ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 315
РІШЕННЯ
Іменем України
18.02.2010Справа №2-5/5857-2009 За позовом - Прокурора м. Сімферополя, м. Сімферополь в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель АР Крим, м.Сімферополь
До відповідача - Сімферопольської міської ради, м. Сімферополь
За участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Товариства з обмеженою відповідальністю «КримФеоЕкоСервіс», м. Сімферополь
Про визнання недійсним рішення.
Суддя Гаврилюк М.П.
Представники:
Від позивача - не з'явився.
Від відповідача - Медарь Н.В. – ю/к., дов. від 21.04.2009 року № 24/01-55/861.
Від третьої особи - не з'явився.
За участю прокурора - Савенко Д.Л. - посвідчення.
Суть спору:
Прокурор м. Сімферополь звернувся до Господарського суду АР Крим із позовною заявою в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель АР Крим до відповідача - Сімферопольської міської ради, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Товариства з обмеженою відповідальністю «КримФеоЕкоСервіс», в який просить суд визнати недійсним пункт 11 рішення 24 сесії Сімферопольської міської ради 5 скликання від 26.07.2007 року №341 «припинити на підставі пункту «а» ст. 141 Земельного кодексу України Сімферопольському державному лісомисливському господарству Лісопаркового лісництва (квартал 7 виділ 1,4, квартал 8 виділ 1,7) право користування земельною ділянкою площею 4,5 га, перевести вказану земельну ділянку на підставі ст. 20 Земельного кодексу України в землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення, та наданні Товариству з обмеженою відповідальністю «КримФеоЕкоСервіс» земельної ділянки площею 4,5 га в Кубанської промзоні (район дії полігону ТПВ) в короткострокову оренду строком на 3 роки, для будівництва комплексу по сортуванню та переробці твердих побутових виходів. Сплатити у встановленому законом порядку витрати лісогосподарського виробництва, протягом 2-х місяців з моменту затвердження проекту землеустрою».
Позовні вимоги мотивовані тим, що пункт 11 оскаржуваного рішення прийнятий відповідачем з порушенням порядку прийняття таких рішень, а саме відповідачем, приймаючи зазначене рішення не враховано, що у третьої особи на день прийняття рішення була відсутня узгоджена проектна документація, було відсутнє містобудівне обґрунтування.
Відповідач у порядку ст.22 Господарського процесуального кодексу України позовні вимоги визнав у повному об’ємі.
Третя особа явку представника у судове засідання не забезпечила, про причини неявки суд не повідомила, про час та місце слухання справи повідомлена належним чином - рекомендованою кореспонденцією, раніш нею заявлялося клопотання про зупинення провадження по справі до розгляду пов’язаною з нею справою № 2-5/48-2010 за позовом ТОВ «Крим Фео Еко Сервіс» до Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради та Прокурора м. Сімферополя про визнання незаконним та скасування правового акту Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради від 30.03.2009 року №24/01-53/662, визнання недійсним і скасування протесту Прокурора м.Сімферополя від 21.03.2009 року № 107исх/09 та набуття рішенням у даній справі чинності.
Суд вважає що зазначене клопотання задоволенню не підлягає з огляду на те, що 16.02.2010 року провадження у справі № 2-5/48-2010 року припинено.
У судовому засіданні 09 лютого 2010 року оголошена перерва до 18 лютого 2009 року, після закінчення якої розгляд справи продовжений.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача та прокурора, суд -
встановив:
26 липня 2007 року на 24-ій сесії 5 скликання Сімферопольською міською радою прийнято рішення № 341 «Про дозвіл розробки проектів землеустрою з відведення земельних ділянок, наданні, передачі громадянам України, юридичним та фізичним особам-підприємцям земельних ділянок у власність, постійне користування, оренду у м.Сімферополі.
