
328/3051/21
25.01.2022
3/328/17/22
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 січня 2022 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Погрібна Ольга Миколаївна розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з відділення поліції №3 Пологівського районного відділу поліції ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працює, є особою з інвалідністю 3 групи, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
за правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП,
встановила:
05 листопада 2021 року близько 16.10 годин ОСОБА_1 , знаходячись за адресою: АДРЕСА_2 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, вчинив сварку з матір`ю співмешканки ОСОБА_2 , висловлювався на її адресу грубою нецензурною лайкою, чим вчинив психологічне насильство сім`ї, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 173-2 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.2 ст.173-2 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 , який про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином, у встановленому законом порядку, не з`явився, про причини своєї неявки не повідомив, клопотань про відкладення судового засідання не заявляв.
Вважаю, що ОСОБА_1 мав об`єктивну можливість особисто, в повній мірі реалізувати свої права передбачені ст.286 КУпАП. Останній не був позбавлений можливості надати письмові клопотання, заяви, звернення чи пояснення з приводу обставин правопорушення.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, яка відповідно до ст.9 Конституції України є частиною правової системи України, кожна особа має право на справедливий судовий розгляд справи. Це право включає в себе доступність до правосуддя.
В той же час, як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, кожна сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у справі за його участю, добросовісно користуватися належними йому процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Враховуючи рішення ЄСПЛ у справі «В`ячеслав Корчагін проти Росії» ( № 12307/16), яким визначено, що якщо повістку було направлено за однією з відомих адрес, а особа ухиляється від її отримання то особа може стежити за ходом справи з офіційних джерел, таких як веб-сторінка суду, а тому права такої особи щодо розгляду справи у його відсутності, порушені не були.
За таких обставин, з урахуванням положень ч.2 ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вважаю за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи приходжу до висновку, що провина правопорушника повністю підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме: обставинами викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 833306 від 05.11.2021, рапортом, протоколом прийняття у ОСОБА_2 заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 05.11.2021, поясненнями ОСОБА_2 , протоколом про адміністративне затримання ОСОБА_1 відповідно до ст.260 КУпАП
В той же час, відповідно до диспозиції ч.2 ст.173-2 КУпАП, адміністративна відповідальність за цією нормою закону настає у випадку вчинення особою дій передбачених ч.1 ст.173-2 КУпАП, зокрема, умисного вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого, де такі дії особа вчиняє будучи протягом року підданою адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Однак не погоджуюсь із кваліфікацією дій ОСОБА_1 за ч.2 ст.173-2 КУпАП, оскільки диспозиція ч. 2 ст. 173-2 КУпАП передбачає вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
В той же час, жодних рішень, які б набрали законної сили про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 173-2 КУпАП і про те, що останній піддавався адміністративному стягненню за даною статтею, матеріали справи не містять.
За таких обставин, підстави для кваліфікації дій ОСОБА_1 за ч.2 ст.173-2 КУпАП відсутні.
В той же час, оскільки винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення за ч.1 ст. 173-2 КУпАП доведена наявними у справі доказами, тому є підстави для зміни кваліфікації його дій з ч.2 на ч.1 ст. 173-2 КУпАП.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Дослідивши матеріали справи, із врахуванням особи ОСОБА_1 , вважаю, що його вина доведена, дії за ч.1 ст.173-2 КУпАП кваліфіковані вірно, тому до нього необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП України, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір.
Керуючись ст.ст. 173-2 ч.1, 283, 284, 287, 288 КУпАП України,-
постановила:
Визнати винуватим ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170,00 гривень(сто сімдесят гривень 00 коп).
Реквізити по сплаті адміністративних штрафів: отримувач: ГУК у Запорізькій області/ТГ м.Токмак/ 21081100, код отримувача ЄДРПОУ: 37941997, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA448999980314090542000008507, код класифікації доходів бюджету: 21081100. Призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 496,20 гривень (чотириста дев`яносто шість гривень 20 коп).
Реквізити для сплати судового збору: отримувач: ГУК у Запорізькій області/ТГ м.Токмак/ 22030101, код отримувача ЄДРПОУ: 37941997, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA188999980313191206000008507, код класифікації доходів бюджету: 22030101. Призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).
Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Токмацький районний суд Запорізької області.
Строк пред`явлення постанови про накладення адміністративного стягнення до виконання три місяці з дня її винесення.
Суддя: