як відповідач листом від 15.11.2019 № 2/5/7041 повідомив, що діяв в межах чинного законодавства, оскільки довідки видаються державним органом з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено Порядком, а комісаріат не уповноважений надавати органам Пенсійного фонду України довідки про додаткові види грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби, як того просить заявник.
Додає, що рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.02.2020 по справі № 640/24379/19 за позовом ОСОБА_1 до Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області, Київського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України про зобов`язання вчинити дії, позовні вимоги позивача задоволено частково та зобов`язано Київський обласний військовий комісаріат скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку його пенсії з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років та наступних додаткових видів грошового забезпечення: премії, надбавки за виконання особливо важливих завдань, грошового забезпечення, починаючи з 01.03.2018.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 22.07.2020 по справі №640/24379/19, апеляційну скаргу Київського обласного військового комісаріату задоволено частково, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.02.2020 змінено, зазначивши, що датою, з якої Київський обласний військовий комісаріат повинен скласти і подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії, є 05.03.2019.
Заявник зазначає, що виконавши вищевказані рішення суду по справі № 640/24379/19, комісаріат видав позивачу оновлену довідку від 24.02.2021 за № 2/3/1/549, в якій зазначено розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії, з розрахунку: посадовий оклад 5220,00 грн.; оклад за військовим званням 1410,00 грн.; надбавка за вислугу років 50% - 861,00 грн.; премія - 522,00 грн. Всього: 11335,00 грн.
За словами позивача, оновлену довідку, комісаріат надіслав до пенсійного органу.
Крім того, отримавши вищевказану довідку від третьої особи, позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії від 17.03.2021 на підставі довідки від 24.02.2021 за вих. № 2/3/1/549.
У відповідь на заяву позивача відповідач надіслав лист від 25.03.2021, в якому повідомив позивачу, що Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.02.2020 по справі № 640/24379/19 на відповідача не покладалось ніяких обов`язків стосовно здійснення перерахунку пенсії на підставі довідки Київського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України від 24.02.2021 за № 2/3/1/549, тому у відповідача відсутні підстави здійснення відповідного перерахунку.
За словами позивача, відповідно до виписки з рахунків в національній валюті від 01.04.2021 пенсія позивача станом на 09.03.2021 становить 7 828,47 грн. Однак, відповідно до оновленої довідки третьої особи від 24.02.2021 № 2/3/1/549 пенсія позивача з 01.03.2018 повинна становити 11 335,00грн.
Відтак, у позовній заяві зазначено, що відповідач здійснював недоплату пенсії позивачу, щонайменше 3 506,53 грн. щомісячно (з розрахунку 11335,00грн. - 7828,47грн. = 3506,53 грн.), а відтак, відмова відповідача у проведенні перерахунку пенсії, є протиправною.
Позивач зазначає, що п, 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 № 103 відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» постановлено: перерахувати пенсії, призначені згідно із Закон №2262-ХІІ до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704.
Додає, що Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18 визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.
Відтак, заявник просить суд задовольнити позовні вимоги.
Позиція відповідача.
Відповідач просив відмовити у задоволенні позову, оскільки відсутні підстави для правові підстави для перерахунку пенсії позивача з 01.03.2018.
У відзиві на позовну заяву відповідач також просив суд залишити позовну заяву без розгляду, оскільки позивачем пропущений строк звернення до суду, перебачений ст. 122 КАС України.
Процесуальні дії, вчинені у справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.04.2021 позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення визначених в ній недоліків. В межах встановленого судом строку недоліки позовної заяви позивачем усунуто.
Ухвалою від 14.05.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України.
Встановлені судом обставини.
У даному випадку учасниками справи не спростовуються та не заперечуються, а матеріалами справи підтверджуються обставини призначення позивачу пенсії як колишньому військовослужбовцю, перебування його на обліку, обставини звернення позивача відносно врахування при розрахунку пенсії додаткових сум грошового забезпечення.
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.02.2020 по справі № 640/24379/19 за позовом ОСОБА_1 до Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області, Київського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України про зобов`язання вчинити дії, позовні вимоги позивача задоволено частково та зобов`язано Київський обласний військовий комісаріат скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку його пенсії з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років та наступних додаткових видів грошового забезпечення: премії, надбавки за виконання особливо важливих завдань, грошового забезпечення, починаючи з 01.03.2018.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 22.07.2020 по справі №640/24379/19, апеляційну скаргу Київського обласного військового комісаріату задоволено частково, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.02.2020 змінено, зазначивши, що датою, з якої Київський обласний військовий комісаріат повинен скласти і подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії, є 05.03.2019.
17.03.2021 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Київській області із заявою, в якій просив здійснити перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки від 24.02.2021 за вих. № 2/3/1/549, в якій розмір грошового забезпечення становить: посадовий оклад 5220,00 грн.; оклад за військовим званням 1410,00 грн.; надбавка за вислугу років 50% - 861,00 грн.; премія - 522,00 грн. Всього: 11335,00 грн.
Листом від 25.03.2021 № 1000-0203-8/31709 ГУ ПФУ в м. Києві відмовило позивачу у проведенні перерахунку та виплати пенсії, оскільки рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.02.2020 у справі № 640/24379/19 пенсійний орган не зобов`язано вчиняти будь-які дії.
Позивач, вважаючи свої права порушеними, звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.
Перш за все слід значити, що позивач просить суд саме визнати протиправними дії відповідача щодо не перерахунку та не виплати йому пенсії з 03.03.2018 на підставі довідки від 24.02.2021 № 2/3/1/549 та, як наслідок, просить зобов`язати відповідача саме з 03.03.2018 здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії на підставі зазначеної вище нової довідки.
Так, частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі також Закон № 2262-ХІІ).
Статтею 9 Закону № 2011-XII визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Згідно із частиною другою статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону № 2011-ХІІ).
Так, статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Зазначена норма статті 43 Закону міститься в розділі V "Обчислення пенсії", тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій.
При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення. Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону.
При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
В контексті останнього слід додати, що вказана редакція ст. 63 Закону набула чинності у зв`язку з набуттям чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 № 1774-VIII, якою частину четверту статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено у новій редакції, наведеній вище, а саме: "Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України".
Таким чином, із набранням чинності 01.01.2017 Законом України № 1774-VIII Кабінету Міністрів України були делеговані повноваження визначати не лише порядок, а й умови та розмір складових грошового забезпечення для перерахунку.
Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" затвердив Порядок № 45.
Пунктом 1 Порядку № 45 (в редакції постанови КМ України № 103) передбачалося, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 103, пунктами 1, 2 якої було вирішено перерахувати з 01.01.2018 пенсії, призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови № 704.
Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 в редакції постанови № 103 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
При цьому у Додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Між тим, рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 та з цієї дати набрало законної сили, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року N 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Водночас, слід зазначити, що алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема ГУ ПФУ у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.
Проте, зміни внесені постановою №103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін, тобто до набрання чинності постановою КМ України № 103.
За змістом ч. 1 ст. 49 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" від 27.02.2014 № 794-VII акти Кабінету Міністрів України (постанови і розпорядження) є обов`язковими для виконання.
З аналізу вищенаведених правових норм чинного законодавства та встановлених судом обставин, а також зважаючи на те, що рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, набрало законної сили 05.03.2019, тоді як позивач просить суд визнати протиправними дії щодо не проведення йому перерахунку та невиплати пенсії саме з 03.03.2018, суд, виходячи з аналізу положень ч. 2 ст. 9 КАС України, не вбачає правових підстав для виходу за межі позовних вимог, а відтак приходить до висновку про відсутність протиправних дій відповідача щодо не перерахунку та виплати пенсії позивачу саме з 03.03.2018, зважаючи на те, що станом на 03.03.2018 пункти 1 та 2 постанови № 103 від 21.02.2018 були чинними.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, а також виходячи із заявлених вимог та підстав позову, суд приходить до висновку, що в порядку виконання обов`язку, визначеного ч. 1 ст. 77 КАС України, позивачем не доведено обставин, на яких ґрунтуються його позовні вимоги.
Доводи учасників справи та надані ними матеріали, досліджені та оцінені судом, не спростовують наведених висновків суду та не доводять зворотного.
У взаємозв`язку з наведеним слід зазначити, що відповідно до п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд, що і вчинено судом у даній справі.
Відтак, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позову у повному обсязі.
Що ж стосується доводів відповідача про пропуск позивачем строку звернення до суду та як наслідок просить суд залишити позовну заяву без розгляду, то суд зазначає, що такі доводи відповідача викладені у відзиви на позовну заяву, а відтак не є окремим клопотанням, у зв`язку з чим, у суду відсутні підстави для розгляду питання про залишення позову без розгляду.
Що ж стосується поверненню позивачу витрат на правничу допомогу, то суд зазначає, що оскільки у задоволенні позову відмовлено, витрати на правничу допомогу відшкодуванню не підлягають.
На підставі вищевикладеного та керуючись положеннями ст.ст. 2, 5 - 11, 19, 72 - 77, 90, 241 - 246, 250, 251, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) відмовити у повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України
Зважаючи на затвердження Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року N 1845/0/15-21, апеляційні скарги в електронній формі подаються безпосередньо до апеляційного суду.
Днем вручення процесуальних документів в електронній формі є день отримання судом повідомлення про доставлення документів на офіційну електронну адресу особи (п. 2 ч. 6 ст. 251 КАСУ), якою є (п. 5.8. Положення про ЄСІТС від 17 серпня 2021 року N 1845/0/15-21): сервіс Електронного кабінету ЄСІТС, адреса електронної пошти, вказана користувачем в Електронному кабінеті ЄСІТС, адреса електронної пошти, вказана в одному з державних реєстрів або адреса електронної пошти, з якої надійшли до суду документи, засвідчені кваліфікованим електронним підписом (п. 59 "Перехідні положення").
Суддя О.А. Кармазін