Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-3390/09/0270 Головуючий у 1-й інстанції: Чудак О.М.
Суддя-доповідач: Бєлова Л.В.
У Х В А Л А
Іменем України
"24" червня 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого: Бєлової Л.В.
суддів: Данилової М.В.
Бистрик Г.М.
при секретарі:Комісаренко В.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Києві апеляційну скаргу Споживчого товариства “Крижопільське районне споживче товариство” на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 15 вересня 2009 року у справі за позовом Крижопільської міжрайонної державної податкової інспекції Вінницької області до Споживчого товариства “Крижопільське районне споживче товариство” про стягнення заборгованості по земельному податку в розмірі 15451 грн. 70 коп.,
ВСТАНОВИВ:
Крижопільська МДПІ звернулася до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з СТ “Крижопільське районне споживче товариство” заборгованості по земельному податку в розмірі 15451 грн. 70 коп.
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 15 вересня 2009 року позов задоволено: стягнуто з Споживчого товариства “Крижопільське районне споживче товариство” (вул. Комсомольська, 17, смт Крижопіль, Вінницька область, 24600, код ЄДРПОУ 01740779) заборгованість по земельному податку в розмірі 15451 грн. 70 коп. (р/р №35216001000195 в ВДК у Вінницькій області, МФО 802015, код ЄДРПОУ 20087090) до місцевого бюджету.
Не погоджуючись із зазначеною постановою, СТ “Крижопільське районне споживче товариство” подано апеляційну скаргу, в якій просять змінити постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 15 вересня 2009 року та скасувати повідомлення-рішення від 19 грудня 2008 року №0004901550/0 в частині боргу по земельному податку в сумі 301,75 грн., в решті постанову залишити без змін, мотивуючи свої вимоги тим, що судом неповно зясовано обставини, що мають значення для справи.
Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, пояснення зявившихся учасників процесу, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом першої інстанції встановлено, що СТ “Крижопільське районне споживче товариство” розрахунок земельного податку на 2008 рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями подало до Крижопільської МДПІ 28 січня 2008 року, а на 2009 рік 02 лютого 2009 року, про що свідчать вхідні номери та штампи на податкових деклараціях (а.с. 19-20, 17-18).
Працівниками податкової інспекції проведено перевірку з питань несвоєчасної сплати СТ “Крижопільське районне споживче товариство” узгодженого податкового зобовязання по земельному податку, за результатами якої складено акт від 19 грудня 2008 року №0004901550/0.
Від підпису та отримання акта і прийнятого за наслідками перевірки податкового повідомлення-рішення, керівник товариства відмовився, про що складено відповідний акт від 19 грудня 2008 року (а.с. 16).
З картки особового рахунку платника вбачається, відповідачем 12 грудня 2008 року проводилися проплати і відповідно до розрахунку штрафної санкції, сума основного боргу погашена в розмірі 3675 грн. 65 коп. (а.с. 37).
За прострочення граничних строків сплати узгодженої суми податкового зобовязання, позивачем нараховані штрафні санкції, заборгованість по несплаті яких станом на 19 грудня 2008 року склала 1837 грн. 84 коп.
На підставі акта перевірки Крижопільської МДПІ за порушення СТ “Крижопільське районне споживче товариство” строків сплати узгодженої суми податкового зобовязання, прийнято податкове повідомлення-рішення від 19 грудня 2008 року №0004901550/0 про застосування штрафних санкцій на загальну суму 1837 грн. 84 коп. (а.с. 23-25).
Оскільки, у відповідача існувала переплата у сумі 1536 грн. 09 коп., то на 29 грудня 2008 року у нього зявився податковий борг розміром 301 грн. 75 коп. (а.с. 24)
30 грудня 2008 року, відповідно до поданого СТ “Крижопільське районне споживче товариство” розрахунку на 2008 рік, Крижопільською МДПІ нараховано податкове зобовязання в сумі 1536 грн. 71 коп.
Така ж сума, і з тих же підстав, нарахована 30 січня 2009 року.
