Рішення № 10320066, 30.03.2010, Господарський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
30.03.2010
Номер справи
1379-2010
Номер документу
10320066
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 309

РІШЕННЯ

Іменем України

30.03.2010Справа №2-22/1379-2010 За позовом ТОВ «Бизон», м. Ялта, смт Гаспра, вул. Гоголя, 14

до відповідача Гаспринської селищної ради, м. Ялта, смт Гаспра, вул. Н. Тамари, 6/24

про визнання недійсним рішення та спонукання до виконання певних дій

Суддя Калініченко А.А.

представники:

від позивача – Ліцман К.В., представник, дов від 19 червня 2009 року

від відповідача – не з'явився

Обставини справи:

Позивач – ТОВ «Бизон» звернувся до Господарського суду АР Крим з позовною заявою до відповідача - Гаспринської селищної ради, просить суд визнати недійсним Рішення № 23 41-ї сесії 5-го скликання Гаспринської селищної ради від 28 грудня 2009 року, зобов'язати Гаспринську селищну раду на першій сесії після набрання рішенням законної сили, впродовж одного місяця розглянути проект відведення земельної ділянки загальною площею 0,3778 га, за адресою: смт Гаспра, від Алупкінського шосе, 4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля»), та прийняти відповідне рішення.

Відповідач в судове засідання не з'явився, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив. Про причини відсутності суду не повідомив. Про дату розгляду справи повідомлений належним чином – рекомендованою кореспонденцією. Під час розгляду даної справи відповідач не надав суду відзиву на позовну заяву з документальним обґрунтуванням своїх заперечень. у разі їх наявності.

Розгляд справи відкладався в порядку ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.

Враховуючи те, що матеріали справи у достатній мірі характеризують правовідносини сторін, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд –

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Бизон» є юридичною особою, має затверджений статут, зареєстрований рішенням Виконавчого комітету Ялтинської міської ради, діє на підставі свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи, виданого 02 листопада 1994 року за № 11461200000000439, серія АОО № 445371.

27 вересня 2002 року на 5-ї сесії 24 скликання Гаспринською селищною радою було прийняте рішення № 20 «Про надання дозволу ТОВ «Бизон» на складення проектів відводів земельних ділянок під існуючими об'єктами будівництва на території смт Гаспра».

Пунктом 1.2. вказаного Рішення № 20 Гаспринської селищної ради позивачу – ТОВ «Бизон» було надано дозвіл на складення проекту відводу земельної ділянки орієнтовною площею 0,30 га для обслуговування сходів, які знаходяться у власності ТОВ «Бизон», будівництва сходового комплексу і оглядових майданчиків від кафе ТОВ «Яхта» до кафе ТОВ «Аврорина скеля».

Рішенням № 18 34 сесії 4 скликання Гаспринської селищної ради від 07 вересня 2005 року були внесені зміни до пункту 1.2. Рішення № 20, та вказаний пункт було викладено у новій редакції, а саме: «п.1.2. дозволити ТОВ «Бизон» складення проекту відводу земельної ділянки для укладення договору оренди строком на 49 років для будівництва, обслуговування та експлуатації сходового комплексу та оглядових майданчиків на платній основі від вул. Алупкінське шосе, 4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля»), площею 0,3778 га».

ТОВ «Бизон», виконуючи вимоги Земельного кодексу України, рішення № 20 Гаспринської селищної ради із змінами, внесеними Рішенням № 18, уклав з ТОВ «Земельний кадастр» договір № 523/2004-3 від 15 грудня 2004 року на розробку проекту відводу земельної ділянки загальною площею 0,3778 га для будівництва, обслуговування та експлуатації сходового комплексу та оглядових майданчиків на штатній основі, за адресою: смт Гаспра, від вул. Алупкінське шосе, 4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля») на землях Гаспринської селищної ради, для подальшої передачі в оренду.

На замовлення позивача ТОВ «Земельний кадастр» був розроблений у 2006 році проект землеустрою по відводу земельних ділянок загальною площею 0,3778 га, для будівництва, обслуговування та експлуатації сходового комплексу та оглядових майданчиків на платній основі.

Проектні площі земельних ділянок були уточнені при скануванні графічних матеріалів, загальна площа ділянок становить 0,3778 га, площа ділянки № 1 - 0,3333 га, площа ділянки № 2 - 0,0263 га, площа ділянки № 3 - 0,0182 га.

Матеріали попереднього узгодження входять до складу проекту відведення земельної ділянки і представлені наступними документами: актом вибору та обстеження, погодження меж земельних ділянок. Межі земельних ділянок, проектованих до відведення, прийняті у відповідності з розробленим і погодженим генеральним планом, функціональне призначення вказаних земельних ділянок не суперечить генеральному плану курортного району Великої Ялти.

Земельним ділянкам, проектованим до відведення, розташованих за адресою: смт Гаспра, від вул. Алупкінське шосе, 4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля»), загальною площею 0,3778 га, для будівництва, обслуговування та експлуатації сходового комплексу та оглядових майданчиків на платній основі, були присвоєні кадастрові номери: ділянка № 1 - № 0111946200:01:001:0031, ділянка № 2 - № 0111946200:01:001:0032, ділянка № 3 - № 0111946200:01:001:003.

Проект землеустрою по відводу земельних ділянок був узгоджений з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органом, органами архітектури та охорони культурної спадщини, крім того проект землеустрою був узгоджений позитивним висновком Держаної землевпорядної експертизи від 23 листопада 2007 року за № 7221/25.

Таким чином, у відповідності з розробленим проектом відведення, а також у відповідності зі статтями 93, 94, 124 Земельного кодексу України, позивач - ТОВ «Бизон» у 2006 році здійснив міри з підготовки проекту відводу земельних ділянок загальною площею 0,3778 га, для укладення договору оренди строком на 49 років, розташованих за адресою: смт Гаспра, від вул. Алупкінське шосе, 4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля») на землях Гаспринської селищної ради загальною площею 0,3778 га.

Після виконання позивачем всіх умов, передбачених земельним законодавством України, проектна організація ТОВ «Земельний кадастр» 12 травня 2008 року (вих. № 303) направила до Гаспринської селищної ради для розгляду на сесії вищевказаний проект відведення земельних ділянок ТОВ «Бизон».

Проте, відповідач на 28 сесії 5-го скликання Гаспринської селищної ради від 26 червня 2008 року прийняв рішення № 68, яким відмовив ТОВ «Бизон» в затвердженні наданого проекту землеустрою по відводу земельних ділянок загальною площею 0,3778 га, для будівництва, обслуговування та експлуатації сходового комплексу та оглядових майданчиків на платній основі від вул. Алупкінське шосе, 4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля»).

Рішенням господарського суду АР Крим від 29 жовтня 2009 року по справі № 2-3/4741-2009 було встановлено, що рішення № 68 Гаспринської селищної ради від 26 червня 2008 року не відповідає вимогам діючого земельного кодексу України, порушує законні права та інтереси ТОВ «Бизон» в праві, передбаченому законодавством України, на отримання в оренду земельної ділянки, тому судом було визнане недійсним Рішення № 68, та зобов'язано відповідача на наступній сесії розглянути наданий позивачем проект відводу земельних ділянок загальною площею 0,3778 га та прийняти відповідне рішення.

Також вказаним судовим рішенням Господарського суду АР Крим від 29 жовтня 2009 року встановлено, що в тексті оскаржуваного Рішення № 68 від 26 червня 2008 року відсутні дані про наявність недоліків у наданому проекту відведення, а також не зазначено, які недоліки з боку ТОВ «Бизон» необхідно усунути.

Отже, господарським судом у рішенні від 29 жовтня 2009 року констатовано, що відповідач без яких-небудь законних підстав не прийняв до уваги проект землеустрою по відводу земельних ділянок ТОВ «Бизон», а також інші документи, які свідчать про узгодження проекту землеустрою з відповідними установами.

У відповідності з ч. 4 ст. 35 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» позитивний висновок державної експертизи щодо об'єктів обов'язкової державної експертизи є підставою для прийняття відповідного рішення органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування.

