
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2022 року справа № 580/6388/21
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Руденко А.В., розглянувши у письмовому провадженні в спрощеному позовному провадженні без виклику сторін в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -
встановив:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, в якій просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №232730012964 від 28.07.2021 про відмову у призначенні позивачу пенсії на пільгових умовах за віком згідно з пунктом 2 частини 2 статті 114 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області призначити позивачу пенсію на пільгових умовах за Списком №2 з 21.07.2021 на підставі пункту “б” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” в редакції, яка діяла до ухвалення Закону України від 02.03.2015 №213-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення”.
Обгрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що 21.07.2021 звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах за Списком №2. Рішенням №23273012964 від 28.07.2021 йому відмовлено у призначенні пенсії на пільгових умовах за Списком №2 з підстав відсутності необхідного страхового стажу 28 років 6 місяців, передбаченого частиною 3 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-1V. Позивач вважає, що пільгова пенсія за Списком №2 підлягає призначенню на підставі ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-Х11» за наявності загального страхового стажу 25 років, тому вважає вказану відмову протиправною та такою, що порушує його право на соціальний захист.
Відповідач Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (відповідач-1) проти позову заперечив. 27.09.2021 надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що згідно ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-1V загальний страховий стаж для призначення позивачу пільгової пенсії за Списком №2 складає 28 років 6 місяців, в той час як загальний страховий стаж позивача становить 26 років 9 місяців 12 днів. У зв`язку з відсутністю загального страхового стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії. З 23.01.2020 в Україні існують два закони, які одночасно регламентують правила призначення пенсій на пільгових умовах, а саме: стаття 13 Закону №1788-ХІІ в редакції згідно рішення Конституційного Суду України №1-р/2020 від 23.01.2020; стаття 114 Закону №1058-IV від 09.07.2003 в редакції Закону №2148-VІІІ від 03.10.2017. Положення вказаних законів містять розбіжності у величині показника вікового цензу. На даний час до статті 114 Закону №1058-ІV не внесені зміни, даний Закон є чинним та не визнаний таким, що не відповідає Конституції України і підлягає застосуванню як нормативно-правовий акт, прийнятий пізніше. З вказаних підстав просив у задоволенні позову відмовити.
Позивач подав до суду 30.09.2021 відповідь на відзив, у якому послався на постанову Верховного Суду у зразковій справі №1840/3344/18 та Рішення Конституційного Суду України від 23.01.2020 №1-р/2020, згідно з якими призначення пільгової пенсії за Списком №2 особі, яка набула пільговий стаж до 01.04.2015, здійснюється на підставі статті 13 Закону №1788-ХІІ.
Відповідач Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (відповідач-2) надав відзив на позовну заяву, який надійшов до суду 24.01.2022, у якому проти позову заперечив, вказав, що призначення пенсії за віком за Списком №2 можливо за наявності всіх умов, визначених згідно Закону №1058, а саме: пенсійний вік, при досягненні якого позивач має право на отримання пенсії, страховий стаж та пільговий стаж. За наданими позивачем документами до страхового стажу були враховані всі періоди, до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах зараховано періоди роботи на посаді електрозварника, підтверджені рішенням Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області. На теперішній час в призначенні пенсії за віком було відмовлено за відсутності необхідного страхового стажу.
Позивач надав відповідь на відзив відповідача-2, що надійшов до суду 27.01.2022, у якому зазначив раніше викладені доводи.
Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду від 01.09.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.
Ухвалою суду від 07.12.2021 до участі у справі залучений співвідповідач Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
Дослідивши подані письмові докази, суд встановив наступне.
Згідно трудової книжки ОСОБА_1 (позивач у справі) серії НОМЕР_1 та наданих документів позивач:
- з 03.08.1982 по 02.06.1983 – працював електрозварювальником в Спеціалізованому будівельно-монтажному управлінні №53 м. Черкаси;
- з 12.06.1983 по 28.05.1985 – проходив службу в Радянській Армії;
- з 29.08.1985 по 19.04.1993 – працював електрозварювальником в Спеціалізованому будівельно-монтажному управлінні №53 м. Черкаси;
- з 20.04.1993 по 31.12.1995 – працював електрозварювальником в Спеціалізованій будівельній фірмі №53;
- з 01.01.1996 по 26.05.1996 – працював електрозварником ручного зварювання в Спеціалізованій будівельній фірмі №53;
- з 27.05.1996 по 06.09.1999 – працював електрозварником ручного зварювання в закритому акціонерному товаристві «Спеціалізована будівельна фірма №53»;
- з 07.09.1999 по 22.12.2000 – працював електрозварювальником ручного зварювання в закритому акціонерному товаристві «Спеціалізована будівельна фірма №53»;
- з 25.12.2000 по 03.05.2001 – працював електрозварювальником в закритому акціонерному товаристві «Спеціалізована будівельна фірма №53»;
- з 20.06.2014 по 03.07.2017 – працював електрогазозварювальником в Шевченківському будівельно-монтажному експлуатаційному управлінні №5 Служби будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд державного підприємства «Одеська залізниця»;
- з 03.07.2017 продовжено дію трудового договору електрозварювальником у виробничому підрозділі «Знам`янське територіальне управління» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» публічного акціонерного товариства «Українська залізниця».
21.07.2021 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (відповідач-1) із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах за Списком №2.
За принципом екстериторіальності виконавцем визначено Головне управління Пенсійного фонду в Дніпропетровській області.
За наслідками розгляду заяви позивача Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області встановлено, що вік заявника (позивача) становить 57 років 11 місяців 18 днів, страховий стаж – 26 років 9 місяців 12 днів.
Крім періодів роботи згідно трудової книжки відповідач-2 зарахував до страхового стажу позивача періоди роботи:
з 18.07.1980 по 30.07.1980, з 24.06.1981 по 16.07.1981 та з 25.07.1985 по 19.08.1985 – робота в колгоспі; з 01.09.1980 по 30.04.1981 – навчання в Стеблівському СПТУ №9; з 12.06.1983 по 28.05.1985 – строкову військову службу, всього страховий стаж позивача склав 26 років 9 місяців 12 днів.
До пільгового стажу роботи позивача за Списком №2 зараховані періоди роботи електрозварювальником 03.08.1982 по 02.06.1983 – 10 місяців; з 29.08.1985 по 31.12.1991 – 6 років 4 місяці 3 дні; з 01.01.1992 по 21.08.1992 – 7 місяців 21 день; з 01.11.1994 по 31.01.1996 – 1 рік, 3 місяці; з 01.06.1996 по 31.12.1996 – 7 місяців, всього 9 років 7 місяців 24 дні.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №232730012964 від 28.07.2021 відмовлено позивачу у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв`язку з відсутністю необхідного страхового стажу. Рішення мотивоване тим, що необхідний страховий стаж, визначений пп. 2 п. 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», становить 28 років 6 місяців, з них не менше 12 років 6 місяців на роботах по Списку №2. Частиною 3 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено: працівникам, які не мають стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половину стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого абзацами першим і п`ятнадцятим-двадцять третім цьому пункту відповідного страхового стажу пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини 1 статті 26 цього Закону на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи.
За доданими документами до загального страхового стажу враховано всі періоди до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах; зараховано всі періоди роботи на посаді електрозварника, підтверджені рішенням комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області.
Листом від 02.08.2021 №23000204-8/44386 Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області повідомило позивача про прийняте рішення від 28.07.2021 №27230012964 про відмову у призначенні пенсії за віком за Списком №2.
Вважаючи відмову у призначенні пенсії протиправною, позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.
Згідно із статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення.
У преамбулі Закону України від 05.11.1991 № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» (далі - Закон № 1788-XII) зазначено, що цей Закон відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.
За приписами статті 12 Закону № 1788-XII право на пенсію за віком мають чоловіки - після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше 25 років, жінки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 20 років.
Згідно з пунктом «б» статті 13 Закону № 1788-XII в редакції, чинній до внесення змін Законом України від 02 березня 2015 року № 213-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» (далі - Закон № 213-VІІІ), на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що затверджений Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи – жінкам.
Законом № 213-VІІІ, який набрав чинності з 01 квітня 2015 року, були внесені зміни до статті 13 Закону №1788-Х11 та передбачено, що на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи: з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців у чоловіків і не менше 23 років 6 місяців у жінок.
Отже Законом №213-V111 був збільшений, зокрема, страховий стаж роботи, необхідний для призначення пільгової пенсії за віком за Списком №2.
Працівникам, які не мають стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування": чоловікам - на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи; жінкам - на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи.
9 липня 2003 року було ухвалено Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-ІV).
3 жовтня 2017 року Верховною Радою України було ухвалено Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» №2148-VIII, яким Закон України від 09 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» доповнено розділом XIV-1, що містить пункт 2 частини другої статті 114 такого змісту:
2) працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
За відсутності страхового стажу, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності на дату досягнення віку, встановленого абзацами першим і третім - тринадцятим цього пункту, страхового стажу: з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців у чоловіків і не менше 23 років 6 місяців у жінок;
Пунктом 2 Прикінцевих положень Закону №1058 передбачено, що до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону.
Вказані норми набрали чинності з 01.10.2017, отже з цієї дати призначення пільгових пенсій за Списком №2 здійснюється на підставі статті 114 Закону №1058.
У подальшому Рішенням Конституційного Суду України від 23 січня 2020 року у справі N1-р/2020 визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), стаття 13, частина друга статті 14, пункти «б» - «г» статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року N 1788-XII зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року № 213-VIII (пункт 1 Рішення N 1-р/2020).
Згідно з пунктом 3 Рішення № 1-р/2020 застосуванню підлягає стаття 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 року N 1788-XII в редакції до внесення змін Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 2 березня 2015 року N 213-VIII для осіб, які працювали до 1 квітня 2015 року на посадах, визначених у вказаній нормі, а саме:
«б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи – жінкам».
Саме це Рішення Конституційного Суду України у справі № 1-р/2020 покладено в основу позовних вимог (далі - Рішення № 1-р/2020), і позивач вважає, що за наявності необхідного страхового стажу роботи 25 років він має право на пенсію на пільгових умовах за Списком №2.
Натомість відповідачі керуються Законом № 1058-ІV (в редакції Закону №2148-VIII), за яким страховий стаж у періоді звернення з з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року становить для чоловіків не менше 28 років 6 місяців.
При вирішенні питання про кількість страхового стажу, необхідного для призначення позивачу пенсії за віком за Списком №2, суд застосовує правові висновки, викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 03.11.2021 у зразковій справі №360/3611/20.
Так, Велика Палата Верховного Суду у вказаній постанові вказала, що Рішенням № 1-р/2020 Конституційний Суд України визнав неконституційними окремі положення Закону № 1788-ХІІ, у зв`язку із чим вони втратили чинність з дня ухвалення Рішення (пункт 2 резолютивної частини Рішення). Одночасно Конституційний Суд України встановив, що підлягають застосуванню відповідні норми в редакції до внесення змін Законом № 213-VIII.
На час виникнення спірних правовідносин була наявна колізія між нормами Закону № 1788-ХІІ з урахуванням Рішення № 1-р/2020 з одного боку, та Законом № 1058-ІV - з іншого.
Оскільки норми Закону № 1788-ХІІ з урахуванням Рішення № 1-р/2020, та Закону № 1058-ІV регулюють одне і те ж коло відносин, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що вони явно суперечать один одному. Таке регулювання порушує вимогу «якості закону», передбачену Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року, та не забезпечує адекватний захист від свавільного втручання публічних органів державної влади у майнові права заявника (див. пункт 56 рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України»).
Велика Палата Верховного Суду в постанові від 19 лютого 2020 року у справі № 520/15025/16-а (провадження № 11-1207апп19, пункт 56) сформувала правовий висновок, згідно з яким у разі існування неоднозначного або множинного тлумачення прав та обов`язків особи в національному законодавстві органи державної влади зобов`язані застосувати підхід, який був би найбільш сприятливим для особи.
Отже застосуванню підлягають саме норми Закону № 1788-ХІІ з урахуванням Рішення № 1-р/2020, а не Закону № 1058-ІV.
Судом встановлено, що на час виникнення спірних правовідносин у справі, що розглядається, Закон № 1788-ХІІ з урахуванням Рішення № 1-р/2020 встановлював право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України для чоловіків за наявності страхового стажу роботи 25 років.
Оскільки станом на час звернення за призначенням пенсії за віком за Списком №2 загальний страховий стаж позивача становив 26 років 9 місяців 12 днів, відмова Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області в призначенні позивачу пенсії за віком за Списком №2 з підстави відсутності страхового стажу роботи 28 років 6 місяців є протиправною.
Щодо інших умов для призначення пенсії за віком за Списком №2 суд зазначає, що пільговий стаж роботи позивача за Списком №2 складає 9 років 7 місяців 24 дні, тобто складає більше половини стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2, необхідного для призначення пенсії, що надає позивачу право на зменшення віку, передбаченого статтею 12 Закону №1788-Х11 (60 років), на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи, всього на 3 роки.
Станом на час звернення із заявою про призначення пенсії за віком за Списком №2 вік позивача становив 57 років 11 місяців 18 днів, пільговий стаж за Списком №2 складав 9 років 7 місяців 24 дні, отже наявні умови щодо віку і пільгового стажу роботи для призначення пенсії за Списком №2. Вказані обставини відповідачами визнаються.
Згідно частини першої статті 45 Закону №1058 пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків: 1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Згідно частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За вказаних обставин рішення Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області №232730012964 від 28.07.2021 про відмову у призначенні позивачу пенсії за віком за Списком №2 є протиправним і підлягає скасуванню, а позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню в цій частині.
Водночас Головне управління ПФУ в Черкаській області лише повідомило позивача про прийняте рішення №232730012964 від 28.07.2021, тому на нього не можуть бути покладені обов`язки щодо повторного розгляду заяви позивача та прийняття рішення. Отже позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.
Згідно частини 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України у разі часткового задоволення позову всі судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до задоволених позовних вимог.
Позивач сплатив судовий збір у сумі 908 гривень, отже 50% вказаної суми, а саме: 454 грн, підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області.
Керуючись ст.5, 9, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №232730012964 від 28 липня 2021 року про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії на пільгових умовах за віком на підставі частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року №1058-ІV.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 ) від 21 липня 2021 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах та прийняти рішення, яким призначити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 ) пенсію за віком на пільгових умовах за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах на підставі пункту “б” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” в редакції, яка діяла до внесення змін згідно Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” від 02.03.2015 №213-VІІІ з 21 липня 2021 року.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 ) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо її не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційного суду за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня підписання судового рішення.
Головуючий Алла РУДЕНКО