
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 січня 2022 року Чернігів Справа № 620/6699/21
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Ткаченко О.Є.,
за участю секретаря Мазко Ю.С.,
представника позивача Дем`яненка М.В.,
представника відповідача Кашиної С.В.,
розглянувши за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Фірма “Контакт” до Чернігівської митниці про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
У С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Фірма «Контакт» (далі – позивач, ТОВ «Фірма «Контакт») звернулося до суду з позовом до Чернігівської митниці (надалі також – відповідач), в якому просить визнати протиправними та скасувати:
податкове повідомлення-рішення від 14.05.2021 № 00000101119 про збільшення грошового зобов`язання позивачу зі сплати податку на додану вартість на загальну суму 3505916,70 грн, в тому числі 2337277,80 грн збільшення за податковим зобов`язанням та 1168638,90 грн нарахування за штрафними (фінансовими) санкціями;
податкове повідомлення-рішення від 14.05.2021 № 00000091119 про збільшення грошового зобов`язання позивачу зі сплати ввізного мита на загальну суму 2059447,48 грн, в тому числі 1616066, 99 грн збільшення за податковим зобов`язанням та 44380,49 грн нарахування за штрафними (фінансовими) санкціями.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ТОВ “ФІРМА КОНТАКТ” є виробником медичного обладнання, а саме лапаросконічних (ендоскопічних) хірургічних комплексів медичного призначення для проведення ендоскопічних хірургічних операцій на органах черевної порожнини, тому здійснювало імпорт на митну територію України товару - «запасні частини до ендоскопів: комплект ендоскопічної камери до ендоскопу, складається з модуля процесора камерної головки», митне оформлення якого здійснювалося за кодом згідно УКТ ЗЕД 9018902000 за наступними митними деклараціями: від 18.12.2018 року №UA125100/2018/337272; від 07.03.2019 року №UA 125100/2019/306583; від 16.07.2019 року №UA 125100/2019/321943; від 09.10.2019 року №UA125100/2019/332863; від 24.12.2019 року №UA 100290/2019/343571; від 25.03.2020 року №UA100290/2020/309562; від 30.10.2020 року №UA 100290/2020/332124; від 07.12.2020 року №UA100290/2020/338901; від 09.01.2019 року №UA 100250/2019/074502. Однак висновки акта про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Фірма Контакт» № 6/7.11-19-12/19422086 від 22.04.2021 про дотримання вимог законодавства України з питань митної справи за період з 01.11.2018 по 31.12.2020, проведеної інспекторами Північної митниці Держмитслужби, є помилковими стосовно того, що товар, задекларований за вказаними митними деклараціями “комплект ендоскопічної камери”, нібито слід правильно розмитнювати за УКТ ЗЕД за кодом 8525801900, та виходячи із цього, застосовувати ставку з ПДВ 20% та ввізне мито в розмірі 10% та 7%, що призвело до порушення прав позивача та як наслідок прийняття протиправних податкових повідомлень-рішень.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 24.06.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, призначено розгляд за правилами загального позовного провадження.
Відповідачем в межах встановленого судом строку подано відзив на позов, в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог та вказує на правомірність оскаржуваних позивачем податкових повідомлень-рішень, оскільки за результатами перевірки встановлено порушення позивачем вимог Митного тарифу України, затвердженого Законом України від 19.09.2013 № 584-VII (із змінами та доповненнями), пункту 190.1 статті 190 Податкового кодексу України, підпункту «г» пункту 5 частини 8 ст. 257 Митного кодексу України щодо класифікації товарів (замість товарної підкатегорії 8525801900 - ставка ввізного мита - 10 %, ПДВ - 20% , застосовано товарну підкатегорію 9018902000 - ставка ввізного мита - 0%, ПДВ - 7% ), що призвело до несплати митних платежів у повному обсязі.
В підготовчому засіданні представником позивача заявлено клопотання про призначення судової товарознавчої експертизи, проведення якої доручити експертам ТОВ «Український центр судових експертиз» (код ЄДРПОУ 36956871).
17.08.2021 ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду призначено у даній справі судову товарознавчу експертизу, в зв`язку з чим провадження у справі зупинено до одержання результатів експертизи.
29.10.2021 на адресу суду надійшов висновок експерта за результатами проведення судової товарознавчої експертизи № 1-15/10 від 15.10.2021, в зв`язку з чим ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 01.11.2021 провадження у даній справі поновлено.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 22.12.2021 закрито підготовче провадження у даній справі.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив задовольнити їх в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив відмовити у їх задоволенні з підстав, вказаних у відзиві.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.
Наказом Північної митниці Держмитслужби від 12.01.2021 № 11 призначено з 28.01.2021 тривалістю 20 робочих днів проведення планової документальної виїзної перевірки дотримання ТОВ «ФІРМА «КОНТАКТ» вимог законодавства України з питань митної справи за період з 01.11.2018 по 31.12.2020.
У зв`язку із направленням запитів та на підставі пункту 4 частини 11 статті 346 МКУ наказом Північної митниці Держмитслужби від 22.02.2021 № 56 зупинено проведення документальної планової перевірки позивача на 30 робочих днів з 22.02.2021.
Після надходження відповідей на запити відповідача відповідно до наказу Північної митниці Держмитслужби від 26.03.2021 № 91 поновлено термін проведення документальної планової виїзної перевірки позивача на невикористаний строк 3 робочих дні з 06.04.2021.