Пунктом 11 зазначеного рішення припинено на підставі пункту «а» статті 141 Земельного кодексу України Сімферопольському державному лісомисливському господарству Лісопаркового лісництва (квартал 7 виділ 1,4, квартал 8 виділ 1,7) право користування земельною ділянкою площею 4,5 га, перевести вказану земельну ділянку на підставі ст.20 Земельного кодексу України у землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення та надати ТОВ «Крим Фео Еко Сервіс» земельну ділянку площею 4,5 га в Кубанській промзоні (в районі дії полігону ТБО) у короткострокову оренду строком на три роки до 26.07.2010 року, для будівництва комплексу по сортуванню та переробці твердих побутових відходів. Оплатити у встановленому законом порядку втрати сільськогосподарського виробництва, протягом двох місяців з моменту затвердження проекту землеустрою.
Прокурор просить суд визнати недійсним пункт 11 рішення 24 сесії Сімферопольської міської ради 5 скликання від 26.07.2007 року № 341.
Суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про планування і забудову територій» генеральний план населеного пункту - містобудівна документація, яка визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту.
Регіональні правила забудови - нормативно-правовий акт, яким встановлюється загальний для територій і населених пунктів області, Автономної Республіки Крим (крім міст Києва та Севастополя, міст республіканського значення Автономної Республіки Крим, міст обласного значення) порядок планування, забудови та іншого використання територій і окремих земельних ділянок;
Згідно ст. 21 Закону України «Про планування і забудову територій» регіональні правила забудови розробляються на основі типових регіональних правил забудови, затверджених спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань архітектури та містобудування. Регіональні правила забудови є обов'язковими для суб'єктів містобудування на території відповідного регіону, за винятком населених пунктів, для яких рішенням сільських, селищних, міських рад затверджені місцеві правила забудови цих населених пунктів відповідно до статті 22 цього Закону.
Відповідно до п.2.1 Регіональних правил забудови та використання територій в Автономній Республіці Крим, затверджених постановою Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 18 вересня 2002р. №241-3/02встановлення можливості розміщення будівництва входить до компетенції місцевого органу містобудування і архітектури на підставі місцевих правил використання і забудови територій населеного пункту, а в разі їх відсутності - у відповідності до містобудівної документації (генплану, проекту забудови або реконструкції кварталів, мікрорайонів).
У разі розміщення об'єктів в умовах існуючої забудови або на вільній від неї площадці при відсутності місцевих правил забудови або затвердженої містобудівної документації замовником виконується містобудівне обґрунтування, яке може бути сумісне з ескізним проектом.
У відповідності з ч. 2 ст. 151 Земельного кодексу України, в редакції, що діяла на момент прийняття оскаржуваного рішення, порядок вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України № 427 від 31.03.2004р. затверджено Порядок вибору ділянок для розміщення об'єктів.
Пунктом 3 зазначеного Порядку встановлено, що юридична особа, заінтересована у відведенні земельної ділянки, звертається з клопотанням до сільської, селищної, міської ради, районної Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації, до повноважень якої належить вирішення питання про вибір земельної ділянки. До клопотання додаються копії установчого документа та свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, а також у разі наявності-копії матеріалів проектів будівництва об'єктів (типових проектів або проектів повторного застосування), містобудівного обґрунтування розташування об'єкта на території кварталу існуючої забудови, інших проектних матеріалів щодо умов забудови земельної ділянки.
Відповідно до п.1.1 Державних будівельних норм Б. 1.1-4-2002 «Склад, зміст, порядок розробки, узгодження та затвердження містобудівного обґрунтування» містобудівне обґрунтування розташування об'єкта містобудування розробляється при відсутності затвердженої містобудівної документації детальних планів, проектів забудови, або реконструкції кварталів, мікрорайонів та місцевих правил забудови. П.1.4 даних норм передбачено, що містобудівне обґрунтування після його затвердження у встановленому порядку додасться до складу матеріалів узгодження місцярозташування об'єкту згідно Земельного кодексу України та є підставою для прийняття відповідного рішення.
