Постанова № 10298325, 24.06.2010, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.06.2010
Номер справи
2-а-2425/10/2270
Номер документу
10298325
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< для копії >

Справа № 2-а-2425/10/2270

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 червня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіМихайлова О.О.

при секретаріКайтанюк І.В.

за участі представників

позивача

відповідачаДжурбій В.М.

Ковальчук В.О.

Сураєв О.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Відкритого акціонерного товариства "Модуль" <3-тя особа >до Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції <3-тя особа >про визнання неправомірними та скасування податкових повідомлень-рішень: № 0000182343/0 від 10.12.2009 р.; № 0000182343/1 від 15.02.2010 р., -

В С Т А Н О В И В:

Відкрите акціонерне товариство «Модуль» звернулося до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Камянець-Подільської обєднаної державної податкової інспекції про скасування податкових повідомлень-рішень № 0000182343/0 від 10 грудня 2009 року та № 0000182343/1 від 15 лютого 2010 року, якими було зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за 7 місяць 2008 року на 93523 грн.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, підтвердив зазначені у позовній заяві обставини.

Представники відповідача позов просили у задоволенні позовних вимог відмовити, зазначили, що оскаржувані податкові повідомлення рішення винесені правомірно.

Заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

4 березня 2009 року Камянець-Подільською обєднаною державною податковою інспекцією проведено невиїзну документальну перевірку Відкритого акціонерного товариства «Модуль» з питань правомірності визначення заявленої до відшкодування з бюджету суми податку на додану вартість за червень 2008 року. За результатами невиїзної документальної перевірки складено акт № 40823421338358 від 4 березня 2009 року, в якому зроблено висновок, що Відкритим акціонерним товариством «Модуль»:

на порушення п.1.8. ст..1, пп. 7.7.2, пп. 7.7.10 п.7.7. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» завищено заявлену суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за червень 2008 року на 93523 грн.

на порушення пп. 7.7.2 «б» п.7.7. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» занижено залишок відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду за червень 2008 року на 93523 грн.

На підставі зазначеного акту Камянець-Подільською обєднаною державною податковою інспекцією було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000022343/0 від 6 березня 2009 року, яким зменшено суму бюджетного відшкодування за червень 2008 року на 93523 грн.

Камянець-Подільською обєднаною державною податковою інспекцією в період з 14 травня 2009 року по 25 червня 2009 року було проведено планову виїзну перевірку відкритого акціонерного товариства «Модуль» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 1 квітня 2008 року по 31 березня 2009 року, валютного та іншого законодавства за період з 1 квітня 2008 року по 30 квітня 2009 року. За результатами перевірки був складений акт №1491/234/21338358 від 3 липня 2009 року, в якому також описано порушення позивачем декларування суми бюджетного відшкодування за червень 2008 року, а саме завищення в розмірі 93523 грн.(сторінки 52-53 акту), та зроблено посилання на акт № 40823421338358 від 4 березня 2009 року. Серед висновків, які були зроблені податковим органом на підставі перевірки є, зокрема, висновок про завищення заявленої суми бюджетного відшкодування за липень 2008 року в сумі 1545377 грн.

Рішенням Державної податкової адміністрації у Хмельницькій області від 17 липня 2009 року №11162/10/25-036 податкове повідомлення-рішення Камянець-Подільської обєднаної державної податкової інспекції № 0000022343/0 від 6 березня 2009 року, яким зменшено суму бюджетного відшкодування за червень 2008 року на 93523 грн., було скасовано.

10 грудня 2009 року Камянець-Подільською обєднаною державною податковою інспекцією проведено невиїзну позапланову документальну перевірку відкритого акціонерного товариства «Модуль» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок у банку за липень 2008 рок, яка виникла за рахунок відємного значення з податку на додану вартість, що декларувався в період з 1 червня 2008 року по 30 червня 2008 року. За результатами перевірки був складений акт №271423421338358 від 10 грудня 2009 року та винесене податкове повідомлення-рішення від 10 грудня 2009 року №0000182343/0, яким зменшено Відкритому акціонерному товариству «Модуль» суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у 7 місяці 2008 року на суму 93523 грн. За результатами адміністративного оскарження Камянець-Подільською обєднаною державною податковою інспекцією було винесене податкове повідомлення-рішення від 15 лютого 2010 року №0000182343/1.

Шляхом співставлення змісту акту від 10 грудня 2009 року про результати невиїзної позапланової документальної перевірки та акту від 3 липня 2009 року про результати планової виїзної перевірки суд встановив, що висновки акту від 10 грудня 2009 року базуються на акті від 3 липня 2009 року.

При цьому акт невиїзної позапланової перевірки від 10 грудня 2009 року про взагалі не містить посилання на первинні документи позивача, які досліджувались в ході перевірки.

Пунктом 1.7 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10 серпня 2005 року N 327, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 р. за N 925/11205 (надалі Порядку), визначено, що факти виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства викладаються в акті невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.

Відповідно до п. 2 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. №996-XIV зі змінами та доповненнями передбачено, що фінансова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий примірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку. Частиною 1 ст. 9 зазначеного Закону передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.

Відповідно до п. 1.5 Порядку Акт невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок повинен містити систематизований виклад виявлених у ході перевірки фактів порушень норм податкового, валютного та іншого законодавства.

Дослідивши акт невиїзної позапланової перевірки №271423421338358 від 10 грудня 2009 року суд встановив, що всупереч вимогам п. 1.5 Порядку акт документальної перевірки фактично містить виклад обставин, встановлених в ході попередньої перевірки, а тому не відповідає вимогам Порядку і не може слугувати доказом порушення позивачем вимог податкового законодавства.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставах, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на викладене вище відповідачем не доведено правомірність прийняття податкового повідомлення-рішення 10 грудня 2009 року №0000182343/0 та податкового повідомлення-рішення від 15 лютого 2010 року №0000182343/1, а отже позовні вимоги позивача підлягають до задоволення.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 7 12, 17, 18, 70, 71, 86, 158 163, 186, 254 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов Відкритого акціонерного товариства «Модуль» до Камянець-Подільської обєднаної державної податкової інспекції задовольнити.

Визнати неправомірними та скасувати податкові повідомлення-рішення Камянець-Подільської обєднаної державної податкової інспекції від 10 грудня 2009 року №0000182343/0 та від 15 лютого 2010 року №0000182343/1, якими зменшено Відкритому акціонерному товариству «Модуль» суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у 7 місяці 2008 року на суму 93523 (девяносто три тисячі пятсот двадцять три) грн.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено 29 червня 2010 року

< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >О.О. Михайлов

< для копії >< для копії >