справа № 2а-4187/09/0770
рядок статзвіту 6.6.4
код - 01
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2010 року 09 год. 55 хв. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Андрійцьо В.Д.
при секретарі судового засідання - Повханич Г. П.
за участі:
представника прокуратури - Тацюн С.Ю. (посвідчення № 121)
представника позивача Євчинець Р.М. (довіреність № 17493/8/10-007 від 30 грудня 2009 року.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою Хустського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Хустської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до Фізкультурно-оздоровчого комплексу "Ріка" про стягнення заборгованості в сумі 18 519, 91 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Позивач субєкт владних повноважень - Хустський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Хустської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Фізкультурно-оздоровчого комплексу "Ріка" про стягнення заборгованості у сумі 18 519, 91 грн., мотивуючи тим, що останній будучи зареєстрованим платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обовязки щодо сплати таких, внаслідок чого в нього і виникла вищезазначена заборгованість.
В судовому засіданні представник прокуратури та представник позивача позовні вимоги з обставин викладених у позовній заяві підтримали та просили суд задовольнити позов, стягнувши з відповідача вищевказану заборгованість.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду за адресою, вказаною у Довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а. с. 8).
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних в ній доказів.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з наступних підстав.
Фізкультурно-оздоровчий комплекс "Ріка" є платником податків і зборів відповідно до чинного законодавства України, зареєстроване та знаходиться на обліку в Хустській об'єднаній податковій інспекції Закарпатської області.
У відповідності до довідки Хустської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області (а. с. 17) за відповідачем рахується заборгованість у загальній сумі 18 261, 16 грн., а саме - земельний податок з юридичних осіб - 18 111, 56 грн., комунальний податок - 149, 60 грн.
Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання самостійно визначене платником податків у податкові декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену ним у поданій податковій декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 4. 1.4 п. 4.1. ст. 4 вищезазначеного Закону.
Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У відповідності до ст. 16 Закону України "Про порядок погашення платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Згідно з вимогами ст. 2 Закону України "Про плату за землю" використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.
Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.
Хустською об'єднаною державною податковою інспекцією Закарпатської області, у відповідності до ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на адресу відповідача направлено податкові вимоги, а саме - № 1/65 від 20 липня 2003 року (а.с. 13) та № 2/101 ід 29 липня 2009 року (а.с. 14), які отримані бухгалтером Фізкультурно-оздоровчого комплексу "Ріка" 20 серпня 2003 року.
У відповідності до пп. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
Несвоєчасна сплата заборгованості завдає істотної шкоди інтересам держави у вигляді ненадходження до державного та місцевого бюджетів значних сум, що в свою чергу, позбавляє можливості в повній формі фінансувати видатки державного бюджету визначеного Законом України "Про державний бюджет України", позбавляє можливості фінансувати в повній мірі соціально-культурні програми, своєчасно виплачувати заробітну плату працівникам бюджетної сфери, оскільки суми податків і зборів є одним із джерел поповнення державного та місцевого бюджетів, а тому необхідність захисту покладає на прокурора обов'язок представництва інтересів держави в суді.
Відповідно до вимог ст.21 Конституції України та п.2 ст.5, ст.36-1 Закону України “Про прокуратуру”, на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Однією із форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги Хустського міжрайонного прокурора Закарпатської області в інтересах держави в особі Хустської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області - задоволити повністю.
2.Присудити до стягнення з відповідача Фізкультурно-оздоровчого комплексу "Ріка" (90400, вул. Волошина, буд. 131"а", м. Хуст, Закарпатська область, ідентифікаційний код - 19106675) на користь державного бюджету заборгованість за рахунок активів в сумі 18 519 (вісімнадцять тисяч п'ятсот дев'ятнадцять) грн. 91 (дев'яносто одна) коп.
Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Андрійцьо В.Д.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 02 квітня 2010 року
Суддя Андрійцьо В.Д.