
Справа № 234/1343/22
Провадження № 1-кс/234/823/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про відсторонення від посади
08 лютого 2022 року слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Данелюк О.М., за участю секретаря судового засідання Антоненко О.В., прокурора Пшеничного А.В., слідчого Туровської В.О., захисника Овчаренко О.О., підозрюваного ОСОБА_1 , про відсторонення від посади підозрюваного:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Миколаївка Слов`янського району Донецької області, громадянина України, має на утриманні малолітню дитину, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
08.02.2022 року до Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання слідчого першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Краматорську, Туровської В.О. про відсторонення від займаної ним посади головного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського районного управління ГУ ДСНС України у Донецькій області ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Клопотання про відсторонення від посади відповідає вимогам ст.155 КПК України.
Із клопотання вбачається, що слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську за процесуального керівництва прокурорів військової прокуратури Донецького гарнізону здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42018051100000298 від 19.09.2018 за підозрою ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що Першим слідчим відділом (з дислокацією у місті Краматорську) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62022050010000009 від 13.01.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до наказу № 145о/с від 10.06.2021 начальника Головного управління Державної слудби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області (далі за текстом - ГУ ДСНС України у Донецькій області) призначено на посаду головного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського районного управління Головного управління ДСНС України у Донецькій області.
Статтею 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» визначено, що правоохоронними органами є органи прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, військової служби правопорядку у Збройних Силах України, Національне антикорупційне бюро України, органи охорони державного кордону, органи доходів і зборів, органи і установи виконання покарань, слідчі ізолятори, органи державного фінансового контролю, рибоохорони, державної лісової охорони, інші органи, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції.
Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1052 «Про затвердження Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій» (далі за текстом Положення) ДСНС є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.
Відповідно до п. 3 Положення основними завданнями ДСНС є реалізація державної політики у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій (далі за текстом НС), запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків НС, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності; здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.
Згідно з п. 4 Положення ДСНС відповідно до покладених на неї завдань: організовує і здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, суб`єктами господарювання; складає акти перевірок, видає приписи, постанови, розпорядження про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, а в разі встановлення порушень, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей, звертається безпосередньо та через територіальні органи до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, окремих приміщень, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту; застосовує адміністративно-господарські санкції за порушення вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки; бере участь у: розслідуванні пожеж, причин виникнення надзвичайних ситуацій та невиконання запобіжних заходів, а також проведенні оцінки дій органів управління і сил щодо організації та проведення ними рятувальних і інших невідкладних робіт.
Згідно з п. 7 Положення ДСНС здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Відповідно до розділу 2 Положення про Краматорське районне управління ГУ ДСНС України у Донецькій області, затвердженого наказом ГУ ДСНС України у Донецькій області № 532 від 28.10.2021 основними завданнями Краматорського районного управління ГУ ДСНС України у Донецькій області: реалізація державної політики у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникненню, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб; а також щодо проведення інших заходів, спрямованих на попередження виникнення надзвичайних ситуацій та пожеж, їх ліквідації та мінімізації їх наслідків.
Відповідно до розділу 3 Положення про Краматорське районне управління ГУ ДСНС України у Донецькій області, затвердженого наказом ГУ ДСНС України у Донецькій області № 532 від 28.10.2021 управління за результатами перевірок складає акти перевірок, приписи на усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки; складає протоколу про адміністративні правопорушення та притягає до адміністративної відповідальності посадових осіб і громадян; забезпечує здійснення заходів щодо запобігання корупції; здійснює планування заходів державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, що відноситься до компетенції Управління.
Відповідно до статті 223 Кодексу України про адміністративні правопорушення центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про пожежну і техногенну безпеку розглядає справи про адміністративні правопорушення, пов`язані з порушенням встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, здійсненням суб`єктом господарювання господарської діяльності без декларації відповідності матеріально-технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки, невиконанням приписів та постанов посадових осіб органів державного пожежного нагляду (статті 77, 77-1, 120, 175, 175-2, 188-8).
Від імені центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право Головний державний інспектор України з нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки і його заступники, головні державні інспектори з нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення та їх заступники, старші державні інспектори України з нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, державні інспектори з нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.
З урахуванням викладеного, відповідно до ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» ДСНС є правоохоронним органом та здійснює правозастосовні функції.