Гаспринська селищна рада, виконуючи рішення Господарського суду АР Крим від 29 жовтня 2009 року по справі № 2-3/4741-2009 на 41-ї сесії 5-го скликання прийняла Рішення № 23 від 28 грудня 2009 року, яким відмовила ТОВ «Бизон» в затвердженні наданого проекту землеустрою по відводу земельних ділянок загальною площею 0,3778 га, для будівництва, обслуговування та експлуатації сходового комплексу та оглядових майданчиків на платній основі від вул. Алупкінське шосе, 4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля»).

Так, рішення Гаспринської селищної ради № 23 від 28 грудня 2009 року мотивоване тим, що проектовані до відводу земельні ділянки є державною власністю, а не комунальною, то повноважень щодо розпорядження вказаними земельними ділянками у Гаспринської селищної Ради не має.

Відповідно положення пункту «в» частини 1 ст. 186 Земельного кодексу України, проекти відведення земельних ділянок із земель державної чи комунальної власності затверджуються органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які надають і вилучають земельні ділянки.

Відповідно до ч. 10 Розділу X Перехідних положень Земельного кодексу України, рішення про розмежування земель державної і комунальної власності в межах населених пунктів приймають відповідні сільські, селищні, міські ради за погодженням з органами виконавчої влади, а за межами населених пунктів - органи виконавчої влади за погодженням з відповідними органами місцевого самоврядування.

Проте, відмовляючи в затвердженні проекту відведення позивачу, відповідач у рішенні № 23 посилається на загальний порядок щодо розпорядження землями державної та комунальної власності, передбачений Земельним кодексом України, та не вказує на саме рішення про розмежування земель державної і комунальної власності в межах населеного пункту смт Гаспра, яким визначена відповідна форма власності спірної земельної ділянки.

Частина 12 Розділу X Перехідних положень Земельного кодексу України, передбачає, що до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Більш того, відповідно до графічних матеріалів (експлікації земельних угідь), які маються в проекті відведення, ділянка № 3 площею 0,0182 га межує з суміжними землекористувачами, а саме: СПД Калініна М.І. та СПД Аркулінський Н.В., яким Гаспринською селищною Радою були надані земельні ділянки в оренду.

Також, в проекті відведення ТОВ «Бизон» мається лист СПД Аркулінського Н.В. до відповідача вх. № 833/1/02-8 від 05 вересня 2005 року, в якому підприємець Аркулінський Н.В. дає згоду на вилучення земельної ділянки № 3 площею 0,0182 га для передачі в оренду ТОВ «Бизон» для обслуговування сходового комплексу, оскільки дана земельна ділянка № 3 входить до складу земельної ділянки площею 0,0834 га, яка знаходиться в оренді СПД Аркулінського Н.В., що підтверджується відповідним договором оренди землі, а.с. 56-57.

Стосовно думки відповідача в частині того, що при наданні даної ділянки в оренду для будівництва, користувач фактично не зможе забезпечити використання її по цільовому призначенню, - суд вважає дану думку відповідача помилковою з наступних підстав.

Відповідно до Висновку Ялтинського міського управління земельних ресурсів за № 21690 від 12 жовтня 2007 року цільове використання земельних ділянок - 1.11.6 «Інша комерційна діяльність».

Слід зауважити, що об'єкти, які розташовані на земельній ділянці загальною площею 0,3778 га, а саме: сходи, майданчики, замощення плиткою, підпірні стіни з балюстрадою, пішохідний міст на доріжці, що веде до замку «Ластівчине гніздо», що розташовані за адресою: смт Гаспра, Алупкінське шосе, 7а, були створені безпосередньо ТОВ «Бизон», та відповідають нормам СНІП і ДБН, що підтверджуються рішенням Господарського суду АР Крим від 23 квітня 2009 року по справі № 2-3/874-2009, Постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 27 липня 2009 року по справі № 2-3/874-2009.

Щодо твердження відповідача про те, що земельна ділянка, що відводиться знаходиться в 100-метровій охоронній зоні Чорного моря та у прибережних зонах забороняється проведення усіх видів будівельних робіт крім тих, що не мають безпосереднього відношення до рекреаційної діяльності, але слід зауважити, що в проекті відведення маються всі необхідні узгодження щодо цього питання, та не всі земельні ділянки, що відводяться ТОВ «Бизон», входять в 100-метрову охоронну зону.

