
Справа № 310/338/22
3/310/572/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2022 рокум. Бердянськ
Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Полянчук Б.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , за ст. 187 ч. 1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
29.12.2021 о 21-17 годин та 26.01.2022 годин ОСОБА_1 , який перебуває під адміністративним наглядом, не прибув на реєстрацію в каб.112 Бердянського РВП ГУНП в Запорізькій області, чим порушив п.4 обмежень адміністративного нагляду, встановленого ухвалою Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 18.11.2021 відносно нього.
ОСОБА_1 на розгляд справи про адміністративне правопорушення не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. При вирішенні питання про можливість розгляду справи у відсутності ОСОБА_1 слід взяти до уваги, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення останній був повідомлений, що розгляд адміністративної справи відбудеться в Бердянському міськрайонному суді Запорізької області, однак він достовірно знаючи про знаходження на розгляді в суді адміністративної справи в суд не з`явився та її розглядом не цікавився. Враховуючи, що така поведінка ОСОБА_1 призводить до затягування розгляду справи, тому вважаю можливим розглянути справу за відсутності останнього.
З цього приводу Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 року наголосив, що «сторони в розумінні інтервалу часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений у практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки строки накладення адміністративного стягнення закінчуються і безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи, що справи відносно ОСОБА_1 розглядаються судом одночасно, вважаю необхідним об`єднати їх в одне провадження.
Згідно ч. 1 ст. 187 КУпАП порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ухвалою Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 18.11.2021 року встановлено адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1 після його звільнення з місць позбавлення волі строком на 1 рік, і застосовано наступні обмеження:
1) заборонити вихід з квартири в період з 21-00 год. до 05-00 год. наступного дня;
2) заборонити відвідувати всі спеціалізовані магазини із продажу спиртних напоїв, а також ресторани, бари, кафе, в яких здійснюється продаж алкогольних напоїв на розлив;
3) заборонити виїзд в особистих справах за межі м. Бердянська без дозволу Бердянського РВП ГУНП в Запорізькій області;
4) зобов`язати явкою на реєстрацію в Бердянський РВП ГУНП в Запорізькій області один раз на місяць по середам з 09 год. 00 хвил. до 18 год. 00 хвил.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні 29.12.2021 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 187 ч. 1 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ 680376 від 04.01.2022, рапортом дільничного офіцера поліції СДОП ВП Бердянського РВП ГУНП в Запорізькій області Коваль Т. від 29.12.2021 та письмовими поясненнями самого правопорушника від 04.01.2022.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні 26.01.2022 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 187 ч. 1 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення та серії ВАБ 834831 від 31.01.2022, рапортом дільничного офіцера поліції СДОП ВП Бердянського РВП ГУНП в Запорізькій області Коваль Т. від 26.01.2022, письмовими поясненнями самого правопорушника, зазначеними в протоколі серії ВАБ 834831 від 31.01.2022 в графі «пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, по суті порушення».
Аналізуючи зазначені докази в їх сукупності, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 доведена, у його діях є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 187 КупАП.
Дослідивши матеріали справи та беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що обтяжують та пом`якшують відповідальність, вважаю за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності ч. 1 ст. 187 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір.
Керуючись ст.ст. 33,40-1, 187, 213, 221, 283-285, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Об`єднати в одне провадження відносно ОСОБА_1 справу №310/338/22 (провадження №3/310/572/22) за ст. 187 ч. 1 КУпАП зі справою №310/1065/22 (провадження №3/310/870/22) за ст. 187 ч. 1 КУпАП, присвоївши спільний номер справи 310/338/22, провадження №3/310/572/22.
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП і застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн. 00 коп. стягнувши суму на р/р UA298999980313000106000008455, населений пункт Бердянська міська ТГ, отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ м.Бердянськ/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37941997, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496 грн. 20 коп., стягнувши суму на р/р 908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір на користь Державної судової адміністрації України.
Постанова про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя