
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 січня 2022 року м. ПолтаваСправа № 440/15633/21
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сич С.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Полтавській області про визнання протиправним та скасування висновку, зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
До Полтавського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Національної поліції в Полтавській області (надалі - відповідач, ГУ НП в Полтавській області), у якій позивач просить визнати протиправним та скасувати висновок Головного управління Національної поліції в Полтавській області про відмову в призначенні ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги від 28.05.2021 та зобов`язати Головне управління Національної поліції в Полтавській області прийняти рішення про призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги на підставі пункту 4 частини 1 статті 97 Закону України "Про Національну поліцію".
Позовна заява здана позивачем на пошту 16 листопада 2021 року та зареєстрована судом 24 листопада 2021 року за вх. №74848/21.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ з 30.08.2004 по 06.11.2015 та службу в Національній поліції з 07.11.2015 по 23.12.2020. Наказом ГУ НП в Полтавській області від 23.12.2020 №562 о/с позивач звільнений зі служби за п. 2 ч. 1 ст.77 Закону України "Про Національну поліцію". Згідно довідки до акта огляду МСЕК серії 12ААВ №096962 від 09.02.2021 позивачу встановлено другу групу інвалідності з 20.01.2021 внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням служби в поліції, тому позивач вважає, що має право на отримання одноразової грошової допомоги згідно Закону України "Про Національну поліцію" в порядку, передбаченому Порядком та умовами виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого наказом МВС України від 11.01.2016 року № 4. Проте відповідачем не призначено та не виплачено ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу відповідно до вимог Порядку та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого наказом МВС від 11 січня 2016 року №4, з посиланням на те, що діагноз захворювання, який вказаний у довідці МСЕК не відповідає діагнозу, зазначеному у свідоцтві про хворобу.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 29 листопада 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), витребувано докази та встановлено строк для їх надання до суду.
21 грудня 2021 року до суду надійшов відзив на позовну заяву /а.с. 53-56/, у якому представник відповідача просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, посилаючись на те, що ОСОБА_1 звернувся із заявою від 17.03.2021 до ГУ НП в Полтавській області щодо виплати йому одноразової грошової допомоги у зв`язку з тим, що отримав ІІ групу інвалідності від захворювання, пов`язаного з виконанням службових обов`язків. Проаналізувавши надані позивачем документи, а також беручи до уваги лист Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській област" від 06.04.2021 № 33/37-1011, ГУ НП дійшло висновку, що ОСОБА_1 не має права на призначення та виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку з тим, що діагноз захворювання, що вказаний у довідці МСЕК м. Полтави (12ААВ № 096962 від 09.02.2021), не відповідає діагнозу, зазначеному у свідоцтві про хворобу №349/С від 10.12.2020. Також діагноз не пов`язаний з травмою, отриманою позивачем 01.12.2019, яка зазначена у свідоцтві про хворобу № 349 /С. Враховуючи викладене, листом від 04.06.2021 № 29/Д-8/Оп ГУ НП повідомило позивача про прийняте рішення із зазначенням підстав відмови.
Справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось на підставі частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини та спірні правовідносини.
ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ з 30.08.2004 по 06.11.2015, а з 07.11.2015 по 23.12.2020 позивач проходив службу в органах Національної поліції, що підтверджується послужним списком ОСОБА_1 , копія якого наявна у матеріалах справи /а.с. 38-42/.
Наказом Головного управління Національної поліції у Полтавській області №562 о/с від 23.12.2020 "По особовому складу" згідно із Законом України "Про Національну поліцію" ОСОБА_1 звільнений зі служби в поліції за пунктом 2 частини 1 статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" (через хворобу) з 23 грудня 2020 року /а.с. 19/.
З 20.01.2021 ОСОБА_1 вперше встановлено другу групу інвалідності до 01.03.22 у зв`язку з захворюванням, ТАК, пов`язаним з проходженням служби в поліції, що підтверджується випискою з акта огляду медико-соціальною експертною комісією до довідки серії 12 АВВ №096962 та довідкою до акта огляду МСЕК серії 12 ААВ №096962, копія яких наявні у матеріалах справи /а.с. 67-68/.
ОСОБА_1 звернувся із заявою (рапортом) до ГУ НП в Полтавській області про виплату ОГД у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності від 17.03.2021 (вхідний номер Д-8/012 від 18.03.2021), у якій просив провести йому виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку з тим, що отримав другу групу інвалідності від захворювання, пов`язаного з проходженням служби в поліції /а.с. 60/.
До вказаної заяви позивачем було додано: копію свідоцтва про хворобу №349/С /а.с. 61-64/, довідки МСЕК /а.с. 65-68/, довідку Полтавської обласної дирекції НАСК "Оранта" від 22.02.2021 №03-02/69 /а.с. 69/, копію паспорту та дублікату картки фізичної особи-платника податків /а.с. 70-73/.
Управлінням фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку направлено до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області" лист від 23.03.2021 №524/115/29/10/01-2021 /а.с. 77/ з проханням підтвердити відповідність діагнозу, зазначеному у довідці МСЕК, та діагнозу, визначеному у свідоцтві про хворобу №349/С від 10.12.2020. Одночасно просило повідомити чи пов`язаний вказаний діагноз з травмою отриманою ОСОБА_1 01.12.2019, яка зазначена у свідоцтві про хворобу №349/С.
Листом Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області" від 13.04.2021 №29/Д-8/Оп відповідача повідомлено, що на підставі проведеного аналізу відповідної медичної документації, діагноз захворювання (І-67.4) пенсіонера Національної поліції ОСОБА_1 , 1986 р.н., який зазначений у довідці МСЕК м. Полтави 12 ААВ №096962 від 09.02.2021 не відповідає діагнозу, визначеному у свідоцтві про хворобу №349/С від 10.12.2020. Вказаний діагноз не пов`язаний з травмою, отриманою ОСОБА_1 01.12.2019, яка зазначена у свідоцтві про хворобу №349/С /а.с. 79/.
28.05.2021 складено висновок про призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , яким відмовлено у призначенні позивачу одноразової грошової допомоги на підставі п.п. 4 п. 1 ст. 97 Закону України від 03.07.2015 №580-VІІІ "Про Національну поліцію" /а.с. 58/.
Листом ГУ НП в Полтавській області від 04.06.2021 №29/Д-08/Оп /а.с. 80/ позивача повідомлено, що матеріали щодо призначення одноразової грошової допомоги були сформовані відповідно до Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого наказом МВС України від 11.01.2016 № 4 (у редакції наказу МВС України від 21.09.2017 року № 788 та наказу МВС України від 05.04.2019 № 249), 28.05.2021 розглянуті комісією ГУНП в Полтавській області відповідно пп.4 п.1 ст. 97 Закону України від 02 липня 2015 року № 580-УПІ “Про Національну поліцію” (зі змінами). Відповідно до п. 1 розділу ІІІ Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, зазначеного вище, фахівці військово-лікарської комісії відповідають за перевірку матеріалів на відповідність діагнозу, за яким установлено втрату працездатності, переліку хвороб, отриманих під час проходження служби, згідно із законодавством України. М(ВЛ)К ДУ “ТМО МВС України по Полтавській області” опрацьовані надані позивачем матеріали на відповідність діагнозу та повідомлено, що діагноз захворювання, який вказаний у довідці МСЕК м. Полтава (12ААВ №096962 від 09.02.2021), не відповідає діагнозу зазначеному у свідоцтві про хворобу №349/С від 10.12.2020. Усі документи на призначення вказаної допомоги мають бути достовірними та відповідати вимогам законодавства. Ураховуючи вищевикладене, комісією ГУ НП в Полтавській області прийнято рішення відмовити позивачу у призначенні одноразової грошової допомоги /а.с. 58/.
Вважаючи протиправним висновок ГУ НП в Полтавській області про відмову в призначенні ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги від 28.05.2021, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд дійшов таких висновків.
Згідно з ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначено Законом України "Про Національну поліцію".
Пунктом 2 частини 1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію" встановлено, що поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється через хворобу - за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 97 Закону України "Про Національну поліцію" одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності поліцейського (далі - одноразова грошова допомога) є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які за цим Законом мають право на її отримання, у разі визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов`язаних з проходженням ним служби в органах внутрішніх справ або поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті.
Підпунктом "б" п. 4 ч. 1 ст. 99 Закону України "Про Національну поліцію" встановлено, що розміри одноразової грошової допомоги поліцейським, а в разі їх загибелі (смерті) - особам, які за цим Законом мають право на її отримання, визначаються виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату визначення поліцейському внаслідок причин, зазначених у пункті 4, інвалідності II групи - 90 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату.
Згідно з частиною 2 статті 97 Закону України "Про Національну поліцію" порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського встановлюється Міністерством внутрішніх справ України.
Механізм оформлення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейських центрального органу управління поліції, територіальних органів поліції, міжрегіональних територіальних органів Національної поліції, установ та організацій, що належать до сфери управління Національної поліції України, поліцейських в т. ч. слухачів та курсантів вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, поліцейських, відряджених до інших органів державної влади, установ, організацій визначено Порядком та умовами виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, що затверджені наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.01.16 №4 (у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 21.09.17 №788), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.16 за №163/28293 (надалі - Порядок №4 у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до підпункту 4 пункту 4 розділу І Порядку №4 випадки, за яких призначається ОГД у разі загибелі (смерті), інвалідності чи втрати працездатності поліцейського: пов`язаного з проходженням служби в поліції, органах внутрішніх справ (пункт 4 частини першої статті 97 Закону) - обставина, яка виникла внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов`язаних з проходженням ним служби в органах внутрішніх справ або поліції крім випадків, зазначених у підпунктах 1, 2 цього пункту.
Підпунктом 2 пункту 1 розділу ІІ Порядку №4 визначено, що днем виникнення права на отримання ОГД є дата, з якої встановлено інвалідність, що зазначена в довідці до акта огляду медико-соціальної експертної комісії.
Згідно з пунктом 5 розділу ІІІ Порядку № 4 для виплати ОГД у разі часткової втрати працездатності без визначення інвалідності чи в разі визначення інвалідності поліцейський подає:
1) заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв`язку з установленням втрати працездатності чи інвалідності;
2) довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках);
3) довідку органу, установи, організації, підрозділу, яким попередньо було здійснено виплату ОГД із зазначенням підстави та дати її призначення, розміру виплати (у разі отримання такої виплати);
4) копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією;
5) копію постанови відповідної ВЛК щодо встановлення причинного зв`язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання;
6) копії акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) поліцейського, зокрема про те, що воно не пов`язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп`яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС;
7) копію посвідчення інваліда війни (за наявності);
8) копії сторінок паспорта з даними про прізвище, ім`я та по батькові і місце реєстрації;
9) копію документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відповідну відмітку в паспорті).
Засвідчення копій документів, зазначених у підпунктах 4-6, здійснює керівник установи, організації, підрозділу, що видала(в) документ. Копії документів, зазначених у підпунктах 7-9, засвідчує своїм підписом фізична особа, що подає документи, та перевіряє особа, що їх приймає.
Пунктом 1 розділу IV Порядку №4 встановлено, що у місячний строк з дня реєстрації документів, зазначених у пунктах 4, 5 розділу ІІІ, фінансові підрозділи готують висновок про призначення одноразової грошової допомоги, за встановленою формою (додаток 2).
У разі надсилання запитів до інших органів (підрозділів) поліції, підприємств, установ, організацій, заявника, строк підготовки висновку про призначення ОГД, може бути продовжено, до отримання відповідної інформації, для його належного оформлення, але не більш як на два місяці з дня відправлення запиту.
Висновок про призначення ОГД складається працівником фінансового підрозділу і підписується керівниками фінансового та кадрового підрозділів органу поліції, навчального закладу, в якому поліцейський проходить (проходив) службу.
За приписами пунктів 2, 3 розділу IV Порядку №4 висновок про призначення ОГД затверджує/відмовляє: у територіальних органах поліції, міжрегіональних територіальних органах Національної поліції, закладах та установах, що належить до сфери управління Національної поліції України - керівник відповідного органу, закладу, установи або особа, на яку покладено виконання таких функцій.
Рішення про призначення виплати ОГД приймається керівником органу поліції або навчального закладу у якому проходив (проходить) службу поліцейський, у п`ятнадцятиденний строк з дня затвердження висновку, шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови - письмовим повідомленням заявника із зазначенням підстав такої відмови.
Розрахунок потреби в коштах для виплати ОГД в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського подається органами поліції до фінансового підрозділу центрального органу управління поліції, навчальними закладами до фінансового підрозділу Міністерства внутрішніх справ за встановленою формою (додаток 3).
Пунктом 5 розділу І Порядку №4 передбачено, що ОГД не призначається і не виплачується за наявності підстав, визначених статтею 101 Закону.
Вичерпний перелік підстав, за яких призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, визначено статтею 101 Закону України "Про Національну поліцію", відповідно до якої призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність, часткова втрата працездатності без визначення інвалідності поліцейського є наслідком:
а) учинення ним діяння, яке є кримінальним або адміністративним правопорушенням;
б) учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп`яніння;
в) навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров`ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, який доведений судом);
г) подання особою свідомо неправдивої інформації про призначення і виплату одноразової грошової допомоги.
З матеріалів справи слідує, що позивач звільнений зі служби в поліції на підставі пункту 2 частини першої статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" (через хворобу) 23.12.2020.
ОСОБА_1 встановлено ІІ групу інвалідності з 20.01.2021, тобто протягом шести місяців після звільнення позивача з поліції.
Згідно довідки до акта огляду МСЕК серії 12 ААВ №096962 інвалідність позивача наступила внаслідок захворювання, ТАК, пов`язаного з проходженням служби в поліції /а.с. 67/.
У свідоцтві про хворобу №349/С від 10.12.2020 вказано, що захворювання, ТАК, повязане з проходженням служби в поліції /а.с. 61-62/.
Листом ГУ НП в Полтавській області від 04.06.2021 №29/Д-08/Оп /а.с. 80/ відповідач відмовив позивачу у призначенні одноразової грошової допомоги, оскільки діагноз захворювання, який вказаний у довідці МСЕК м. Полтава (12ААВ №096962 від 09.02.2021), не відповідає діагнозу зазначеному у свідоцтві про хворобу №349/С від 10.12.2020.
Тобто, відповідач фактично ставить під сумнів достовірність висновків у довідці МСЕК м. Полтава (12ААВ №096962 від 09.02.2021).
З цього приводу суд зазначає, що згідно Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317, повноваження щодо проведення медико-соціальної експертизи хворим з метою виявлення ступеня обмеження життєдіяльності, причини, часу настання, групи інвалідності відноситься до повноважень медико-соціальної експертної комісії, при цьому відповідач не наділений повноваженнями перевіряти висновки МСЕК.
Відповідно до пункту 25 цього Положення рішення комісії може бути оскаржене до суду в установленому законодавством порядку.
Згідно рішення медико-соціальної експертної комісії позивачу встановлена ІІ група інвалідності внаслідок захворювання, ТАК, пов`язане з проходженням служби в поліції.
Вказане рішення є чинним, доказів його оскарження та скасування в судовому порядку не надано.
Крім того, не виявлення захворювань позивача, зазначених у рішенні МСЕК, під час проходження позивачем медичної військово - лікарської комісії не може беззаперечно свідчити про їх відсутність станом на час проведення медико-соціальної експертизи.
Таким чином, зважаючи, що відповідачем не надано суду належних та допустимих доказів на підтвердження підстав, за яких призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, відповідно до статті 101 Закону України "Про Національну поліцію", суд дійшов висновку про протиправність рішення відповідача щодо відмови у призначенні позивачу одноразової грошової допомоги у разі втрати працездатності.
Враховуючи викладене, з метою належного та ефективного захисту порушеного права позивача, з урахуванням частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне визнати протиправним та скасувати висновок Головного управління Національної поліції в Полтавській області від 28 травня 2021 року про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 та зобов`язати Головне управління Національної поліції в Полтавській області повторно розглянути заяву (рапорт) ОСОБА_1 від 17 березня 2021 року про виплату одноразової грошової допомоги з урахуванням висновків суду.
Щодо позовної вимоги про зобов`язання Головного управління Національної поліції в Полтавській області прийняти рішення про призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги на підставі пункту 4 частини 1 статті 97 Закону України "Про Національну поліцію" суд зазначає, що такі дії є втручанням в дискреційні повноваження відповідача.
Суд враховує, що поняття дискреційних повноважень, що наведене у Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R (80)2, яка прийнята Комітетом Міністрів 11 березня 1980 року на 316-й нараді, відповідно до якої під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Згідно з пунктом 1 розділу IV Порядку №4 у місячний строк з дня реєстрації документів, зазначених у пунктах 4, 5 розділу ІІІ, бухгалтерські служби готують висновок про призначення одноразової грошової допомоги, за встановленою формою (додаток 2).
У разі надсилання запитів до органів поліції, інших підприємств, установ, організацій, заявника, строк підготовки висновку про призначення ОГД, може бути продовжено, до отримання відповідної інформації, для його належного оформлення, але не більш як на два місяці з дня відправлення запиту.
Відповідно до пункту 2 розділу IV Порядку №4 рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги приймає керівник Національної поліції (міжрегіонального, територіального органу поліції), у якому проходив (проходить) службу поліцейський, у п`ятнадцятиденний строк шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови - письмовим повідомленням осіб із зазначенням мотивів відмови.
Таким чином, вирішення питання про призначення одноразової грошової допомоги відноситься до дискреційних повноважень Головного управління Національної поліції в Полтавській області.
Суд не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції відповідача.
З огляду на викладене вище, вимога про зобов`язання Головного управління Національної поліції в Полтавській області прийняти рішення про призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги на підставі пункту 4 частини 1 статті 97 Закону України "Про Національну поліцію" є такою, що виходить за межі завдань адміністративного судочинства, передчасною, тому задоволенню не підлягає.
Отже, адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню частково.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 3, 6-10, 139, 229, 241-245, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Національної поліції в Полтавській області (ідентифікаційний код 40108630, вул. Пушкіна, 83, м. Полтава, 36014) про визнання протиправним та скасування висновку, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати висновок Головного управління Національної поліції в Полтавській області від 28 травня 2021 року про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 .
Зобов`язати Головне управління Національної поліції в Полтавській області повторно розглянути заяву (рапорт) ОСОБА_1 від 17 березня 2021 року про виплату одноразової грошової допомоги з урахуванням висновків суду.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених підпунктом 15.5 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя С.С. Сич