22.04.2021 митницею складений акт про результати документальної планової виїзної перевірки дотримання вимог законодавства України з питань митної справи за період з 01.01.2018 по 31.12.2020 № 6/7.11-19-12/19422086, відповідно до висновків якого встановлено порушення вимог: 1) правил 1 та 6 пояснень Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, затверджених Закону України «Про Митний тариф України» від 19.09.2013 № 584-VII (в редакції, яка діяла на момент митного оформлення), підпункту г) пункту 5 частини 8 статті 257 Митного кодексу України, в результаті чого занижено податкове зобов`язання по сплаті ввізного мита в періоді, що перевірявся, на загальну суму 1616066,99 грн; 2) пункту 190.1 статті 190 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податкове зобов`язання по сплаті податку на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму 2337277,80 грн (а.с. 18-40 т.1).
05.05.2021 на адресу митниці надійшли заперечення позивача від 29.04.2021 на акт (а.с. 100-106 т.1), за результатами розгляду яких висновки до акта залишені без змін (а.с. 107-111 т.1).
На підставі висновків акта перевірки № 6/7.11-19-12/19422086 від 22.04.2021 Північна митниця Держмитслужби винесла податкові повідомлення-рішення:
- від 14.05.2021 № 00000091119 за платежем «ввізне мито» на суму 1 616066,99 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 443 380,49 грн. (а.с. 13-14 т.1);
- від 14.05.2021 № 00000101119 за платежем «податок на додану вартість з ввезених на територію України товарів» на суму 2 337 277,80 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 1 168 638,90 грн (а.с. 15-16 т.1).
Позивач, вважаючи податкові повідомлення-рішення протиправними, звернувся до суду з позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає та враховує наступне.
Відповідно до статті 1 Митного кодексу України (далі - МК України) законодавство України з питань митної справи складається з Конституції України, цього Кодексу, інших законів України, що регулюють питання, зазначені у статті 7 цього Кодексу, з міжнародних договорів України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, а також з нормативно-правових актів, виданих на основі та на виконання цього Кодексу та інших законодавчих актів. Відносини, пов`язані із справлянням митних платежів, регулюються цим Кодексом, Податковим кодексом України та іншими законами України з питань оподаткування.
Приписами частини 1 статті 257 МК України встановлено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії або їх електронні (скановані) копії, засвідчені електронним цифровим підписом декларанта або уповноваженої ним особи.
Згідно з частиною 8 статті 257 МК України митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється митними органами на підставі митної декларації, до якої декларантом залежно від митних формальностей, установлених цим Кодексом для митних режимів, та заявленої мети переміщення вносяться такі відомості, у тому числі у вигляді кодів: 5) відомості про товари: код товару згідно з УКТЗЕД; 6) відомості про нарахування митних та інших платежів, а також про застосування заходів гарантування їх сплати: а) ставки митних платежів; в) суми митних платежів.
Відповідно до п. 9, п. 23, п. 24 ст. 4 МК України декларація митної вартості - документ встановленої форми, що подається декларантом і містить відомості щодо митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України чи стосовно яких змінюється митний режим; митне оформлення - виконання митних формальностей, необхідних для випуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення; митний контроль - сукупність заходів, що здійснюються з метою забезпечення додержання норм цього Кодексу, законів та інших нормативно-правових актів з питань митної справи, міжнародних договорів України, укладених у встановленому законом порядку.
Статтею 67 МК України визначено, що українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується законом про Митний тариф України. В УКТЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів. Для докладнішої товарної класифікації використовується сьомий, восьмий, дев`ятий та десятий знаки цифрового коду. Структура десятизнакового цифрового кодового позначення товарів в УКТЗЕД включає код групи (перші два знаки), товарної позиції (перші чотири знаки), товарної підпозиції (перші шість знаків), товарної категорії (перші вісім знаків), товарної підкатегорії (десять знаків).
Частинами 1-5 статті 69 Митного кодексу України зазначено, що товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТЗЕД.
Митні органи здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТЗЕД.
На вимогу посадової особи митного органу декларант або уповноважена ним особа зобов`язані надати усі наявні відомості, необхідні для підтвердження заявлених ними кодів товарів, поданих до митного оформлення, а також зразки таких товарів та/або техніко-технологічну документацію на них.
У разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів митний орган має право самостійно класифікувати такі товари.
Під складним випадком класифікації товару розуміється випадок, коли у процесі контролю правильності заявленого декларантом або уповноваженою ним особою коду товару виникають суперечності щодо тлумачення положень УКТЗЕД, вирішення яких потребує додаткової інформації, спеціальних знань, проведення досліджень тощо.
Відповідно до ч. 6 ст. 69 Митного кодексу України штрафи та інші санкції за несплату митних платежів та за інші порушення, виявлені у зв`язку з неправильною класифікацією товарів, застосовуються митними органами виключно у разі, якщо прийняте митним органом рішення про класифікацію цих товарів у складному випадку було прийнято на підставі поданих заявником недостовірних документів, наданої ним недостовірної інформації та/або внаслідок ненадання заявником всієї наявної у нього інформації, необхідної для прийняття зазначеного рішення, що суттєво вплинуло на характер цього рішення.
