ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 липня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-2000/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Серги С.М.,
при секретарі Олійник Ю.В.,
за участю:
представника позивача - Михайлова О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Фонду державного загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття, представленого Карлівським районним центром зайнятості,до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ланнівський молочний комбінат"про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, -
В С Т А Н О В И В:
11 травня 2010 року позивач Фонд державного загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття, представленого Карлівським районним центром зайнятості,звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ланнівський молочний комбінат"про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 7530,13 грн, посилаючись на порушення відповідачем вимог частини третьої статті 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне страхування на випадок безробіття»щодо несплати страхових внесків на випадок безробіття, нарахованих за відповідний базовий період.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив задовольнити їх в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, хоча у справі наявні докази, що він належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду, причини неявки визнані судом неповажними.
Заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 4 „Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування” № 16/98-ВР від 14.01.1998 одним з видів загальнообовязкового державного соціального страхування є страхування на випадок безробіття.
Пунктом 3.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 №339 (далі Інструкція) передбачено, що роботодавці (юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб) набувають статусу платника страхових внесків до Фонду - з дня взяття їх на облік.
Згідно зі статтею 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду.
Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на випадок безробіття в Карлівському районному центрі зайнятості.
Статтею 35 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” № 1533-ІІІ від 02.03.2000 (далі - Закон № 1533-ІІІ) визначено, що відповідач як роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Відповідно до частини 3 статті 17 Закону № 1533-ІІІ перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.
Судом встановлено, що відповідачем у період з 01.02.2009 по 01.03.2010 в добровільному порядку страхові внески на випадок безробіття в повному обсязі не сплачувалися.
Згідно зі статтею 34 Закону № 1533-ІІІ зазначеного Закону передбачає, що Фонд зобов'язаний забезпечувати збір страхових внесків, виплачувати забезпечення та надавати соціальні послуги, передбачені цим Законом, вживати заходів до раціонального використання коштів і забезпечення фінансової стабільності Фонду, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю.
На підставі вказаної норми 01.03.2010 Карлівським РЦЗ проведено планову перевірку відповідача з питань дотримання законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Актом перевірки № 5 від 01.03.2010 зафіксовано прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 15104,23 грн та за несвоєчасність сплати нараховано пеню у розмірі 953,98 грн.
01.03.2010 прийнято рішення № 1 про стягнення донарахованих сум страхових внесків та застосування фінансових санкцій на загальну суму 16058,21 грн.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 14.12.2009 задоволено позовні вимоги Фонду державного загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття, представленого Карлівським районним центром зайнятості, про стягнення заборгованості у розмірі 8528,08 грн.
З урахуванням вказаного рішення Полтавського окружного адміністративного суду заборгованість відповідача становить 7530,13 грн.
Таким чином, суд вважає доводи позивача обґрунтованими та такими, що підтверджені відповідними доказами, а тому позов підлягає задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Фонду державного загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття, представленого Карлівським районним центром зайнятості, до товариства з обмеженою відповідальністю "Ланнівський молочний комбінат" про стягнення страхових внесків на випадок безробіття задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Ланнівський молочний комбінат" (ідентифікаційний код 35146370) заборгованість зі сплати страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 7530 (сім тисяч п'ятсот тридцять) грн 13 (тринадцять) коп. на користь Карлівського районного центру зайнятості (код ЗКПО 22529155, р/р 37174971900146 для перерахування страхових внесків від роботодавців, №37173972900146 - страхові внески від застрахованих осіб, № 37170975900146 - пені, МФО 831019, банк одержувача - ГУДКУ у Полтавській області).
Копію постанови направити особам, які беруть участь у справі.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 08 липня 2010 року.
СуддяС.М. Серга