Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
Іменем України
№ 610/236/22
№ 3/610/213/2022
м. Балаклія 14.02.2022 року
Суддя Балаклійського районного суду Харківської області Стригуненко Володимир Миколайович, за участі прокурораЄфремова В.Е., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Протопопівка Балаклійського району Харківської області, зареєстрованої та проживаючої: АДРЕСА_1 , бухгалтера СТОВ «Гусарівське», рнокпп НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Гусарівської сільської ради Балаклійського району Харківської області VII скликання з 12.11.2015 р. по 19.12.2020 р., а тому являючись суб`єктом декларування відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», без поважнихпричиннесвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, а саме 25.06.2021 р.
Крім того, припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, без поважних причин несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), а саме 25.06.2021 р. за період з 01.01.2020 р. по 09.12.2020 р.
Прокурор в судовому засіданні підтримав позицію, викладену в протоколі про адміністративне правопорушення, вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованого їй правопорушення за наведених обставин визнала повністю. Не змогла навести поважних причин для порушення строку подачі декларацій.
Протоколами № 57 від 18.01.2022 р. та № 58 від 18.01.2022 р. зафіксовано факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за вищенаведених обставин.
За змістом ч. 1ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради є депутатом місцевої ради.
Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першоїстатті 3 Закону України «Про запобігання корупції»депутати місцевих рад є суб'єктами, на яких поширюється дія цьогоЗакону.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції»передбачено, що суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цьогоЗакону.
Як свідчать матеріали справи, відповідно до витягу з протоколу 1 сесії VII скликання Гусарівської сільської ради Балаклійського району Харківської області від 12.11.2015 р. було заслухано про підсумки виборів депутатів Гусарівської сільської ради Балаклійського району Харківської області, зазначено, що було обрано 14 депутатів Гусарівської сільської ради, серед яких була ОСОБА_1 .
Рішенням Гусарівської сільської ради Балаклійського району Харківської області № 7/VII від 20.11.2015 р. було затверджено регламент роботи сільської ради, пунктом 1.1 ст. 1 якого встановлено, що порядок діяльності Гусарівської сільської ради, її депутатів, посадових осіб і органів визначається Конституцією України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», іншими законами та цим регламентом.
З дня відкриття І сесії Балаклійської міської ради Ізюмського району Харківської області VІІІ скликання 09.12.2020 р., на якій оголошено підсумки виборів, визнано повноваження депутатів цієї ради, серед яких ОСОБА_1 відсутня, тобто вона, як депутат Гусарівської сільської ради Балаклійського району Харківської області VII скликання, припинила свої повноваження.
Таким чином, ОСОБА_1 з 12.11.2015 р. по 09.12.2020 р. була депутатом Гусарівської сільської ради Балаклійського району Харківської області VII скликання,тому відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» була суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Як вбачається з письмових пояснень старости Гусарівського старостинського округу ОСОБА_2 , який був сільським головою VII скликання Гусарівської сільської ради з листопада 2015 р. по 09.12.2020 р., всі депутати неодноразово попереджались про необхідність подачі декларацій на сайті НАЗК.
Згідно ч. 1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першоїстатті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п. 2-1 р. ХІІІ «Прикінцеві положення» ЗУ «Про запобігання корупції» встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 цього закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 р. суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, була зобов`язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік до 01 червня 2020 року, однак подала декларацію 25.06.2021 р., що підтверджується даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування
Цю обставину ОСОБА_1 не заперечувала.
Згідно абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1,підпунктах "а"і"в"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до п. 2 ч. 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого 10.06.2016р. (у редакції наказу № 273 від 06.07.2017р.) визначено, що декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно доабзацу першогочастини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної упідпунктах «а»,«в»пункту 2частини першоїстатті 3Закону. Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної упідпунктах «а»,«в»пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, тобто до 11 січня 2021 року, однак подала декларацію лише 25.06.2021 р., що підтверджується даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, тобто несвоєчасно.
Цю обставину ОСОБА_1 не заперечує.
Поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати вищевказані декларації шляхом особистого заповнення електронної форми на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Реєстру не встановлено.
Вказані документи відповідно до ст. 251 КУпАП є доказами в справі про адміністративне правопорушення і узгоджуються між собою.
Дії ОСОБА_1 за вказаним фактом кваліфікую за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
Обставиною, пом`якшуючою відповідальність, визнаю щире розкаяння винної. Обставин, що обтяжують відповідальність, не убачається.
Відповідно доч.2ст.36КУпАП якщоособа вчинилакілька адміністративнихправопорушень,справи проякі одночаснорозглядаються однимі тимже органом(посадовоюособою),стягнення накладаєтьсяв межахсанкції,встановленої забільш серйознеправопорушення зчисла вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
З урахуванням особи ОСОБА_1 , кількості вчинених правопорушень, викладених у ст. 33-35 КУпАП обставин та за правилами ст. 36 КУпАП, враховуючи фактичне визнання вини, вважаю можливим застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу, у дещо вищому від мінімального розмірі, визнавши його таким, що забезпечить мету адміністративного стягнення у вигляді належної міри відповідальності за вчинення правопорушень, з метою виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень. Інші розміри і види адміністративних стягнень є більш суворими, для їх застосування достатніх підстав не убачається.
На підставі викладеного, керуючись ст. 33-35, 36, 40-1, 252, 280, 284-285 КУпАП,
п о с т а н о в и в:
Накласти на ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 1003 гривні (населений пункт: Балаклійська міська ТГ, отримувач: ГУК Харків обл/МТГ Балаклія/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37874947, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA258999980313050106000020577, код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 496,20 гривень судового збору (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Балаклійський районний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня її винесення апеляційної скарги.
Суддя В.М. Стригуненко