
Справа № 3/229/316/2022
ЄУН 229/410/22
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2022 року м.Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Панова Т.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №1 Краматорського РУП ГУ НП у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Дружківка, громадянин України, не працює, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 -
за ст.187 ч.2 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
30 липня 2021 року постановою Дружківського міського суду Донецької області відносно ОСОБА_1 було встановлено адміністративний нагляд строком на чотири роки з відповідними обмеженнями.
В провадженні Дружківського міського суду Донецької області перебувають матеріали справи № 229/410/22 (провадження 3/229/316/2022); №229/411/22 (провадження 3/229/317/2022), №229/412/22 (провадження 3/229/318/2022) відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.187 ч.2 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Правила, встановлені ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.
Вказані протоколи складені у відношенні однієї особи та знаходяться у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд. У зв`язку з чим, на підставі ст. 36 КУпАП дані матеріали підлягають об`єднанню в одне провадження.
03 січня 2022 року о 22:37 годині ОСОБА_1 під час перевірки за місцем мешкання АДРЕСА_1 був відсутній без поважних на те причин, повторно протягом року, таким чином вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП (протокол серія ВАВ №417061).
15 січня 2022 року о 23:15 годині ОСОБА_1 під час перевірки за місцем мешкання АДРЕСА_1 був відсутній без поважних на те причин, повторно протягом року, таким чином вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП (протокол серія ВАВ №417069).
11 січня 2022 року о 22:16 годині ОСОБА_1 під час перевірки за місцем мешкання АДРЕСА_1 був відсутній без поважних на те причин, повторно протягом проку, таким чином вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП (протокол серія ВАВ №417068).
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився про місце, дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином. Причини неявки суду невідомі. Клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Суддя, дослідивши матеріали справи приходить до наступних висновків.
Положеннями ч.2 ст.7 КУпАП визначено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно вимог ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративне правопорушення доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно з ст. 252 КУпАП орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обставини скоєння адміністративного правопорушення передбаченого ст.187 ч.2 КУпАП підтверджуються даними протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ №417061, протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ №417069, протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ №417068, постановою Дружківського міського суду Донецької області від 30 липня 2021 року, згідно якої ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд з обмеженням: знаходитися щоденно за місцем мешкання з 22год до 04год наступного дня; постановою Дружківського міського суду Донецької області від 09 листопада 2021 року, яка набрала чинності 22.11.2021р і згідно якої ОСОБА_1 притягався до адмінвідповідальності за ч.1 ст. 187 КУпАП; письмовими поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, згідно яких він був відсутній дома у зв"язку з перебуванням у гостях у знайомого.
Суддя, об`єктивно з`ясувавши обставини справи, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ст.187 ч.2 КУПАП, а саме: порушення правил адміністративного нагляду вчинені повторно протягом року.
Також, враховуючи характер і ступінь здійсненого правопорушення, особу правопорушника, той факт, що скоєне адміністративне правопорушення мало місце і факт адміністративного правопорушення підкріплений доказами, раніше до адміністративної за аналогічне правопорушення притягалася, суддя вважає за необхідне підвергнути правопорушника адміністративному стягненню у вигляді штрафу.
Згідно зі ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі п.5 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 також підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, 283-284 КпАП України, суддя,-
П О С Т А Н О В И В :
Об`єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення №229/410/22 (провадження 3/229/316/2022); №229/411/22 (провадження 3/229/317/2022), №229/412/22 (провадження 3/229/318/2022) відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.187 ч.2 КУпАП.
Присвоїти справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ст.187 ч.2 КУпАП номер № 229/410/22 (провадження 3/229/316/2022).
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ст.187 ч.2 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 (двісті п`ятдесят п`ять) грн.00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 496 грн. 20 коп.
Виконавчий документ може бути предявлений до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання рішенням законної сили.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня винесення постанови. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Адміністративне стягнення у виді штрафу підлягає сплаті на номер рахунку UA808999980313000106000005694, отримувач коштів- Донецьке ГУК/Дружківська МТГ/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37967785 , банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету- 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: "Адміністративні штрафи та інші санкції".
Реквізити для сплати судового збору на користь держави, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001 код класифікації доходів бюджету22030106.
Суддя: Т.Л.Панова