Рішення митних органів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов`язковими. Такі рішення оприлюднюються у встановленому законодавством порядку. У разі незгоди з рішенням митного органу щодо класифікації товару декларант або уповноважена ним особа має право оскаржити це рішення до органу вищого рівня відповідно до глави 4 цього Кодексу або до суду. Висновки інших органів, установ та організацій щодо визначення кодів товарів згідно з УКТЗЕД при митному оформленні мають інформаційний або довідковий характер (ч. 7, ч. 8 ст. 69 Митного кодексу України).
З наведених вище норм вбачається, що класифікацію товарів згідно з УКТЗЕД здійснює особа, яка подає митну декларацію.
В свою чергу, митний орган здійснює контроль за такою класифікацією і може самостійно визначити код задекларованого товару лише в тому разі, коли виявить порушення правил класифікації з боку декларанта.
Повноваження митного органу щодо самостійного визначення коду товару не є дискреційними та обумовлені виключно наявністю порушення правил класифікації з боку декларанта.
Для цілей митного оформлення класифікація товарів, наданих до митного оформлення, здійснюється згідно з вимогами УКТЗЕД - товарної номенклатури Митного тарифу України, затвердженої Законом України від 04.06.2020 № 674-IX "Про Митний тариф України" (далі - Закон № 674-IX, Митний тариф України).
Відповідно до ст. 1 Закону № 674-IX митний тариф України є невід`ємною частиною цього Закону та містить перелік ставок загальнодержавного податку - ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України і систематизовані згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів.
Згідно ст. 2 Закону № 674-IX ставки ввізного мита можуть встановлюватися або змінюватися виключно законами про внесення змін до Митного тарифу України.
Товарна номенклатура Митного тарифу України складається з трьох складових частин - Основних правил інтерпретації класифікації товарів, приміток до розділів та груп і безпосередньо номенклатури товарів (текстовий опис угруповань ТН (розділ, група - два знаки, позиція - чотири знаки, підпозиція - шість знаків, категорія - вісім знаків, підкатегорія десять знаків) та їх цифрове позначення - код товарів).
Порядком заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 №651, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.08.2012 за № 1372/21684 (далі-Порядок №651), визначено графи митних декларацій, які заповнюються декларантом самостійно. Зокрема, графи 31, 33 та 47 митних декларацій, в яких наводяться дані про опис товару, код товару згідно УКТЗЕД та відомості про нарахування митних платежів, заповнюються декларантом (Розділ II п. 1 Порядку № 651).
Таким чином, декларант самостійно вносить до митних декларацій відомості, зокрема, щодо опису товару, коду товару згідно УКТЗЕД та розміру належних до сплати податків та, з моменту прийняття митної декларації до митного оформлення несе юридичну відповідальність за недостовірність таких відомостей.
З метою приведення класифікаційної роботи органів доходів і зборів у відповідність до Митного кодексу України, удосконалення здійснення контролю правильності класифікації товарів відповідно до вимог УКТЗЕД під час проведення процедур митного контролю та митного оформлення, упорядкування процедури класифікації товарів і запобігання випадкам ухилення підприємствами та громадянами від сплати митних платежів у повному обсязі та від установлених заходів нетарифного регулювання наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 №650, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.07.2012 за № 1085/21397, затверджено Порядок роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України (далі - Порядок №650, п. 2 розділу І Загальні положення Порядку № 650).
Згідно п. 3 розділу І Загальні положення Порядку № 650 класифікація товару - визначення коду товару відповідно до вимог Основних правил інтерпретації УКТЗЕД, передбачених Законом України "Про Митний тариф України" (далі - Основні правила інтерпретації УКТЗЕД), з урахуванням Пояснень до УКТЗЕД, рішень Комітету з Гармонізованої системи опису та кодування товарів Всесвітньої митної організації, методичних рекомендацій щодо класифікації окремих товарів згідно з вимогами УКТЗЕД, розроблених центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи на виконання статті 68 Кодексу, до початку переміщення товару через митний кордон України, під час митного оформлення та після завершення митного оформлення; контроль правильності класифікації товарів - перевірка правильності опису товару та відповідного йому коду в митній декларації вимогам Основних правил інтерпретації УКТЗЕД під час проведення процедур його митного контролю та митного оформлення; рішення про визначення коду товару (далі - Рішення) - документ установленої форми, який оформлюється посадовими особами ВМП, уповноваженими особами ПМО чи митного поста у разі необхідності прийняття рішення про класифікацію товарів.
Відповідно до п. 1 розділу III Контроль правильності класифікації товарів і прийняття Рішень, порядок взаємодії з ПМО, митним постом Порядку № 650 декларант або уповноважена ним особа класифікує товари згідно з УКТЗЕД при їх декларуванні відповідно до статті 69 Кодексу.
Згідно пунктів 2 та 3 зазначеного розділу III Порядку № 650 посадові особи ПМО чи митного поста, ВМП здійснюють контроль правильності класифікації товарів під час проведення митних формальностей при митному оформленні товарів. Обсяг контролю, достатнього для забезпечення додержання правил класифікації товарів при митному оформленні, визначається на основі результатів застосування системи управління ризиками. Рішення приймається за результатами класифікації товарів згідно з УКТЗЕД у разі необхідності зміни задекларованого коду товару згідно з УКТЗЕД, у тому числі за результатами спрацювання автоматизованої системи аналізу та управління ризиками у складних випадках митних формальностей.
У разі коли посадові особи ВМП направлені для виконання службових обов`язків до ПМО чи митного поста, Рішення щодо складного випадку класифікації товару приймається такими посадовими особами без підготовки запиту до ВМП. У разі самостійного виявлення ВМП порушення правил класифікації товарів під час проведення контролю правильності класифікації товарів, задекларованих у митних деклараціях, поданих до митного оформлення, ВМП вноситься відмітка за допомогою автоматизованої системи митного оформлення (далі - АСМО) про прийняття до виконання відповідної митної формальності щодо проведення контролю правильності класифікації товарів та в разі потреби прийняття Рішення. Не допускається визначення форм та обсягів митного контролю іншими органами державної влади, а також участь їх посадових осіб у здійсненні митного контролю.
Частиною 1 статті 320 Митного кодексу України визначено, що форми та обсяги митного контролю обираються: 1) посадовими особами митних органів на підставі результатів застосування системи управління ризиками; та/або 2) автоматизованою системою управління ризиками.
Відповідно до п. п. 4, 12 ч. 2 ст. 544 Митного кодексу України здійснюючи митну справу, митні органи виконують такі основні завдання, зокрема здійснення митного контролю та виконання митних формальностей щодо товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, у тому числі на підставі електронних документів (електронне декларування), за допомогою технічних засобів контролю тощо та ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.
Зі змісту наведених норм слідує, що відсутність рішення про визначення коду товару та випущення товару у вільний обіг свідчить про класифікацію його митним органом відповідно до коду, заявленого у митній декларації.
Зазначене вище узгоджується з правовою позицією, викладеною в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 20.03.2018 у справі №808/278/13-а (№К/9901/3444/18).
При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду (частина 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 345 МК України митні органи мають право здійснювати митний контроль шляхом проведення документальних виїзних (планових або позапланових) та документальних невиїзних перевірок дотримання законодавства України з питань митної справи щодо правильності класифікації згідно з УКТ ЗЕД товарів, щодо яких проведено митне оформлення.
Як встановлено судом, Під час проведення перевірки правильності класифікації згідно з УКТ ЗЕД товарів задекларованих ТОВ «ФІРМА «КОНТАКТ» за період з 01.11.2018 по 31.12.2020 встановлено, що до Київської митниці (митний пост «Аеропорт Бориспіль») уповноваженим декларантом позивача до оформлення були подані нижченаведені митні декларації та товаросупровідні документи до них для оформлення наступних товарів за кодом УКТ ЗЕД 9018902000:
- графа 31 МД від 18.12.2018 № UA125100/2018/337272: «Вироби медичного призначення. Запасні частини до ендоскопів, призначені виключно для встановлення і використання в ендоскопах Суmо: - арт. 6802.02.52 - комплект ендоскопічної камери 4К 3CMOS OEM до ендоскопу 6802, складається з плати процесора (1 шт.), камерної головки (1 шт.) - 1 компл.; - арт. СА990032 - 4К 4x3G SDI to HDMI 2.0 коверсійний модуль до ендоскопу 6802 - 1 шт. Країна виробництва - NL. Торговельна марка - Суmо. Виробник - Суmо B.V.»;
- графа 31 МД від 07.03.2019 № UA125100/2019/306583: «Вироби медичного призначення. Запасні частини до ендоскопів, призначені виключно для встановлення і використання в ендоскопах Суmо: - арт. 6698.02.52 - комплект ендоскопічної камери до ендоскопу 6698 OEM, складається з модуля процесора BF (1 шт.), камерної головки (1 шт.) - ІКОМПЛ.; - арт.6160.02.51 - комплект ендоскопічної камери 1CMOS FULL HD до ендоскопу 6160 OEM, складається з модуля процесора (1 шт.), камерної головки (1 шт.) - 5 компл.; арт. КТ000004 - USB записуючий пристрій для камер 6160 та 6698 - 1шт; - арт. ОР200002 - коліматор 4-х лінзовий в корпусі - 10шт; - арт. LP200001 - потужний світлодіод – 10 шт; арт. 10-0110-00 - TV - адаптер f = 25.0mm, c-mount, занурюваний для камер 6160 - 2 шт; арт. 10-0060-00 - Zoom - TV-адаптер; f = 15.0mm - f= 25.0mm, c-mount, занурюваний для камер 6160 - 2 шт. Країна виробництва - NL. Торговельна марка - Суmо. Виробник - Суmо B.V.»;
- графа 31 МД від 16.07.2019 № UA125100/2019/321943: «Вироби медичного призначення. Запасні частини до ендовідеоскопічних комплексів, призначені виключно для встановлення і використання з ендоскопами Суmо: - арт. 6698.02.52 - 6698 OEM kit: Комплект з/ч ендовідеоскопічний до ендоскопу 6698 OEM, що включає: модуль процесора BF (1шт.), набір з`єднувальних кабелів і гвинтів (1 наб.), передня панель з кнопками (1шт.), панель з сенсорними кнопками (1шт.), камерна голівка з кабелем (1шт.), записуючий модуль (1шт.) - 5 компл.; - арт. 6160.06.51 - 6160 З-wire OEM kit: Комплект з/ч ендовідеоскопічний до ендоскопу 6160 OEM, що включає: модуль процесора BF (1шт.), передня панель з кнопками (1шт.), камерна голівка з кабелем (1шт.), USB вихід (роз`єм) (1шт.), набір з`єднувальних кабелів і гвинтів (1 наб.), записуючий модуль (1шт.) - З компл. Країна виробництва - NL. Торговельна марка - Суmо. Виробник - Суmо B.V.»;
