Рішення № 103182830, 11.02.2022, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.02.2022
Номер справи
140/6685/21
Номер документу
103182830
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 лютого 2022 року ЛуцькСправа № 140/6685/21

Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області) про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити дії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 07.06.2021 позивач ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1, згідно із статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-ХІІ (далі - Закон № 1788-ХІІ), статті 114 Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV).

Проте, рішенням від 11.06.2021 № 032450004322 позивачу було відмовлено у призначенні пенсії у зв`язку із тим, що до пільгового стажу за Списком № 1 не зараховано період роботи з 01.09.2018 по 06.04.2021 на ВП «Шахта «Бужанська», оскільки відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду, пільговий стаж за Списком № 1 становить 6 років 4 місяці 7 днів.

Позивач вважає рішення від 11.06.2021 № 032450004322 про відмову у призначенні пенсії протиправним з тих підстав, що станом на момент звернення із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах пільговий стаж на посадах за Списком № 1 становив більше 9 років, та враховуючи, що позивач досягнув віку 51 рік, мав право на зменшення пенсійного віку на 9 років при необхідному загальному страховому стажі 23 роки 6 місяців. Проте, внаслідок того, що період роботи на ВП «Шахта «Бужанська» не зарахований до пільгового та страхового стажу роботи за Списком № 1, у призначенні пенсії було безпідставно відмовлено. Крім того, за спірний період роботи на ВП «Шахта Бужанська» ДП «Волиньвугілля» з липня 2018 року по квітень 2021 року позивачу була виплачена заробітна плата роботодавцем, а обов`язок зі сплати страхових внесків та відповідальність за несвоєчасну або не в повному обсязі сплату страхових внесків законом покладено на страхувальника.

Позивач просить визнати протиправним рішення від 11.06.2021 № 032450004322 про відмову у призначенні пенсії на пільгових умовах відповідно до вимог статті 114 Закону № 1058-IV та зобов`язати відповідача стаж роботи в період з 01.09.2018 по 06.04.2021 на посаді гірника підземного 3-го розряду на ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» зарахувати до пільгового та страхового стажу, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах на підставі статті 114 Закону № 1058-IV, та додатково по 1 року до страхового стажу за кожен повний рік стажу роботи на підземних роботах відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» від 02.09.2008 № 345-VI (далі - Закон № 345-VI), здійснити призначення та виплату пенсії з моменту звернення, тобто з 07.06.2021 на підставі статті 114 Закону № 1058-IV.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 07.07.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а. с. 27).

В поданому до суду відзиві на позовну заяву (а. с. 31-34) відповідач ГУ ПФУ у Волинській області позов не визнав та просить відмовити у його задоволенні з огляду на те, що оскаржуваного рішення не приймав. Крім того, за період роботи з 01.09.2018 по 06.04.2021 гірником підземним у ВП «Шахта «Бужанська», за даними персоніфікованого обліку відсутня інформація про сплату страхових внесків, тому вказаний період не може бути зарахований до страхового та пільгового стажу позивача. Згідно із записами трудової книжки та з урахуванням служби в армії, страховий стаж позивача становить лише 20 років 1 місяць (необхідно 23 роки), документально підтверджено 6 років 4 місяці страхового стажу роботи (у віці 51 рік необхідно 9 років) за Списком № 1, що є недостатнім для набуття права на пільгове пенсійне забезпечення.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 07.09.2021 залучено до участі у справі як другого відповідача Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області (далі - ГУ ПФУ у Київській області), судовий розгляд справи ухвалено здійснювати спочатку, за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а. с. 41).

В поданій до суду заяві (а. с. 46-47) представник відповідача ГУ ПФУ у Київській області Шпанюк А.В. повідомив, що рішенням від 11.06.2021 № 032450004322 позивачу було відмовлено у призначенні пенсії, в подальшому електронна пенсійна справа була направлена до ГУ ПФУ у Волинській області. Стосовно заявленого у вказаній заяві клопотання про заміну неналежного відповідача ГУ ПФУ у Київській області на належного відповідача ГУ ПФУ у Волинській області, то воно не підлягало розгляду по суті, позаяк судом уже було вирішено питання щодо належного відповідача за позовною вимогою про визнання протиправним рішення від 11.06.2021 № 032450004322 про відмову у призначенні пенсії на пільгових умовах та ухвалою суду від 07.09.2021 залучено до участі у справі як другого відповідача ГУ ПФУ у Київській області, а ГУ ПФУ у Волинській області також є відповідачем у цій справі.

