Постанова № 103284530, 11.02.2022, Добровеличківський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
11.02.2022
Номер справи
387/22/22
Номер документу
103284530
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 387/22/22

Номер провадження по справі 3/387/39/22

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 лютого 2022 року смтДобровеличківка

Суддя Добровеличківського районного суду Кіровоградської області Майстер І. П.

за участі секрертаря судового засідання Поляруш С.Ю.

прокурора Шевчук Л.М.

захисника особи, яка притягається до

адміністративної відповідальності, адвоката Голованова О.П.

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань у Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , депутат 8-го скликання Тишківської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,

за ч.1 ст. 172-6 КпАП України , -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 проживаючи в АДРЕСА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Тишківської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції " та примітки до ст.172-6 КпАП України, на якого поширюється його дія, усвідомлюючи обов`язок подати електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2020 рік до 01.04.2021, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції ", пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 року №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», без поважних причин, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2020 рік, а саме подав вказаний документ 12.04.2021 о 11 годині 20 хвилин .

Захисник Жоміренка О.М. не заперечував щодо розгляду справи за відсутності його підзахисного надав пояснення, що ОСОБА_1 свою вину визнає частково, так як вважає, що несвоєчасна подача декларації мала місце, але у зв`язку із поважними причинами так як у селі Андріївка Новоукраїнського району Кіровоградської області неналежний інтернет, який не дає можливості подати декларацію. Також у даному випадку не доведений прямий умисел його підзахисного за несвоєчасне подання декларації. Отже просив закрити провадження у справі на підставі ст.22 КпАП України з усним попередженням у зв`язку із малозначністю правопорушення.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КпАП України .

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суд дійшов до таких висновків.

Статтею 68 Конституції України визначено, що кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно з рішенням № 1 від 06.11.2020 першої сесії восьмого скликання Тишківської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області сьомого скликання "Про визначення повноважень депутатів Тишківської сільської ради, обраних 25.10.2020", було визнано повноваження депутата Тишківської сільської ради об`єднаної територіальної громади восьмого скликання Добровеличківського району Кіровоградської області ОСОБА_1 ( а.с.20-21).

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» - особи, зазначені у пункту 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством (НАЗК).

Згідно з Рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3 «Про правила заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» декларацію заповнюють та подають особи, зазначені у пункті І, підпункті б пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», упродовж періоду, коли такі особи здійснюють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, щороку у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, що охоплює попередній звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно).

Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов`язок подати до НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2020 рік в термін з 01.01.2021 до 01.04.2021.

Водночас суд не приймає до уваги доводи захисника щодо поважності причин несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, зокрема, у зв`язку із неналежним інтернетом у с.Андріївка, так як матеріали справи не містять будь-яких даних щодо неможливості подання ОСОБА_1 декларації у період з 01.01.2021 до 00 год.00 хв. 01.04.2021, а тому на думку суду останній не вжив усіх можливих заходів спрямованих на своєчасне подання декларації.

Що стосується доводів захисника про відсутність суб`єктивної сторони складу адміністративного правопорушення у формі прямого або непрямого умислу, суд зазначає, що відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов`язане з корупцією, - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно з ч.1 ст.9 КпАП України, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Так, диспозицією ч.1 ст.172-6 КпАП України форму вини не визначено та не передбачено наявність негативних наслідків вчиненого правопорушення, тобто вказане правопорушення може бути вчинено як умисно, так і з необережності, в тому числі через незнання законодавства.

Отже ч.1 ст.172-6 КпАП України - це адміністративне правопорушення є правопорушенням з формальним складом, для констатації наявності якого достатньо лише встановлення факту несвоєчасного подання декларації (порушення вимоги закону). Встановлення ж суспільно-небезпечних наслідків та з`ясування форми вини не вимагається.

За результатами розгляду справи судом встановлено, що ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, зокрема, і за ст.172-6 КпАП України.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення доводиться такими доказами :

- протоколом № 08/22 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 11.01.2022 (а.с.1-8);

- рішенням № 1 від 06.11.2020 першої сесії восьмого скликання Тишківської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області сьомого скликання "Про визначення повноважень депутатів Тишківської сільської ради (а.с. 20-21);

- повідомленням від 22.02.2021 депутату сільської ради ОСОБА_1 про необхідність в термін до 00 годин 00 хвилин 1 квітня 2021 року подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування річну декларацію про майновий стан і доходи за 2020 рік в електронному вигляді ( а.с. 22);

- поясненнями ОСОБА_1 наданими в судому засіданні та його письмовими поясненнями ( а.с. 24);

- витягом декларації ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.11-15).

Таким чином ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік.

Датою вчинення адміністративного правопорушення є 17.08.2021.

Разом з тим суд не погоджується зі змістом протоколу, що датою виявлення правопорушення є час встановлення ознак складу адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією та складанням протоколу, а саме 11.01.2022, оскільки про факт виявлення працівниками поліції дати подачі декларації ОСОБА_1 , а саме 17.08.2021, підтверджено долученим листом Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 01.10.2021 № 3585/55/110/02-2021, зі змісту якого встановлено, що до управління з Кіровоградської обласної прокуратури №16-674 вих-21 від 17.08.2021 надійшли матеріали щодо можливого вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.

Частиною 4 ст.38 КпАП України адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Отже враховуючи, що порушення виявлено 17.08.2021, а тому шестимісячний термін притягнення ОСОБА_1 з дня його виявлення не сплив.

Аналізуючи зібрані у справі докази та оцінюючи їх в сукупності, суд дійшов до висновку, що вина ОСОБА_1 у несвоєчасному подані без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування- доведена повністю. Його дії судом кваліфікуються за ч.1 ст. 172-6 КпАП України.

При накладенні на ОСОБА_1 стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , який до адміністративної відповідальності притягується вперше, ступінь його вини, майновий стан.

Обставини які пом`якшують або обтяжують відповідальність, судом не встановлено .

Враховуючи зазначене, з метою запобігання вчиненню нових правопорушень, суд вважає доцільним призначити ОСОБА_1 стягнення у виді мінімального штрафу.

Згідно зі ст. 40-1 КпАП України, п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з особи стягується судовий збір у розмірі, встановленому законом, тому з порушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 496 гривень 20 копійок.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 40-1, 221, 276, 283-285, 294 КпАП України, -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 ( вісімсот п`ятдесят ) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 копійок за розгляд справи про адміністративне правопорушення: ( отримувач коштів: ГУК у місті Києві/місто Київ/22030106 , код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача : UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106) .

Строк пред`явлення постанови для виконання до 11.05.2022 .

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження та може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції .

Суддя Добровеличківського районного суду

Кіровоградської області І. П. Майстер