- графа 31 МД від 09.10.2019 № UA125100/2019/332863: «Вироби медичного призначення. Запасні частини до ендовідеоскопічних комплексів, призначені виключно для встановлення і використання з ендоскопами Суmо: - арт. 6802.02.52 - Комплект 4К 3CMOS OEM, що складається з плати процессора (1 шт.), камерної головки (1 шт.), арт. КТ000018 4К 4x3G SD1-HDMI 2.0 модуль конвертора (1 шт.), арт. КТ000004 USB записуючий пристрій для камер 6698 та 6160 (1 шт.) - 2 компл. Країна виробництва - NL. Торговельна марка - Суmо. Виробник - Суmо B.V.»;
- графа 31 МД від 24.12.2019 № UA100290/2019/343571: «Вироби медичного призначення. Запасні частини до ендовідеоскопічних комплексів, призначені виключно для встановлення і використання з ендоскопами Суmо: - арт. 6698.02.52 - 3chips FULL HD 6698 OEM kit: Комплект з/ч ендовідеоскопічний до ендоскопу 6698 OEM, що включає: модуль процессора BF (1шт.), камерна голівка з кабелем (1шт.), включаючи синю підсвічену кнопку Rafi (4 шт.) та з`єднувальні елементи для підключення в асортименті - 3 компл.; арт. 6160.02.51 - 1 CMOS FULL HD 6160 OEM kit: Комплект з/ч ендовідеоскопічний до ендоскопу 6160 OEM, що включає: модуль процессора (1шт.), камерна голівка з кабелем (1шт.), включаючи синю підсвічену кнопку Rafi (4 шт.), з`єднувальні елементи для підключення в асортименті - 2 компл. Країна виробництва - NL. Торговельна марка - Суmо. Виробник - Суmо B.V.»;
- графа 31 МД від 25.03.2020 № UA100290/2020/309562: «Вироби медичного призначення. Запасні частини до ендовідеоскопічних комплексів, призначені виключно для встановлення і використання з ендоскопами Суmо: -0709045.008- 1156.08 DVI Base OEM Kit, with 3 button head Комплект ендоскопічної відеокамери 1156.08 DVI OEM, з ДСТУ EN ISO 13485:2015 3-х кнопочною камерною голівкою - 2 компл.; - арт.6698.02.52- 3chips FULL HD 6698 OEM kit: Комплект з/ч ендовідеоскопічний до ендоскопу 6698 OEM, що включає: модуль процесора BF (1шт.), камерна голівка з кабелем (1шт.) - 3 компл.; - арт.6160.02.51- 1CMOS FULL HD 6160 OEM kit: Комплект з/ч ендовідеоскопічний до ендоскопу 6160 OEM, що включає: модуль процесора (1шт.), камерна голівка з кабелем (1шт.) - 5 компл; - 6802.02.52- 4К 3CMOS OEM kit consisiting of BF processor board and camera head Комплект 4K 3CMOS OEM, що складається з плати процесора (1шт.) та камерної головки (1шт.) - 2компл. Країна виробництва - NL. Торговельна марка - Суmо. Виробник - Суmо B.V.»;
- графа 31 МД від 30.10.2020 № UA100290/2020/332124: «Вироби медичного призначення. Запасні частини до ендовідеоскопічних комплексів, призначені виключно для встановлення і використання з ендоскопами Суmо: - 709045.008 - 1156.08 DVI Base OEM Kit, with 3 button head Комплект ендоскопічної відеокамери 1156.08 DVI OEM, з ДСТУ EN ISO 13485:2015 3-х кнопочною камерною голівкою - 3 компл.; - арт. 6698.02.52 - 3chips FULL HD 6698 OEM kit: Комплект з/ч ендовідеоскопічний до ендоскопу 6698 OEM, що включає: модуль процесора BF (1шт.), камерна голівка з кабелем (1шт.) - 1 компл., - 6802.02.52 - 4К 3CMOS OEM kit consisiting of BF processor board and camera head Комплект 4K 3CMOS OEM, що складається з плати процесора (1шт.) та камерної головки (1шт.) - 2 компл. Країна виробництва - NL. Торговельна марка - ECONT. Виробник - Contact Co., Ltd.»,
- графа 31 МД від 07.12.2020 № UA100290/2020/338901: «Вироби медичного призначення. Запасні частини до ендовідеоскопічних комплексів, призначені виключно для встановлення і використання з ендоскопами Суmо та мають спеціальні кріпильні отвори й технічні особливості для використання і монтажу виключно в ендовідеоскопічні комплекси: - 0709045.008 - 1156.08 DVI Base OEM Kit, with 3 button head and USB recorder Комплект і ендоскопічної відеокамери 1156.08 DVI OEM, з 3-х кнопочною камерною голівкою та USB- записуючим пристроєм - 5 компл. Країна виробництва - NL. Торговельна марка - ECONT. Виробник - Contact Co., Ltd.»;
- графа 31 МД від 09.01.2019 № UA100250/2019/074502: «Вироби медичного призначення. Запасні частини до ендоскопів, призначені виключно для встановлення і використання в ендоскопах SHENZHEN NEW CONCEPT MED TEC.: - комплект ендоскопічної камери до ендоскопу, що складається з: apT.NCM-P314-5 - модуля процесора обробки зображень ендоскопічної відеокамери Full HD 1080Р, з вихідними портами DVI, HDMI, VGA, CVBS (2шт.); apT.NCM-P314-2 - корпус для головки ендоскопічної камери 1080Р Full HD (2шт.); apT.NCM-P314-7 - набір кабелів до ендоскопічної відеокамери Full HD 1080Р (1шт.) HDMI з`єднувальний кабель, 1 шт. кабель для підключення DVI, 1 шт. з`єднувальний кабель CVBS, 1 шт. кабель з`єднання RGB) (2 наб.) - 2 компл. Всього - 2 компл. Країна виробництва - CN. Торговельна марка - SHENZHEN NEW CONCEPT MED TEC. Виробник - SHENZHEN NEW CONCEPT MED TEC. CO., LTD».