Інших заяв по суті справи чи клопотань про розгляд справи в судовому засіданні на адресу суду від учасників справи не надходило.

Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини та дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що 07.06.2021 позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про призначення пенсії за віком, до вказаної зави були подані документи згідно з переліком, зазначеним у розписці-повідомленні (а. с. 37).

11.06.2021 ГУ ПФУ прийнято рішення № 032450004322, яким відмовлено позивачу в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Рішення мотивоване тим, що страховий стаж позивача становить 20 років 1 місяць 24 дні, необхідний пільговий стаж за Списком № 1 складає 9 років, а пільговий стаж заявника за Списком № 1 становить 6 років 4 місяці 7 днів; до пільгового стажу роботи заявника за Списком № 1 не зараховано період з 01.09.2018 по 06.04.2021, оскільки відсутня сплата внесків до Пенсійного фонду (а. с. 36).

Листом ГУ ПФУ у Волинській області від 17.06.2021 № 0300-0206-8/26002 позивачу надіслано копію вказаного рішення (а. с. 13).

При вирішенні даного спору суд застосовує такі нормативно-правові акти.

За приписами пункту 1 частини другої статті 114 Закону № 1058-IV на пільгових умовах пенсія за віком призначається:

працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки 1975 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

45 років - які народилися по 31 березня 1970 року включно;

45 років 6 місяців - з 1 квітня 1970 року по 30 вересня 1970 року;

46 років - з 1 жовтня 1970 року по 31 березня 1971 року;

46 років 6 місяців - з 1 квітня 1971 року по 30 вересня 1971 року;

47 років - з 1 жовтня 1971 року по 31 березня 1972 року;

47 років 6 місяців - з 1 квітня 1972 року по 30 вересня 1972 року;

48 років - з 1 жовтня 1972 року по 31 березня 1973 року;

48 років 6 місяців - з 1 квітня 1973 року по 30 вересня 1973 року;

49 років - з 1 жовтня 1973 року по 31 березня 1974 року;

49 років 6 місяців - з 1 квітня 1974 року по 30 вересня 1974 року;

50 років - з 1 жовтня 1974 року по 31 грудня 1975 року.

За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності на дату досягнення віку, встановленого абзацами першим і третім - тринадцятим цього пункту, страхового стажу:

з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 20 років 6 місяців у чоловіків і не менше 15 років 6 місяців у жінок;

з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 21 року у чоловіків і не менше 16 років у жінок;

з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 21 року 6 місяців у чоловіків і не менше 16 років 6 місяців у жінок;

з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 22 років у чоловіків і не менше 17 років у жінок;

з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 22 років 6 місяців у чоловіків і не менше 17 років 6 місяців у жінок;

з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 23 років у чоловіків і не менше 18 років у жінок;

з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 23 років 6 місяців у чоловіків і не менше 18 років 6 місяців у жінок;

з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 24 років у чоловіків і не менше 19 років у жінок;

з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 24 років 6 місяців у чоловіків і не менше 19 років 6 місяців у жінок.

Працівникам, які не мають стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого абзацами першим і п`ятнадцятим - двадцять третім цього пункту відповідного страхового стажу пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 цього Закону:

чоловікам - на 1 рік за кожний повний рік такої роботи;

жінкам - на 1 рік 4 місяці за кожний повний рік такої роботи.

Відповідно до статті 1 Закону № 1058-IV у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування;

персоніфікований облік у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - персоніфікований облік) - організація та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що здійснюється відповідно до законодавства і використовується в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування в установленому законодавством порядку;

роботодавець - власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання; фізична особа, яка використовує працю найманих працівників (у тому числі іноземців, які на законних підставах працюють за наймом в Україні); власник розташованого в Україні іноземного підприємства, установи, організації (у тому числі міжнародної), філії та представництва, який використовує працю найманих працівників, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України;

страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески;

страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов`язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування;

страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.

Згідно із абзацом першим частини першої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Частиною другою статті 24 Закону № 1058-IV визначено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до частини першої статті 15 Закону № 1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.

Згідно із частиною другою статті 20 Закону № 1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

За приписами частин четвертої - шостої, дев`ятої, десятої статті 20 Закону № 1058-IV, сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду - суб`єкта другого рівня системи пенсійного забезпечення. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники зобов`язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць. Днем сплати страхових внесків вважається: у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду - день списання установою банку, органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Системний аналіз вказаних вище правових норм дає підстави дійти висновку про те, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески. При цьому, на думку суду, виходячи із змісту наведених вище правових норм, порушення страхувальником вимог законодавства щодо порядку та строків сплати страхових внесків тягне негативні наслідки лише щодо самого страхувальника (зокрема, у вигляді сплати недоїмки, штрафних санкцій та пені) та не може мати негативних наслідків для застрахованої особи у вигляді не зарахування до страхового чи пільгового стажу періоду роботи, протягом якого такій особі нараховувалася заробітна плата, на яку у свою чергу нараховувалися страхові внески, проте не з вини застрахованої особи страхові внески не були зараховані на відповідні рахунки.

Крім того, при вирішенні спору суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду від 27.03.2018 (справа № 208/6680/16-а), від 20.03.2019 (справа № 688/947/17), від 30.09.2019 (справа № 316/1392/16-а), відповідно до яких, за загальним правилом, несвоєчасна сплата підприємством страхових внесків, за умови підтвердження роботи особи на такому підприємстві, отримання заробітної плати та утримання з неї єдиного соціального внеску, не повинна порушувати законні права та інтереси позивача, зокрема, порушувати його право на належне пенсійне забезпечення, оскільки обов`язок своєчасної сплати страхових внесків до пенсійного фонду покладено на роботодавця, а тому їх несплата не може позбавляти працівників права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, фактично позбавляючи особу права власності на пенсію в належному розмірі. Позивач не повинен відповідати за неналежне виконання підприємством-страхувальником свого обов`язку щодо належної сплати страхових внесків, а отже, наявність заборгованості підприємства по страховим внескам не може бути підставою для не зарахування до страхового стажу позивача періодів його роботи на такому підприємстві.

З оскаржуваного рішення ГУ ПФУ у Київській області від 11.06.2021 № 032450004322 вбачається, що період роботи з 01.09.2018 по 06.04.2021 не зарахований до страхового та пільгового стажу з огляду на відсутність сплати страхових внесків до Пенсійного фонду (а. с. 36).

Разом з тим, вказаний період роботи (як і інші періоди роботи за Списком № 1) підтверджується записами у трудовій книжці позивача (а. с. 15-17), довідкою ВП «Шахта Бужанська» ДП «Волиньвугілля» від 06.04.2021 № 71, від 30.07.2020 № 114 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (а. с. 19-20), витягами з наказів про результати чергової атестації робочих місць за умовами праці від 26.01.2015 № 24, від 24.01.2020 № 25 (а. с. 21-22), а нарахування заробітної плати та ЄСВ за період з 01.09.2018 по 06.04.2021 - довідкою ВП «Шахта Бужанська» ДП «Волиньвугілля» від 14.06.2021 про доходи ОСОБА_1 (а. с. 12).

Отже, на думку суду, оскільки наявними у справі письмовими доказами підтверджується, що з 01.09.2018 по 06.04.2021 у ВП «Шахта Бужанська» ДП «Волиньвугілля» позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата, на яку в свою чергу нараховувалися страхувальником страхові внески, тому у відповідача відсутні підстави не зараховувати до страхового та пільгового стажу позивача вказаний період роботи. Суд наголошує, що позивач не повинен відповідати за неналежне виконання підприємством-страхувальником свого обов`язку щодо належної сплати страхових внесків, а отже, наявність заборгованості підприємства зі страхових внесків не може бути підставою для не зарахування до страхового та пільгового стажу позивача періодів його роботи на такому підприємстві.

