Постанова № 10301952, 05.05.2010, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.05.2010
Номер справи
9701/08
Номер документу
10301952
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а-9701/08

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2010 року

о 12год.55хв. м.Одеса

У залі судових засідань №8

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Харченко Ю.В.

При секретарі Гречаному В.С.

За участю представників сторін:

Представника прокуратури: Вербовщук С.Г. за посвідченням №35 від 16.03.2010р.

Представника позивача Головної державної інспекції на автомобільному транспорті: Недбал А.В. за довіреністю №41/1-8-591п від 15.12.2009р.

Представника позивача Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області: Недбал А.В. за довіреністю №397 від 01.02.2010р.

Представника відповідача: не зявився, незважаючи на те, що про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_5 про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов Прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області, в якому позивач просить стягнути з ОСОБА_5 фінансові санкції у сумі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наявність у ОСОБА_5 заборгованості розмірі 1700грн., яка утворилась внаслідок несплати відповідачем суми штрафу, визначеної Постановою Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 30.05.2007р. №008635 про застосування фінансових санкцій.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 09.09.2008р. було відкрито провадження у справі та запропоновано відповідачу у строк до 24.09.2008р. подати до суду письмові заперечення на позов та докази, які спростовують заявлені позовні вимоги.

Ухвалою суду від 24.09.2008р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду в засіданні суду на 06.11.2008р.

Відповідач у судові засідання 06.11.2008р., 17.12.2008р., 12.02.2009р., 07.04.2009р., 14.05.2009р., 10.07.2009р., 14.08.2009р., 23.09.2009р., 26.10.2009р., 08.12.2009р., 21.01.2010р., 17.02.2010р., 23.03.2010р. та 29.04.2010р. не зявився, незважаючи на те, що про дату, час та місце судових засідань повідомлявся належним чином та своєчасно, заперечення на позов не надав, у зв'язку з чим справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ч.6 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України.

Заслухавши пояснення представників прокуратури та позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності та системно проаналізувавши вимоги чинного законодавства, суд встановив наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, 26.04.2007р. державними інспекторами відділу державного контролю Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області Бліновою Л.П., Кікотем О.М. була проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, транспортного засобу марки КАМАЗ 54112, номерний знак 47683ОВ, під керуванням ОСОБА_5.

За результатами вказаної перевірки складено акт від 26.04.2007р. №024599 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, який підписано перевіряючими та водієм означеного транспортного засобу ОСОБА_5, та в якому встановлено порушення ч.1 абз.3 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», зокрема, надання послуг з перевезення (пасажирів) вантажів без оформлення документів перелік яких, визначено ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме відсутність ліцензії та ліцензійної картки.

22.05.2007р. Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області на адресу відповідача було надіслано запрошення (вихід.№13245/02 від 22.05.2007р.) на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та/або порушення Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке отримано відповідачем 25.05.2007р., про що свідчить наявне в матеріалах справи поштове повідомлення про вручення поштового відправлення №5506761.

На підставі означеного акта перевірки від 26.04.2007р. №024599 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області 30.05.2007р. прийнято постанову №008635 про застосування до ОСОБА_5 фінансових санкцій у розмірі 1700грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена ч.1 абз.3 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Вищевказану Постанову Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 30.05.2007р. №008635 про застосування фінансових санкцій, було надіслано на адресу відповідача з супровідним листом за вихід.№13510/02 від 31.05.2007р., яка отримана відповідачем 06.06.2007р., про що свідчить наявне в матеріалах справи поштове повідомлення про вручення поштового відправлення №472.

Відповідно до п.5 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.2005р. №888, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005 р. за №1573/11853, територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні, у тому числі, здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Також, згідно з п.6 вказаного Положення територіальні управління у відповідному регіоні мають право перевіряти виконання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Відповідно до п.4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006р. №1567, державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Згідно зі ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05 квітня 2001 року №2344-III автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються вантажні перевезення. Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України. Відповідно до ст.33 Закону України «Про автомобільний транспорт», автомобільним перевізником, що здійснює перевезення вантажів на договірних умовах, є суб'єкт господарювання, який відповідно до законодавства та одержаної ліцензії надає послугу згідно з договором про перевезення вантажу транспортним засобом, що використовують на законних підставах. Згідно п.34 ч.1 ст.1 Закону України «Про автомобільний транспорт»ліцензійна картка транспортного засобу - документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу. Відповідно до ст.9 Закону України «Про автомобільний транспорт», ліцензування на автомобільному транспорті спрямоване на визначення початкових і поточних умов надання послуг з перевезень пасажирів і вантажів, а також найважливіших параметрів обслуговування споживачів. Ліцензія видається на господарську діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів на такі види робіт: надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів автобусами; надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі; надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів легковими автомобілями на замовлення; надання послуг з внутрішніх перевезень вантажів вантажними автомобілями, причепами та напівпричепами; надання послуг з міжнародних перевезень пасажирів автобусами; надання послуг з міжнародних перевезень пасажирів на таксі; надання послуг з міжнародних перевезень пасажирів легковими автомобілями на замовлення; надання послуг з міжнародних перевезень вантажів вантажними автомобілями, причепами та напівпричепами. Відповідно до абз. 3 п.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05 квітня 2001 року №2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Згідно з ч.ч.4,5 ст.60 вищевказаного закону від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України. Відповідно до п.п.25,26,27,29 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»від 8 листопада 2006 р. №1567, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.

Згідно з п.28 вищевказаного Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Таким чином, як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, за відповідачем рахується заборгованість по сплаті визначеної Постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 30.05.2007р. №008635 суми фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700,00грн.

Відповідних належних доказів в підтвердження сплати ОСОБА_8 вказаної суми штрафних санкцій у розмірі 1700,00грн. чи оскарження постанови Територіального правління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 30.05.2007р. №008635 суду не надано.

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, оцінюючи надані докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню повністю зі стягненням з ОСОБА_5 суми заборгованості по сплаті фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 1700,00грн.

Керуючись ст. ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов Прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_5 про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн. задовольнити.

2. Стягнути з ОСОБА_5 (АДРЕСА_1) до бюджету (р/р 31116106700360 Овідіопольський р.Банк УДК в Одеській області, код платежу 21081100, отримувач УДК в Одеській області, код отримувача 22508650, МФО 828011) заборгованість по сплаті фінансових санкцій у сумі 1700(одна тисяча сімсот)грн.

Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили у разі надходження заяви особи, на користь якої ухвалено судове рішення.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови складено та підписано «05» травня 2010р

Суддя Харченко Ю.В.

1.Адміністративний позов Прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_5 про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн. задовольнити.

2. Стягнути з ОСОБА_5 (АДРЕСА_1) до бюджету (р/р 31116106700360 Овідіопольський р.Банк УДК в Одеській області, код платежу 21081100, отримувач УДК в Одеській області, код отримувача 22508650, МФО 828011) заборгованість по сплаті фінансових санкцій у сумі 1700(одна тисяча сімсот)грн.

05 травня 2010 року