Слід зазначити, що товар за даними митними деклараціями та із зазначеним кодом УКТЗЕД було розмитнено та випущено у вільний обіг ще у 2018-2020 роках, що підтверджується листом Київської митниці Держмитслужби України №7.8-3/28.2/8.19/5494 від 30.08.2021 (а.с.61-75 т. 2).
- графа 31 МД від 04.08.2020 № UA100170/2020/026266: «Вироби медичного призначення. Комплекти медичних ендоскопічних відеокамер, являють собою частини до ендоскопів, призначені виключно для встановлення і використання в ендовідеоскопічних комплексах, мають спеціальні розміри та кріпильні тех.характеристики, призначені для монтажу в ендовідеоскопічні комплекси ЕКОНТ: - комплект ендоскопічної камери до ендоскопу, що складається з: apT.NCM-P314-l - 1080Р Full HD Endoscope image capture PCB board Плата захоплення зображення ендоскопічної відеокамери Full HD . 1080P(lnrr.);apT.NCM-P314-2 - 1080P Full HD Endoscope camera head housing. Корпус для головки ендоскопічної камери 1080Р Full HD (1шт.); apT.NCM-P315-9 - 4К Endoscope camera system recording USB Система запису на USB ендоскопічної відеокамери 4К (1шт.) - 5 компл. Всього 5 компл. Країна виробництва - CN. Торговельна марка - ЕКОНТ. Виробник - ТОВ Фірма «Контакт»;
- графа 31 МД від 16.11.2020 № UA100170/2020/040621: «Вироби медичного призначення. Комплекти медичних ендоскопічних відеокамер, являють собою частини до ендоскопів, призначені виключно для встановлення і використання в ендовідеоскопічних комплексах, мають спеціальні розміри та кріпильні тех.характеристики, призначені для монтажу в ендовідеоскопічні комплекси ЕКОНТ: - комплект ендоскопічної камери до ендоскопу, що складається з: арт. NCM-P314-1 - 1080Р Full HD Endoscope image capture PCB ЬоагбПлата захоплення зображення ендоскопічної відеокамери Full HD 1080Р (1шт.); apT.NCM-P314-2 - 1080Р Full HD Endoscope camera head housing. Корпус для головки ендоскопічної камери 1080Р Full HD (1шт.); apT.NCM-P314-3-1080P Full HD Endoscope camera connection wire З`єднувальний кабель ендоскопічної відеокамери Full HD 1080P (1шт.) - 10 компл. Всього 10 компл. Країна виробництва - CN. Торговельна марка - ECONT. Виробник - Contact Co., Ltd.»;
Згідно з пунктом 1 Основних правил інтерпретації УКТЗЕД, які є додатком до Закону України «Про Митний тариф України» від 04.06.2020 № 674-IХ, назви розділів, груп і підгруп наводяться лише для зручності користування УКТЗЕД; для юридичних цілей класифікація товарів в УКТЗЕД здійснюється виходячи з назв товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп і, якщо цими назвами не передбачено іншого.
Пунктом 6 зазначених Основних правил встановлено, що для юридичних цілей класифікація товарів у товарних підпозиціях, товарних категоріях і товарних підкатегоріях здійснюється відповідно до назви останніх, а також приміток, які їх стосуються, з урахуванням певних застережень (mutatis mutandis), положень вищезазначених правил за умови, що порівнювати можна лише назви одного рівня деталізації. Для цілей цього правила також можуть застосовуватися відповідні примітки до розділів і груп, якщо в контексті не зазначено інше.
Як вбачається з текстового опису та пояснень до товарної позиції «9018902000», до неї включаються: прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя - прилади та пристрої, що використовуються у медицині, хірургії, стоматології або ветеринарії, включаючи сцинтографічну апаратуру та іншу електромедичну апаратуру, а також апаратура для дослідження зору – ендоскопи.
Пункт 2 Основних правил передбачає правила класифікації товарів в УКТЗЕД: а) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який виріб стосується також некомплектного чи незавершеного виробу за умови, що він має основну властивість комплектного чи завершеного виробу. Це правило стосується також комплектного чи завершеного виробу (або такого, що класифікується як комплектний чи завершений згідно з цим правилом), незібраного чи розібраного; б) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який матеріал чи -речовину стосується також сумішей або сполук цього матеріалу чи речовини з іншими матеріалами чи речовинами. Будь-яке посилання на товар з певного матеріалу чи речовини розглядається як посилання на товар, що повністю або частково складається з цього матеріалу чи речовини. Класифікація товару, що складається більше ніж з одного матеріалу чи речовини, здійснюється відповідно до вимог правила 3.