Відтак, суд дійшов висновку про те, що рішенням ГУ ПФУ у Київській області від 11.06.2021 № 032450004322 безпідставно відмовлено позивачу у зарахуванні періоду роботи з 01.09.2018 по 06.04.2021 до пільгового та страхового стажу позивача та з цих підстав безпідставно відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.

При вирішенні даного спору суд також враховує, що відповідно до пункту 4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (зі змінами; далі - Порядок № 22-1), після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Пунктом 4.10 Порядку № 22-1 передбачено, що після призначення пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії.

Тобто, позивачу було відмовлено у призначенні пенсії рішенням від 11.06.2021 № 032450004322, яке було прийняте ГУ ПФУ у Київській області відповідно до пункту 4.2 Порядку № 22-1.

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, виходячи із наданих суду статтею 245 КАС України повноважень, позовні вимоги про визнання протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ у Київській області від 11.06.2021 № 032450004322 підлягають до задоволення.

Разом з тим, оскільки за приписами Порядку № 22-1 електронна пенсійна справа знаходиться в пенсійному органі за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи, та такий орган здійснює нарахування та виплату пенсії, тому, на думку суду, належним відповідачем за позовними вимогами зобов`язального характеру є саме ГУ ПФУ у Волинській області.

Суд у даній справі виходить з того, що оскаржуваним рішенням ГУ ПФУ у Київській області від 11.06.2021 № 032450004322 відмовлено позивачу у зарахуванні періоду роботи з 01.09.2018 по 06.04.2021 до пільгового та страхового стажу позивача та відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, оскільки пільговий стаж позивача за Списком № 1 становить 6 років 4 місяці 7 днів.

Разом з тим, суд звертає увагу, що в довідці про доходи від 14.06.2021 вказано про виплату зарплати та сплату ЄСВ лише за період по квітень 2021 року (а. с. 12), та з матеріалів справи неможливо точно встановити, який саме період роботи (тобто, з якого та по який час) був зарахований до пільгового стажу позивача за Списком № 1 тривалістю 6 років 4 місяці 7 днів, що, за умови зарахування до пільгового стажу періоду роботи з 01.09.2018 по 06.04.2021, не дає можливості для суду встановити наявність у позивача достатнього страхового та пільгового стажу для призначення пенсії за віком на пільгових умовах із зменшенням пенсійного віку. Суд також враховує, що до повноважень відповідача ГУ ПФУ у Волинській області віднесені питання щодо обчислення страхового (в т. ч. пільгового стажу) та призначення пенсії.

З урахуванням наведеного, позовні вимоги зобов`язального характеру належить задовольнити частково шляхом зобов`язання відповідача ГУ ПФУ у Волинській області стаж роботи в період з 01.09.2018 по 06.04.2021 на ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» зарахувати до пільгового та страхового стажу позивача, та повторно розглянути його заяву від 07.06.2021 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах на підставі статті 114 Закону № 1058-IV, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні, та про відмову у задоволенні решти позовних вимог.

Згідно із частинами першою, третьою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Отже, оскільки права позивача були порушені саме рішенням ГУ ПФУ у Київській області від 11.06.2021 № 032450004322, при цьому, позовні вимоги задоволені частково, тому на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача ГУ ПФУ у Київській області судовий збір, що був сплачений квитанцією від 23.06.2021 № 22 в сумі 908,00 грн. (а. с. 9), пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, в розмірі 454,00 грн.

Керуючись статтями 243 - 246, 262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 11 червня 2021 року № 032450004322 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 .

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, м. Луцьк, вул. Кравчука, 22-В, ідентифікаційний код 13358826) стаж роботи в період з 01 вересня 2018 року по 06 квітня 2021 року на ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» зарахувати до пільгового та страхового стажу ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), та повторно розглянути його заяву від 07 червня 2021 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах на підставі статті 114 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-ХІІ, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (08500, Київська область, м. Фастів, вул. Саєнка Андрія, 10, ідентифікаційний код 22933548) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) судовий збір в розмірі 454 гривні 00 копійок (чотириста п`ятдесят чотири гривні нуль копійок).

Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.М.Валюх