
Справа № 128/58/22
ПОСТАНОВА
Іменем України
04 лютого 2022 року м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Саєнко О.Б., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Відділу поліції № 3 Вінницького районного управління поліції ГУНПу Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП,
- права передбачені ст.268 КУпАП та ст. 63 Конституції України, особі роз`яснені та зрозумілі; відводів, заяв та клопотань особою суду не заявлено,-
ВСТАНОВИВ:
25.12.2021 о 19 год 30 хв в с. Іванівка, Вінницького району Вінницької області по вул. Українська, водій ОСОБА_1 керував міні-трактором «Зубр» б/н в стані алкогольного сп`яніння, огляд проводився в КНП ЦТЗ «Соціотерапія», медичний висновок лікаря № 2848.
Своїми умисним діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 (а ) Правил дорожнього руху, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.
04.02.2022 в судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні даного адміністративного правопорушення визнав частково, суду пояснив, що 25.12.2021 о 19 год 30 хв в с. Іванівка, Вінницького району, він дійсно керував міні-трактором «Зубр» б/н, по вул. Українська, с. Іванівка, Вінницького району Вінницької області і в вказаний час в протоколі був зупинений працівниками поліції. Зазначає що, алкогольні напої в той день не вживав, однак для полегшення болю в коліні вживав спиртову настоянку. Вказує, що в нього встановлено непалевий протез коліна, однак інвалідність ще не встановлена. Також зазначив, що керував міні-трактором оскільки необхідно було допомогти жінки, яка замерзала на вулиці.
Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши наявні докази у справі, суд вважає, що вина водія ОСОБА_1 у вчинені ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП установлена таким належними та допустимими доказами, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №099688 від 25.12.2021, з якого судом убачається дата, час і місце його складення; посада, прізвище, ім`я, по батькові посадової особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення ( а.с.1);
- актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використання спеціальних технічних засобів, з якого вбачається, шо ОСОБА_1 відмовився від проведення огляду (а.с.2);
- направленням на огляд водія ОСОБА_1 до закладу охорони здоров`я, з якого вбачається, що ОСОБА_1 пройшов огляд в установленому законом порядку за допомогою Алкотест 6820 «Драгер», результат огляду – 2,42% (а.с.3);
- висновком медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №2848, з якого вбачається, що водій ОСОБА_1 пройшов огляд на стан сп`яніння, за допомогою Алкотесту 6820, результати – 2,42% та 2,41% (а.с.4);
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 з яких судом установлено, що водій ОСОБА_1 дійсно 25.12.2021 керував міні-трактором «Зубр» б/н та був зупинений працівниками поліції. В своїх поясненнях ОСОБА_1 зазначає, що вживав горілку в кількості 200 гр. (а.с.5).
Згідно п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху України, водієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частина 1 ст.130 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до положень ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
З огляду на вищезазначені обставини, суд прийшов до висновку, що дії водія ОСОБА_1 посадовою особою органу поліції вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки ОСОБА_1 25.12.2021 о 20 год 30 хв пройшов огляду на стан алкогольного сп`яніння із застосуванням приладу «Драгер» Алкотест 6820, результат -2,42% та 2,41%, чим порушив вимоги п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.
Доводи приведені ОСОБА_1 про необхідності в цей день в стані алкогольною сп`яніння підвозити жінку яка потребувала допомоги , суд вважає хибними та розцінює як обраний ним спосіб свого захисту.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення ОСОБА_1 ; обставини його вчинення; дані про його особу, який вперше притягується до адміністративної відповідальності за даною статтею, з метою виховання ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, а також з метою запобігання вчиненням як ним так і іншими особами нових правопорушень, суд дійшов до висновку про визнання його винним у вчиненні адміністративного правопорушення, що передбачене ч.1 ст.130 КУпАП та необхідність застосування щодо нього адміністративного стягнення у виді штрафу без позбавленням права керування транспортними засобами.
Також при винесені постанови, суд приймає до уваги, що те, що транспортний засіб є джерелом підвищеної небезпеки і керування ним в стані алкогольного сп`яніння є небезпечним як для самого водія, так і для інших учасників дорожнього руху.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Тому, з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 496,20 гривень в дохід держави.
Керуючись ст. ст. 40-1, ч.1 ст. 130, 284, 294 КпАП України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень в дохід держави без позбавлення права керування транспортними засобами.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір, що становить 496,20 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні на розрахунковий рахунок: Одержувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код ЄДРПОУ:37993783, Банк: Казначейство України (ЕАП), Рахунок: UА908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Строк пред`явлення постанови до виконання 3 місяці.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Вінницький районний суд протягом 10 днів з дня отримання копії постанови суду.
Повна постанова суду складена 08.02.2022.
Суддя Олена САЄНКО