Відповідно до розділу 1 посадової інструкції головного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського районного управління Головного управління ДСНС України у Донецькій області, затвердженої т.в.о. заступника начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Донецькій області 14.06.2021, з якою ОСОБА_1 ознайомлений 14.06.2021, головний інспектор відділу у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента України, наказами та дорученням ДСНС, наказами Головного управління ДСНС України у Донецькій області, положенням про відділ, посадовою інструкцією.
Розділом 2 передбачено завдання та обов`язки, серед яких: здійснює державний нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства органами та суб`єктами господарювання, аварійно-рятувальними службами; за результатами перевірок складає акти стосовно заходів державного нагляду (контролю), приписи про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки; складає протоколи про адміністративні правопорушення та притягає до адміністративної відповідальності посадових осіб і громадян, винних у порушення законів та інших нормативно-правових актів у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Таким чином, ОСОБА_1 займаючи посаду головного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського районного управління Головного управління ДСНС України у Донецькій області в силу положень ч. 3 ст. 18 КК України та ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» є службовою особою та працівником правоохоронного органу.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», неправомірна вигода - це грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.
Нормами ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особам, зазначеним у частині першій ст. 3 цього Закону, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.
Нехтуючи вище зазначеними нормами чинного законодавства, а також нівелюючи основні засади державної служби в Україні головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського районного управління ГУ ДСНС України у Донецькій області, являючись працівником правоохоронного органу, будучи наділеним владними повноваженнями в межах своєї компетенції, вчинив корупційний злочин у сфері службової діяльності за наступних обставин.
Так, 10.11.2021 приблизно о 13 год 00 хв, більш точний час в ході досудового розслідування встановити не виявилось можливим, головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського районного управління ГУ ДСНС України у Донецькій області ОСОБА_1 на підставі посвідчення на проведення заходу державного нагляду (контролю) від 29.10.2021 за №317К прибув до робочого кабінету директора ПБП «НЕВА» (код ЄДРПОУ 06724785) ОСОБА_3 , що розташований за адресою: Донецька область, м. Слов`янськ, провулок Малогородський, 9, з метою проведення позапланової перевірки діяльності підприємства з питань додержання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки. Під час проведення позапланової перевірки ОСОБА_1 встановлено порушення посадовими особами ПБП «НЕВА» (код ЄДРПОУ 06724785) вимог законодавства в сфері техногенної та пожежної безпеки, в цей же час, а саме, 10.11.2021 приблизно о 14 год 00 хв, більш точний час в ході досудового розслідування встановити не виявилось можливим, у ОСОБА_1 виник злочинний умисел, спрямований на отримання неправомірної вигоди для себе за невчинення перешкод господарській діяльності ПБП «НЕВА» (код ЄДРПОУ 06724785), у зв`язку з чим ОСОБА_1 повідомив директора ПБП «НЕВА» (код ЄДРПОУ 06724785) ОСОБА_3 про необхідність надання йому наказу про щорічну відпустку директора для складання акту про неможливість здійснення заходу державного нагляду (контролю) ПБП «НЕВА», на що останній погодився.
Так, 09.12.2021 приблизно о 13 год 00 хв, більш точний час в ході досудового розслідування встановити не виявилось можливим, головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського районного управління ГУ ДСНС України у Донецькій області ОСОБА_1 прибув до робочого кабінету директора ПБП «НЕВА» (код ЄДРПОУ 06724785) ОСОБА_3 , що розташований за адресою: Донецька область, м. Слов`янськ, провулок Малогородський, 9, з метою обговорити результати проведення позапланової перевірки діяльності підприємства з питань додержання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, яка повинна була відбутись відповідно до посвідчення на проведення заходу державного нагляду (контролю) від 29.10.2021 за №317К у період з 09.11.2021 по 10.11.2021.
