Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 326/2366/21
Провадження № 3/326/26/2022
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 лютого 2022 року Запорізька обл., Бердянський р-н,
м. Приморськ
Суддя Приморського районного суду Запорізької області Ігнатьєв Д.П., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з відділення поліції № 2 Бердянського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с.Райнівка Бердянського району (до перейменування Приморського району) Запорізької області, який має середньо-спеціальну освіту, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч. 1ст.130 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
До Приморського районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 252562 від 08.12.2021 р., складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1ст. 130 КУпАП. З протоколу вбачається, що 08.12.2021 року о 10 годині 23 хвилин на автодорозі Приморськ-Камишуватка-Преслав, ОСОБА_1 керував мотоциклом ІЖ «Планета-5» днз НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп`яніння шов запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови. Огляд проводився на стан сп`яніння зі згоди водія на місці зупинки т.з. у встановленому законом порядку із застосуванням приладу «Драгер Алкотест» 6810, тест № 570. Від керування транспортного засобу відсторонений.
08.12.2021 року до Приморського районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 252562 за ч. 1ст.130КУпАП складений відносно ОСОБА_1 .
З зазначеного протоколу про адміністративне правопорушення, вбачається, що 08.12.2021 року о 10 годині 23 хвилин на автодорозі Приморськ-Камишуватка-Преслав, ОСОБА_1 керував мотоциклом ІЖ «Планета-5» днз НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп`яніння шов запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови. Огляд проводився на стан сп`яніння зі згоди водія на місці зупинки т.з. у встановленому законом порядку із застосуванням приладу «Драгер Алкотест» 6810, тест № 570. Від керування транспортного засобу відсторонений.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що визнає свою провину. В той день випив 150 гр водки оскільки маму поклали у лікарню з інфарктом. Сів за кермо, оскільки іншого виходу не мав.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
У відповідності дост. 7 КУпАПніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до ст. 9КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Згідно ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Статтею 245 КУпАП передбачено, щозавданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 251 КУпАПдоказами в справі проадміністративне правопорушенняє будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюютьсяпротоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності,потерпілих,свідків, висновкомексперта, речовими доказами, показаннями технічних приладівта технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі,чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючимив автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом провилучення речей і документів, а також іншими документами.Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначенихстаттею 255 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відносно ОСОБА_1 09.10.1981 р. складений протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 252562 за ч. 1ст.130КУпАП за порушення п. 2.9.а Правил дорожнього руху (затв. постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306), а саме: керування транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння.
Відповідно до п. 2.9.а Правил дорожнього руху (затв. постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306) водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно положень ч. 1 ст. 130 КУпАПпередбачена відповідальність за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Об`єктом даного адміністративного правопорушення є суспільні відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, а також безпеки на річковому транспорті та маломірних суднах.
Об`єктивна сторона зазначеного правопорушення виражається, зокрема у формі керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Суб`єкт адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП спеціальний - водій транспортного засобу, або інша особа, яка керувала транспортним засобом.
Суб`єктивна сторона даного правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу.
Порядок огляду водія на стан сп`яніння встановлено уст. 266 КУпАПта деталізований у підзаконних актах.
Згідно з ч.ч. 2, 3, 5ст. 266 КУпАПогляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису,а вразі неможливостізастосування такихзасобів оглядпроводиться уприсутності двохсвідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції,поліцейськимз використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Відповідно до п. 6 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду (затв.постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. № 1103)водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров`я.
Згідно п.7розділу 1Інструкції пропорядок виявленняу водіївтранспортних засобівознак алкогольного,наркотичного чиіншого сп`янінняабо перебуванняпід впливомлікарських препаратів,що знижуютьувагу ташвидкість реакції(затв.спільним наказомМіністерства внутрішніхсправ України,Міністерства охорониздоров`яУкраїни від09листопада 2015року №1452/735) у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно достатті 266Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі заклад охорони здоров`я).
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ААБ №252562 від 08.12.2021 року зазначено, що ОСОБА_1 08.12.2021 року о 10 год. 40 хв. в на автодорозі Приморськ-Камишуватка-Преслав, ОСОБА_1 керував мотоциклом ІЖ «Планета-5» днз НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп`яніння шов запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови. Огляд проводився на стан сп`яніння зі згоди водія на місці зупинки т.з. у встановленому законом порядку із застосуванням приладу «Драгер Алкотест» 6810, тест № 570. Від керування транспортного засобу відсторонений.
Огляд на стан алкогольного сп`яніння ОСОБА_1 здійснювався співробітниками поліції на місці зупинки транспортного засобу за допомогою із застосуванням приладу «Драгер Алкотест» 6810, про що свідчить Акт огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів та Тест № 570 від 08.12.2021 р. За результатами цього огляду вміст алкоголю становив 1, 46 проміле.
З Направлення на огляд особи з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння від 08.12.21 р. 10 год. 30 хв. вбачається, що ОСОБА_1 відмовився від проведення огляду в КП «Приморська ЦРЛ».
Акт оглядуна станалкогольного сп`янінняз використаннямспеціальних технічнихзасобів (а.с.4)та Направленняна оглядособи зметою виявленнястану алкогольного,наркотичного чиіншого сп`яніннявід 08.12.2021р.оформлені увідповідності довимог «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» (затв. Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України від 09.11.2015р. № 1452/735).
Згідно до постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі від 08.12.2021 року ОСОБА_1 керуючи мотоциклом, експлуатував причіп який був не зареєстрований у відповідному органі МВС та без посвідчення водія тобто не мають права керування таким транспортним засобом, чим порушив п.2.1.а.ПДР керування т.з. особою, яка не має права керування таким т.з. відповідно до ч.2 ст.126 КУпАП, за що накладено штраф у розмірі 3400 грн. (а.с.5).
Відповідно до протоколу огляду та затримання транспорту від 08.12.2021 року виявлені несправності за кожним агрегатом окремо, а саме: правий ліхтар повороту причепу власного виробництва. Затримання здійснено у зв`язку з притягненням до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП (а.с.6).
В письмових поясненнях ОСОБА_1 від 08.12.2021 року вбачається, що у серпні 2021 року він купив дрова через оголошення. 08.12.2021 року він вирішив відвести дрова на адресу своєї матері у м.Приморськ. Рухаючись по автодорозі Камишуватка-Приморськ він перебував без мотошолома. При цьому його зупинили співробітники поліції. На передодні він вживав алкогольні напої через що в нього залишився запах. Йому було запропоновано пройти тест на наявність алкоголю на що він погодився. Тест зроблено у присутності двох понятих. Результатом цього тесту було 1,46 % проміле алкоголю. Після чого йому було запропоновано проїхати до відділку поліції для складання протоколу. Він їхав на мотоциклі ІЖ «Планета-5» днз НОМЕР_2 . Від керування відсторонений (а.с.7).
Згідно довідки інспектора сектору адміністративної практики від 09.12.2021 року ОСОБА_1 станом на 10.00 годину 09.12.2021 року за порушення ст.130 КУпАП повторності не має. Посвідчення водія не отримував (а.с.9).
Відповідно довідки інспектора сектору адміністративної практики від 09.12.2021 року ОСОБА_1 згідно з базою даних підсистеми ІТС «Інформаційного порталу Національної поліції» транспортний засіб мотоциклу «ІЖ Планета-5» з номерним знаком НОМЕР_1 не значиться (а.с.10).
З відеозапису на компакт-диску DVD-R, який знаходиться в матеріалах справи (файл з назвою «VID-20211213-WA0000») та який був переглянутий в судовому засіданні, вбачається, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом без мотошолому.
З відеозапису на компакт-диску DVD-R, який знаходиться в матеріалах справи (файл з назвою «VID_20211208_103715») та який був переглянутий в судовому засіданні, вбачається, що працівниками поліції був проведений огляд ОСОБА_1 на стан алкогольного сп`яніння за допомогою газоаналізатора.
Отже, судом встановлено та підтверджено належними та допустимими доказами, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.
Таким чином склад адміністративного правопорушення, передбаченогоч. 1ст. 130 КУпАПв діях ОСОБА_1 встановлений.
Відповідно дост. 33 КУпАПстягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
Із врахуванням вищезазначених обставин справи, суд дійшов висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення в межах санкції ч. 1ст. 130 КУпАП, яка передбачає - штраф в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно дост. 40-1 КУпАПсудовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідноп. 5 ч. 2 ст.4ЗУ «Просудовий збір» у разіухвалення судомпостанови пронакладення адміністративногостягнення сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496 грн. 20 коп.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.33, 40-1,130ч. 1,251, 252, 283, 284, 287, 289КУпАП, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст.130 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 496 грн. 20 коп. (чотириста дев`яносто шість грн. двадцять коп.) (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Приморський районний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення за наступними реквізитами: (Одержувач: ГУК у Запорізькій області/ТГ м.Приморськ/21081100, код ЄДРПОУ: 37941997, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок одержувача: UA948999980313040106000008389).
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першоюстатті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк звернення постанови до виконання - три місяці з моменту набрання нею законної сили.
Суддя
Приморського районного суду
Запорізької області Д.П. Ігнатьєв
18.02.22