< Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
29.06.10Справа №2а-1482/10/2770
12 год. 22 хв.
Каб. № 1
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі< колегії суддів >:
головуючого судді - Гавури О.В.;
при секретарі - Плаксіній О.С.,
з участю:
Прокурора - помічник прокурора, Бабенко Тетяна Миколаївна,
представника позивача - Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі міста Севастополя не зявився,
представник відповідача - не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомПрокурора Нахімовського району м. Севастополяв інтересах держави в особіУправління Пенсійного фонду України у Нахімовському районі м. СевастополядоТовариства з обмеженою відповідальністю Автотранспортне підприємство "Севмортранс"< Список ><Відповідач в особі >про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
19.05. 2010 року прокурор Нахімовського району міста Севастополя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Нахімовському районі міста Севастополя звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю Автотранспортне підприємство “Севмортранс” про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 6 622 гривень 98 копійок.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем пенсійного законодавства України щодо сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
Ухвалою Окружного адміністративного суду від 20.05.2010 відкрито провадження в адміністративній справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду від 20.05.2010 підготовче провадження було закінчено та справу призначено до судового розгляду.
Прокурор, у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив задовольнити, вказував на порушення відповідачем інтересів держави в особі УПФУ в Нахімовському районі м. Севастополя.
У судове засідання представник позивача Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі міста Севастополя не зявився, явку свого повноважного представника в судове засідання не забезпечив, повідомлявся належним чином, причин не явки суду не надав.
Відповідач явку свого повноважного представника в судове засідання не забезпечив, заперечення та документи, що було витребувано судом не надав, повідомлявся належним чином, причин не явки суду не повідомив.
Відповідно до частини 2 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представників сторін, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи. За таких обставин, враховуючи те, що представник позивача УПФУ в Нахімовському районі м. Севастополя та відповідач викликалися у судове засідання, але в судове засідання не з'явилися, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність представника позивача та відповідача за наявними в ній матеріалами.
Суд, вислухавши прокурора, дослідивши матеріали справи, розглянув справу за наявними матеріалами приходить до наступного.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Згідно частини 2 статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Відповідно до статті 36-1 Закону України "Про прокуратуру" підставою представництва прокуратурою у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.
Рішенням Конституційного суду України № 3 -р п/99 від 08.04.99 визначено, що державні інтереси закріплені як Конституцією України, так і нормами інших правових актів, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає, у чому саме проявилося порушення матеріальних чи інших інтересів держави, обґрунтовує в позовній заяві необхідність їх захисту і визначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних відносинах.
Підставою звернення прокурора до суду з цим позов стало порушення інтересів держави в сфері соціального захисту та пенсійного забезпечення населення.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю Автотранспортне підприємство “Севмортранс” зареєстроване як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України у Нахімовському районі міста Севастополя, підлягає загальнообовязковому пенсійному страхуванню та є страхувальником.
Крім того, у судовому засіданні встановлено, що відповідачем надано позивачу розрахунок суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за лютий 2010 року, відповідно до якого, сума зобовязань за вказаний період склала 6 622 гривень 98 копійки, з яких: 6 200 гривень 01 копійок збір із суми фактичних витрат на оплату праці працівників та 422 гривні 97 копійок збір із суми загального оподатковуваного доходу, нарахованого працівнику відповідно до умов трудового договору. До теперішнього часу зазначена заборгованість відповідачем не сплачена.
Згідно зі статтею 14 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” (далі Закон) страхувальниками є, зокрема підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, обєднання громадян, профспілки, політичні партії, фізичні особи субєкти підприємницької діяльності та інші особи.
Пунктом 6 частини другої статті 17 Закону визначено, що страхувальник зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до підпункту 1 пункту 8 Розділу XV Прикінцевих положень Закону страхові внески, що перераховуються до солідарної системи (крім страхових внесків, що перераховуються особами, зазначеними в пунктах 3 і 4 статті 11 та у статті 12 цього Закону, а також страхових внесків, сплачуваних за осіб, зазначених у пунктах 8, 13, 14, 17 статті 11 цього Закону), сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України “Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування” для відповідних платників збору.
Згідно з положеннями статей 1, 4 Закону України “Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування” для субєктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх обєднань, бюджетних, громадських та інших установ та організацій, обєднань громадян та інших юридичних осіб, а також фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників на обовязкове державне пенсійне страхування встановлюється ставка збору у розмірі 33,2 відсотка від обєкта оподаткування, визначеного абзацом першим пункту 1 статті 2 цього Закону (фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі; винагороди, що виплачуються громадянам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру) та 2 відсотка суми сукупного оподатковуваного доходу, нарахованого працівнику відповідно до умов договору.
Порядок обчислення та сплати страхових внесків визначено статтею 20 Закону.
Страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду (абзац перший частини шостої статті 20 Закону).
Відповідно до частини першої статті 106 Закону у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобовязані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Згідно з частиною другою цієї статті суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. При цьому, протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобовязаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій (частина третя статті 106 Закону).
На адресу відповідача було направлено вимогу про сплату недоїмки від 08 квітня 2010 року № Ю 330 на суму боргу 26383 гривень 90 копійок (у тому числі і на суму заборгованості по страхових внесках за лютий 2010 року у розмірі 6297 гривень 29 копійок), яку згідно поштового повідомлення, отримано 13.04.2010 року. В рахунок погашення заборгованості надійшло 97 гривень 28 копійок.
Таким чином, сума яка підлягає стягненню з ТОВ АП «Севмортранс» складає 6200,01 грн. ( 6297,97-97,28=6200,01).
За таких обставин суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Відповідно до частини четвертої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні проголошені тільки вступна та резолютивна частини постанови.
Постанова складена та підписана в порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 01 липня 2010 року.
Керуючись статтями 70-71, 87, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Автотранспортне підприємство “Севмортранс” ( 99012, м. Севастополь, вул. Паршина, 29, ЄДРПОУ 30394093) на користь управління Пенсійного фонду України у Нахімовському районі міста Севастополя суму заборгованості в розмірі 6200(шість тисяч двісті) гривень 01 копійку на р/р 25608705100513, 25602705100412, Севастопольського міського відділення ощадбанку України СГО № 4548, МФО 384027, ЄДРПОУ 22274979.
Постанова може бути оскаржена у порядку встановленому частинами другою, третьою, пятою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови суду заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у десятиденний строк.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя< підпис >О.В. Гавура