< Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
29.06.10Справа №2а-1318/10/2770
Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:
судді Кириленко О.О.,
секретар судового засідання Семенюк Є.Є.
за участю: представника позивача Летючої Д.Г.,
розглянувши у судовому засіданні справу за адміністративним позовом державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
В С Т А Н О В И В :
У квітні 2010 року державна податкова інспекція у Ленінському районі міста Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3445 гривень 00 копійок.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за порушення Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” відповідачу були нараховані штрафні санкції у зазначеній сумі. Заходів з погашення заборгованості відповідач не здійснює.
Заслухавши доводи представника позивача, встановивши обставини справи, дослідивши докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що фізична особа підприємець ОСОБА_2 зареєстрований Ленінською районною державною адміністрацією як субєкт підприємницької діяльності фізична особа, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 2077017 0000 0033338 від 13 грудня 1996 року.
25 березня 2009 року співробітниками державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя була проведена перевірка магазину “Чорне море”, що розташований за адресою: площа 300-річчя Російської Федерації та належить фізичній особі підприємцю ОСОБА_2, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності.
За результатами перевірки складено акт від 25 березня 2009 року № 2702/0142/2330, у якому зафіксовано порушення відповідачем пункти 1, 2, 9, 11, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Встановлено, що при перевірці магазину, що належить відповідачу, зафіксоване прийняття грошових коштів від клієнта у сумі 20 гривень 40 копійок у якості плати за покупку та встановлені факти не проведення розрахункової операції через РРО та невидачі покупцеві розрахункового документу встановленої форми.
Крім того, при перевірці зафіксована невідповідність суми грошових коштів на місці проведення розрахунків сумі, зазначеної у денному звіті РРО. Сума грошових коштів на місці проведення розрахунків дорівнює 367 гривень 00 копійок, з урахуванням суми покупки 20 гривень 40 копійок, при тому що у денному звіті вказана сума 50 гривень 00 копійок.
У ході проведення перевірки книги обліку розрахункових операцій (далі - книга ОРО) встановлено порушення режиму щоденного друку фіскальних звітних чеків, а саме чек № 1233 не зберігається, чек № 1070 за 20 вересня 2008 року знятий 21 вересня 2008 року о 00 годині 12 хвилин, а чек № 1245 за 17 березня 2009 року знятий 18 березня 2009 року о 20 годині 41 хвилині, що є порушенням пункту девятого статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. У книзі ОРО будь-які записи щодо виходу з ладу апарату РРО відсутні.
Також під час перевірки книги ОРО, виявлено порушення порядку використання книги в частині, передбаченій пунктом 2.1 Порядку ведення та реєстрації книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок, яким зазначено, що Реєстрація книг обліку розрахункових операцій (далі - книга ОРО) здійснюється в органі ДПС за місцезнаходженням (місцем проживання) СГ, а якщо СГ обслуговується в інспекції по роботі з великими платниками податків - за місцем податкового обліку. У разі використання книги ОРО на території іншої адміністративно-територіальної одиниці її необхідно до початку використання взяти на облік в органі ДПС за місцем провадження підприємницької діяльності, крім книг ОРО, зареєстрованих на реєстратор розрахункових операцій або на транспортний засіб чи обєкт виїзної торгівлі. Реєстрація та взяття на облік здійснюються безоплатно, реєстрація - не пізніше двох робочих днів з моменту подання, а взяття на облік - у день подання СГ необхідних документів.
Згідно з наявними даними про товари в РРО встановлено порушення режиму попереднього програмування найменування товарів, тобто пункт одинадцятий статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”
За результатами перевірки позивачем прийнято податкове рішення від 21 квітня 2009 року № 0001702330 про застосування фінансових (штрафних) санкцій за порушення норм Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у розмірі 3030 гривень 00 копійок.
Вказане рішення було направлено на адресу відповідача, але повернуто із зазначенням про незнаходження адресату за зазначеною адресою.
Відповідно до підпунктів 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове повідомлення № 0001702330 було вивішено на “Дошці податкових повідомлень” 27 квітня 2009 року.
27 листопада 2009 року державною податковою адміністрацією міста Севастополя проведено перевірку кафе “Діана”, що розташовано за адресою: площа 300-річчя Російської Федерації та належить фізичній особі підприємцю ОСОБА_2, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності.
За результатами перевірки складено акт перевірки № 0741/27/02/23/1594200998 від 27 листопада 2009 року, яким зафіксовано порушення відповідачем пункту 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме при перевірці кафе зафіксовано незабезпечення відповідності суми грошових коштів на місці проведення розрахунків сумі, зазначеної у денному звіті РРО. Сума грошових коштів на місці проведення розрахунків склала 470 гривень 00 копійок, а сума зазначена у денному звіті 387 гривень 00 копійок, таким чином невідповідність склала 83 гривні 00 копійок.
За результатами перевірки позивачем прийнято податкове рішення від 14 грудня 2009 року № 0007122330 про застосування фінансових (штрафних) санкцій за порушення норм Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у розмірі 415 гривень 00 копійок. Зазначене рішення отримано відповідачем особисто, про що свідчить підпис на корінці податкового рішення.
До теперішнього часу заходів з погашення заборгованості відповідачем не здійснено.
Відповідно до пунктів 1, 2, 9, 11, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі Закон) субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані:
проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;
забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
За порушення цих приписів, Законом передбачено відповідальність у вигляді фінансової санкції (штрафу) у відповідному розмірі.
Згідно зі статтею 25 Закону суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 24 Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Так, відповідно до статті 17 Закону за порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки (пункт 1 цієї норми); двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій (пункт 4 цієї норми); пяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості (пункт 6 цієї норми).
Згідно зі статтею 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про те, що оскільки відповідач не сплатив у добровільному порядку до Державного бюджету України, як того вимагає стаття 25 Закону, накладену на нього суму фінансових санкцій, то у звязку з цим, державна податкова інспекція у Ленінському районі міста Севастополя, відповідно до повноважень покладених на неї Законом України “Про державну податкову службу в Україні” обґрунтовано звернулась до адміністративного суду з позовом про стягнення цієї суми.
За таких обставин суд дійшов висновку про обґрунтованість та правомірність позовних вимог.
Керуючись статтями 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 суму заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у розмірі 3 445 (три тисячі чотириста сорок пять) 00 копійок (р/р 311121004700007, банк одержувача Головне управління Державного казначейства України у місті Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598, код платежу 21080900).
Постанова може бути оскаржена у порядку встановленому частинами другою, третьою, пятою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови суду заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у десятиденний строк.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя(підпис)О.О. Кириленко
Постанову складено у повному обсязі
05 липня 2010 року
З оригіналом згідно
СуддяО.О. Кириленко