З метою забезпечення єдиного тлумачення і застосування УКТ ЗЕД наказом Державної митної служби України від 14.07.2020 № 256 затверджено Пояснення до УКТ ЗЕД «далі - Пояснення), які побудовані на основі Пояснень до шостого видання Гармонізованої системи опису та кодування товарів 2017 року, консолідованих Пояснень до Комбінованої номенклатури Європейського Союзу, в яких коди товарів актуалізовані відповідно до Комбінованої номенклатури ЄС 2017 року та змін до Пояснень до Комбінованої номенклатури Європейського Союзу, які надруковані до 18.06.2020 в Офіційному журналі ЄС.
Згідно Пояснень до товарної позиції «9018» включається дуже широкий діапазон приладів і пристроїв, які у більшості випадків використовуються лише в професійній практиці наприклад, лікарями, хірургами, стоматологами, ветеринарними хірургами, акушерками) або для встановлення діагнозу, профілактики чи лікування хвороби, або для оперування. Прилади і пристрої для анатомічної роботи чи для розтину трупів, анатомування і також включаються, за певних умов, прилади і пристрої для стоматологічних лабораторій. Прилади цієї товарної позиції можуть бути виготовлені з будь-якого матеріалу (включаючи дорогоцінні метали).
За умови додержання положень Приміток 1 і 2 до цієї групи, частини та приладдя до апаратів або пристроїв цієї товарної позиції також включаються до цієї товарної позиції.
Щодо текстового опису до товарної позиції «8525801900», за якою класифіковано імпортований позивачем товар митним органом, то до неї включаються: апаратура передавальна для радіомовлення або телебачення, до складу якої входять або не входять приймальна, звукозаписувальна чи звуковідтворювальна апаратура; телевізійні камери; цифрові камери та записувальні відеокамери - телевізійні камери, цифрові камери та записувальні відеокамери – інші.
Пояснення передбачають що до цієї категорії апаратури відносяться телевізійні камери, котрі фіксують зображення та перетворюють їх в електронний сигнал, який: 1) передається у вигляді відеозображення в певне місце за межами камери для перегляду або віддаленого запису (наприклад, телевізійні камери); або 2) записується на камеру у вигляді покадрового зображення або кінофільмів (тобто цифрові камери та записувальні відеокамери).
Згідно з приміткою 1 (h) до товарної групи 90 УКТ ЗЕД зазначено, що до цієї групи не включаються телевізійні камери, цифрові камери та записуючі відеокамери, які класифікуються у товарній позиції 8525.
Пункт 3 Основних правил передбачає, у разі коли згідно з правилом 2 (b) або з будь-яких інших причин товар на перший погляд (prima facie) можна віднести до двох чи більше товарних позицій, його класифікація здійснюється таким чином: (a) перевага надається тій товарній позиції, в якій товар описується конкретніше порівняно з товарними позиціями, де дається більш загальний його опис. Проте в разі коли кожна з двох або більше товарних позицій стосується лише частини матеріалів чи речовин, що входять до складу суміші чи багатокомпонентного товару, або лише частини товарів, що надходять у продаж у наборі для роздрібної торгівлі, такі товарні позиції вважаються рівнозначними щодо цього товару, навіть якщо в одній з них подається повніший або точніший опис цього товару.
Крім того, суд бере до уваги висновок експерта за результатами проведеної судової товарознавчої експертизи у справі № 620/6699/21 від 15.10.2021 №1-15/10, який складено судовим експертом Українського центру судових експертиз Стециком Ю.М. (а.с. 20-54 т.1).
Як слідує з висновку експерта від 15.10.2021 №1-15/10 відповідно до загальної інформації Інтернет сторінки виробника Суmо комплекти та частини являють собою складові електронних блоків, модулів тощо для створення на їх основі ендоскопічних відеокамер, тобто такі що не є завершеними виробами.
Ендоскопічні камери - призначені для передачі зображення з окуляру ендоскопа (лапароскопа, артроскопа, гістерескопа) на ендоскопічний монітор під час використання у малоінвазивних втручаннях із застосуванням жорсткої оптики (у лапараскопїї). Камери для лапараскопії - це найважливіший елемент будь-якого комплекту ендоскопічного обладнання, тому що він значно впливає на комфорт роботи, якість ефективність та швидкість будь-якого малоінвазитивного втручання.
Ендоскопічні відеокамери, які виготовляються з використанням з комплектів, які наведені у митних деклараціях, мають однакове використання - камерна голівка, будучи під`єднана до ендоскопа спеціальним об`єктивом-адаптером, приймає зображення з його вихідного окуляра, оцифровує і передає його по спеціальному кабелю у блок обробки зображення операційного поля з можливістю ведення запису відео та зйомки у роздільній здатності Full HD згідно даних сайту виробника. З таких частин та комплектів виготовляються ендоскопічні відеокамери саме медичного призначення, вони мають цілий ряд особливостей у конструкції та матеріалах, що робить їх або непридатними, або економічно недоцільними до використання у інших застосуваннях.
До таких особливостей відносяться: - використання високовартісних матеріалів для стійкості частин та модулів до стерилізації у хімічних розчинах (глутаровий альдегід) або автоклаві (135 град. С);
- використання спеціальних схемотехнічних рішень та комплектуючих для високої завадостійкості ендоскопічної камери до роботи електрохірургічного апарату під час операції;
- застосування спеціальних кабелів з силіконовою оболонкою та зміцнюючою серцевиною для механічної витривалості та протистояння пошкодженню на обрив під час операції;
- наявність спеціальних режимів цифрової обробки зображення (виділення кровоносних судин, відтворення зображення у різних частинах спектру, фільтрація диму операційного поля, антимуаровий фільтр для роботи з фіброволоконними ендоскопами та ін.), що веде до значного подорожчання виробу.
Отже, такі спеціалізовані ендоскопічні відеокамери є невід`ємною частиною ендоскопів, які не можуть бути інакше використані за призначенням, окрім як будучи підключені до ендоскопічної камери.
Таким чином, співставляючи характеристики, які наведені в довідкових, технічних та інших документах (матеріалів справи, Інтернет джерел) щодо товарів, задекларованих у митних деклараціях від 18.12.2018 року №UA125100/2018/337272; від 07.03.2019 року №UA 125100/2019/306583; від 16.07.2019 року №UA 125100/2019/321943; від 09.10.2019 року №UA125100/2019/332863; від 24.12.2019 року №UA 100290/2019/343571; від 25.03.2020 року №UA100290/2020/309562; від 30.10.2020 року №UA 100290/2020/332124; від 07.12.2020 року №UA100290/2020/338901; від 09.01.2019 року №UA 100250/2019/074502, від 04.08.2020 № UA100170/2020/026266, від 16.11.2020 № UA100170/2020/040621 з характеристиками Українського класифікатора товарів зовнішньо-економічної діяльності та Поясненнями до них (6), встановлено, що за своїми характеристиками товарної підкатегорії: 9018 90 20 00 – ендоскопи, оскільки у поясненнях до вказаної товарної підкатегорії ввезений товар описано достатньо точно та повно, ніж у інших товарних підкатегоріях.
Статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що висновок експерта для суду не має заздалегідь встановленої сили і оцінюється судом разом із іншими доказами за правилами, встановленими статтею 90 цього Кодексу. Відхилення судом висновку експерта повинно бути мотивованим у судовому рішенні.
Відповідно до ч.1 ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Статтею 74 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом.
Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи (стаття 75 Кодексу адміністративного судочинства України).
Статтею 76 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідно до ч.ч. 1, 3, 4 статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні; оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності; суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Враховуючи викладене, з урахуванням встановлення факту відповідності характеристик товарів, задекларованих у митних деклараціях від 18.12.2018 №UA125100/2018/337272; від 07.03.2019 №UA 125100/2019/306583; від 16.07.2019 №UA 125100/2019/321943; від 09.10.2019 №UA125100/2019/332863; від 24.12.2019 №UA 100290/2019/343571; від 25.03.2020 №UA100290/2020/309562; від 30.10.2020 №UA 100290/2020/332124; від 07.12.2020 №UA100290/2020/338901; від 09.01.2019 №UA 100250/2019/074502, від 04.08.2020 № UA100170/2020/026266, від 16.11.2020 №UA100170/2020/040621 характеристикам - ендоскопи, суд дійшов висновку про необґрунтованість оскаржуваних податкових повідомлень-рішень від 14.05.2021 №00000101119 про збільшення грошового зобов`язання зі сплати податку на додану вартість на загальну суму 3505916,70 грн. та №00000091119 про збільшення грошового зобов`язання зі сплати ввізного мита на загальну суму 2059447,48 грн.
За нормами частин 1 та 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України приходить до висновку, що позов товариства з обмеженою відповідальністю “Фірма “Контакт” необхідно задовольнити повністю.
Згідно рішення Європейського суду з прав людини по справі "Серявін та інші проти України" (п. 58) суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішенні судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча п. 1 ст. 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.
Пунктом 41 Висновку N 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів зазначено, що обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.
Усі інші аргументи сторін вивчені судом, однак є такими, що не потребують детального аналізу у судовому рішенні, оскільки вищенаведених висновків суду не спростовують.
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
У відповідності до вимог частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Тому, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача підлягає стягненню сплачений ним при поданні позовної заяви судовий збір в розмірі 22700,00 грн.
Керуючись статтями 227, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю “Фірма “Контакт” до Чернігівської митниці про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 14.05.2021 № 00000101119 про збільшення грошового зобов`язання Товариству з обмеженою відповідальністю “Фірма “Контакт” зі сплати податку на додану вартість на загальну суму 3505916,70 грн.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 14.05.2021 № 00000091119 про збільшення грошового зобов`язання Товариству з обмеженою відповідальністю “Фірма “Контакт” зі сплати ввізного мита на загальну суму 2059447,48 грн.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Чернігівської митниці на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Фірма “Контакт” судовий збір у сумі 22700,00грн.
Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю “Фірма Контакт” (вул. Гетьмана Полуботка, буд.7, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 19422086).
Відповідач: Чернігівська митниця (прос. Перемоги, 6, м. Чернігів, 14017, код ЄДРПОУ 43332675).
Повний текст рішення суду виготовлено 04 лютого 2022 року.
Суддя О.Є. Ткаченко