З метою реалізації свого злочинного умислу, 09.12.2021 приблизно о 13 год 00 хв, більш точний час в ході досудового розслідування встановити не виявилось можливим, головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського районного управління ГУ ДСНС України у Донецькій області ОСОБА_1 , перебуваючи в робочому кабінеті директора ПБП «НЕВА» (код ЄДРПОУ 06724785) ОСОБА_3 , що розташований за адресою: Донецька область, м. Слов`янськ, пров. Малогородський, 9, діючи умисно, усвідомлюючи протиправність своїх дій, з корисливих мотивів, під час розмови з останнім висунув вимогу надати йому грошові кошти в розмірі 10 000 грн, для того щоб він не вчиняв перешкод господарській діяльності ПБП «НЕВА» (код ЄДРПОУ 06724785), а також пояснив що всі особи, які займаються фермерським господарством, яких перевіряє ОСОБА_1 сплачують йому грошові коши, за уникнення перешкод. Під час перемов з приводу надання неправомірної вигоди ОСОБА_1 знизив суму грошових коштів, які йому необхідно надати у якості неправомірної вигоди до 5000 грн.
Під час наступної зустрічі, яка відбулась 04.02.2022 приблизно о 11 год 00 хв, більш точний час в ході досудового розслідування встановити не виявилось можливим, під час особистої розмови ОСОБА_1 з директором ПБП «НЕВА» (код ЄДРПОУ 06724785) ОСОБА_3 , що відбулась біля жилого будинку розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського районного управління ГУ ДСНС України у Донецькій області ОСОБА_1 наголосив на тому, що за результатами позапланової перевірки, яка проходила відповідно до посвідчення на проведення заходу державного нагляду (контролю) від 29.10.2021 за №317К у період з 09.11.2021 по 10.11.2021 йому необхідно було складати протокол про адміністративне правопорушення у сфері дотримання вимог техногенної та пожежної безпеки та вживати заходи щодо призупинення господарської діяльності підприємства до моменту усунення наявних порушень, у зв`язку з чим висунув вимогу надати йому грошові кошти в розмірі 5000 грн., зазначивши, що під час проведення наступних перевірок співробітниками ГУ ДСНС України у Донецькій області буде враховано факт надання неправомірної вигоди, що само по собі буде впливати на результат проведення перевірки, тим самим ОСОБА_1 штучно створив умови відповідно до яких директор ПБП «НЕВА» (код ЄДРПОУ 06724785) ОСОБА_3 розуміючі наслідки, не бажаючи їх настання, будучі позбавлений можливості для захисту своїх законних прав та інтересів, поставлений у безвихідну ситуацію, змушений був погодитись на протиправні вимоги ОСОБА_1 щодо передачі неправомірної вигоди в розмірі 5000 грн.
Далі, 07.02.2022 приблизно о 11 год 00 хв, більш точний час в ході досудового розслідування встановити не виявилось можливим, ОСОБА_1 знаходячись біля жилого будинку розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на отримання для себе неправомірної вигоди, діючи умисно, з корисливих мотивів, одержав від директора ПБП «НЕВА» (код ЄДРПОУ 06724785) ОСОБА_3 неправомірну вигоду в розмірі 5000 грн за невчинення перешкод господарській діяльності ПБП «НЕВА» (код ЄДРПОУ 06724785) під час проведення перевірок з питань дотримання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
Таким чином, ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, тобто в одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням службового становища, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди.
08.02.2022 за даним фактом ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю селища Миколаївка Слов`янського району Донецької області, громадянину України, який зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбачених ч.3 ст.368 КК України.
Підозра ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаного кримінального правопорушень підтверджується наступними доказами: показаннями свідка ОСОБА_3 , посадовою інструкцією, протоколом огляду від 07.02.2022, протоколом затримання від 07.02.2022, іншими матеріалами кримінального провадження.
При цьому ОСОБА_1 відповідно до ч. 5 ст. 12 КК України підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за які законом, згідно санкції ч. 3 ст. 368 КК України, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Необхідність відсторонення підозрюваного ОСОБА_1 , від займаної посади обумовлюється, тим що перебування останнього на посаді головного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського районного управління ГУ ДСНС України у Донецькій області, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Метою відсторонення підозрюваного ОСОБА_1 від займаної посади є забезпечення виконання підозрюваною покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні.
Так, встановлено, що ОСОБА_1 після вчинення зазначеного кримінального правопорушення продовжує обіймати посаді головного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського районного управління ГУ ДСНС України у Донецькій області.
Разом з тим, досудове розслідування триває, розуміючи це ОСОБА_1 займаючи посаду головного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського районного управління ГУ ДСНС України у Донецькій області, може використовувати своє службове становище а також за допомогою колег, здійснювати вплив на осіб, які є свідками у даному кримінальному провадженні.
