Рішення № 103166594, 26.01.2022, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.01.2022
Номер справи
560/17008/21
Номер документу
103166594
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 560/17008/21

РІШЕННЯ

іменем України

26 січня 2022 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючої-судді Гнап Д.Д. розглянув адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області , Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.

І. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ПОЗИЦІЙ СТОРІН

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області, в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про відмову у перерахунку "перехід на пенсію за іншим законом" ОСОБА_1 від 20 жовтня 2021 року № 211/03.15-24;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 період роботи в органах місцевого самоврядування з 27 вересня 1985 року по 03 грудня 2020 року;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити, здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ з 02 жовтня 2021 року у розмірі 60 відсотків суми заробітної плати, зазначеної у довідках Теофіпольської селищної ради від 19 жовтня 2021 року № 2003/02-40, № 2004/02-40 та № 2005/02-40.

В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначає, що 19 жовтня 2021 року звернулась до відповідача із заявою про переведення з пенсії по інвалідності, призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", на пенсію за віком державного службовця відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу". Вказує, що записи у її трудовій книжці підтверджують періоди роботи на посадах службовців у органах місцевого самоврядування.

Відповідач 18.01.2022 року подав до суду відзив, у якому просить відмовити у задоволенні позовної заяви. Вказує, що у позивачки відсутній відповідний стаж державної служби, тому що до стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону № 3723-ХІІ, не зараховано періоди роботи в органах місцевого самоврядування. Вважає, що оскільки станом на 01.05.2016 року позивачка не перебувала на посаді державної служби та не мала 20 років стажу роботи на посадах державної служби, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області № 211/03.15-24 від 20.10.2021 року ОСОБА_1 правомірно відмовлено у переведенні на пенсію за віком згідно з Законом України “Про державну службу”.

ІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ

Ухвалою від 07.12.2021 року Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Позивачка 21.01.2022 року звернулася до суду із заявою про уточнення позовних вимог у частині зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити, здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ з 02 жовтня 2021 року у розмірі 60 відсотків суми заробітної плати, зазначеної у довідках Теофіпольської селищної ради від 19 жовтня 2021 року № 2003/02-40, № 2004/02-40 та № 2005/02-40.

ІІІ. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з 2017 року та отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року № 1058-VІ (далі – Закон № 1058-VІ).

19 жовтня 2021 року позивачка звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою щодо переведення на пенсію за віком згідно з Законом України “Про державну службу” від 10.12.2015 року № 889-VІІІ (далі – Закон № 889-VІІІ).

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області № 211/03.15-24 від 20 жовтня 2021 року ОСОБА_1 відмовлено у переведенні на пенсію за віком, у зв`язку з відсутністю стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців.

Листом від 09.11.2021 року № 145806 Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повідомило позивачку про рішення від 20.10.2021 року, а також зазначило, що згідно з відомостями трудової книжки позивачки, вона з 27.09.1985 року по 31.07.2002 року працювала бухгалтером Ординецької сільської ради. Інформація щодо прийняття присяги державного службовця та присвоєння рангу державного службовця на цій посаді відсутня. З 01.08.2002 року позивачку призначено на посаду спеціаліста ІІ категорії Ординецької сільської ради, прийнята присяга та присвоєно 15 ранг посадової особи органів місцевого самоврядування. Періоди роботи в органах місцевого самоврядування після 04.07.2001 року не зараховуються до спеціального стажу для визначення права на пенсію за нормами Закону № 889-VIII, відповідно не враховується заробітна плата за роботу в органах місцевого самоврядування.

За змістом трудової книжки серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 :

- 27.09.1985 року прийнята на роботу в Ординецьку сільську раду бухгалтером;

- 01.08.2002 року звільнена з посади бухгалтера сільської ради у зв`язку з переходом на іншу посаду по переводу;

- 01.08.2002 року призначена на посаду спеціаліста ІІ категорії по веденню бухгалтерського обліку;

- 19.07.2006 року переведено на посаду головного бухгалтера сільської ради;

- 10.11.2015 року обрано Ординецьким сільським головою;

- 03.12.2020 року повноваження припинено.

Позивачка, вважаючи порушеними її права щодо переведення з одного виду пенсії на інший, звернулася з позовом до суду.

IV. ОЦІНКА СУДУ

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, визначаються Законом України “Про державну службу” № 889-VІІІ від 10 грудня 2015 року, який набрав чинності 01 травня 2016 року (далі – Закон № 889-VІІІ).

Відповідно до статті 90 Закону № 889-VІІІ пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі – Закон № 1058-IV).

Згідно із пунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VІІІ стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Починаючи з 28 грудня 1993 року (дати набрання чинності Законом України “Про державну службу” № 3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року) і до 01 травня 2016 року (дати набрання чинності Закону № 889-VІІІ), визначення загальних засад діяльності, а також статус державних службовців, які працюють в державних органах та їх апараті, регулювалося Законом України “Про державну службу” № 3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року (далі – Закон № 3723-ХІІ).

Умови, за дотримання яких у осіб зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ, передбачені розділом ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889-VІІІ.

