
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/24319/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 лютого 2022 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брильовського Р.М. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Львівській області до Фермерського господарства «Кільгана Івана Степановича» про стягнення коштів за податковим боргом,-
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Львівській області до Фермерського господарства «Кільгана Івана Степановича», у якій просить суд:
- стягнути з Фермерського господарства «Кільгана Івана Степановича» до бюджету кошти з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника в розмірі 368163,68 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у відповідача наявна заборгованість перед бюджетом, яка складається із сум податкових зобов`язань по орендній платі за землю, по податку на прибуток підприємства та земельного податку. На теперішній час суми податкових зобов`язань відповідача є узгодженими та у встановлені законом строки до бюджету не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу. Оскільки відповідач не вживає жодних заходів для погашення податкових зобов`язань, позивач вважає, що існують достатні підстави для стягнення з неї до бюджету таку заборгованість.
Ухвалою від 16.12.2021 суддя прийняв позовну заяву до розгляду й відкрив провадження у справі.
Ухвалу про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі направлено на адресу відповідача, 31.01.2022 до суду повернувся поштовий конверт з відміткою про отримання вказаної ухвали суду 14.01.2022.
Належно повідомлений відповідач не скористалася правом на подання відзиву на позовну заяву.
Враховуючи наведене, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами справи.
Всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Фермерське господарство «Кільгана Івана Степановича» внесене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій і присвоєний ідентифікаційний код ЄДРПОУ 22378934 із місцезнаходженням: 81467, Львівська обл., Самбірський р-н, с. Велика Білина.
Фермерське господарство «Кільгана Івана Степановича» має податковий борг перед бюджетом, який складається із сум податкових зобов`язань по орендній платі за землю, що складається із основного платежу, по податку на прибуток підприємства, що складається основного платежу та земельного податку, що складається із основного платежу земельного податку.
Заборгованість згідно карток особових рахунків та довідки про заборгованість №10479/5/13-01-13-01-12 від 09.09.2021 року складає 650595.31 грн. Сума податково^ боргу, яка підлягає стягненню становить 368 163,68 грн. та виникла на підставі:
По орендній платі за землю -332 249,65 грн.: Податкова декларація з плати за землю від 04.03.2020 року на суму 3 094,42 грн.; Податкова декларація з плати за землю від 22.02.2021 року на суму 3 094,42 грн.;Податкова декларація з плати за землю від 22.02.2021 року на суму 326 060.81 грн.
По податку на прибуток підприємства - 32 046,00 грн.:Податкова декларація з податку на прибуток підприємства від 25.02.2021 року и суму 32 046.00 грн.
Земельний податок з юридичних осіб - 3868,03 грн.: Податкова декларація з плати за землю від 19.02.2020 року № 9029212731 на су 1031,49 грн.; Податкова декларація з плати за землю від 04.03.2020 року № 9041612674 на су:' 1031,45 грн.; Податкова декларація з плати за землю від 22.02.2021 року № 9031650840 на суму 1805,09 грн.
Відповідно до п.п.14.1.137 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України), орган стягнення, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України. Відповідно до п.41.5 ст.41 ПК України, органами стягнення є виключно контролюючі органи, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Статтею 20 ПК України, визначено права контролюючих органів, до яких зокрема згідно пп. 20.1.34 пункту 20.1 ст.20 ПК України, контролюючі органи мають прво звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або йою частини.
У п. 57.1 ст. 57 Кодексу зазначено, що платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничною строку, передбаченого цим Кодексом для подання декларації, крім випадків, встановленим цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.2 ст. 57. у разі коли відповідно до цього Кодексу або інших, законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов`язання платника податків з причин, не пов`язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.
Згідно п. 57.3 ст. 57 Кодексу, у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп. 54.3.1-54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення - рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочне процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем узгодження.
Усупереч наведеним нормам чинного законодавства платник податків не вживав жодних заходів для погашення податкових зобов`язань.
Податковим боргом згідно п.14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України є сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Згідно п.4 ст. 102 Кодексу, у разі якщо грошове зобов`язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статі податковий борг, що виник у зв`язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов`язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строк стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визнання боргу безнадійним.
На даний час суми податків є узгодженими та у встановлені законом строки до бюджету не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу (узгоджена суму податкового зобов`язання, не сплачена плаз ником податків у термін).
Відповідно до ст.95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податі і шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, шо здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до ст.59 Податкового кодексу України Головним управління ДФС Львівській області винесено податкову вимогу від 05.12.2017 року №43557-17 яку вручено платнику.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України та частини третьої статті 2 КАС України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити повністю.
Відповідно до статті 139 КАС України судові витрати між сторонами не розподіляються.
Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДПС у Львівській області (79003, м. Львів, вул.Стрийська,35,ЄДРПОУ ВП 43968090) до Фермерського господарства «Кільгана Івана Степановича» (81467. Львівська обл.. Самбірський р-н. с. Велика Білина,ЄДРПОУ - 22378934) про стягнення коштів за податковим боргом - задовольнити повністю.
Стягнути з Фермерського господарства «Кільгана Івана Степановича» (81467. Львівська обл.. Самбірський р-н. с. Велика Білина,ЄДРПОУ - 22378934) кошти з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника до бюджету в розмірі 368163,68 грн (триста шістдесят вісім тисяч сто шістдесят три гривні шістдесят вісім копійок).
Судові витрати між сторонами не розподіляються.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.
Суддя Р.М. Брильовський