Вказані обставини свідчать про необхідність застосування до підозрюваного ОСОБА_1 такого заходу забезпечення кримінального провадження як відсторонення від посади, що зведе нанівець всі спроби особи будь-яким чином негативно вплинути на хід досудового розслідування кримінального провадження.
Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 131 КПК України, відсторонення від посади є заходом забезпечення кримінального провадження. Згідно ч. 1 ст. 154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину.
Згідно ч. 2 ст. 154 КПК України відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час досудового розслідування на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.
Вказане свідчить про суспільно-небезпечний характер поведінки підозрюваного, скоєнню останнім кримінального правопорушення саме під час перебування на посаді головного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського районного управління ГУ ДСНС України у Донецькій області, з використанням наданих йому повноважень, тобто перебування його на цій посаді сприяло вчиненню вказаних кримінальних правопорушень.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що припинення та запобігання у подальшому протиправній поведінці підозрюваного ОСОБА_1 щодо перешкоджання у кримінальному провадженню, не можливе без відсторонення останнього від займаної посади, слідчий просить відсторонити ОСОБА_1 від займаної посади строком на два місяці.
В судовому засіданні прокурор та слідчий підтримали клопотання та просили його задовольнити.
Підозрюваний та захисник заперечували проти задоволення клопотання.
Вислухавши сторони кримінального провадження, дослідив матеріали додані до клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Першим слідчим відділом Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62022050010000009 від 13.01.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
08.02.2022 року ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Відповідно до вимог ст. 154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і не залежно від тяжкості злочину - щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу. Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців.
Спеціальними умовами відсторонення від посади є: наявність в особи процесуального статусу підозрюваного, обвинуваченого; перебування його на посаді. Слід також зазначити, що відсторонення від посади це тимчасове, вимушене недопущення особи, яка перебуває у певних службових відносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами чи організаціями, до виконання своїх функціональних обов`язків з підстав і в порядку, передбачених КПК України.
Стаття 43 Конституції України передбачає, кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає, тому будь-які обмеження щодо реалізації цього права, в тому числі і відсторонення від посади під час кримінального провадження, повинно здійснюватись виключно з підстав та у порядку, передбаченому КПК України.
Відповідно до ч.2 ст.157 КПК України, при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов`язаний врахувати такі обставини: 1) правову підставу для відсторонення від посади; 2) достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) наслідки відсторонення від посади для інших осіб.
Відповідно до ч.5 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції», особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.
Слідчий суддя приймає до уваги надані стороною захисту документи, втім, враховуючи правову підставу для відсторонення від посади, а саме: підозра у вчинені злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, який відноситься до категорії тяжкого злочину, наслідки відсторонення для інших осіб, врахувавши достатність на вказаному етапі доказів вчинення кримінального правопорушення, а також те, що перебування на посаді й сприяло вчиненню інкримінованого злочину у сфері службової діяльності, крім цього, перебуваючи на вказаній посаді підозрюваний може, використовуючи своє службове становище, незаконно впливати на свідків, або іншим чином впливати на встановлення обставин кримінального правопорушення, приходить до висновку, що клопотання слідчого обґрунтоване та підлягає задоволенню.
Враховуючи, що відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше 2 місяців, слідчий суддя вважає за необхідним відсторонити підозрюваного ОСОБА_1 від займаної ним посади головного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського районного управління ГУ ДСНС України у Донецькій області до 08 квітня 2022 року включно.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 131,132, 154-157 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Краматорську, Туровської В.О., погодженого із прокурором Слов`янської окружної прокуратури Пшеничним А.В., про відсторонення від посади підозрюваного ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити.
Відсторонити підозрюваного ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від займаної ним посади головного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського районного управління ГУ ДСНС України у Донецькій області, строком на два місяці, тобто до 08 квітня 2022 року включно.
Продовження цього строку можливе у порядку передбаченому ст.158 КПК України.
Надати копію ухвали суду слідчому, прокурору, захиснику та підозрюваному.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого та прокурора.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення. Подача апеляційної скарги на ухвалу не зупиняє її виконання.
На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. А особою, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення. Подача апеляційної скарги на ухвалу не зупиняє її виконання.
Повний текст ухвали складено та оголошено 11 лютого 2022 року о 08-15 годині.
Слідчий суддя Краматорського
міського суду О.М. Данелюк