
Справа № 344/19771/21
Провадження № 3/344/525/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2022 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, ІПН не встановлено, за ч.1 ст.187, ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 вчинив порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); дрібне хуліганство, тобто дії, що порушують громадський порядок, за наступних обставин.
Так, 25.11.2021 о 16 год 00 хв по вул. Довженка, що в м. Івано-Франківську ОСОБА_1 перебував у міні маркеті «Тетяна», де розливається алкоголь на розлив, чим порушив встановлені йому судом обмеження. 01.12.2021 о 09 год 10 хв по вул. Довженка, що в м. Івано-Франківську ОСОБА_1 перебував у приміщенні магазину «Тетяна» з явними ознаками алкогольного сп`яніння, чим своїми діями порушив правила адміністративного нагляду, а саме заборону перебувати в закладах, де реалізують алкогольні напої на розлив. 01.12.2021 о 09 год 30 хв ОСОБА_1 , перебуваючи біля магазину «Тетяна», що в м. Івано-Франківську по вул. Довженка, справляв природні потреби, чим своїми діями порушив громадський порядок.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколів про адміністративні правопорушення серій ВАБ №838821 від 25.11.2021, ВАБ №838121 від 01.12.2021, ВАБ №838122 від 01.12.2021, рапортами працівників поліції, копіями постанов Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 14.09.2021, 26.08.2021, усними поясненнями ОСОБА_1 , наданими в судовому засіданні.
Так, відповідно до протоколів про адміністративні правопорушення серій ВАБ №838821 від 25.11.2021, ВАБ №838121 від 01.12.2021, ВАБ №838122 від 01.12.2021, 25.11.2021 о 16 год 00 хв по вул. Довженка, що в м. Івано-Франківську ОСОБА_1 перебував у міні маркеті «Тетяна», де розливається алкоголь на розлив, чим порушив встановлені йому судом обмеження. 01.12.2021 о 09 год 10 хв по вул. Довженка, що в м. Івано-Франківську ОСОБА_1 перебував у приміщенні магазину «Тетяна» з явними ознаками алкогольного сп`яніння, чим своїми діями порушив правила адміністративного нагляду, а саме заборону перебувати в закладах, де реалізують алкогольні напої на розлив. 01.12.2021 о 09 год 30 хв ОСОБА_1 , перебуваючи біля магазину «Тетяна», що в м. Івано-Франківську по вул. Довженка, справляв природні потреби, чим своїми діями порушив громадський порядок. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.187, ст.173 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 , якому роз`яснено вимоги ст. 268 КУпАП, який доставлений внаслідок приводу, вину визнав повністю та щиро кається.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.187 КУпАП як порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста), за ст.173 КУпАП як дрібне хуліганство, тобто дії, що порушують громадський порядок, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкцій ч.1 ст.187, ст.173 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративних правопорушень в діях особи, щодо якої складено протоколи, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.187, ст.173 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення до скоєних правопорушень, щире каяття як обставину, що пом`якшує відповідальність та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст. ст. 7, 33, 36, 173, 187, 221, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.187, ст.173 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення:
за ч.1 ст.187 КУпАП - штраф в розмірі 5 (п`ять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень;
за ст.173 КУпАП – штраф в розмірі 3 (три) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 51 (п`ятдесят одну) гривню.
На підставі ст.36 КУпАП визначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 5 (п`ять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106- 496 грн 20 коп судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО