Рішення № 10319817, 15.03.2010, Господарський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
15.03.2010
Номер справи
738-2010
Номер документу
10319817
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 210

РІШЕННЯ

Іменем України

15.03.2010Справа №2-8/738-2010 За позовом Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора № 2» м. Феодосія, м. Феодосія

до відповідача Феодосійської міської ради, м. Феодосія

третя особа - Комунального підприємства "Будинкоуправління мікрорайону "Дружба", м. Феодосія

про визнання незаконним та відміну рішення, визнання права повного господарського відання.

Суддя Чумаченко С.А.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача Друзін Р.В. ліквідатор

Від відповідача Калашников О.О. за дов. від 28.12.09 р. № 02-29-4009

від третій особи Скрипниченко О.Є. по довіреності від 01.03.10р.

Суть спору: Позивач КП "ЖЕК № 2» м. Феодосія, звернувся до господарського суду АР Крим з позовною заявою до відповідачів КП "Будинкоуправління мікрорайону "Дружба" та Феодосійської міської ради, просить суд визнати незаконним та відмінити рішення 10 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради № 389 від 27.10.06 р. «Про передачу житлового фонду з балансу КП "ЖЕК № 2» м. Феодосія на баланс КП "Будинкоуправління мікрорайону "Дружба"». Визнати право повного господарського відання КП "ЖЕК № 2» м. Феодосія на нежилу адміністративну будівлю, розташовану за адресою: м. Феодосія, вул. Коробкова, 13, виробничу базу, котра включає в себе 9 нежилих будівель та споруд, розташовані за адресою: м. Феодосія, Адміральський бульвар, 11 (колишня назва вул. Рози Люксембург).

Представник позивача надав суду уточнення позовних вимог та просить суд:

- визнати незаконним та відмінити рішення 10 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради № 389 від 27.10.06р. «Про передачу житлового фонду з балансу КП "ЖЕК № 2» м. Феодосія на баланс КП "Будинкоуправління мікрорайону "Дружба"» в частині передачі майна, вказаного в Додатку №2 до рішення.

- визнати право повного господарського відання КП "ЖЕК № 2» м. Феодосія на нежилу адміністративну будівлю, розташовану за адресою: м. Феодосія, вул. Коробкова, 13, виробничу базу, котра включає в себе 9 нежилих будівель та споруд, розташовані за адресою: м. Феодосія, Адміральський бульвар, 11 (колишня назва вул. Рози Люксембург) і машини та обладнання, відповідно до Додатку №2 до рішення № 389 від 27.10.06р..

Представник відповідача по заявленим позовним вимогам заперечує, просить суд в задоволенні позову відмовити.

Справа слуханням відкладалась в порядку ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.

Вивчивши матеріали справи, суд

ВСТАНОВИВ:

З матеріалів справи вбачається, що ліквідатор в обґрунтування позову посилався на те, що відносно Комунального підприємства «ЖЄК №2» м. Феодосія відкрита ліквідаційна процедура, на підставі постанови господарського суду АР Крим від 14 липня 2008 оку по справі №2-17\6307-2008.

При виконанні вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в частині проведення інвентаризації майна банкрута і формірування ліквідаційної маси, ліквідатором було встановлено, що спірне майно, було передане КП «Будинкоуправління «Дружба при управління житлово-комунального господарства» на підставі рішення Феодосійської міської ради №389 від 27 жовтня 2006 року «Про передачу житлового фонду з балансу комунального підприємства «ЖЄК №2» на баланс комунального підприємства Будинкоуправління «Дружба»».

Так, позивач вважає, що рішення Феодосійської міської ради №389 від 27 жовтня 2006 року «Про передачу житлового фонду з балансу комунального підприємства «ЖЄК №2» на баланс комунального підприємства Будинкоуправління «Дружба»» суперечить вимогам чинного законодавства та порушує права Комунального підприємства «ЖЄК №2».

Суд розглянувши матеріали справи, вважає що позовні вимоги не обґрунтовані та задоволенню не підлягають за наступними підставами.

По перше, відповідно до ст.3 Кодексу Адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначена компетенція адміністративних судів, до якої віднесені спори фізичних чи юридичних осію із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Згідно до п.2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.

У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не повинен вирішуватись адміністративним судом.

Так, відповідачем у даній позовній заяві дійсно зазначений субєкт владних повноважень, але даний спір не має публічно-правового характеру, оскільки предметом спору у даній справі є відновлення порушеного права позивача.

Тобто, між сторонами існує спір про право, що в свою чергу виключає її розгляд в порядку адміністративного судочинства, а підлягає розгляду в порядку господарського судочинства.

27 жовтня 2006 року 10-ю сесією 5-ого скликання Феодосійською міською радою прийнято рішення №389 «Про передачу житлового фонду з балансу комунального підприємства «ЖЄК №2» на баланс комунального підприємства Будинкоуправління «Дружба»».

