
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
17 січня 2022 року Справа №200/691/22
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Волгіна Н.П., ознайомившись із матеріалами адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Луч-Са» до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Донецькій області (відокремлений підрозділ) Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И Л А:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Луч-Са», звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Донецькій області (відокремлений підрозділ), в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДПС у Донецькій області від 22 червня 2021 року № 1101-п «Про проведення фактичної перевірки ТОВ «Луч-Са» (код ЄДРПОУ 33653652);
- визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Донецькій області № 000/8256/05-99-09-01/33653652 від 23 липня 2021 року про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луч-Са» штрафних санкцій в розмірі 500 000,00 грн.
Дослідивши позовну заяву, а також долучені до неї документи, суддя дійшла висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, керуючись наступним.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 4 КАС України відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України суб`єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.Відповідно до ч. 1 ст. 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Всупереч наведеним нормативно-правовим приписам позивач зазначив у позовній заяві двох відповідачів (Державну податкову службу України та Головне управління ДПС у Донецькій області (відокремлений підрозділ)), але не оскаржив у прохальній частині позову будь-якого рішення, дій або бездіяльності Державної податкової служби України.
Приписами ч. 3 ст. 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI, Закон України «Про судовий збір»).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно ч. 1 ст. 4 Законом України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Як вбачається із конверту, в якому адміністративний позов ТОВ «Луч-Са» надійшов до Донецького окружного адміністративного суду, із даним позовом позивач звернувся 4 січня 2022 року.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від
2 грудня 2021 року № 1928-IX, з 1 січня 2022 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб на місяць у розмірі 2 481,00 грн.
Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою ставка судового збору встановлена в розмірі 1 прожитковий мінімум для працездатних осіб; за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою встановлена ставка судового збору у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається зі змісту позовних вимог позивач оскаржує наказ про проведення перевірки (немайнові позовні вимоги) та податкове повідомлення-рішення на суму 500 000,00 грн (майнові вимоги), отже, позивачем в одному адміністративному позові заявлені позовні вимоги як немайнового характеру так і майнового характеру.
За приписами абз. 1 ч. 3 ст. 6 вказаного закону за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Оскільки судом встановлено, що позивачем заявлені позовні вимоги як майнового так і немайнового характеру, позивач мав сплатити за подання даного адміністративного позову судовий збір в розмірі 9 981,00 грн: за позовну вимогу немайнового характеру у сумі 2 481,00 грн та майнового характеру у сумі 7 500,00 грн.
Разом із цим позивачем до позову додане платіжне доручення про сплату судового збору № 448 від 30 грудня 2021 на суму 7 000,00 грн.
Отже, позивачем не виконані в повній мірі вимоги ч. 3 ст. 161 КАС України в частині сплати судового збору за подання даного позову в належному розмірі.
Згідно ч. 1 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Відповідно до ч.ч. 2, 4, 5 ст. 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
В порушення зазначених приписів додані позивачем до позову копії документів є не засвідченими.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на вищевикладене позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу 10-денного строку з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків, тобто, приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 160 КАС України.
Керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 169, 171, 243, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України “Про судовий збір”, суддя –
У Х В АЛ И Л А:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Луч-Са» до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Донецькій області (відокремлений підрозділ) про визнання протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви – 10 (десять) днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання суду:
- належного доказу про доплату судового збору за подання даного адміністративного позову в розмірі 9 981,00 грн (за позовну вимогу немайнового характеру - 2 481,00 грн, майнового характеру - 500,00 грн) за наступними реквізитами: за наступними реквізитами: UA 308999980313111206084005658, отримувач коштів: Донецьке ГУК/Слов`янська МТГ/22030101, код отримувача за ЄДРПОУ: 37967785, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030101, із зазначенням призначення платежу: *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр), судовий збір, за позовом ___(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), а б о надати суду обґрунтоване клопотання про звільнення від сплати судового збору, відстрочення або розстрочення його сплати;
- уточненого адміністративного позову із уточненим колом відповідачів та уточненими позовними вимогами щодо кожного із заявлених відповідачів;
- належним чином засвідчених копій додатків до позовної заяви.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде залишена судом без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.П. Волгіна