Відповідно до пункту 2 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889-VІІІ з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон № 3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Згідно із пунктом 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону № 3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Пунктом 12 Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889 передбачено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону № 3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Суд зазначає, що Прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 889-VІІІ передбачено, що за наявності у особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 1 травня 2016 на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Водночас, для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, стаття 37 Закону № 3723-ХІІ передбачає додаткові умови для наявності права на призначення пенсії державного службовця: певний вік і страховий стаж.

Згідно із частиною першою статті 37 Закону № 3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Отже, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року стажу державної служби, визначеного пунктами 10, 12 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889-VIII, така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII.

Обов`язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною першою статті 37 Закону № 3723-ХІІ і Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Вказане узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13.02.2019 у справі № 822/524/18, у постанові Верховного Суду від 02.04.2020 у справі № 687/545/17.

Як встановлено з матеріалів справи, відповідач визначив, що у позивачки відсутній стаж державної служби. Зазначив, що до стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону № 3723-ХІІ, не зараховано період роботи в органах місцевого самоврядування.

Також листом від 09.11.2021 року № 145806 Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повідомило, що згідно з відомостями трудової книжки позивачки вона з 27.09.1985 року по 31.07.2002 року працювала бухгалтером Ординецької сільської ради. Інформація щодо прийняття присяги державного службовця та присвоєння рангу державного службовця на цій посаді відсутня. З 01.08.2002 позивачку призначено на посаду спеціаліста ІІ категорії Ординецької сільської ради, прийнята присяга та присвоєно 15 ранг посадової особи органів місцевого самоврядування. Періоди роботи в органах місцевого самоврядування після 04.07.2001 року не зараховуються до спеціального стажу для визначення права на пенсію за нормами Закону № 889-VIII, відповідно не враховується заробітна плата за роботу в органах місцевого самоврядування.

Отже, відповідач не зарахував до стажу державної служби позивачки періоди роботи з 27.09.1985 року по 31.07.2002 року на посаді бухгалтера, з 01.08.2002 року по 19.07.2006 року на посаді спеціаліста ІІ категорії по веденню бухгалтерського обліку, з 19.07.2006 року по 10.11.2015 року на посаді головного бухгалтера сільської ради, з 10.11.2015 року по 03.12.2020 року на посаді Ординецького сільського голови.

У частині періодів роботи позивачки, які підлягають зарахуванню до стажу державної служби, суд зазначає, що статтею 46 Закону № 889-VII визначені особливості стажу державної служби, а саме - у частині другій зазначено, що до стажу державної служби зараховуються, зокрема, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування”.

Відповідно до пункту 6 “Порядку обчислення стажу державної служби”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 229 від 25 березня 2016 року, стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом № 889-VIII обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889-VIII.

Згідно з пунктом 8 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Таким чином, слід керуватися “Порядком обчислення стажу державної служби,” затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 року № 283 (далі - Порядок № 283).

Відповідно до матеріалів справи позивачка у періоди з 27 вересня 1985 року по 01 серпня 2002 року та з 19 липня 2006 року по 10 листопада 2015 року перебувала на посаді бухгалтера (головного бухгалтера) Ординецької сільської ради.

Статтею 14 Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” встановлено класифікацію посад в органах місцевого самоврядування 7 категорій посад. Віднесення інших посад органів місцевого самоврядування, не зазначених у цій статті, до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування здійснюється Кабінетом Міністрів України за поданням керівників відповідних органів місцевого самоврядування.

Посада бухгалтера (головного бухгалтера) сільської ради у вищезазначеній статті не віднесена до жодної із категорій посад в органах місцевого самоврядування.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 283 до стажу державної служби зараховується (служба), зокрема, робота на посадах: в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування”, а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України “Про віднесення посад органів місцевого самоврядування до відповідних категорій посад” від 04 червня 2008 року № 794-р (далі - Розпорядження № 794-р) віднесено посаду головного бухгалтера виконавчого органу сільської, селищної, міської (міста районного значення) ради до сьомої категорії посад органів місцевого самоврядування.

Враховуючи викладене, періоди роботи позивачки з 27 вересня 1985 року по 01 серпня 2002 року та з 19 липня 2006 року по 04 червня 2008 року на посаді бухгалтера (головного бухгалтера) Ординецької сільської ради не може бути зараховано до стажу державної служби, оскільки посада бухгалтера (головного бухгалтера) була в установленому порядку віднесена до відповідних категорій посад в органах місцевого самоврядування лише з 04 червня 2008 року.

Однак, з огляду на зазначене, період роботи позивачки з 04 червня 2008 року по 10 листопада 2015 року на посаді головного бухгалтера підлягає зарахуванню до стажу державної служби.

Разом із тим, посада спеціаліста апарату виконкому сільської ради, на якій позивачка перебувала у період з 01 серпня 2002 року по 19 липня 2006 року була віднесена до сьомої категорії посад державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.94 року № 239.

Тому вказаний період зараховується позивачці до стажу державної служби (служби в органах місцевого самоврядування).

Відповідно до матеріалів справи з 10 листопада 2015 року позивачка обрана головою Ординецької сільської ради і перебувала на ній до 03 грудня 2020 року, що підтверджується відомостями трудової книжки позивачки, однак вказаний період відповідачем не враховано в стаж роботи позивачки.