Крім того, питання щодо проведення будівельних робіт є передчасним, тому що якщо позивач вирішить проводити будівельні роботи на земельний ділянці, яка відноситься до 100-метровій охоронній зоні Чорного моря, то даний факт буде підставою в відмові надання дозволу на проведення даних видів робіт відповідними організаціями.

Крім того, суд не погоджується та вважає необґрунтованою думку відповідача в частині того, що діючими нормативно-правовими актами не передбачено можливості складення проекту відводу на декілька земельних ділянок та зауваження про необхідність складення проекту відводу на кожну ділянку окремо.

Слід звернути увагу на те, що в обґрунтування даної думки відповідачем не наведено норми закону, яку було порушено ТОВ «Бизон» при складенні проекту землевпорядження по відведенню земельної ділянки, відповідач посилається на загальний порядок розробки проектів землеустрою відносно відводу земельної ділянки, а не на встановлений порядок складення.

Щодо висновку відповідача в Рішенні № 23 в частині того, що в матеріалах проекту відведення на земельних ділянках, що відводяться, розташовані бетоновані доріжки, сходи та замощений оглядовий майданчик, а також інші елементи благоустрою, тому є необхідність встановлення власника цих споруд для надання в оренду вказаних об'єктів, слід зауважити наступне.

Так, при прийнятті Господарським судом АР Крим 23 квітня 2009 року рішення у справі № 2-3/874-2009, було встановлено, що спірні об'єкти, а саме: сходи, майданчики, замощення плиткою, підпірні стіни з балюстрадою, пішохідний міст на доріжці, що веде до замка «Ластівчине гніздо» від вул. Алупкінське шосе, 4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, № 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля»), що розташовані за адресою: смт Гаспра, вул. Алупкінське шосе, № 7а, були створені безпосередньо ТОВ «Бизон» на законних підставах.

Згідно зі ст. 35 ГПК України, факти, встановлені рішенням господарського суду під час розгляду однієї справи, не доводяться знову при вирішенні інших спорів, в яких беруть участь ті самі сторони.

Таким чином відповідачем при прийнятті оскаржуваного Рішення № 23 не було враховане те, що побудований сходовий комплекс від ТОВ «Яхта» до замку «Ластівчине гніздо», а також інші споруди, були виконані за рахунок саме позивача - ТОВ «Бизон» на законних підставах.

Крім того, безпідставне обґрунтування відмови відповідача в затвердженні проекту відведення, викладеному в Рішенні № 23 стосовно відсутності Договору на розробку проекту відведення земельної ділянки в наданому ТОВ «Бизон» проекті відведення.

Відповідач обґрунтовує дану думку посиланням на п. 9 розділу III Додатку 1 до п.2.1 Порядку узгодження природоохоронними органами матеріалів відносно вилучення (викупу), надання земельних ділянок в оренду. Проте, даний пункт передбачає певний перелік документів для отримання узгодження у відповідних природоохоронних органах, а не вимоги щодо складення проекту відведення.

Слід підкреслити, що відповідно з Еталоном проекту відведення земельної ділянки юридичним та фізичним особам для будь-яких потреб від 1999 року, затвердженого першим заступником голови Державного комітету України по земельних ресурсах А.Третяк від 18 червня 1999 року, на підставі якого проектні організації (які мають відповідні ліцензії на даний вид діяльності) розробляють проекти відведення, не передбачено наявність Договору на розробку проекту відведення земельної ділянки в матеріалах проекту відведення.

Висновок відповідача в частині того, що рішенням № 17 сесії Гаспринської селищної ради від 15 березня 2007 року був скасований п. 1.2. Рішення № 20, яким позивачу був наданий дозвіл на складення проекту відведення, та на момент подання проекту відведення ТОВ Бизон» на сесію Гаспринської селищної ради для затвердження, були відсутні правові підстави для затвердження відповідачем наданого проекту відведення - даний висновок відповідача є неправильним та не відповідним дійсним обставинам справи з наступних підстав.

Рішенням Господарського суду АР Крим від 29 жовтня 2009 року по справі № 2-3/4741-2009 було визнане недійсним Рішення 12-й сесії 5-го скликання Гаспринської селищної ради № 17 від 15 березня 2007 року. Вказане рішення суду набрало законної сили у встановленому порядку.

Отже, на момент розгляду проекту відведення ТОВ «Бизон» на 41-ї сесії 5-го скликання Гаспринської селищної ради 28 грудня 2009 року п. 1.2. Рішення № 20 (із змінами, внесеними Рішенням №18), яким відповідачу був наданий дозвіл на складення проекту відведення земельних ділянок загальною площею 0,3778 га, був чинним, та мались всі правові підстави для затвердження на сесії наданого позивачем проекту відведення.

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що органи місцевого самоврядування та їхні посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України (ст. 24).

Частинами 10 та 11 статті 118 Земельного кодексу України передбачено, що селищна рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки. У разі відмови органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується у судовому порядку.

У відповідності з Постановою Пленуму Верховного суду України за № 7 від 16 квітня 2004 року «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ», захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється згідно з ч. 3 ст. 152 Земельного кодексу України шляхом: «...визнання прав; відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; визнання угоди недійсною;визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; відшкодування заподіяних збитків; застосування інших передбачених законом способів. Зокрема, при оскарженні рішень органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування з питань, віднесених до їх компетенції (наприклад, про відмову в передачі у власність чи в продаж земельної ділянки), суд у разі задоволення позову визнає рішення цих органів недійсними і зобов'язує їх, залежно від характеру спору, виконати певні дії на захист порушеного права чи сам визнає це право за позивачем».

Так, відповідно до ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Статтею 29 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: а) власні (самоврядні) повноваження: 1) управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад; 2) встановлення порядку та здійснення контролю за використанням прибутків підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідних територіальних громад; 3) заслуховування звітів про роботу керівників підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідних територіальних громад; 4) підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо порядку та умов відчуження комунального майна, проектів місцевих програм приватизації та переліку об'єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; організація виконання цих програм; підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо визначення сфер господарської діяльності та переліку об'єктів, які можуть надаватися у концесію, подання раді письмових звітів про хід та результати відчуження комунального майна; б) делеговане повноваження: погодження в установленому порядку кандидатур для призначення на посаду керівників підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідній території, які перебувають у державній власності.

Пунктом 10 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Статтею 15 Цивільного кодексу України встановлено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Статтею 16 Цивільного кодексу України встановлено, що способом захисту цивільних прав та інтересів може бути, зокрема, визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Відповідно до ст. 21 Цивільного кодексу України суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.

Аналогічні вимоги зафіксовані у п. 2 Роз'яснення Президії Вищого арбітражного суду України «Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням недійсними актів державних чи інших органів» від 26.01.2000 р. № 02-5/35, відповідно до якого підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації - позивача у справі. Якщо за результатами розгляду справи факту такого порушення не встановлено, у господарського суду немає правових підстав для задоволення позову.

Тому вимоги позивача щодо розгляду проекту землеустрою по відводу земельної ділянки загальною площею 0,3778 га, за адресою: смт Гаспра, від Алупкінського шосе, 4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля»), є обґрунтованими та такими, що підлягаючими задоволенню приймаючи до уваги той факт, що відповідач ухиляється від вказаних дій шляхом прийняття рішень, які не відповідають приписам чинного законодавства.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

У судовому засіданні були оголошені вступна та резолютивна частини рішення згідно статті 85 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення складений та підписаний у відповідності до вимог статті 84 Господарського процесуального кодексу України 30 березня 2010 року.

З огляду на викладене, ст. 82-84 Господарського процесуального Кодексу України, суд –

                    вирішив:

1.          Позов задовольнити.

2.          Визнати недійсним Рішення № 23 41-ї сесії 5-го скликання Гаспринської селищної ради від 28 грудня 2009 року.

3.          Зобов'язати Гаспринську селищну раду (м. Ялта, смт Гаспра, вул. Н. Тамари, 6/24) на першій сесії після набрання рішенням законної сили, впродовж одного місяця розглянути проект відведення земельної ділянки ТОВ «Бизон» (м. Ялта, вул. гоголя, 14, ЄДРПОУ 20759230) загальною площею 0,3778 га, за адресою: смт Гаспра, від Алупкінського шосе, 4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля»), та прийняти відповідне рішення.

4.          Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Калініченко А.А.