Відповідно до рішення Феодосійської міської ради №389 від 27 жовтня 2006 року було вирішено:

- Комунальному підприємству «ЖЄК №2» передати на баланс комунального підприємства Будинкоуправління «Дружба» житлові будинки зі всіма вбудовано-прибудованими приміщеннями інженерними сітями по акту прийому-передачі, відповідно до додатку №1 і майно, відповідно до додатку №2;

- Комунальному підприємству Будинкоуправління «Дружба» прийняти на баланс житлові будинки, відповідно до п.1 даного рішення;

На підставі рішення виконавчого комітету Феодосійської міської ради від 26 липня 1995 року №338\1 видане Свідоцтво №03360762 про державне реєстрацію субєкта підприємницької діяльності Комунального підприємства житлово-експлуатаційна контора №2.

Відповідно до пункту 1.1. Статуту Комунального підприємства «ЖЄК №2» - Комунальне підприємство «ЖЄК №2» засновується житлово-комунальним господарством виконкому Феодосійської міської ради та відповідно до рішення №279 від 23 червня 1995 року є підприємством комунальної форми власності.

Пунктом 3.1. та 3.2. Статуту передбачено, що майно підприємства складають фонди і оборотні средств, а також інші цінності, які є комунальною власністю і передані підприємству на правах повного господарського відання. Майно, є комунальною власністю і передане підприємству на правах повного господарського відання.

Постановою господарського суду АР Крим від 14 липня 2008 року у справі №2-17\6307-2008 Комунальне підприємство «ЖЄК №2» визнано банкрутом, відкрито його ліквідаційну процедуру та ліквідатором банкрута призначений керівник Управління ПФУ у м. Феодосія Михайлова Л.О.

Ухвалою господарського суду АР Крим 01 червня 2009 року по справі №2-17\6307-2009 ліквідатором Комунального підприємства «ЖЄК №2» був призначений арбітражний керуючий Друзін Р.В.

Як вбачається з матеріалів справи, оскаржуване ліквідатором рішення №389 від 27 жовтня 2006 року «Про передачу житлового фонду з балансу комунального підприємства «ЖЄК №2» на баланс комунального підприємства Будинкоуправління «Дружба»» прийняте Феодосійською міською радою до порушення провадження у справі про банкрутство позивача 14 липня 2008 року.

Відповідно до ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Статтею 327 Цивільного кодексу України передбачено, що у комунальній власності є майно, у тому числі грошові кошти, яке належить територіальній громаді. Управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи місцевого самоврядування, посадові особи органів місцевого самоврядування зобовязанні діяти тільки на підставі та в межах компетенції.

Відповідно до ч. 2 Розяснень Вищого господарського суду України за №02-5/35 від 26.01.2000 р. “Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням недійсними актів державних чи інших органів”, підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт.

Зважаючи на викладене, суд вважає що Феодосійська міська рада правомочне прийняла рішення №389 від 27 жовтня 2006 року «Про передачу житлового фонду з балансу комунального підприємства «ЖЄК №2» на баланс комунального підприємства Будинкоуправління «Дружба»», оскільки рада наділена такими повноваженнями відповідно до вказаної вище норми Закону та є органом, уповноваженим управляти та розпоряджатися майном, що перебуває у комунальній власності.

Крім того, як раніше вказувалося судом, рішення №389 від 27 жовтня 2006 року «Про передачу житлового фонду з балансу комунального підприємства «ЖЄК №2» на баланс комунального підприємства Будинкоуправління «Дружба»» прийняте Феодосійською міською радою до порушення провадження у справі про банкрутство позивача 14 липня 2008 року.

Також позивач просить суд, визнати право повного господарського відання КП "ЖЕК № 2» м. Феодосія на нежилу адміністративну будівлю, розташовану за адресою: м. Феодосія, вул. Коробкова, 13, виробничу базу, котра включає в себе 9 нежилих будівель та споруд, розташовані за адресою: м. Феодосія, Адміральський бульвар, 11 (колишня назва вул. Рози Люксембург) і машини та обладнання, відповідно до Додатку №2 до рішення № 389 від 27.10.06р..

Так, відповідно до пунктів 3.1. та 3.2. Статуту КП "ЖЕК № 2» передбачено, що майно підприємства складають фонди і оборотні средств, а також інші цінності, які є комунальною власністю і передані підприємству на правах повного господарського відання. Майно, є комунальною власністю і передане підприємству на правах повного господарського відання.

Але, рішенням 10 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради № 389 від 27.10.06р. «Про передачу житлового фонду з балансу КП "ЖЕК № 2» м. Феодосія на баланс КП "Будинкоуправління мікрорайону "Дружба"» спірне майно було передане на баланс КП "Будинкоуправління мікрорайону "Дружба"».

Як вже раніше було встановлено судом, позовні вимоги щодо визнання незаконним та відміну рішення 10 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради № 389 від 27.10.06р. «Про передачу житлового фонду з балансу КП "ЖЕК № 2» м. Феодосія на баланс КП "Будинкоуправління мікрорайону "Дружба"» в частині передачі майна вказаного в Додатку №2 задоволенню не підлягають, за наведених вище обставин суд вважає, що позовні вимоги Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора № 2» м. Феодосія задоволенню не підлягають у повному обсязі.

В судовому засіданні 15.03.2010року оголошена вступна та резолютивна частини рішення.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 77, 82-84 ГПК України, суд ВИРIШИВ:

В задоволенні позовних вимог відмовити.

Суддя

господарського суду АР Крим Чумаченко С.А.

Рішення оформлено відповідно до ст.ст.84-85 ГПК України

і підписане 16 березня 2010 року.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки КримЧумаченко С.А.