Для погашення податкового боргу Крижопільською МДПІ, відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 статті 6 Закону №2181, яким передбачено, що у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги, СТ “Крижопільське районне споживче товариство” виставлено першу податкову вимогу від 09 січня 2009 року №1/1 на суму 1838 грн. 46 коп. та другу податкову вимогу від 11 лютого 2009 року №2/18 на суму 1917грн 96 коп., отриману відповідачем, як вбачається із довідки Вінницької дирекції центру поштового звязку №12 22 лютого 2009 року (а.с. 14). Вказану в податкових вимогах суму заборгованості товариством не сплачено.
04 лютого 2009 року, відповідачем, згідно з платіжним дорученням від 04 лютого 2009 року №6 сплачено 1540 грн.
В подальшому, 02 березня 2009 року, 30 березня 2009 року, 30 квітня 2009 року, 01 червня 2009 року і 30 червня 2009 року, Крижопільською МДПІ нараховувались податкові зобовязання по земельному податку відповідно до розрахунку СТ “Крижопільське районне споживче товариство” на 2009 рік (а.с. 26-28).
Крижопільською МДПІ винесені податкові повідомлення-рішення від 16 березня 2009 року №0000011550/0 про застосування штрафних санкцій в розмірі 153 грн. 67 коп. (10%) та в розмірі 862 грн. 33 коп. (20%), які отримані відповідачем 27 березня 2009 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення від 27 березня 2009 року №118778 (а.с.22). Вказана в у податкових повідомленнях рішеннях сума товариством не сплачена.
Суд першої інстанції, задовольняючи позов виходив з того, що відповідно до частини першої статті 14 Закону України “Про плату за землю” від 03 липня 1992 року №2535-ХІІ (Закон №2535) платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обовязку подання щомісячних декларацій.
Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обовязку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обовязку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (ч. 1 ст. 17 Закону №2535).
Контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби (ст. 27 Закону №2535).
Так, згідно із пунктами 1, 4 частини першої статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04 грудня 1990 року №509-ХІІ органи державної податкової служби у випадках, в межах повноважень та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі) та запрошувати платників податків або їх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків та зборів (обовязкових платежів) такими платниками податків.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Відповідно до цього Закону, узгоджена сума податкового зобовязання, тобто самостійно визначена платником податків у податковій декларації (розрахунку), не сплачена у строки, визначені Законом, визнається сумою податкового боргу платника податків (п.п 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону №2181). До податкового боргу платника податку включаються штрафні санкції та пеня.
Штрафні санкції застосовуються у розмірах, визначених статтею 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Зокрема, платник податку зобовязаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, - у розмірі пятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п.п. 16.1.1, 16.4.1 ст. 16 Закону №2181).
Відповідачу нарахована пеня по земельному податку, яка відповідачем не сплачена і заборгованість по ній становить 118 грн. 35 коп.
На підставі платіжного доручення від 25 червня 2009 року №43, СТ “Крижопільське районне споживче товариство” 25 червня 2009 року сплатило податкове зобовязання у розмірі 1677 грн. 27 коп.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про те, що податковий розрахунок земельного податку за 2008 рік, 2009 рік, визначений відповідачем самостійно, податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржено, то нараховані Крижопільською МДПІ зобовязання (штрафні санкції) згідно вищенаведених норм Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” є узгодженими.
Згідно з карткою особового рахунку платника, станом на 20 липня 2009 року податковий борг СТ “Крижопільське районне споживче товариство” складає 15451 грн. 70 коп.
За вказаних обставин суд першої інстанцій дійшов обґрунтованого висновку щодо правомірності стягнення з СТ “Крижопільське районне споживче товариство” заборгованості по земельному податку в розмірі 15451 грн. 70 коп.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що постанова Вінницького окружного адміністративного суду від 15 вересня 2009 року відповідає нормам матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, викладених у зазначеній постанові, у звязку з чим підстав для її скасування не вбачається.
Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Споживчого товариства «Крижопільське районне споживче товариство»на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 15 вересня 2009 року - залишити без задоволення.
Постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 15 вересня 2009 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвалу може бути оскаржено в касаційному поряд ку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги протягом одного місяця піс ля набрання ухвалою законної сили.
Ухвалу складено в повному обсязі 25.06.2010 р.
Головуючий суддя Л.В.Бєлова
Судді: <Текст >