Товариством з обмеженою відповідальністю «КримФеоЕкоСервіс» містобудівне обґрунтування у встановленому порядку не складалось та не затверджувалось.
Відповідно до ч. 6 ст. 123 Земельного кодексу України, в редакції, що діяла на момент прийняття спірного рішення, проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй підлягають, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.
Згідно висновку від 08.02.2006 року №7851 про можливість цільового використання земельної ділянки Управлінням містобудування, архітектури, та дизайну міської середи Сімферопольської міської ради погоджено надання товариству з обмеженою відповідальністю «КримФеоЕкоСервіс» земельної ділянки площею 4,5 га в Кубанській промзоні (район дії полігону ТПВ) для будівництва комплексу по сортуванню та переробці твердих побутових відходів.
Даний висновок було скасовано на підставі протесту прокурора м. Сімферополя від 27.03.2009 року № 107/вих.09 (арк.спр.11), що підтверджується листом Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради № 24/01-53/662 від 30.03.2009 року (арк.спр.14).
Як вбачається з п.11 рішення Сімферопольської міської ради від 26 липня 2007 року № 341, ТОВ «КримФеоЕкоСервіс» протягом 2-х місяців з моменту затвердження проекту землеустрою повинен оплатити у встановленому законом порядку втрати сільськогосподарського виробництва, сплата яких передбачена ст. 207 Земельного кодексу України.
Згідно розрахунку розміру втрат лісогосподарського виробництва, спричинених при наданні земельної ділянки в оренду лісогосподарських угідь з земель Сімферопольського державного лісомисливського господарства Лісопаркового лісництва ТОВ «КримФеоЕкоСервіс» для будівництва комплексу по сортуванню та переробці твердих побутових відходів, виконаного зробленого у відповідності з постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 року № 1279 спеціалістом Сімферопольського міського управління земельних ресурсів Держкомзема та узгодженого заступником директора ТОВ «КримФеоЕкоСервіс», розмір втрат становить 537885, 00 грн.
Втрати сільськогосподарського виробництва ТОВ «КримФеоЕкоСервіс» не сплачені, що підтверджується листом Управління фінансів Сімферопольської міської ради № 37.02-06/3985 від 08.10.2009 року (арк.спр. 10).
Таким чином суд дійшов висновку, що п.11 рішення від 26 липня 2007 року № 341 прийнятий Сімферопольською міською радою з порушенням вимог, передбачених законодавством.
З огляду на вищевикладене суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи, визнаються відповідачем та підлягають задоволенню.
Судові витрати відносяться на відповідача відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
У судовому засіданні оголошена вступна та резолютивна частині рішення. Рішення оформлено у відповідності зі ст. 84 Господарського процесуального кодексу України та підписано 23 лютого 2010 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати недійсним пункт 11 рішення 24 сесії 5 скликання Сімферопольської міської ради № 341 від 26 липня 2007 року «Про дозвіл розробки проектів землеустрою з відведення земельних ділянок, наданні, передачі громадянам України, юридичним та фізичним особам-підприємцям земельних ділянок у власність, постійне користування, оренду у м.Сімферополі».
3. Стягнути з Сімферопольської міської ради (м. Сімферополь, вул. Толстого, 15, ЄДРПОУ 04055630) у дохід Державного бюджету (р/р 31115095700002, МФО 824026, ЗКПО 34740405, код платежу 22090200, в банку одержувачу: ГУ ДКУ в АРК м.Сімферополь, одержувач: Держбюджет м.Сімферополь) державне мито у розмірі 85,00 грн.
4. Стягнути з Сімферопольської міської ради (м. Сімферополь, вул. Толстого, 15, ЄДРПОУ 04055630) у дохід Державного бюджету (одержувач: 22050000 держбюджет м.Сімферополя, р/р 31218259700002 в УДК в м. Сімферополь ГУ ДКУ в АРК, ЗКПО 34740405, МФО 824026) 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
5. Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Гаврилюк М.П.