Постанова № 10276661, 17.06.2010, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
17.06.2010
Номер справи
2а-744/10/2770
Номер документу
10276661
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

17.06.10 місто СевастопольСправа №2а-744/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

головуючого судді - Прохорчук О.В.;

секретар судового засідання - Іванов Д.Б.,

за участю:

прокурора - не зявився,

представника позивача не зявився,

представника відповідача Східно-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства - Бубнова Надія Миколаївна, довіреність № 11 від 26.04.2010,

представника відповідача - Кримського Азово-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства Нестерук Людмила Володимирівна, довіреність № 2 від 26.05.2010,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Севастополі адміністративну справу за позовом прокурора міста Керчі в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у місті Керчі Автономної Республіки Крим до Східно-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства, Кримського Азово-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

16.01.2010 прокурор міста Керчі в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у місті Керчі Автономної Республіки Крим звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Східно-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства про стягнення заборгованості.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 11.02.2010 зазначений адміністративний позов передано за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Севастополя.

Ухвалою від 17.03.2010 справу прийнято до провадження Окружного адміністративного суду міста Севастополя та призначено до судового розгляду.

Ухвалою суду від 26.05.2010 залучено до участі у справі в якості другого відповідача - Кримське Азово-Чорноморське державне басейнове управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства.

Прокурор у судові засідання не зявлявся, про дати, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причин незявлення суду не повідомив.

Представник позивача у судові засідання не зявлявся, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності та про підтримання позовних вимог у повному обсязі.

Представник відповідача - Східно-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у судовому засіданні позовні вимоги про стягнення податкової заборгованості у розмірі 18525,37 грн. не визнав та пояснив, що зазначена заборгованість значиться за Кримським Азово-Чорноморським державним басейновим управлінням охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства, діяльність якого згідно з наказом Державного комітету рибного господарства України № 29 від 29.01.2009 припинено. Згідно з додатком зазначеного наказу передбачені заходи щодо здійснення процедури припинення, одним з яких є підписання передавального акту, але до теперішнього часу передавальний акт не підписаний та не затверджений Державним комітетом рибного господарства України. На підставі цього просить суд відмовити у задоволені позову про стягнення заборгованості з Східно-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства.

Представник відповідача Кримського Азово-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства як представник ліквідаційної комісії у судовому засіданні пояснив, що на даний час позовні вимоги до Кримського Азово-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства не визнаються, оскільки в Управлінні продовжується інвентаризація, відомостей про наявність зазначеної заборгованості немає.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників відповідачів, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.

Кримське Азово-Чорноморське державне басейнове управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства зареєстровано рішенням виконавчого комітету Керченської міської ради 11.04.2008 за № 11411020000001453.

Згідно з відповіддю державного реєстратора Відділу реєстрації юридичних та фізичних осіб департаменту з правової роботи Керченської міської ради Автономної Республіки Крим № 556/05.2-8 від 20.05.2010 запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи - Кримського Азово-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства, не вносилась.

У звязку з отриманою відповіддю судом на підставі частини 3 статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням відсутності згоди позивача на заміну неналежного відповідача іншою особою, Кримське Азово-Чорноморське державне басейнове управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства залучено до участі у справі в якості другого відповідача.

Згідно з довідкою № 168 від 10.07.2008 Кримське Азово-Чорноморське державне басейнове управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції в місті Керчі Автономної Республіки Крим як платник податків і зборів з 14.04.2008, зареєстрований за № 6004.

Таким чином, Кримське Азово-Чорноморське державне басейнове управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства є платником податків і зборів, зобовязано виконувати обовязки, покладені на нього законами України у звязку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Судом встановлено, що Кримське Азово-Чорноморське державне басейнове управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства зареєстровано у якості платника збору за забруднення навколишнього природного середовища.

Відповідно до частини 1 статті 44 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” № 1264-XII від 25.06.1991 збір за забруднення навколишнього природного середовища встановлюється на основі фактичних обсягів викидів, лімітів скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище і розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (обчислюється пропорційно обсягу та активності радіоактивних відходів, а також для експлуатуючої організації ядерних установок атомних електростанцій - на основі показників виробництва електричної енергії за певний період, для інших суб'єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, - пропорційно активності радіоактивних матеріалів, та стягується одночасно з їх придбанням) та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками (обчислюється пропорційно терміну зберігання радіоактивних відходів понад встановлений строк з урахуванням їх обсягу та активності).

Частиною 3 статті 44 Закону України № 1264-XII від 25.06.1991 визначено, що порядок встановлення нормативів збору і стягнення зборів за забруднення навколишнього природного середовища визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пунктів 9, 10, 11, 13, 15 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища та стягнення цього збору, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 303 від 01.03.1999, а також згідно з Інструкцією “Про порядок нарахування та уплати збору за забруднення навколишнього природного середовища”, затвердженою наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України № 162/379 від 19.07.1999 розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації. Остаточний річний розрахунок збору подається платниками до органів державної податкової служби за місцем податкової реєстрації платника протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного року. Збір сплачується платниками протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору, за місцем податкової реєстрації. Платники перераховують суми збору одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в територіальних органах Державного казначейства, які здійснюють розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному законом. Платники несуть відповідальність за правильність обчислення та своєчасну сплату збору згідно із законодавством. Не внесені своєчасно кошти збору стягуються з платників у встановленому законодавством порядку. Контроль за своєчасністю та повнотою сплати збору здійснюється органами державної податкової служби.

16.03.2009 Державною податковою інспекцією в місті Керчі Автономної Республіки Крим проведено виїзну позапланову перевірку відповідача з питань повноти обчислення та своєчасності перерахування до бюджету сум збору за забруднення навколишнього природного середовища, за результатами якої встановлено, що Кримським Азово-Чорноморським державним басейновим управлінням охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства занижено суму збору за забруднення навколишнього природного середовища за четвертий квартал 2008 року на суму 187,86 грн.

На підставі вказаного порушення, Державною податковою інспекцією в місті Керчі Автономної Республіки Крим було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000622301/2 від 15.07.2009, яким Кримському Азово-Чорноморському державному басейновому управлінню охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства донараховано суму несплаченого збору та застосовано до нього штрафні санкції у розмірі 340,00 грн. та нарахована пеня на суму несплаченого податкового боргу у розмірі 47,77 грн.

Таким чином, Кримське Азово-Чорноморське державне басейнове управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства має заборгованість перед бюджетом у розмірі 575,63 грн., а саме 187,86 грн. - зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища за четвертий квартал 2008 року, 340,00 грн. - зі сплати штрафних санкцій та 47,77 грн. пеня.

Також, Кримське Азово-Чорноморське державне басейнове управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Відповідно до статті 5 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” № 1963-XII від 11.12.1991 податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Державною податковою інспекцією в місті Керчі Автономної Республіки Крим проведеною виїзною позаплановою перевіркою від 16.03.2009 також встановлено порушення частини 1 статті 2 та статті 3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів»в частині заниження податкових зобовязань з податку з власників транспортних засобів за 3-4 квартали 2008 року, а саме з податку з власників наземних транспортних засобів у розмірі 2855,60 грн. та в частині заниження податкових зобовязань з податку з власників транспортних засобів за 3-4 квартали 2008 року, а саме - податку з власників водних транспортних засобів у розмірі 205,35 грн.

На підставі вказаних порушень, Державною податковою інспекцією в місті Керчі Автономної Республіки Крим були прийняті податкові повідомлення-рішення:

- № 0000721701/2 від 15.07.2009, яким відповідачеві донараховано суму несплаченого збору та застосовано до нього штрафні санкції у розмірі 1284,99 грн. та нарахована пеня на суму несплаченого податкового боргу у розмірі 58,61 грн.;

- № 0000711701/2 від 15.07.2009, яким відповідачеві донараховано суму несплаченого збору та застосовано до нього штрафні санкції у розмірі 170,00 грн. та нарахована пеня на суму несплаченого податкового боргу у розмірі 5,32 грн.

Таким чином, Кримське Азово-Чорноморське державне басейнове управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства має заборгованість перед бюджетом у розмірі 4579,87 грн., а саме 2855,60 грн. - зі сплати податку з власників наземних транспортних засобів, 1284,99 грн. - зі сплати штрафних санкцій, 47,77 грн. пеня; 205,35 грн. - зі сплати податку з власників водних транспортних засобів, 170,00 грн. - зі сплати штрафних санкцій та 5,32 грн. пеня.

Також Державною податковою інспекцією в місті Керчі Автономної Республіки Крим у ході проведення виїзної позапланової перевірки 16.03.2009 з питань повноти обчислення та своєчасності перерахування до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб за 2008 рік, встановлені порушення Кримським Азово-Чорноморським державним басейновим управлінням охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства пункту 3.4 статті 3, підпункту 4.2.9 пункту 4.2 статті 4, підпункту 8.1.1. пункту 8.1 статті 8, пункту 19.2 статті 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» в частині неутримання, неперерахування до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб за 2008 рік.

Відповідно до підпункту 8.1.2 пункту 8.1 статті 8 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” № 889-ІV від 22.05.2003 податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

На підставі встановлення вказаних порушень, Державною податковою інспекцією в місті Керчі Автономної Республіки Крим було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000701701/2 від 15.07.2009 про визначення відповідачу суми податкового зобовязання з податку з доходів найманих працівників у загальному розмірі 13369,33 грн., в тому числі за основним платежем 4394,25 грн., за штрафними санкціями 8788,50 грн. та з пені 186,58 грн.

Таким чином, Кримське Азово-Чорноморське державне басейнове управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства має заборгованість перед бюджетом у розмірі 13369,33 грн.

Крім того, Державною податковою інспекцією в місті Керчі Автономної Республіки Крим відповідачеві нарахована пеня з податку на прибуток за карткою особового рахунку за період 10.04.2009 по 17.04.2009 у сумі 0,54 грн.

У судовому порядку зазначені податкові повідомлення-рішення Кримським Азово-Чорноморським державним басейновим управлінням охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства не оскаржувались.

Отже, матеріалами справи підтверджується наявність у Кримського Азово-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства заборгованості перед бюджетом у загальній сумі 18525, 37 грн., з яких: заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 575,63 грн., заборгованість з податку з власників наземних транспортних засобів у розмірі 4199,20 грн., заборгованість з податку з власників водних транспортних засобів у розмірі 380,67 грн., заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 13369,33 грн.

Судом не приймаються до уваги доводи представника відповідача Кримського Азово-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства про те, що в Управлінні немає відомостей про наявність вказаної заборгованості, оскільки вони спростовуються матеріалами справи, а саме: скаргами на податкові повідомлення-рішення у адміністративному порядку, поштовими повідомленнями про отримання рішень за результатами розгляду даних скарг, поштовим повідомленням про отримання податкових повідомлень-рішень Кримським Азово-Чорноморським державним басейновим управлінням охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства (а.с. 39-43, 45, 46, 47-48, 50, 52, 59, 60).

Відповідно до частини 7 статті 59 Господарського кодексу України суб'єкт господарювання вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності.

Тотожну норму містить частина 2 статті 104 Цивільного кодексу України.

Судом встановлено, що Кримське Азово-Чорноморське державне басейнове управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства на час розгляду справи у суді не виключено з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 163), передавальний акт з Східно-Чорноморським державним басейновим управлінням охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства як правонаступником не підписувався та не затверджувався.

Отже, оскільки права та обовязки Кримського Азово-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства до Східно-Чорноморське державне басейнове управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства не перейшли, позовні вимоги про стягнення суми заборгованості з Східно-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства задоволенню не підлягають.

Враховуючи викладене, суд вважає необхідним стягнути суму заборгованості з Кримського Азово-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства як належного відповідача у даній справі.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Кримського Азово-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства (98300, місто Керч, вул. Леніна, 9, код ЄДРПОУ 35770967, інші реквізити у справі відсутні) заборгованість у розмірі 18525,37 грн.:

податок на прибуток у розмірі 0,54 грн. (нуль гривень 54 коп.) (на р/р 31116009700019 в УДК в АРК м.Сімферополя, МФО 824026, ЗКПО 34740946, одержувач державний бюджет м.Керч, код платежу 11021000);

податок з власників транспортних засобів у розмірі 4579,87 грн. (чотири тисячі пятсот сімдесят девять гривень 87 коп.) (на р/р 33219807700019 в УДК в АРК м.Сімферополя, МФО 824026, ЗКПО 34740946, одержувач місцевий бюджет м.Керч, код платежу 12020100);

податок з доходів фізичних осіб у розмірі 13369,33 грн. (тринадцять тисяч триста шістдесят девять гривень 33 коп.) (на р/р 33212800500019 в УДК в АРК м.Сімферополя, МФО 824026, ЗКПО 24030783, одержувач місцевий бюджет м.Керч, код платежу 11010100);

збір за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 575,63 грн. (пятсот сімдесят пять гривень 63 коп.) (на р/р 33117329700019 в УДК в АРК м.Сімферополя, МФО 824026, ЗКПО 34740946).

Постанова набирає законної сили в порядку і строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяО.В. Прохорчук Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 22 червня 2010 року.