Суд звертає увагу, що статтею 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" встановлено, що до четвертої категорії посад в органах місцевого самоврядування відносяться посади голів постійних комісій з питань бюджету обласних, Київської та Севастопольської міських рад (у разі коли вони працюють у раді на постійній основі), керівників управлінь і відділів виконавчого апарату обласних, Севастопольської міської та секретаріату Київської міської рад, секретарів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад, заступників міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) голів з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів, директорів, перших заступників, заступників директорів департаментів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад, міських (міст районного значення) голів, селищних і сільських голів, посади заступників голів районних рад.

Тому, наявні підстави для зарахування періоду роботи позивачки з 10 листопада 2015 року по 03 грудня 2020 року в органах місцевого самоврядування на посаді сільського голови до стажу державної служби.

При цьому, суд вважає необґрунтованими доводи відповідача, що дія Закону України "Про державну службу" не поширюється на посадових осіб органу місцевого самоврядування, оскільки зарахування державної служби до стажу роботи (відповідне питання в контексті спірних правовідносин врегульоване положеннями, зокрема, пунктів 10 та 12 розділу XI Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII) не є тотожним поняттю та статусу державного службовця, а згідно з положеннями статті 3 Закону № 889 такий регулює саме відносини, що виникають у зв`язку із вступом на державну службу, її проходженням та припиненням, визначає правовий статус державного службовця.

Вказане узгоджується з правовою позицію Верховного Суду, висловленою у постанові від 10 лютого 2021 року у справі № 825/1453/18.

Оскільки до стажу державної служби позивачки зараховуються періоди роботи з 04 червня 2008 року по 10 листопада 2015 року на посаді бухгалтера (головного бухгалтера), з 01 серпня 2002 року по 19 липня 2006 року на посаді спеціаліста апарату виконкому сільської ради та з 10 листопада 2015 року по 03 грудня 2020 року на посаді Ординецького сільського голови, тому позовні вимоги у частині зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 період роботи в органах місцевого самоврядування з 27 вересня 1985 року по 03 грудня 2020 року підлягають частковому задоволенню.

Враховуючи, що вказані періоди підлягають зарахуванню до спеціального стажу позивачки, що загалом складає понад 10 років, враховуючи, що станом на 01 травня 2016 року позивачка працювала на посаді, віднесеній до посад державних службовців, на момент звернення із заявою досягла 60 років, повний страховий стаж дорівнює понад 40 років, суд дійшов висновку, що позивачка має право на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".

У зв`язку з цим, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про відмову у переході з одного виду пенсії на інший є протиправним та підлягає скасуванню.

Щодо позовних вимог позивачки у частині зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити, здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ з 02 жовтня 2021 року у розмірі 60 відсотків суми заробітної плати, зазначеної у довідках Теофіпольської селищної ради від 19 жовтня 2021 року № 2003/02-40, № 2004/02-40 та № 2005/02-40, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини третьої статті 45 Закону № 1058-IV переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Оскільки позивачка із заявою про переведення на пенсію за віком звернулась до пенсійного органу 19 жовтня 2021 року, а не 02 жовтня 2021 року, нарахування та виплата такої пенсії повинна проводитись саме з дня звернення із відповідною заявою, тобто з 19 жовтня 2021 року. Тому у цій частині позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Також суд звертає увагу на те, що за змістом рішення Великої Палати Верховного Суду від 13.02.2019 у зразковій справі №8 22/524/18 належним способом захисту прав позивача у таких типових справах є зобов`язання пенсійного органу призначити та здійснити нарахування і виплату позивачу пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ "Про державну службу" у розмірі 60 відсотків від заробітку, зазначеного у відповідній довідці.

Як наслідок, слід зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити, здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ з 19 жовтня 2021 року у розмірі 60 відсотків суми заробітної плати, зазначеної у довідці Теофіпольської селищної ради від 19 жовтня 2021 року № 2003/02-40 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця.

За нормами частин першої, другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Наведене свідчить про наявність правових підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Оскільки відповідно до вимог пункту 9 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" позивачка звільнена від сплати судового збору та не сплачувала його, розподіл судових витрат відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, не здійснюється.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про відмову у переведенні ОСОБА_1 на інший вид пенсії від 20 жовтня 2021 року № 211/03.15-24.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 періоди роботи в органах місцевого самоврядування з 01 серпня 2002 року по 19 липня 2006 року, з 04 червня 2008 року по 10 листопада 2015 року, з 11 листопада 2015 року по 03 грудня 2020 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити, здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ з 19 жовтня 2021 року у розмірі 60 відсотків суми заробітної плати, зазначеної у довідці Теофіпольської селищної ради від 19 жовтня 2021 року № 2003/02-40.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 26 січня 2022 року

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10, Хмельницький, Хмельницька область, 29013 , код ЄДРПОУ - 21318350) Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Короленка, буд. 7, Рівне, 33028 , код ЄДРПОУ - 21084076)

Головуюча суддя Д.Д. Гнап