Постанова № 10276473, 21.06.2010, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.06.2010
Номер справи
5341/10/2070
Номер документу
10276473
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

21 червня 2010 р. № 2-а- 5341/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Супрун Ю.О.

при секретарі судового засідання - Дейнеко Т.В.,

за участю: прокурора - Бараннік О.О., представника відповідача - Литвинової Н.С., представника відповідача - Луценка В.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах Держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Кегичівський млин" про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Червонозаводського району м.Харкова в інтересах Держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Кегичівський млин", в якому просить суд стягнути з відповідача в доход державного бюджету України штраф у сумі 2040,00 грн..

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в ході перевірки за дотриманням чинного законодавства встановлено, що 26.05.2009 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено обстеження з виконання комплексу заходів із забезпечення стійкої роботи електроенергетичного господарства Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Кегичівський млин", про що був складено акт № 07/11-0180. За результатами обстеження відповідачеві було видано обовязковий до виконання припис № 07/11-0180 від 26.05.2009 року про усунення виявлених поршень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/11-0028 від 09.10.2009 року. Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Харківській області за порушення законодавства в галузі електроенергетики та за ухилення від виконання припису на відповідача, згідно зі ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" та "Положення про порядок накладення на субєкта господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання" накладено штраф, про що було винесено постанову та видано припис № 07/11-0333 від 15.10.2009 року. 12.01.2010 року інспекцією Держенергонагляду у Харківській області було проведено перевірку виконання припису № 07/11-0333 від 15.10.2009 року і встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/11-0001 та старшим державним інспектором України з енергонагляду у Харківській області було винесено постанову № 7/10-0008 від 26.01.2010 року про накладання на Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Кегичівський млин" штрафу у розмірі 2040,00 грн.. Відповідно до п. 10 Положення "Про порядок накладення на субєкта господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання", субєкт господарювання повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку. До теперішнього часу штраф до державного бюджету відповідачем не перераховано.

У судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги та просили задовольнити їх в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання прибув, проти заявлених позовних вимог не заперечував, визнав адміністративний позов в повному обсязі.

Суд, вислухавши пояснення прокурора, представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Як свідчать матеріали справи, 26.05.2009 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області відповідно до ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", ст. 9 Закону України "Про електроенергетику", ст. 14 Закону України "Про теплопостачання" та Положення "Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії", затвердженого Постановою КМУ від 07.08.1996 р. № 929 проведено обстеження з виконання комплексу заходів із забезпечення стійкої роботи електроенергетичного господарства Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Кегичівський млин", про що складено акт № 07/11-0180.

В абзаці 4 частини 5 статті 9 вищенаведеного закону зазначено, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати споживачам та субєктам електроенергетики обовязкові для виконання приписи про усунення порушень нормативноправових актів.

Перевіркою було виявлено порушення з питань організації експлуатації, технічної документації, технічного стану електроустаткування, внаслідок чого відповідачеві було видано обовязковий до виконання припис № 07/11-0333 від 15.10.2009 року про усунення виявлених порушень, який відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/11-028 від 09.10.2009 року.

За ухилення від виконання припису старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову та видано припис № 07/11-0333 від 15.10.2009 року.

12.01.2010 року інспекцією Держенергонагляду у Харківській області було проведено перевірку виконання припису № 07/11-0333 від 15.10.2009 року і встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/11-0001 та старшим державним інспектором України з енергонагляду у Харківській області було винесено постанову № 7/10-0008 від 26.01.2010 року про накладання на Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Кегичівський млин" штрафу у розмірі 2040,00 грн., яку відповідач не виконав до теперішнього часу.

Відповідно до ч. 4 ст. 27 Закону Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

Згідно п. 8 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" припис обовязкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) субєкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства.

Суд зазначає, що відповідно частин 1 та 2 статті 27 Закону України "Про електроенергетику" правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці серед інших визначених законодавцем є порушення правил охорони електричних мереж та порушення правил користування енергією.

За ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч.3 ст.27 Закону).

Санкції, передбачені частиною восьмою статті 24 Закону, частинами третьою, четвертою і п'ятою статті 26 та частиною третьою цієї статті, застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Слід відмити, що порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання встановлено Положенням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. № 1312.

Відповідно до п. 10 вищезазначеного Положення суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Суд зауважує, що акт перевірки було підписано відповідачем без зауважень та заперечень. Рішення про накладання штрафу відповідачем в установленому законом порядку оскаржено не було.

Проте, станом на час розгляду справи застосовані до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Кегичівський млин" у вигляді штрафу за порушення законодавства про електроенергетику про усунення раніше виявлених порушень на суму 2040,00 грн. в добровільному порядку відповідачем сплачені не були, в звязку з чим у відповідача існує заборгованість перед бюджетом по сплаті штрафу в розмірі 2040,00 грн..

Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення до державного бюджету штрафу у розмірі 2040,00 грн., суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.

Відповідно ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 71, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах Держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Кегичівський млин" про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Кегичівський млин" (64003, Харківська область, Кегичівський район, смт. Кегичівка, вул. Жовтнева, 14, р/р 26008301393 в Кегичівському відділенні Жержощадбанку України, МФО 851011, код 30773751) на користь Державного бюджету України (одержувач: р/р 31113106700277 відкритий в ВДК у Кегичівському районі, Харківська область, МФО 851011, код ЄДРПОУ 24134366, код платежу 21081100) заборгованість зі сплати штрафу у розмірі 2040 (дві тисячі сорок) гривень.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Повний текст постанови складено 25.06.2010 року.

Суддя Супрун Ю.О.